Shandong Luneng - Zhejiang FC: στατιστικά αγώνα
Shandong Luneng - Zhejiang FC: φόρμα, γκολ και βασικά στατιστικά
Βασικές πληροφορίες αγώνα
Shandong Luneng αντιμετώπισε την Zhejiang FC στο Chinese Super League (Κίνα). Ο αγώνας διεξήχθη στις 17 Οκτωβρίου 2026. Έδρα: Jinan Olympic Sports Center Stadium. Τελικό σκορ: 5:0.
Τρέχουσα φόρμα
Shandong Luneng: 2-2-1, 1.60 βαθμοί/αγώνα. Zhejiang FC: 2-1-2, 1.40 βαθμοί/αγώνα.
Στατιστικά γκολ
Shandong Luneng σκοράρει 1.74 και δέχεται 1.63 γκολ ανά αγώνα. Zhejiang FC σκοράρει 1.74 και δέχεται 1.74. Μέσος όρος λίγκας: 3.11 γκολ.
BTTS / Over / Under
BTTS: Shandong Luneng 74%, Zhejiang FC 67%. Over 2.5: Shandong Luneng 67%, Zhejiang FC 67%. Επίπεδο λίγκας: BTTS 64%, Over 2.5 58%.
xG, σουτ και στυλ
Zhejiang FC έχει υψηλότερο xG: 1.55 έναντι 1.54. Shandong Luneng: 14.0 σουτ ανά αγώνα, Zhejiang FC: 13.8.
Ημίχρονα αγώνα
Shandong Luneng: προηγείται στο ημίχρονο 41%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.93. Zhejiang FC: προηγείται στο ημίχρονο 30%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.96.
Γκολ ανά λεπτό
Shandong Luneng: 0-15 (10 γκολ). Zhejiang FC: 76-90+ (12 γκολ). Είναι ιστορική κατανομή, όχι πρόβλεψη λεπτού γκολ.
Πλαίσιο λίγκας
Chinese Super League: 3.11 γκολ ανά αγώνα, BTTS 64%, Over 2.5 58%.
Μεταξύ τους
Πριν από αυτόν τον αγώνα υπήρχαν 3 προηγούμενες μεταξύ τους αναμετρήσεις: 1-1-1. Μέσος όρος γκολ 5.00, BTTS 100%.
Αρχειοθετημένη ανάλυση πριν από τον αγώνα
Η ανάλυση συντάχθηκε πριν από τη σέντρα. Τα συμπεράσματα βασίζονται αποκλειστικά στα δεδομένα που ήταν διαθέσιμα πριν από τον αγώνα και δεν περιλαμβάνουν το τελικό αποτέλεσμα ή τα στατιστικά μετά τον αγώνα.
Γενική ανάλυση αγώνα
Η Shandong Luneng έχει σαφές πλεονέκτημα στην έδρα της: κερδίζει το 54% των εντός έδρας αγώνων, ενώ η Zhejiang FC επικρατεί στο 23% των εκτός έδρας αναμετρήσεών της και ηττάται στο 54%. Οι γηπεδούχοι σκοράρουν κατά μέσο όρο 2,23 γκολ εντός έδρας με xG 1,78, ενώ οι φιλοξενούμενοι πετυχαίνουν 1,31 γκολ εκτός έδρας με xG 1,33, γεγονός που καταδεικνύει μεγαλύτερη επιθετική δυναμική για τη Shandong. Η διαφορά φαίνεται και στον αριθμό των σουτ στην εστία: 5,92 για τους γηπεδούχους έναντι 4,08 για τους φιλοξενούμενους ανά αγώνα· επιπλέον, η Zhejiang δέχεται κατά μέσο όρο 1,92 γκολ εκτός έδρας. Ωστόσο, απαιτείται προσοχή, καθώς στα πέντε τελευταία παιχνίδια η Shandong πέτυχε μόλις 5 γκολ και νίκησε μία φορά, ενώ η Zhejiang σκόραρε 14 φορές και επικράτησε δύο φορές. Παρά την καλύτερη πρόσφατη αποτελεσματικότητα των φιλοξενούμενων, η εντός έδρας επίδοση ευνοεί τη νίκη των γηπεδούχων.
