St Patrick's Athl. - Shamrock Rovers: στατιστικά αγώνα
St Patrick's Athl. - Shamrock Rovers: φόρμα, γκολ και βασικά στατιστικά
Βασικές πληροφορίες αγώνα
St Patrick's Athl. αντιμετώπισε την Shamrock Rovers στο Premier Division (Ιρλανδία). Ο αγώνας διεξήχθη στις 11 Σεπτεμβρίου 2026. Έδρα: Richmond Park. Τελικό σκορ: 2:0.
Τρέχουσα φόρμα
St Patrick's Athl.: 2-2-1, 1.60 βαθμοί/αγώνα. Shamrock Rovers: 2-3-0, 1.80 βαθμοί/αγώνα.
Στατιστικά γκολ
St Patrick's Athl. σκοράρει 1.55 και δέχεται 0.86 γκολ ανά αγώνα. Shamrock Rovers σκοράρει 1.59 και δέχεται 0.93. Μέσος όρος λίγκας: 2.74 γκολ.
BTTS / Over / Under
BTTS: St Patrick's Athl. 41%, Shamrock Rovers 55%. Over 2.5: St Patrick's Athl. 34%, Shamrock Rovers 45%. Επίπεδο λίγκας: BTTS 59%, Over 2.5 50%.
xG, σουτ και στυλ
St Patrick's Athl. έχει υψηλότερο xG: 1.92 έναντι 1.58. St Patrick's Athl.: 17.6 σουτ ανά αγώνα, Shamrock Rovers: 13.8.
Ημίχρονα αγώνα
St Patrick's Athl.: προηγείται στο ημίχρονο 38%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.83. Shamrock Rovers: προηγείται στο ημίχρονο 48%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.72.
Γκολ ανά λεπτό
St Patrick's Athl.: 76-90+ (10 γκολ). Shamrock Rovers: 31-45+ (12 γκολ). Είναι ιστορική κατανομή, όχι πρόβλεψη λεπτού γκολ.
Πλαίσιο λίγκας
Premier Division: 2.74 γκολ ανά αγώνα, BTTS 59%, Over 2.5 50%.
Μεταξύ τους
Πριν από αυτόν τον αγώνα υπήρχαν 7 προηγούμενες μεταξύ τους αναμετρήσεις: 1-1-5. Μέσος όρος γκολ 2.00, BTTS 14%.
Αρχειοθετημένη ανάλυση πριν από τον αγώνα
Η ανάλυση συντάχθηκε πριν από τη σέντρα. Τα συμπεράσματα βασίζονται αποκλειστικά στα δεδομένα που ήταν διαθέσιμα πριν από τον αγώνα και δεν περιλαμβάνουν το τελικό αποτέλεσμα ή τα στατιστικά μετά τον αγώνα.
Γενική ανάλυση αγώνα
Η St Patrick's Athl. καταλαμβάνει τη δεύτερη θέση, αλλά στα τελευταία πέντε παιχνίδια συγκέντρωσε 10 βαθμούς χάρη σε 3 νίκες και 1 ισοπαλία, ενώ η πρωτοπόρος Shamrock Rovers πήρε μόλις 3 βαθμούς σε αυτό το διάστημα και δεν κέρδισε κανένα ματς. Η γηπεδούχος ομάδα επικρατεί στο 60% των εντός έδρας αγώνων της, σκοράρει κατά μέσο όρο 1,93 γκολ και δέχεται μόλις 0,67, σε σαφή αντίθεση με τον εκτός έδρας μέσο όρο της Shamrock Rovers: 1,40 γκολ υπέρ και 1,07 κατά. Η υπεροχή της St Patrick's είναι εμφανής και στη δημιουργία ευκαιριών: ο μέσος όρος xG ανέρχεται σε 2,17 έναντι 1,54 των φιλοξενούμενων, ενώ τα σουτ εντός εστίας είναι 6,8 ανά αγώνα έναντι 4,2 της αντιπάλου. Η Shamrock Rovers έχει υψηλότερο μέσο ποσοστό κατοχής, 63% έναντι 58%, όμως στα τελευταία πέντε παιχνίδια πέτυχε μόλις 6 γκολ και δέχθηκε 8. Αναμένεται ισορροπημένη αναμέτρηση, αλλά η τρέχουσα φόρμα και οι εξαιρετικά αξιόπιστοι αριθμοί της St Patrick's εντός έδρας συνηγορούν υπέρ της νίκης των γηπεδούχων.
