Talleres Córdoba - Independiente: στατιστικά αγώνα
Talleres Córdoba - Independiente: φόρμα, γκολ και βασικά στατιστικά
Βασικές πληροφορίες αγώνα
Talleres Córdoba αντιμετώπισε την Independiente στο Primera División (Αργεντινή). Ο αγώνας διεξήχθη στις 12 Οκτωβρίου 2026. Έδρα: Estadio Juan Domingo Perón. Τελικό σκορ: 0:0.
Τρέχουσα φόρμα
Talleres Córdoba: 1-1-3, 0.80 βαθμοί/αγώνα. Independiente: 2-1-2, 1.40 βαθμοί/αγώνα.
Στατιστικά γκολ
Talleres Córdoba σκοράρει 1.00 και δέχεται 1.14 γκολ ανά αγώνα. Independiente σκοράρει 1.29 και δέχεται 1.25. Μέσος όρος λίγκας: 2.16 γκολ.
BTTS / Over / Under
BTTS: Talleres Córdoba 46%, Independiente 57%. Over 2.5: Talleres Córdoba 46%, Independiente 39%. Επίπεδο λίγκας: BTTS 47%, Over 2.5 38%.
xG, σουτ και στυλ
Independiente έχει υψηλότερο xG: 1.48 έναντι 1.47. Talleres Córdoba: 13.1 σουτ ανά αγώνα, Independiente: 12.9.
Ημίχρονα αγώνα
Talleres Córdoba: προηγείται στο ημίχρονο 32%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.57. Independiente: προηγείται στο ημίχρονο 25%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.75.
Γκολ ανά λεπτό
Talleres Córdoba: 61-75 (7 γκολ). Independiente: 46-60 (10 γκολ). Είναι ιστορική κατανομή, όχι πρόβλεψη λεπτού γκολ.
Πλαίσιο λίγκας
Primera División: 2.16 γκολ ανά αγώνα, BTTS 47%, Over 2.5 38%.
Μεταξύ τους
Πριν από αυτόν τον αγώνα υπήρχαν 4 προηγούμενες μεταξύ τους αναμετρήσεις: 2-0-2. Μέσος όρος γκολ 3.25, BTTS 75%.
Αρχειοθετημένη ανάλυση πριν από τον αγώνα
Η ανάλυση συντάχθηκε πριν από τη σέντρα. Τα συμπεράσματα βασίζονται αποκλειστικά στα δεδομένα που ήταν διαθέσιμα πριν από τον αγώνα και δεν περιλαμβάνουν το τελικό αποτέλεσμα ή τα στατιστικά μετά τον αγώνα.
Γενική ανάλυση αγώνα
Η Independiente έχει ένα μικρό προβάδισμα: έχει κερδίσει 2 από τα 5 τελευταία παιχνίδια, ενώ η Talleres Córdoba μόλις 1, πετυχαίνοντας αντίστοιχα 5 και 3 γκολ σε αυτό το διάστημα. Οι φιλοξενούμενοι κερδίζουν συχνότερα και εκτός έδρας (43%) απ’ ό,τι οι γηπεδούχοι εντός (36%), ενώ ο μέσος όρος τους των 1,29 γκολ ανά αγώνα ξεπερνά τα 1,00 της Talleres εντός έδρας. Παρότι η Talleres δημιουργεί εντός έδρας ευκαιρίες υψηλότερης μέσης ποιότητας, καταγράφοντας xG 1,66 έναντι 1,33 της Independiente εκτός έδρας, αξιοποιεί μόλις το 7% των τελικών της, ενώ οι αντίπαλοί της έχουν ποσοστό ευστοχίας 12%. Οι γηπεδούχοι δεν σκόραραν στο 43% των εντός έδρας αγώνων τους, ενώ οι φιλοξενούμενοι έμειναν χωρίς γκολ μόλις στο 14% των εκτός έδρας αγώνων τους, στοιχείο που ενισχύει την εκτίμηση ότι η Independiente θα βρει δίχτυα. Η αμυντική λειτουργία των φιλοξενούμενων περιορίζει την εμπιστοσύνη στην πρόβλεψη: έχουν δεχτεί 9 γκολ στα 5 τελευταία παιχνίδια τους, ενώ εκτός έδρας επιτρέπουν στους αντιπάλους ευκαιρίες με μέσο xG 1,68.
