Tapatío - CA La Paz: στατιστικά αγώνα
Tapatío - CA La Paz: φόρμα, γκολ και βασικά στατιστικά
Βασικές πληροφορίες αγώνα
Tapatío αντιμετώπισε την CA La Paz στο Ascenso MX (Μεξικό). Ο αγώνας διεξήχθη στις 9 Οκτωβρίου 2026. Έδρα: Estadio AKRON. Τελικό σκορ: 2:4.
Τρέχουσα φόρμα
Tapatío: 1-1-3, 0.80 βαθμοί/αγώνα. CA La Paz: 3-1-1, 2.00 βαθμοί/αγώνα.
Στατιστικά γκολ
Tapatío σκοράρει 1.70 και δέχεται 1.50 γκολ ανά αγώνα. CA La Paz σκοράρει 2.18 και δέχεται 1.18. Μέσος όρος λίγκας: 3.23 γκολ.
BTTS / Over / Under
BTTS: Tapatío 60%, CA La Paz 64%. Over 2.5: Tapatío 60%, CA La Paz 73%. Επίπεδο λίγκας: BTTS 57%, Over 2.5 61%.
xG, σουτ και στυλ
CA La Paz έχει υψηλότερο xG: 1.76 έναντι 1.34. Tapatío: 11.5 σουτ ανά αγώνα, CA La Paz: 15.7.
Ημίχρονα αγώνα
Tapatío: προηγείται στο ημίχρονο 30%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 1.10. CA La Paz: προηγείται στο ημίχρονο 55%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 1.09.
Γκολ ανά λεπτό
Tapatío: 0-15 (4 γκολ). CA La Paz: 76-90+ (7 γκολ). Είναι ιστορική κατανομή, όχι πρόβλεψη λεπτού γκολ.
Πλαίσιο λίγκας
Ascenso MX: 3.23 γκολ ανά αγώνα, BTTS 57%, Over 2.5 61%.
Μεταξύ τους
Πριν από αυτόν τον αγώνα υπήρχαν 2 προηγούμενες μεταξύ τους αναμετρήσεις: 1-1-0. Μέσος όρος γκολ 3.00, BTTS 50%.
Αρχειοθετημένη ανάλυση πριν από τον αγώνα
Η ανάλυση συντάχθηκε πριν από τη σέντρα. Τα συμπεράσματα βασίζονται αποκλειστικά στα δεδομένα που ήταν διαθέσιμα πριν από τον αγώνα και δεν περιλαμβάνουν το τελικό αποτέλεσμα ή τα στατιστικά μετά τον αγώνα.
Γενική ανάλυση αγώνα
Η CA La Paz πηγαίνει στον αγώνα σε καλύτερη αγωνιστική κατάσταση: έχει κερδίσει 3 από τους 5 τελευταίους αγώνες της και έχει πετύχει συνολικά 12 γκολ, ενώ η Tapatío μετρά 1 νίκη και 7 γκολ. Εκτός έδρας, οι φιλοξενούμενοι σημειώνουν κατά μέσο όρο 2,8 γκολ με xG 1,78, ενώ η γηπεδούχος πετυχαίνει 2 γκολ εντός έδρας με xG 1,38, στοιχείο που καταδεικνύει μεγαλύτερη επιθετική δυναμική για την CA La Paz. Οι φιλοξενούμενοι έχουν επίσης κατά μέσο όρο 5,8 εύστοχα σουτ εκτός έδρας, έναντι 4 εύστοχων σουτ της Tapatío εντός έδρας. Ωστόσο, το ποντάρισμα στους φιλοξενούμενους δεν στερείται ρίσκου: δέχονται κατά μέσο όρο 1,6 γκολ εκτός έδρας, ενώ η Tapatío κερδίζει το 60% των εντός έδρας αγώνων της και κρατά ανέπαφη την εστία της στο 60% εξ αυτών. Παρά τα πλεονεκτήματα των γηπεδούχων, η πιο αποτελεσματική επίθεση και η ευνοϊκότερη πρόσφατη πορεία συνηγορούν υπέρ της νίκης της CA La Paz.
