Suwon - Hwaseong: στατιστικά αγώνα
Suwon - Hwaseong: φόρμα, γκολ και βασικά στατιστικά
Βασικές πληροφορίες αγώνα
Suwon αντιμετώπισε την Hwaseong στο K League 2 (Νότια Κορέα). Ο αγώνας διεξήχθη στις 9 Οκτωβρίου 2026. Έδρα: Suwon Civil Stadium Auxiliary. Τελικό σκορ: 1:0.
Τρέχουσα φόρμα
Suwon: 3-2-0, 2.20 βαθμοί/αγώνα. Hwaseong: 2-2-1, 1.60 βαθμοί/αγώνα.
Στατιστικά γκολ
Suwon σκοράρει 2.00 και δέχεται 1.16 γκολ ανά αγώνα. Hwaseong σκοράρει 1.58 και δέχεται 1.04. Μέσος όρος λίγκας: 2.68 γκολ.
BTTS / Over / Under
BTTS: Suwon 76%, Hwaseong 54%. Over 2.5: Suwon 72%, Hwaseong 50%. Επίπεδο λίγκας: BTTS 61%, Over 2.5 52%.
xG, σουτ και στυλ
Suwon έχει υψηλότερο xG: 1.64 έναντι 1.52. Suwon: 13.7 σουτ ανά αγώνα, Hwaseong: 12.3.
Ημίχρονα αγώνα
Suwon: προηγείται στο ημίχρονο 48%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 1.16. Hwaseong: προηγείται στο ημίχρονο 35%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.92.
Γκολ ανά λεπτό
Suwon: 76-90+ (13 γκολ). Hwaseong: 76-90+ (10 γκολ). Είναι ιστορική κατανομή, όχι πρόβλεψη λεπτού γκολ.
Πλαίσιο λίγκας
K League 2: 2.68 γκολ ανά αγώνα, BTTS 61%, Over 2.5 52%.
Μεταξύ τους
Πριν από αυτόν τον αγώνα υπήρχαν 1 προηγούμενες μεταξύ τους αναμετρήσεις: 0-1-0. Μέσος όρος γκολ 2.00, BTTS 100%.
Αρχειοθετημένη ανάλυση πριν από τον αγώνα
Η ανάλυση συντάχθηκε πριν από τη σέντρα. Τα συμπεράσματα βασίζονται αποκλειστικά στα δεδομένα που ήταν διαθέσιμα πριν από τον αγώνα και δεν περιλαμβάνουν το τελικό αποτέλεσμα ή τα στατιστικά μετά τον αγώνα.
Γενική ανάλυση αγώνα
Η Suwon, δεύτερη στη βαθμολογία, παραμένει αήττητη εντός έδρας, κερδίζοντας το 55% των αγώνων της, ενώ η πέμπτη Hwaseong έχει ηττηθεί στο 30% των εκτός έδρας αναμετρήσεών της. Οι γηπεδούχοι είναι πιο αποτελεσματικοί στην έδρα τους: σκοράρουν κατά μέσο όρο 2,09 γκολ με 1,57 xG, έναντι 1,3 γκολ και 1,47 xG των φιλοξενούμενων εκτός έδρας. Επιπλέον, η Suwon δεν έχει σκοράρει μόλις στο 9% των εντός έδρας αγώνων της, ενώ η Hwaseong δεν βρήκε δίχτυα στο 40% των εκτός έδρας αναμετρήσεών της. Οι πέντε τελευταίες αγωνιστικές ευνοούν επίσης τους γηπεδούχους: συγκέντρωσαν 11 βαθμούς και δέχθηκαν 3 γκολ, ενώ οι φιλοξενούμενοι πήραν 8 βαθμούς και δέχθηκαν 5 γκολ. Η ισοπαλία παραμένει πιθανή, καθώς η Suwon μοιράστηκε τους βαθμούς στο 45% των εντός έδρας αγώνων της, ενώ η Hwaseong δέχεται εκτός έδρας κατά μέσο όρο μόλις 0,9 γκολ.
Δείτε τη στατιστική επισκόπησηBTTS - θα σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Η Suwon σκοράρει κατά μέσο όρο 1,75 γκολ εντός έδρας, ενώ η Hwaseong 1,30 εκτός έδρας· οι μέσοι όροι xG τους είναι αντίστοιχα 1,56 και 1,47, επομένως και οι δύο ομάδες δημιουργούν συστηματικά ευκαιρίες για γκολ. Στους τελευταίους 5 αγώνες τους, το G/G επιβεβαιώθηκε στο 60% των αναμετρήσεων για καθεμία, ενισχύοντας την ένδειξη υπέρ του «Ναι», παρά το χαμηλότερο ποσοστό της Hwaseong για τη σεζόν, που ανέρχεται στο 40%. Ο μεγαλύτερος κίνδυνος είναι η επίθεση των φιλοξενούμενων: δεν σκόραραν στο 40% των εκτός έδρας αγώνων τους, ενώ η Suwon κράτησε ανέπαφη την εστία της στο 38% των εντός έδρας αναμετρήσεων. Παρ’ όλα αυτά, η Hwaseong πέτυχε κατά μέσο όρο 1,4 γκολ στους τελευταίους 5 αγώνες, ενώ η Suwon επέτρεπε στους αντιπάλους της ευκαιρίες αξίας 1,45 xG ανά αγώνα. Συνεπώς, είναι οριακά πιθανότερο να σκοράρουν και οι δύο ομάδες (G/G).