Δείτε τη στατιστική επισκόπησηBTTS - θα σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Το G/G επαληθεύτηκε στο 50% των αγώνων της Talleres και στο 64% των αναμετρήσεων της Independiente, γεγονός που δίνει ένα μέτριο προβάδισμα στο ενδεχόμενο να σκοράρουν και οι δύο ομάδες. Οι γηπεδούχοι σημείωναν κατά μέσο όρο 1,29 γκολ ανά αγώνα στη σεζόν, ενώ οι φιλοξενούμενοι δέχονταν 1,21· επιπλέον, στα τελευταία 5 παιχνίδια η Independiente δεχόταν κατά μέσο όρο 1,8 γκολ. Τις πιθανότητες των φιλοξενούμενων να σκοράρουν ενισχύουν ο μέσος όρος των 1,29 γκολ ανά αγώνα στη σεζόν και το γεγονός ότι η Talleres δεχόταν πρόσφατα 1,2 γκολ ανά παιχνίδι. Ωστόσο, απαιτείται προσοχή, καθώς οι γηπεδούχοι πέτυχαν μόλις 3 γκολ στα τελευταία 5 παιχνίδια τους και κράτησαν ανέπαφη την εστία τους στο 36% των αγώνων. Παρά ταύτα, η πρόσφατα πιο αδύναμη αμυντική λειτουργία των φιλοξενούμενων και η παραγωγικότητα των δύο ομάδων στη σεζόν γέρνουν ελαφρώς την εκτίμηση προς το «ναι».
Δείτε τα στατιστικά BTTSOver/Under - ανάλυση αριθμού γκολ
Το ισχυρότερο στοιχείο δείχνει προς το Under 3,5 γκολ: αυτό το αποτέλεσμα σημειώθηκε στο 79% των αγώνων των δύο ομάδων, ενώ ο μέσος όρος του πρωταθλήματος είναι 2,15 γκολ ανά αγώνα. Η Talleres και η Independiente πετυχαίνουν από 1,29 γκολ ανά αγώνα, ενώ οι αγώνες τους ξεπέρασαν τη γραμμή των 2,5 γκολ στο 36% και στο 43% των περιπτώσεων αντίστοιχα. Η επιθετική δυναμική των γηπεδούχων είναι, ωστόσο, εμφανής: δημιουργούν κατά μέσο όρο 1,62 xG, ενώ οι αντίπαλοί τους επιτρέπουν ευκαιρίες αξίας 1,68 xG, γι’ αυτό και η πρόβλεψη υπολογίζει περίπου 1,40 γκολ για την Talleres. Στους τελευταίους πέντε αγώνες της, η Independiente δέχθηκε κατά μέσο όρο 1,8 γκολ, γεγονός που αυξάνει τον κίνδυνο να σημειωθούν τρία γκολ, αλλά δεν αναιρεί την υπεροχή της επιλογής Under 3,5 γκολ.
Δείτε τα στατιστικά Over/UnderHT/FT - σενάριο ημιχρόνου και τελικού αποτελέσματος
Η ισοπαλία στο ημίχρονο είναι το πιθανότερο ενδεχόμενο: και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλες στο 57% των αγώνων, ενώ αυτό συνέβη τέσσερις φορές για την Talleres και τρεις για την Independiente στα πέντε τελευταία παιχνίδια τους. Τα πρώτα ημίχρονα είναι συνήθως ισορροπημένα και ως προς τα γκολ — οι γηπεδούχοι σημειώνουν κατά μέσο όρο 0,57 γκολ πριν από την ανάπαυλα, ενώ οι φιλοξενούμενοι 0,50. Η πιο ξεκάθαρη επιθετική δυναμική της Talleres συνηγορεί υπέρ μιας νίκης της στη συνέχεια: ο μέσος όρος xG της είναι 1,62 έναντι 1,33 των αντιπάλων, ενώ η Independiente επιτρέπει στους αντιπάλους της ευκαιρίες αξίας 1,68 xG, έναντι 1,00 που επιτρέπουν οι γηπεδούχοι. Ωστόσο, το Ημίχρονο/Τελικό X/1 δεν αποτελεί ισχυρό φαβορί, καθώς στα πέντε τελευταία παιχνίδια της η Talleres συγκέντρωσε μόλις 0,8 βαθμούς ανά αγώνα, ενώ η Independiente 1,4· επομένως, τα σενάρια X/X και X/2 παραμένουν ρεαλιστικές εναλλακτικές.