Δείτε τη στατιστική επισκόπησηBTTS - θα σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Και οι δύο ομάδες συμμετέχουν συχνά σε αγώνες με γκολ και από τις δύο πλευρές: το G/G εμφανίστηκε στο 57% των αγώνων της St Patrick's Athletic και στο 53% των αναμετρήσεων της Shamrock Rovers, ενώ στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές το ποσοστό ανήλθε στο 60% και για τις δύο. Οι γηπεδούχοι πετυχαίνουν κατά μέσο όρο 1,79 γκολ ανά αγώνα, ενώ η Shamrock 1,40, με solid τιμές xG στο 1,62 και 1,54 αντίστοιχα. Η πρόσφατη αμυντική εικόνα αυξάνει τις πιθανότητες για γκολ, καθώς η St Patrick's δεχόταν κατά μέσο όρο 1,2 γκολ στα τελευταία παιχνίδια, ενώ οι Rovers aż 1,6. Η Shamrock δεν σκόραρε στο 27% των αγώνων, κάτι που αποτελεί τον βασικό κίνδυνο για την πρόβλεψη, ενώ οι γηπεδούχοι διατήρησαν ανέπαφη την εστία τους στο 43% των αναμετρήσεων. Παρ’ όλα αυτά, ο συνδυασμός των πρόσφατων δεδομένων G/G, της επιθετικής δυναμικής και του αυξημένου αριθμού γκολ που δέχθηκαν τελευταία倾ρει ελαφρώς περισσότερο προς το σενάριο να σκοράρουν και οι δύο ομάδες.
Δείτε τα στατιστικά BTTSOver/Under - ανάλυση αριθμού γκολ
Η St Patrick's σκοράρει κατά μέσο όρο 1,79 γκολ, ενώ η Shamrock Rovers 1,40, όμως και οι δύο ομάδες διαθέτουν επίσης solidούς αμυντικούς δείκτες: οι γηπεδούχοι δέχονται μόλις 0,79 γκολ ανά αγώνα, ενώ οι φιλοξενούμενοι 1,07. Οι μέσοι όροι xG υποδεικνύουν μια ισορροπημένη αναμέτρηση, καθώς ανέρχονται σε 1,62 για τους γηπεδούχους και 1,54 για τους φιλοξενούμενους, ενώ οι αντίπαλοι επιτρέπουν αντίστοιχα 1,18 και 1,23 xG. Στα πέντε τελευταία παιχνίδια, και οι δύο ομάδες είχαν 40% των αγώνων τους με τουλάχιστον τρία γκολ, όμως σε ολόκληρη τη σεζόν το όριο των 3,5 γκολ ξεπεράστηκε μόλις στο 29% των αγώνων της St Patrick's και στο 27% της Shamrock. Επιπλέον, καμία από τις δύο ομάδες δεν δέχθηκε περισσότερα από τρία γκολ σε έναν αγώνα κατά τη διάρκεια της σεζόν, γεγονός που ενισχύει την επιλογή Under 3,5 γκολ.