Δείτε τη στατιστική επισκόπησηBTTS - θα σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Το σενάριο να σκοράρουν και οι δύο ομάδες ενισχύεται από ποσοστό G/G 50% στους αγώνες της Tapatío και 80% στα παιχνίδια της CA La Paz, έναντι μέσου όρου 56% στο πρωτάθλημα. Οι φιλοξενούμενοι πετυχαίνουν κατά μέσο όρο 2,8 γκολ ανά αγώνα και έχουν σκοράρει σε κάθε παιχνίδι μέχρι στιγμής, αν και οι γηπεδούχοι κρατούν ανέπαφη την εστία τους στο 33% των αγώνων. Η Tapatío πετυχαίνει κατά μέσο όρο 1,67 γκολ, ενώ η CA La Paz δέχεται 1,6· επιπλέον, το xG των γηπεδούχων είναι 1,74, έναντι 1,72 xG που επιτρέπει η φιλοξενούμενη ομάδα, στοιχείο που συνηγορεί υπέρ του γκολ των γηπεδούχων. Στους τελευταίους 5 αγώνες, σκόραραν και οι δύο ομάδες στο 60% των αγώνων της Tapatío και στο 80% των αγώνων της CA La Paz, ενώ οι γηπεδούχοι δέχονταν κατά μέσο όρο 1,6 γκολ σε αυτό το διάστημα. Παρά τον καλό μέσο όρο των 0,83 γκολ που δέχεται η Tapatío στη σεζόν, η επιθετική δυναμική των φιλοξενούμενων και η ευάλωτη άμυνά τους καθιστούν το G/G (Ναι) την ισχυρότερη επιλογή.
Δείτε τα στατιστικά BTTSOver/Under - ανάλυση αριθμού γκολ
Στους αγώνες της Tapatío σημειώθηκαν τουλάχιστον 2 γκολ στο 83% των περιπτώσεων, ενώ στους αγώνες της CA La Paz το ποσοστό έφτασε το 100%, καθιστώντας το Over 1,5 το ισχυρότερο στοιχείο. Οι φιλοξενούμενοι σκοράρουν κατά μέσο όρο 2,8 γκολ, αν και οι γηπεδούχοι δέχονται μόλις 0,83 κατά μέσο όρο, γεγονός που συνηγορεί υπέρ μιας πιο συντηρητικής εκτίμησης για την επιθετική τους παραγωγή. Από την άλλη, η Tapatío πετυχαίνει κατά μέσο όρο 1,67 γκολ, ενώ η CA La Paz δέχεται 1,6· τα μέσα xG των δύο επιθέσεων, 1,74 και 1,78 αντίστοιχα, ενισχύουν επίσης το ενδεχόμενο να σκοράρουν και οι δύο ομάδες. Η γραμμή των 2,5 γκολ είναι λιγότερο ασφαλής, καθώς την ξεπέρασε το 50% των αγώνων των γηπεδούχων, έναντι του 100% των αγώνων των φιλοξενούμενων. Με εκτίμηση για συνολικά 3,5 γκολ, το Over 1,5 αποτελεί επομένως την προτιμότερη επιλογή, χωρίς να απαιτείται η υπόθεση ενός ιδιαίτερα υψηλού σκορ.
Δείτε τα στατιστικά Over/UnderHT/FT - σενάριο ημιχρόνου και τελικού αποτελέσματος
Το ισχυρότερο στοιχείο είναι ότι η CA La Paz προηγείται στο ημίχρονο: οι φιλοξενούμενοι το πέτυχαν σε 4 από τους 5 εκτός έδρας αγώνες τους, σημειώνοντας κατά μέσο όρο 1,4 γκολ πριν από την ανάπαυλα, ενώ η Tapatío είχε μέσο όρο 0,83 γκολ σε αυτό το διάστημα. Στα πρώτα 45 λεπτά οι φιλοξενούμενοι δέχονταν κατά μέσο όρο μόλις 0,2 γκολ, γεγονός που αυξάνει τις πιθανότητες να διατηρήσουν τυχόν προβάδισμα. Σε ολόκληρους αγώνες, η CA La Paz σκοράρει κατά μέσο όρο 2,8 γκολ έναντι 1,67 των γηπεδούχων, ενώ στα πέντε τελευταία παιχνίδια της συγκέντρωνε 2,0 βαθμούς ανά αγώνα έναντι 0,8 της Tapatío. Η ισοπαλία στο ημίχρονο παραμένει αξιόλογη εναλλακτική, καθώς οι γηπεδούχοι πήγαν στην ανάπαυλα ισόπαλοι σε 3 από τους 6 αγώνες τους, ενώ στα πέντε τελευταία παιχνίδια οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν στο ημίχρονο μόλις δύο φορές. Παρ’ όλα αυτά, ο συνδυασμός των δυνατών ξεκινημάτων της CA La Paz και της καλύτερης πρόσφατης αποτελεσματικότητάς της συνηγορεί κυρίως υπέρ του προβαδίσματος των φιλοξενούμενων στο Ημίχρονο/Τελικό και της νίκης τους μετά από 90 λεπτά.