Δείτε τη στατιστική επισκόπησηBTTS - θα σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Το G/G (BTTS) επαληθεύτηκε στο 64% των αγώνων της Shandong Luneng και στο 69% των αγώνων της Zhejiang FC, ενώ στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές τα ποσοστά ήταν αντίστοιχα 60% και 80%. Οι γηπεδούχοι σκοράρουν κατά μέσο όρο 2,14 γκολ, ενώ οι φιλοξενούμενοι δέχονται 1,92, επομένως είναι ιδιαίτερα πιθανό να σκοράρει η Shandong. Η Zhejiang πετυχαίνει κατά μέσο όρο 1,31 γκολ, ενώ οι γηπεδούχοι δέχονται 1,57, και στα τελευταία πέντε παιχνίδια της σκόραρε 2,8 γκολ ανά αγώνα. Και οι δύο άμυνες παραμένουν ευάλωτες: στην ίδια περίοδο η Shandong δεχόταν κατά μέσο όρο 1,8 γκολ και η Zhejiang 1,6. Συνεπώς, είναι πιθανότερο να σκοράρουν και οι δύο ομάδες, αν και το γεγονός ότι οι φιλοξενούμενοι δεν σκόραραν στο 23% των αγώνων τους αποτελεί σημαντικό ρίσκο για αυτή την επιλογή. Το N/G σημαίνει ότι τουλάχιστον μία ομάδα δεν θα σκοράρει· δεν σημαίνει απαραίτητα 0:0 ούτε ότι καμία από τις δύο ομάδες δεν θα σκοράρει.
Δείτε τα στατιστικά BTTSOver/Under - ανάλυση αριθμού γκολ
Η ισχυρότερη επιλογή είναι το Over 1,5 γκολ: το συγκεκριμένο όριο ξεπεράστηκε στο 86% των αγώνων της Shandong και στο 100% των αγώνων της Zhejiang. Οι γηπεδούχοι σκοράρουν κατά μέσο όρο 2,14 γκολ, ενώ οι φιλοξενούμενοι δέχονται 1,92, γεγονός που προσφέρει στη Shandong ισχυρή βάση για να βρει δίχτυα. Η Zhejiang σκοράρει κατά μέσο όρο 1,31 γκολ, ενώ η Shandong δέχεται 1,57· επιπλέον, στους τελευταίους πέντε αγώνες οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν κατά μέσο όρο 2,8 γκολ. Και η γραμμή Over 2,5 υποστηρίζεται από τα δεδομένα — ξεπεράστηκε στο 64% των αγώνων των γηπεδούχων και στο 69% των αγώνων των φιλοξενούμενων — όμως η επιλογή του ορίου Over 1,5 προσφέρει σαφώς ισχυρότερη ένδειξη.
Δείτε τα στατιστικά Over/UnderHT/FT - σενάριο ημιχρόνου και τελικού αποτελέσματος
Το ισχυρότερο σήμα για το Ημίχρονο/Τελικό προκύπτει από την πρόσφατη φόρμα: η Shandong ήταν πίσω στο σκορ στο ημίχρονο σε 4 από τους 5 αγώνες, ενώ η Zhejiang προηγούνταν σε 2 από τους 5 και πετύχαινε πριν από την ανάπαυλα κατά μέσο όρο 1,8 γκολ έναντι 0,4 των γηπεδούχων. Στους ίδιους πέντε αγώνες, οι φιλοξενούμενοι σημείωναν κατά μέσο όρο 2,8 γκολ ανά παιχνίδι, ενώ οι γηπεδούχοι μόλις 1,0, στοιχείο που συνηγορεί υπέρ της διατήρησης ενός ενδεχόμενου προβαδίσματος από τη Zhejiang. Ωστόσο, η επιλογή 2/2 δεν είναι ξεκάθαρη: σε ολόκληρη τη σεζόν η Shandong κέρδιζε το 50% των αγώνων, έναντι 23% της Zhejiang, ενώ ο μέσος όρος xG της ήταν 1,76 έναντι 1,33 των φιλοξενούμενων. Παρά αυτό το πλεονέκτημα στη σεζόν, η σαφής διαφορά στους τελευταίους πέντε αγώνες, ιδίως πριν από την ανάπαυλα, καθιστά το προβάδισμα των φιλοξενούμενων στο ημίχρονο και τη νίκη τους το πιθανότερο μεμονωμένο σενάριο.