Δείτε τα στατιστικά Over/UnderHT/FT - σενάριο ημιχρόνου και τελικού αποτελέσματος
Η St Patrick's Athl. έχει σαφές πλεονέκτημα στα πρώτα ημίχρονα: προηγούνταν στο ημίχρονο στο 71% των αγώνων, ενώ η Shamrock Rovers βρισκόταν πίσω στο σκορ μετά από 45 λεπτά στο 40% των αγώνων. Οι γηπεδούχοι πετυχαίνουν κατά μέσο όρο 1,14 γκολ πριν από την ανάπαυλα και δέχονται μόλις 0,29, ενώ οι φιλοξενούμενοι σκοράρουν σε αυτό το διάστημα μόλις 0,60 γκολ, έχοντας δεχθεί 0,67. Η συνολική εικόνα της σεζόν ευνοεί επίσης τη St Patrick's, η οποία κερδίζει το 71% των αγώνων, πετυχαίνει κατά μέσο όρο 1,79 γκολ και δέχεται 0,79, έναντι ποσοστού νικών 40% και 1,07 γκολ παθητικού για τη Shamrock Rovers. Η πρόσφατη φόρμα των φιλοξενούμενων είναι κακή, καθώς δεν έχουν κερδίσει κανένα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια τους και σε αυτά πετύχαιναν κατά μέσο όρο 1,2 γκολ, ενώ δέχονταν 1,6. Επομένως, το πιθανότερο σενάριο είναι οι γηπεδούχοι να αξιοποιήσουν το πλεονέκτημά τους ήδη από το Ημίχρονο και να το διατηρήσουν μέχρι το τελικό σφύριγμα.
Δείτε τα στατιστικά πρώτου και δεύτερου ημιχρόνουΑνα ημιχρονο
Στατιστικα αγωνα
Προφίλ πριν τον αγώνα— τι δείχνουν τα δεδομένα σεζόν;
Το προφίλ βασίζεται σε δεδομένα σεζόν και φόρμα. Τα στατιστικά ροής αγώνα εμφανίζονται μόνο μετά τον αγώνα.
Στατιστικά ομάδων— ποια ομάδα είναι πιο αποτελεσματική;
Σύγκριση επίθεσης και άμυνας των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Ποιότητα σουτ
| St Patrick's Athl. | Shamrock Rovers | |
|---|---|---|
| Ακρίβεια (σουτ στον στόχο) | 32% | 35% |
| Ποιότητα ευκαιριών (xG ανά σουτ) | 0.11 | 0.11 |
| Τελείωμα (γκολ ανά σουτ στον στόχο) | 0.28 | 0.32 |
xG ανά σουτ γύρω στο 0.08 συνήθως σημαίνει προσπάθειες από μακριά· 0.15+ συνήθως σημαίνει ευκαιρίες στην περιοχή. Η ετικέτα στιλ προκύπτει από κατοχή, όγκο σουτ και μετατροπή.
* Το xG (αναμενόμενα γκολ) λέει πόσα γκολ θα έπρεπε να σκοράρει μια ομάδα από τις ευκαιρίες της. Αν τα πραγματικά γκολ ξεπερνούν το xG, το τελείωμα είναι πάνω από τον μέσο όρο· αν μένουν κάτω, χάνονται ευκαιρίες.
Φόρμα ομάδων— ποια είναι σε καλύτερη κατάσταση;
Τα τελευταία πέντε ματς και το συνολικό ρεκόρ σεζόν, εντός και εκτός.
Η Shamrock Rovers είναι 13% καλύτερη σε: φόρμα τελευταίων 5.
1.6 π. / αγώνα - St Patrick's Athl. · 1.8 π. / αγώνα - Shamrock Rovers
Γκολ— πώς σκοράρουν και δέχονται γκολ οι δύο ομάδες;
Πόσα γκολ σκοράρουν και δέχονται οι ομάδες, και πόσο συχνά κρατούν clean sheet ή μένουν χωρίς γκολ.
Η St Patrick's Athl. είναι 8% καλύτερη σε: γκολ κατά ανά αγώνα.
0.86 γκολ / αγώνα - St Patrick's Athl. · 0.93 γκολ / αγώνα - Shamrock Rovers
St Patrick's Athl. σκοράρει στο 66% των αγώνων (19 από 29 αγώνες), ενώ Shamrock Rovers κρατά clean sheet στο 38% (11 από 29 αγώνες).
Shamrock Rovers σκοράρει στο 83% των αγώνων (24 από 29 αγώνες), ενώ St Patrick's Athl. κρατά clean sheet στο 34% (10 από 29 αγώνες).
Πόσο συχνά σκοράρει τουλάχιστον...
Πόσο συχνά δέχεται τουλάχιστον...