Δείτε τα στατιστικά πρώτου και δεύτερου ημιχρόνουΑνα ημιχρονο
Στατιστικα αγωνα
Προφίλ πριν τον αγώνα— τι δείχνουν τα δεδομένα σεζόν;
Το προφίλ βασίζεται σε δεδομένα σεζόν και φόρμα. Τα στατιστικά ροής αγώνα εμφανίζονται μόνο μετά τον αγώνα.
Στατιστικά ομάδων— ποια ομάδα είναι πιο αποτελεσματική;
Σύγκριση επίθεσης και άμυνας των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Ποιότητα σουτ
| Tapatío | CA La Paz | |
|---|---|---|
| Ακρίβεια (σουτ στον στόχο) | 37% | 34% |
| Ποιότητα ευκαιριών (xG ανά σουτ) | 0.12 | 0.11 |
| Τελείωμα (γκολ ανά σουτ στον στόχο) | 0.40 | 0.41 |
xG ανά σουτ γύρω στο 0.08 συνήθως σημαίνει προσπάθειες από μακριά· 0.15+ συνήθως σημαίνει ευκαιρίες στην περιοχή. Η ετικέτα στιλ προκύπτει από κατοχή, όγκο σουτ και μετατροπή.
* Το xG (αναμενόμενα γκολ) λέει πόσα γκολ θα έπρεπε να σκοράρει μια ομάδα από τις ευκαιρίες της. Αν τα πραγματικά γκολ ξεπερνούν το xG, το τελείωμα είναι πάνω από τον μέσο όρο· αν μένουν κάτω, χάνονται ευκαιρίες.
Φόρμα ομάδων— ποια είναι σε καλύτερη κατάσταση;
Τα τελευταία πέντε ματς και το συνολικό ρεκόρ σεζόν, εντός και εκτός.
Η CA La Paz είναι 150% καλύτερη σε: φόρμα τελευταίων 5.
0.8 π. / αγώνα - Tapatío · 2 π. / αγώνα - CA La Paz
Γκολ— πώς σκοράρουν και δέχονται γκολ οι δύο ομάδες;
Πόσα γκολ σκοράρουν και δέχονται οι ομάδες, και πόσο συχνά κρατούν clean sheet ή μένουν χωρίς γκολ.
Η CA La Paz είναι 28% καλύτερη σε: γκολ υπέρ ανά αγώνα.
1.7 γκολ / αγώνα - Tapatío · 2.18 γκολ / αγώνα - CA La Paz
Η CA La Paz είναι 27% καλύτερη σε: γκολ κατά ανά αγώνα.
1.5 γκολ / αγώνα - Tapatío · 1.18 γκολ / αγώνα - CA La Paz
Tapatío σκοράρει στο 80% των αγώνων (8 από 10 αγώνες), ενώ CA La Paz κρατά clean sheet στο 27% (3 από 11 αγώνες).
CA La Paz σκοράρει στο 91% των αγώνων (10 από 11 αγώνες), ενώ Tapatío κρατά clean sheet στο 30% (3 από 10 αγώνες).
Πόσο συχνά σκοράρει τουλάχιστον...
Πόσο συχνά δέχεται τουλάχιστον...
* Τα στατιστικά περιλαμβάνουν εντός και εκτός έδρας αγώνες και των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Σκοράρουν και οι δύο (BTTS)— πόσο συχνά σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Πόσο συχνά στα παιχνίδια των δύο ομάδων σκοράρουν και οι δύο πλευρές, σε σύγκριση με τον μέσο όρο λίγκας.
Μοτίβα γκολ
BTTS και σύνολο γκολ
Σύνολο γκολ (Over/Under)— πόσο συχνά ξεπερνούν οι αγώνες τις γραμμές γκολ;
Πόσο συχνά τα ματς αυτών των ομάδων περνούν γραμμές γκολ συνολικά και ανά ημίχρονο.
Ολόκληρος αγώνας - σύγκριση ομάδων (Over)
Over / Under - Tapatío
Over / Under - CA La Paz
1ο ημίχρονο
2ο ημίχρονο
Ημίχρονα αγώνα— σε ποιο ημίχρονο σκοράρουν συχνότερα;
Πώς μοιράζουν οι ομάδες την απόδοση ανάμεσα σε πρώτο και δεύτερο ημίχρονο.