Δείτε τα στατιστικά πρώτου και δεύτερου ημιχρόνουΑνα ημιχρονο
Στατιστικα αγωνα
Προφίλ πριν τον αγώνα— τι δείχνουν τα δεδομένα σεζόν;
Το προφίλ βασίζεται σε δεδομένα σεζόν και φόρμα. Τα στατιστικά ροής αγώνα εμφανίζονται μόνο μετά τον αγώνα.
Στατιστικά ομάδων— ποια ομάδα είναι πιο αποτελεσματική;
Σύγκριση επίθεσης και άμυνας των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Ποιότητα σουτ
| Shandong Luneng | Zhejiang FC | |
|---|---|---|
| Ακρίβεια (σουτ στον στόχο) | 34% | 38% |
| Ποιότητα ευκαιριών (xG ανά σουτ) | 0.11 | 0.11 |
| Τελείωμα (γκολ ανά σουτ στον στόχο) | 0.37 | 0.33 |
xG ανά σουτ γύρω στο 0.08 συνήθως σημαίνει προσπάθειες από μακριά· 0.15+ συνήθως σημαίνει ευκαιρίες στην περιοχή. Η ετικέτα στιλ προκύπτει από κατοχή, όγκο σουτ και μετατροπή.
* Το xG (αναμενόμενα γκολ) λέει πόσα γκολ θα έπρεπε να σκοράρει μια ομάδα από τις ευκαιρίες της. Αν τα πραγματικά γκολ ξεπερνούν το xG, το τελείωμα είναι πάνω από τον μέσο όρο· αν μένουν κάτω, χάνονται ευκαιρίες.
Φόρμα ομάδων— ποια είναι σε καλύτερη κατάσταση;
Τα τελευταία πέντε ματς και το συνολικό ρεκόρ σεζόν, εντός και εκτός.
Η Shandong Luneng είναι 14% καλύτερη σε: φόρμα τελευταίων 5.
1.6 π. / αγώνα - Shandong Luneng · 1.4 π. / αγώνα - Zhejiang FC
Γκολ— πώς σκοράρουν και δέχονται γκολ οι δύο ομάδες;
Πόσα γκολ σκοράρουν και δέχονται οι ομάδες, και πόσο συχνά κρατούν clean sheet ή μένουν χωρίς γκολ.
Η Shandong Luneng είναι 7% καλύτερη σε: γκολ κατά ανά αγώνα.
1.63 γκολ / αγώνα - Shandong Luneng · 1.74 γκολ / αγώνα - Zhejiang FC
Shandong Luneng σκοράρει στο 85% των αγώνων (23 από 27 αγώνες), ενώ Zhejiang FC κρατά clean sheet στο 15% (4 από 27 αγώνες).
Zhejiang FC σκοράρει στο 78% των αγώνων (21 από 27 αγώνες), ενώ Shandong Luneng κρατά clean sheet στο 11% (3 από 27 αγώνες).
Πόσο συχνά σκοράρει τουλάχιστον...
Πόσο συχνά δέχεται τουλάχιστον...
* Τα στατιστικά περιλαμβάνουν εντός και εκτός έδρας αγώνες και των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Σκοράρουν και οι δύο (BTTS)— πόσο συχνά σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Πόσο συχνά στα παιχνίδια των δύο ομάδων σκοράρουν και οι δύο πλευρές, σε σύγκριση με τον μέσο όρο λίγκας.