Δείτε τα στατιστικά πρώτου και δεύτερου ημιχρόνουΑνα ημιχρονο
Στατιστικα αγωνα
Προφίλ πριν τον αγώνα— τι δείχνουν τα δεδομένα σεζόν;
Το προφίλ βασίζεται σε δεδομένα σεζόν και φόρμα. Τα στατιστικά ροής αγώνα εμφανίζονται μόνο μετά τον αγώνα.
Στατιστικά ομάδων— ποια ομάδα είναι πιο αποτελεσματική;
Σύγκριση επίθεσης και άμυνας των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Ποιότητα σουτ
| Talleres Córdoba | Independiente | |
|---|---|---|
| Ακρίβεια (σουτ στον στόχο) | 34% | 31% |
| Ποιότητα ευκαιριών (xG ανά σουτ) | 0.11 | 0.11 |
| Τελείωμα (γκολ ανά σουτ στον στόχο) | 0.22 | 0.33 |
xG ανά σουτ γύρω στο 0.08 συνήθως σημαίνει προσπάθειες από μακριά· 0.15+ συνήθως σημαίνει ευκαιρίες στην περιοχή. Η ετικέτα στιλ προκύπτει από κατοχή, όγκο σουτ και μετατροπή.
* Το xG (αναμενόμενα γκολ) λέει πόσα γκολ θα έπρεπε να σκοράρει μια ομάδα από τις ευκαιρίες της. Αν τα πραγματικά γκολ ξεπερνούν το xG, το τελείωμα είναι πάνω από τον μέσο όρο· αν μένουν κάτω, χάνονται ευκαιρίες.
Φόρμα ομάδων— ποια είναι σε καλύτερη κατάσταση;
Τα τελευταία πέντε ματς και το συνολικό ρεκόρ σεζόν, εντός και εκτός.
Η Independiente είναι 75% καλύτερη σε: φόρμα τελευταίων 5.
0.8 π. / αγώνα - Talleres Córdoba · 1.4 π. / αγώνα - Independiente
Γκολ— πώς σκοράρουν και δέχονται γκολ οι δύο ομάδες;
Πόσα γκολ σκοράρουν και δέχονται οι ομάδες, και πόσο συχνά κρατούν clean sheet ή μένουν χωρίς γκολ.
Η Independiente είναι 29% καλύτερη σε: γκολ υπέρ ανά αγώνα.
1 γκολ / αγώνα - Talleres Córdoba · 1.29 γκολ / αγώνα - Independiente
Η Talleres Córdoba είναι 10% καλύτερη σε: γκολ κατά ανά αγώνα.
1.14 γκολ / αγώνα - Talleres Córdoba · 1.25 γκολ / αγώνα - Independiente
Talleres Córdoba σκοράρει στο 61% των αγώνων (17 από 28 αγώνες), ενώ Independiente κρατά clean sheet στο 29% (8 από 28 αγώνες).
Independiente σκοράρει στο 82% των αγώνων (23 από 28 αγώνες), ενώ Talleres Córdoba κρατά clean sheet στο 29% (8 από 28 αγώνες).
Πόσο συχνά σκοράρει τουλάχιστον...
Πόσο συχνά δέχεται τουλάχιστον...
* Τα στατιστικά περιλαμβάνουν εντός και εκτός έδρας αγώνες και των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Σκοράρουν και οι δύο (BTTS)— πόσο συχνά σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Πόσο συχνά στα παιχνίδια των δύο ομάδων σκοράρουν και οι δύο πλευρές, σε σύγκριση με τον μέσο όρο λίγκας.