Δείτε τα στατιστικά BTTSOver/Under - ανάλυση αριθμού γκολ
Το ισχυρότερο σήμα δείχνει προς Under 3,5 γκολ: το 80% των αγώνων της Hwaseong και το 62% των αναμετρήσεων της Suwon ολοκληρώθηκαν με λιγότερα γκολ από αυτό το όριο. Παρότι η Suwon σκοράρει κατά μέσο όρο 1,75 γκολ ανά αγώνα στη σεζόν, η Hwaseong δέχεται μόλις 0,90, περιορίζοντας τις πιθανότητες για πολύ υψηλό αριθμό τερμάτων από τους γηπεδούχους. Παράλληλα, η Suwon έχει δεχτεί συνολικά 3 γκολ στα τελευταία 5 παιχνίδια της, ενώ η Hwaseong δεν βρήκε δίχτυα στο 40% των αγώνων της. Η πρόβλεψη για 2,50 γκολ αφήνει ανοιχτό το ενδεχόμενο αγώνα με 2 ή 3 γκολ, γι’ αυτό η γραμμή των 3,5 προσφέρει σαφέστερο πλεονέκτημα από την λιγότερο ξεκάθαρη γραμμή των 2,5.
Δείτε τα στατιστικά Over/UnderHT/FT - σενάριο ημιχρόνου και τελικού αποτελέσματος
Το πιθανότερο σενάριο είναι η Σουγόν να προηγείται στο ημίχρονο και να κερδίσει στο τέλος του αγώνα: οι γηπεδούχοι προηγούνταν στο ημίχρονο στο 44% των αγώνων, ενώ η Χουασόνγκ βρισκόταν πίσω στο σκορ σε αυτό το σημείο στο 40%. Στους πέντε τελευταίους αγώνες, η Σουγόν προηγούνταν στο ημίχρονο δύο φορές, ενώ οι φιλοξενούμενοι καμία, γεγονός που ενισχύει την ένδειξη για πρώιμο προβάδισμα των γηπεδούχων. Υπέρ της διατήρησης του προβαδίσματος συνηγορούν ο μέσος όρος των 1,75 γκολ της Σουγόν ανά αγώνα έναντι 1,30 της Χουασόνγκ, καθώς και το καλύτερο πρόσφατο ρεκόρ στους πέντε τελευταίους αγώνες: τρεις νίκες για τους γηπεδούχους έναντι δύο για τους φιλοξενούμενους. Η ισοπαλία στο ημίχρονο παραμένει σημαντική εναλλακτική, καθώς καταγράφηκε στο 40% των αγώνων της Χουασόνγκ, γι’ αυτό και το σενάριο Ημίχρονο/Τελικό X/1 αξιολογείται επίσης υψηλά. Ωστόσο, συνιστάται προσοχή: η Χουασόνγκ δέχεται κατά μέσο όρο μόλις 0,3 γκολ μετά την ανάπαυλα, γεγονός που περιορίζει τη βεβαιότητα της επιλογής 1/1.
Δείτε τα στατιστικά πρώτου και δεύτερου ημιχρόνουΑνα ημιχρονο
Στατιστικα αγωνα
Προφίλ πριν τον αγώνα— τι δείχνουν τα δεδομένα σεζόν;
Το προφίλ βασίζεται σε δεδομένα σεζόν και φόρμα. Τα στατιστικά ροής αγώνα εμφανίζονται μόνο μετά τον αγώνα.
Στατιστικά ομάδων— ποια ομάδα είναι πιο αποτελεσματική;
Σύγκριση επίθεσης και άμυνας των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Ποιότητα σουτ
| Suwon | Hwaseong | |
|---|---|---|
| Ακρίβεια (σουτ στον στόχο) | 36% | 38% |
| Ποιότητα ευκαιριών (xG ανά σουτ) | 0.12 | 0.12 |
| Τελείωμα (γκολ ανά σουτ στον στόχο) | 0.40 | 0.33 |
xG ανά σουτ γύρω στο 0.08 συνήθως σημαίνει προσπάθειες από μακριά· 0.15+ συνήθως σημαίνει ευκαιρίες στην περιοχή. Η ετικέτα στιλ προκύπτει από κατοχή, όγκο σουτ και μετατροπή.