Μοτίβα γκολ
BTTS και σύνολο γκολ
Σύνολο γκολ (Over/Under)— πόσο συχνά ξεπερνούν οι αγώνες τις γραμμές γκολ;
Πόσο συχνά τα ματς αυτών των ομάδων περνούν γραμμές γκολ συνολικά και ανά ημίχρονο.
Ολόκληρος αγώνας - σύγκριση ομάδων (Over)
Over / Under - Shandong Luneng
Over / Under - Zhejiang FC
1ο ημίχρονο
2ο ημίχρονο
Ημίχρονα αγώνα— σε ποιο ημίχρονο σκοράρουν συχνότερα;
Πώς μοιράζουν οι ομάδες την απόδοση ανάμεσα σε πρώτο και δεύτερο ημίχρονο.
Η Shandong Luneng είναι 12% καλύτερη σε: φόρμα 1ου ημιχρόνου (πόντοι ημιχρόνου).
1.37 π. / αγώνα - Shandong Luneng · 1.22 π. / αγώνα - Zhejiang FC
Πριν το ημίχρονο (1ο)
Μετά το ημίχρονο (2ο)
Shandong Luneng - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 41% των αγώνων και κερδίζει το 48%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Η άμυνα μένει σταθερή σε όλο τον αγώνα.
Zhejiang FC - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 30% των αγώνων και κερδίζει το 37%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Δέχεται 0.3 γκολ ανά αγώνα περισσότερα μετά το ημίχρονο - το αμυντικό επίπεδο πέφτει στο δεύτερο μέρος.
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 1.20 | 1.80 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 0.8 | 0.8 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 1.0 | 0.4 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 1.8 | 1.2 |
| 1 γκολ | 100% | 100% |
| 2 γκολ | 40% | 20% |
| 3 γκολ | 40% | 0% |
| Ανέπαφη εστία | 20% | 60% |
| Χωρίς γκολ | 40% | 40% |
| Διαφορά γκολ | -1 | +2 |
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 1.60 | 1.40 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 1.8 | 1.0 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 0.6 | 1.0 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 2.4 | 2.0 |
| 1 γκολ | 80% | 100% |
| 2 γκολ | 80% | 60% |
| 3 γκολ | 40% | 40% |
| Ανέπαφη εστία | 60% | 20% |
| Χωρίς γκολ | 20% | 20% |
| Διαφορά γκολ | +6 | 0 |
* Τα χρώματα στους πίνακες δείχνουν συχνότητα: το πράσινο είναι συχνό, το κίτρινο μέτριο, το κόκκινο σπάνιο. Είναι συχνότητα, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Γκολ ανά λεπτό— πότε μπαίνουν τα γκολ;
Φάσεις του αγώνα στις οποίες οι ομάδες σκοράρουν και δέχονται πιο συχνά.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 0-15 (10 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 76-90 (12). Ισοζύγιο τέλους (76-90): -2 - τα φινάλε των αγώνων είναι αδυναμία.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 76-90 (12 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 76-90 (11). Ισοζύγιο τέλους (76-90): +1 - κερδίζει τα φινάλε των αγώνων.
* Τα διαστήματα 31-45 και 76-90 περιλαμβάνουν γκολ των καθυστερήσεων.
Πρόσθετοι δείκτες ομάδων— τι δείχνουν τα xG, η αποτελεσματικότητα και η φόρμα;
Σύγκριση της ποιότητας ευκαιριών, των αποτελεσμάτων και των τάσεων από τους αγώνες της τρέχουσας σεζόν.
Προφίλ αγώνα
Shandong Luneng
Zhejiang FC
* Ο εκτιμώμενος αριθμός και η κατανομή γκολ, η εκτίμηση BTTS, ο κίνδυνος 0:0 και το εύρος γκολ υπολογίζονται από δημόσιους μέσους όρους και συχνότητες της σεζόν. Είναι στατιστικό προφίλ, όχι ιδιωτική πρόβλεψη μοντέλου ή στοιχηματικό προγνωστικό. Οι υπόλοιποι δείκτες περιγράφουν αγώνες που έχουν ήδη παιχτεί.