Μοτίβα γκολ
BTTS και σύνολο γκολ
Σύνολο γκολ (Over/Under)— πόσο συχνά ξεπερνούν οι αγώνες τις γραμμές γκολ;
Πόσο συχνά τα ματς αυτών των ομάδων περνούν γραμμές γκολ συνολικά και ανά ημίχρονο.
Ολόκληρος αγώνας - σύγκριση ομάδων (Over)
Over / Under - Talleres Córdoba
Over / Under - Independiente
1ο ημίχρονο
2ο ημίχρονο
Ημίχρονα αγώνα— σε ποιο ημίχρονο σκοράρουν συχνότερα;
Πώς μοιράζουν οι ομάδες την απόδοση ανάμεσα σε πρώτο και δεύτερο ημίχρονο.
Η Talleres Córdoba είναι 19% καλύτερη σε: φόρμα 1ου ημιχρόνου (πόντοι ημιχρόνου).
1.57 π. / αγώνα - Talleres Córdoba · 1.32 π. / αγώνα - Independiente
Πριν το ημίχρονο (1ο)
Μετά το ημίχρονο (2ο)
Talleres Córdoba - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 32% των αγώνων και κερδίζει το 32%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Δέχεται 0.8 γκολ ανά αγώνα περισσότερα μετά το ημίχρονο - το αμυντικό επίπεδο πέφτει στο δεύτερο μέρος.
Independiente - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 25% των αγώνων και κερδίζει το 39%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Δέχεται 0.3 γκολ ανά αγώνα περισσότερα μετά το ημίχρονο - το αμυντικό επίπεδο πέφτει στο δεύτερο μέρος.
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 1.40 | 0.40 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 0.2 | 0.4 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 0.0 | 1.2 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 0.2 | 1.6 |
| 1 γκολ | 20% | 80% |
| 2 γκολ | 0% | 40% |
| 3 γκολ | 0% | 20% |
| Ανέπαφη εστία | 100% | 20% |
| Χωρίς γκολ | 80% | 60% |
| Διαφορά γκολ | +1 | -4 |
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 1.20 | 1.20 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 0.4 | 0.6 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 0.4 | 1.4 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 0.8 | 2.0 |
| 1 γκολ | 60% | 100% |
| 2 γκολ | 20% | 60% |
| 3 γκολ | 0% | 40% |
| Ανέπαφη εστία | 60% | 20% |
| Χωρίς γκολ | 60% | 60% |
| Διαφορά γκολ | 0 | -4 |
* Τα χρώματα στους πίνακες δείχνουν συχνότητα: το πράσινο είναι συχνό, το κίτρινο μέτριο, το κόκκινο σπάνιο. Είναι συχνότητα, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Γκολ ανά λεπτό— πότε μπαίνουν τα γκολ;
Φάσεις του αγώνα στις οποίες οι ομάδες σκοράρουν και δέχονται πιο συχνά.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 61-75 (7 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 76-90 (13). Ισοζύγιο τέλους (76-90): -7 - τα φινάλε των αγώνων είναι αδυναμία.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 46-60 (10 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 46-60 (7). Ισοζύγιο τέλους (76-90): +1 - κερδίζει τα φινάλε των αγώνων.
* Τα διαστήματα 31-45 και 76-90 περιλαμβάνουν γκολ των καθυστερήσεων.
Πρόσθετοι δείκτες ομάδων— τι δείχνουν τα xG, η αποτελεσματικότητα και η φόρμα;
Σύγκριση της ποιότητας ευκαιριών, των αποτελεσμάτων και των τάσεων από τους αγώνες της τρέχουσας σεζόν.
Προφίλ αγώνα
Talleres Córdoba
Independiente
* Ο εκτιμώμενος αριθμός και η κατανομή γκολ, η εκτίμηση BTTS, ο κίνδυνος 0:0 και το εύρος γκολ υπολογίζονται από δημόσιους μέσους όρους και συχνότητες της σεζόν. Είναι στατιστικό προφίλ, όχι ιδιωτική πρόβλεψη μοντέλου ή στοιχηματικό προγνωστικό. Οι υπόλοιποι δείκτες περιγράφουν αγώνες που έχουν ήδη παιχτεί.