* Τα στατιστικά περιλαμβάνουν εντός και εκτός έδρας αγώνες και των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Σκοράρουν και οι δύο (BTTS)— πόσο συχνά σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Πόσο συχνά στα παιχνίδια των δύο ομάδων σκοράρουν και οι δύο πλευρές, σε σύγκριση με τον μέσο όρο λίγκας.
Μοτίβα γκολ
BTTS και σύνολο γκολ
Σύνολο γκολ (Over/Under)— πόσο συχνά ξεπερνούν οι αγώνες τις γραμμές γκολ;
Πόσο συχνά τα ματς αυτών των ομάδων περνούν γραμμές γκολ συνολικά και ανά ημίχρονο.
Ολόκληρος αγώνας - σύγκριση ομάδων (Over)
Over / Under - St Patrick's Athl.
Over / Under - Shamrock Rovers
1ο ημίχρονο
2ο ημίχρονο
Ημίχρονα αγώνα— σε ποιο ημίχρονο σκοράρουν συχνότερα;
Πώς μοιράζουν οι ομάδες την απόδοση ανάμεσα σε πρώτο και δεύτερο ημίχρονο.
Η Shamrock Rovers είναι 13% καλύτερη σε: φόρμα 1ου ημιχρόνου (πόντοι ημιχρόνου).
1.52 π. / αγώνα - St Patrick's Athl. · 1.72 π. / αγώνα - Shamrock Rovers
Πριν το ημίχρονο (1ο)
Μετά το ημίχρονο (2ο)
St Patrick's Athl. - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 38% των αγώνων και κερδίζει το 48%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Η άμυνα μένει σταθερή σε όλο τον αγώνα.
Shamrock Rovers - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 48% των αγώνων και κερδίζει το 55%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Η άμυνα μένει σταθερή σε όλο τον αγώνα.
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 2.00 | 1.20 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 0.8 | 0.4 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 0.2 | 0.8 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 1.0 | 1.2 |
| 1 γκολ | 80% | 100% |
| 2 γκολ | 20% | 20% |
| 3 γκολ | 0% | 0% |
| Ανέπαφη εστία | 80% | 40% |
| Χωρίς γκολ | 40% | 60% |
| Διαφορά γκολ | +3 | -2 |
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 1.00 | 1.80 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 0.8 | 0.8 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 1.2 | 0.0 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 2.0 | 0.8 |
| 1 γκολ | 60% | 40% |
| 2 γκολ | 40% | 40% |
| 3 γκολ | 40% | 0% |
| Ανέπαφη εστία | 40% | 100% |
| Χωρίς γκολ | 60% | 60% |
| Διαφορά γκολ | -2 | +4 |
* Τα χρώματα στους πίνακες δείχνουν συχνότητα: το πράσινο είναι συχνό, το κίτρινο μέτριο, το κόκκινο σπάνιο. Είναι συχνότητα, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Γκολ ανά λεπτό— πότε μπαίνουν τα γκολ;
Φάσεις του αγώνα στις οποίες οι ομάδες σκοράρουν και δέχονται πιο συχνά.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 76-90 (10 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 0-15 (7). Ισοζύγιο τέλους (76-90): +5 - κερδίζει τα φινάλε των αγώνων.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 31-45 (12 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 76-90 (7). Ισοζύγιο τέλους (76-90): +5 - κερδίζει τα φινάλε των αγώνων.
* Τα διαστήματα 31-45 και 76-90 περιλαμβάνουν γκολ των καθυστερήσεων.
Πρόσθετοι δείκτες ομάδων— τι δείχνουν τα xG, η αποτελεσματικότητα και η φόρμα;
Σύγκριση της ποιότητας ευκαιριών, των αποτελεσμάτων και των τάσεων από τους αγώνες της τρέχουσας σεζόν.
Προφίλ αγώνα
St Patrick's Athl.
Shamrock Rovers
* Ο εκτιμώμενος αριθμός και η κατανομή γκολ, η εκτίμηση BTTS, ο κίνδυνος 0:0 και το εύρος γκολ υπολογίζονται από δημόσιους μέσους όρους και συχνότητες της σεζόν. Είναι στατιστικό προφίλ, όχι ιδιωτική πρόβλεψη μοντέλου ή στοιχηματικό προγνωστικό. Οι υπόλοιποι δείκτες περιγράφουν αγώνες που έχουν ήδη παιχτεί.