* Το xG (αναμενόμενα γκολ) λέει πόσα γκολ θα έπρεπε να σκοράρει μια ομάδα από τις ευκαιρίες της. Αν τα πραγματικά γκολ ξεπερνούν το xG, το τελείωμα είναι πάνω από τον μέσο όρο· αν μένουν κάτω, χάνονται ευκαιρίες.
Φόρμα ομάδων— ποια είναι σε καλύτερη κατάσταση;
Τα τελευταία πέντε ματς και το συνολικό ρεκόρ σεζόν, εντός και εκτός.
Η Suwon είναι 38% καλύτερη σε: φόρμα τελευταίων 5.
2.2 π. / αγώνα - Suwon · 1.6 π. / αγώνα - Hwaseong
Γκολ— πώς σκοράρουν και δέχονται γκολ οι δύο ομάδες;
Πόσα γκολ σκοράρουν και δέχονται οι ομάδες, και πόσο συχνά κρατούν clean sheet ή μένουν χωρίς γκολ.
Η Suwon είναι 27% καλύτερη σε: γκολ υπέρ ανά αγώνα.
2 γκολ / αγώνα - Suwon · 1.58 γκολ / αγώνα - Hwaseong
Η Hwaseong είναι 12% καλύτερη σε: γκολ κατά ανά αγώνα.
1.16 γκολ / αγώνα - Suwon · 1.04 γκολ / αγώνα - Hwaseong
Suwon σκοράρει στο 92% των αγώνων (23 από 25 αγώνες), ενώ Hwaseong κρατά clean sheet στο 35% (9 από 26 αγώνες).
Hwaseong σκοράρει στο 77% των αγώνων (20 από 26 αγώνες), ενώ Suwon κρατά clean sheet στο 20% (5 από 25 αγώνες).
Πόσο συχνά σκοράρει τουλάχιστον...
Πόσο συχνά δέχεται τουλάχιστον...
* Τα στατιστικά περιλαμβάνουν εντός και εκτός έδρας αγώνες και των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Σκοράρουν και οι δύο (BTTS)— πόσο συχνά σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Πόσο συχνά στα παιχνίδια των δύο ομάδων σκοράρουν και οι δύο πλευρές, σε σύγκριση με τον μέσο όρο λίγκας.
Μοτίβα γκολ
BTTS και σύνολο γκολ
Σύνολο γκολ (Over/Under)— πόσο συχνά ξεπερνούν οι αγώνες τις γραμμές γκολ;
Πόσο συχνά τα ματς αυτών των ομάδων περνούν γραμμές γκολ συνολικά και ανά ημίχρονο.
Ολόκληρος αγώνας - σύγκριση ομάδων (Over)
Over / Under - Suwon
Over / Under - Hwaseong
1ο ημίχρονο
2ο ημίχρονο
Ημίχρονα αγώνα— σε ποιο ημίχρονο σκοράρουν συχνότερα;
Πώς μοιράζουν οι ομάδες την απόδοση ανάμεσα σε πρώτο και δεύτερο ημίχρονο.
Η Suwon είναι 22% καλύτερη σε: φόρμα 1ου ημιχρόνου (πόντοι ημιχρόνου).
1.68 π. / αγώνα - Suwon · 1.38 π. / αγώνα - Hwaseong
Πριν το ημίχρονο (1ο)
Μετά το ημίχρονο (2ο)
Suwon - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 48% των αγώνων και κερδίζει το 52%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Η άμυνα μένει σταθερή σε όλο τον αγώνα.
Hwaseong - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 35% των αγώνων και κερδίζει το 46%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Η άμυνα μένει σταθερή σε όλο τον αγώνα.
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 1.60 | 2.60 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 0.6 | 1.2 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 0.4 | 0.2 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 1.0 | 1.4 |
| 1 γκολ | 80% | 100% |
| 2 γκολ | 20% | 40% |
| 3 γκολ | 0% | 0% |
| Ανέπαφη εστία | 60% | 80% |
| Χωρίς γκολ | 40% | 0% |
| Διαφορά γκολ | +1 | +5 |
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 0.60 | 2.20 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 0.2 | 1.2 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 0.6 | 0.4 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 0.8 | 1.6 |
| 1 γκολ | 40% | 80% |
| 2 γκολ | 20% | 60% |
| 3 γκολ | 20% | 20% |
| Ανέπαφη εστία | 60% | 60% |
| Χωρίς γκολ | 80% | 20% |
| Διαφορά γκολ | -2 | +4 |
* Τα χρώματα στους πίνακες δείχνουν συχνότητα: το πράσινο είναι συχνό, το κίτρινο μέτριο, το κόκκινο σπάνιο. Είναι συχνότητα, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Γκολ ανά λεπτό— πότε μπαίνουν τα γκολ;
Φάσεις του αγώνα στις οποίες οι ομάδες σκοράρουν και δέχονται πιο συχνά.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 76-90 (13 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 76-90 (7). Ισοζύγιο τέλους (76-90): +6 - κερδίζει τα φινάλε των αγώνων.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 76-90 (10 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 76-90 (8). Ισοζύγιο τέλους (76-90): +2 - κερδίζει τα φινάλε των αγώνων.