Πλαίσιο λίγκας— είναι λίγκα με πολλά γκολ;
Πώς συγκρίνονται οι δύο ομάδες με τους μέσους όρους της λίγκας (Primera División).
Ομάδες vs λίγκα
| Talleres Córdoba | Liga | Independiente | |
|---|---|---|---|
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | • 2.14 | 2.16 | ▲ 2.54 |
| Σκόραραν και οι δύο | • 46% | 47% | ▲ 57% |
| Τουλ. 3 γκολ (Over 2.5) | ▲ 46% | 38% | • 39% |
| Clean sheets | ▼ 29% | 33% | ▼ 29% |
| Γκολ πριν το ημίχρονο | ▼ 46% | 61% | • 61% |
| Γκολ μετά το ημίχρονο | ▲ 79% | 73% | ▲ 79% |
^ πράσινο = πάνω από τον μέσο όρο λίγκας, ˇ κόκκινο = κάτω από τον μέσο όρο λίγκας. Δείχνει την κατεύθυνση της διαφοράς, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Ενδεκάδες και γεγονότα
Επιβεβαιωμένοι βασικοί, αναπληρωματικοί και γεγονότα του αγώνα.
Γηπεδούχοι
Βασική ενδεκάδα
Αναπληρωματικοί
Φιλοξενούμενοι
Βασική ενδεκάδα
Αναπληρωματικοί
Χρονολόγιο αγώνα
Γκολ, κάρτες και αλλαγές σε χρονολογική σειρά.
Διαιτητής και προπονητές
Επιβεβαιωμένα πρόσωπα του αγώνα με συνδέσμους στα προφίλ της σεζόν.
Head-to-head
Προσφατοι αγωνες (4): Talleres Córdoba 2 - 0 - 2 Independiente. Μεσος ορος γκολ 3.25, σκοραραν και οι δυο σε 75% αγώνες.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο ήταν το αποτέλεσμα Talleres Córdoba - Independiente;
Ο αγώνας της Primera División έληξε Talleres Córdoba 0:0 Independiente. Πλήρη στατιστικά, ανάλυση ανά ημίχρονο και head-to-head θα βρεις σε αυτή τη σελίδα.
Ποιο είναι το ιστορικό των αναμετρήσεων Talleres Córdoba - Independiente;
Στις τελευταίες 4 απευθείας αναμετρήσεις η Talleres Córdoba κέρδισε 2, η Independiente 2 και 0 έληξαν ισόπαλες. Μέσος όρος 3,25 γκολ, με τις δύο ομάδες να σκοράρουν στο 75%.
Τι δείχνουν τα στατιστικά γκολ πριν από το Talleres Córdoba - Independiente;
Η Talleres Córdoba σκοράρει κατά μέσο όρο 1,00 γκολ ανά αγώνα και η Independiente 1,29. Ο μέσος όρος της Primera División είναι 2,16 γκολ, με το Over 2.5 να επιβεβαιώνεται στο 38% των αγώνων. Και οι δύο ομάδες σκοράρουν στο 46% των αγώνων της Talleres Córdoba και στο 57% της Independiente.
Σε τι φόρμα βρίσκονται η Talleres Córdoba και η Independiente;
Στους τελευταίους 5 αγώνες η Talleres Córdoba έχει ρεκόρ 1-1-3 (0,80 πόντοι ανά αγώνα) και η Independiente 2-1-2 (1,40 πόντοι ανά αγώνα).
Πού βρίσκω πρόγνωση και ανάλυση για Talleres Córdoba - Independiente;
Το στατιστικό υπόβαθρο του Talleres Córdoba - Independiente — φόρμα, head-to-head, γκολ, BTTS και Over/Under — είναι σε αυτή τη σελίδα. Η πρόγνωση με αιτιολόγηση και αξιολόγηση value βρίσκεται στην εφαρμογή NoFluffPicks.