Πλαίσιο λίγκας— είναι λίγκα με πολλά γκολ;
Πώς συγκρίνονται οι δύο ομάδες με τους μέσους όρους της λίγκας (Premier Division).
Ομάδες vs λίγκα
| St Patrick's Athl. | Liga | Shamrock Rovers | |
|---|---|---|---|
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | ▼ 2.41 | 2.74 | ▼ 2.52 |
| Σκόραραν και οι δύο | ▼ 41% | 59% | ▼ 55% |
| Τουλ. 3 γκολ (Over 2.5) | ▼ 34% | 50% | ▼ 45% |
| Clean sheets | ▲ 34% | 25% | ▲ 38% |
| Γκολ πριν το ημίχρονο | ▼ 69% | 72% | ▲ 76% |
| Γκολ μετά το ημίχρονο | ▼ 72% | 76% | ▼ 66% |
^ πράσινο = πάνω από τον μέσο όρο λίγκας, ˇ κόκκινο = κάτω από τον μέσο όρο λίγκας. Δείχνει την κατεύθυνση της διαφοράς, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Ενδεκάδες και γεγονότα
Επιβεβαιωμένοι βασικοί, αναπληρωματικοί και γεγονότα του αγώνα.
Γηπεδούχοι
Βασική ενδεκάδα
Φιλοξενούμενοι
Βασική ενδεκάδα
Χρονολόγιο αγώνα
Γκολ, κάρτες και αλλαγές σε χρονολογική σειρά.
Διαιτητής και προπονητές
Επιβεβαιωμένα πρόσωπα του αγώνα με συνδέσμους στα προφίλ της σεζόν.
Head-to-head
Προσφατοι αγωνες (7): St Patrick's Athl. 1 - 1 - 5 Shamrock Rovers. Μεσος ορος γκολ 2.00, σκοραραν και οι δυο σε 14% αγώνες.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο ήταν το αποτέλεσμα St Patrick's Athl. - Shamrock Rovers;
Ο αγώνας της Premier Division έληξε St Patrick's Athl. 2:0 Shamrock Rovers. Πλήρη στατιστικά, ανάλυση ανά ημίχρονο και head-to-head θα βρεις σε αυτή τη σελίδα.
Ποιο είναι το ιστορικό των αναμετρήσεων St Patrick's Athl. - Shamrock Rovers;
Στις τελευταίες 7 απευθείας αναμετρήσεις η St Patrick's Athl. κέρδισε 1, η Shamrock Rovers 5 και 1 έληξαν ισόπαλες. Μέσος όρος 2,00 γκολ, με τις δύο ομάδες να σκοράρουν στο 14%.
Τι δείχνουν τα στατιστικά γκολ πριν από το St Patrick's Athl. - Shamrock Rovers;
Η St Patrick's Athl. σκοράρει κατά μέσο όρο 1,55 γκολ ανά αγώνα και η Shamrock Rovers 1,59. Ο μέσος όρος της Premier Division είναι 2,74 γκολ, με το Over 2.5 να επιβεβαιώνεται στο 50% των αγώνων. Και οι δύο ομάδες σκοράρουν στο 41% των αγώνων της St Patrick's Athl. και στο 55% της Shamrock Rovers.
Σε τι φόρμα βρίσκονται η St Patrick's Athl. και η Shamrock Rovers;
Στους τελευταίους 5 αγώνες η St Patrick's Athl. έχει ρεκόρ 2-2-1 (1,60 πόντοι ανά αγώνα) και η Shamrock Rovers 2-3-0 (1,80 πόντοι ανά αγώνα).
Πού βρίσκω πρόγνωση και ανάλυση για St Patrick's Athl. - Shamrock Rovers;
Εδώ ελέγχεις τα νούμερα πριν το St Patrick's Athl. - Shamrock Rovers: φόρμα, H2H, γκολ και Over/Under. Η πρόγνωση, το value και η αιτιολόγηση δημοσιεύονται στην εφαρμογή NoFluffPicks.