Πλαίσιο λίγκας— είναι λίγκα με πολλά γκολ;
Πώς συγκρίνονται οι δύο ομάδες με τους μέσους όρους της λίγκας (Chinese Super League).
Ομάδες vs λίγκα
| Shandong Luneng | Liga | Zhejiang FC | |
|---|---|---|---|
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | ▲ 3.37 | 3.11 | ▲ 3.48 |
| Σκόραραν και οι δύο | ▲ 74% | 64% | ▲ 67% |
| Τουλ. 3 γκολ (Over 2.5) | ▲ 67% | 58% | ▲ 67% |
| Clean sheets | ▼ 11% | 20% | ▼ 15% |
| Γκολ πριν το ημίχρονο | ▲ 89% | 72% | ▲ 85% |
| Γκολ μετά το ημίχρονο | ▲ 89% | 87% | ▲ 93% |
^ πράσινο = πάνω από τον μέσο όρο λίγκας, ˇ κόκκινο = κάτω από τον μέσο όρο λίγκας. Δείχνει την κατεύθυνση της διαφοράς, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Ενδεκάδες και γεγονότα
Επιβεβαιωμένοι βασικοί, αναπληρωματικοί και γεγονότα του αγώνα.
Γηπεδούχοι
Βασική ενδεκάδα
Φιλοξενούμενοι
Βασική ενδεκάδα
Χρονολόγιο αγώνα
Γκολ, κάρτες και αλλαγές σε χρονολογική σειρά.
Διαιτητής και προπονητές
Επιβεβαιωμένα πρόσωπα του αγώνα με συνδέσμους στα προφίλ της σεζόν.
Head-to-head
Προσφατοι αγωνες (3): Shandong Luneng 1 - 1 - 1 Zhejiang FC. Μεσος ορος γκολ 5.00, σκοραραν και οι δυο σε 100% αγώνες.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο ήταν το αποτέλεσμα Shandong Luneng - Zhejiang FC;
Ο αγώνας της Chinese Super League έληξε Shandong Luneng 5:0 Zhejiang FC. Πλήρη στατιστικά, ανάλυση ανά ημίχρονο και head-to-head θα βρεις σε αυτή τη σελίδα.
Ποιο είναι το ιστορικό των αναμετρήσεων Shandong Luneng - Zhejiang FC;
Στις τελευταίες 3 απευθείας αναμετρήσεις η Shandong Luneng κέρδισε 1, η Zhejiang FC 1 και 1 έληξαν ισόπαλες. Μέσος όρος 5,00 γκολ, με τις δύο ομάδες να σκοράρουν στο 100%.
Τι δείχνουν τα στατιστικά γκολ πριν από το Shandong Luneng - Zhejiang FC;
Η Shandong Luneng σκοράρει κατά μέσο όρο 1,74 γκολ ανά αγώνα και η Zhejiang FC 1,74. Ο μέσος όρος της Chinese Super League είναι 3,11 γκολ, με το Over 2.5 να επιβεβαιώνεται στο 58% των αγώνων. Και οι δύο ομάδες σκοράρουν στο 74% των αγώνων της Shandong Luneng και στο 67% της Zhejiang FC.
Σε τι φόρμα βρίσκονται η Shandong Luneng και η Zhejiang FC;
Στους τελευταίους 5 αγώνες η Shandong Luneng έχει ρεκόρ 2-2-1 (1,60 πόντοι ανά αγώνα) και η Zhejiang FC 2-1-2 (1,40 πόντοι ανά αγώνα).
Πού βρίσκω πρόγνωση και ανάλυση για Shandong Luneng - Zhejiang FC;
Εδώ ελέγχεις τα νούμερα πριν το Shandong Luneng - Zhejiang FC: φόρμα, H2H, γκολ και Over/Under. Η πρόγνωση, το value και η αιτιολόγηση δημοσιεύονται στην εφαρμογή NoFluffPicks.