* Τα διαστήματα 31-45 και 76-90 περιλαμβάνουν γκολ των καθυστερήσεων.
Πρόσθετοι δείκτες ομάδων— τι δείχνουν τα xG, η αποτελεσματικότητα και η φόρμα;
Σύγκριση της ποιότητας ευκαιριών, των αποτελεσμάτων και των τάσεων από τους αγώνες της τρέχουσας σεζόν.
Προφίλ αγώνα
Suwon
Hwaseong
* Ο εκτιμώμενος αριθμός και η κατανομή γκολ, η εκτίμηση BTTS, ο κίνδυνος 0:0 και το εύρος γκολ υπολογίζονται από δημόσιους μέσους όρους και συχνότητες της σεζόν. Είναι στατιστικό προφίλ, όχι ιδιωτική πρόβλεψη μοντέλου ή στοιχηματικό προγνωστικό. Οι υπόλοιποι δείκτες περιγράφουν αγώνες που έχουν ήδη παιχτεί.
Πλαίσιο λίγκας— είναι λίγκα με πολλά γκολ;
Πώς συγκρίνονται οι δύο ομάδες με τους μέσους όρους της λίγκας (K League 2).
Ομάδες vs λίγκα
| Suwon | Liga | Hwaseong | |
|---|---|---|---|
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | ▲ 3.16 | 2.68 | • 2.62 |
| Σκόραραν και οι δύο | ▲ 76% | 61% | ▼ 54% |
| Τουλ. 3 γκολ (Over 2.5) | ▲ 72% | 52% | ▼ 50% |
| Clean sheets | ▼ 20% | 23% | ▲ 35% |
| Γκολ πριν το ημίχρονο | ▲ 88% | 68% | ▲ 73% |
| Γκολ μετά το ημίχρονο | ▲ 92% | 77% | ▼ 73% |
^ πράσινο = πάνω από τον μέσο όρο λίγκας, ˇ κόκκινο = κάτω από τον μέσο όρο λίγκας. Δείχνει την κατεύθυνση της διαφοράς, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Ενδεκάδες και γεγονότα
Επιβεβαιωμένοι βασικοί, αναπληρωματικοί και γεγονότα του αγώνα.
Γηπεδούχοι
Βασική ενδεκάδα
Φιλοξενούμενοι
Βασική ενδεκάδα
Χρονολόγιο αγώνα
Γκολ, κάρτες και αλλαγές σε χρονολογική σειρά.
Διαιτητής και προπονητές
Επιβεβαιωμένα πρόσωπα του αγώνα με συνδέσμους στα προφίλ της σεζόν.
Head-to-head
Προηγουμενος αγωνας: Suwon 0 - 1 - 0 Hwaseong. Μεσος ορος γκολ 2.00, σκοραραν και οι δυο σε 100% αγώνες.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο ήταν το αποτέλεσμα Suwon - Hwaseong;
Ο αγώνας της K League 2 έληξε Suwon 1:0 Hwaseong. Πλήρη στατιστικά, ανάλυση ανά ημίχρονο και head-to-head θα βρεις σε αυτή τη σελίδα.
Τι δείχνουν τα στατιστικά γκολ πριν από το Suwon - Hwaseong;
Η Suwon σκοράρει κατά μέσο όρο 2,00 γκολ ανά αγώνα και η Hwaseong 1,58. Ο μέσος όρος της K League 2 είναι 2,68 γκολ, με το Over 2.5 να επιβεβαιώνεται στο 52% των αγώνων. Και οι δύο ομάδες σκοράρουν στο 76% των αγώνων της Suwon και στο 54% της Hwaseong.
Σε τι φόρμα βρίσκονται η Suwon και η Hwaseong;
Στους τελευταίους 5 αγώνες η Suwon έχει ρεκόρ 3-2-0 (2,20 πόντοι ανά αγώνα) και η Hwaseong 2-2-1 (1,60 πόντοι ανά αγώνα).
Πού βρίσκω πρόγνωση και ανάλυση για Suwon - Hwaseong;
Αυτή η σελίδα δείχνει όλο το στατιστικό πλαίσιο — φόρμα, head-to-head, γκολ, BTTS και Over/Under. Η πρόγνωση, η αξιολόγηση value και η πλήρης αιτιολόγηση βρίσκονται στην εφαρμογή NoFluffPicks.