Η CA La Paz είναι 47% καλύτερη σε: φόρμα 1ου ημιχρόνου (πόντοι ημιχρόνου).
1.3 π. / αγώνα - Tapatío · 1.91 π. / αγώνα - CA La Paz
Πριν το ημίχρονο (1ο)
Μετά το ημίχρονο (2ο)
Tapatío - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 30% των αγώνων και κερδίζει το 40%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Δέχεται 0.5 γκολ ανά αγώνα περισσότερα μετά το ημίχρονο - το αμυντικό επίπεδο πέφτει στο δεύτερο μέρος.
CA La Paz - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 55% των αγώνων και κερδίζει το 55%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Δέχεται 0.5 γκολ ανά αγώνα περισσότερα μετά το ημίχρονο - το αμυντικό επίπεδο πέφτει στο δεύτερο μέρος.
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 1.20 | 0.80 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 0.4 | 1.0 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 0.4 | 1.2 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 0.8 | 2.2 |
| 1 γκολ | 60% | 100% |
| 2 γκολ | 20% | 80% |
| 3 γκολ | 0% | 40% |
| Ανέπαφη εστία | 60% | 20% |
| Χωρίς γκολ | 60% | 40% |
| Διαφορά γκολ | 0 | -1 |
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 1.40 | 2.60 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 0.8 | 1.6 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 0.8 | 0.4 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 1.6 | 2.0 |
| 1 γκολ | 100% | 80% |
| 2 γκολ | 40% | 80% |
| 3 γκολ | 20% | 40% |
| Ανέπαφη εστία | 40% | 60% |
| Χωρίς γκολ | 20% | 20% |
| Διαφορά γκολ | 0 | +6 |
* Τα χρώματα στους πίνακες δείχνουν συχνότητα: το πράσινο είναι συχνό, το κίτρινο μέτριο, το κόκκινο σπάνιο. Είναι συχνότητα, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Γκολ ανά λεπτό— πότε μπαίνουν τα γκολ;
Φάσεις του αγώνα στις οποίες οι ομάδες σκοράρουν και δέχονται πιο συχνά.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 0-15 (4 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 61-75 (5). Ισοζύγιο τέλους (76-90): 0.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 76-90 (7 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 76-90 (5). Ισοζύγιο τέλους (76-90): +2 - κερδίζει τα φινάλε των αγώνων.
* Τα διαστήματα 31-45 και 76-90 περιλαμβάνουν γκολ των καθυστερήσεων.
Πρόσθετοι δείκτες ομάδων— τι δείχνουν τα xG, η αποτελεσματικότητα και η φόρμα;
Σύγκριση της ποιότητας ευκαιριών, των αποτελεσμάτων και των τάσεων από τους αγώνες της τρέχουσας σεζόν.
Προφίλ αγώνα
Tapatío
CA La Paz
* Ο εκτιμώμενος αριθμός και η κατανομή γκολ, η εκτίμηση BTTS, ο κίνδυνος 0:0 και το εύρος γκολ υπολογίζονται από δημόσιους μέσους όρους και συχνότητες της σεζόν. Είναι στατιστικό προφίλ, όχι ιδιωτική πρόβλεψη μοντέλου ή στοιχηματικό προγνωστικό. Οι υπόλοιποι δείκτες περιγράφουν αγώνες που έχουν ήδη παιχτεί.
Πλαίσιο λίγκας— είναι λίγκα με πολλά γκολ;
Πώς συγκρίνονται οι δύο ομάδες με τους μέσους όρους της λίγκας (Ascenso MX).
Ομάδες vs λίγκα
| Tapatío | Liga | CA La Paz | |
|---|---|---|---|
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | • 3.20 | 3.23 | ▲ 3.36 |
| Σκόραραν και οι δύο | ▲ 60% | 57% | ▲ 64% |
| Τουλ. 3 γκολ (Over 2.5) | • 60% | 61% | ▲ 73% |
| Clean sheets | ▲ 30% | 24% | ▲ 27% |
| Γκολ πριν το ημίχρονο | ▼ 70% | 74% | ▲ 82% |
| Γκολ μετά το ημίχρονο | • 80% | 81% | • 82% |
^ πράσινο = πάνω από τον μέσο όρο λίγκας, ˇ κόκκινο = κάτω από τον μέσο όρο λίγκας. Δείχνει την κατεύθυνση της διαφοράς, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Ενδεκάδες και γεγονότα
Επιβεβαιωμένοι βασικοί, αναπληρωματικοί και γεγονότα του αγώνα.
Γηπεδούχοι
Βασική ενδεκάδα
Αναπληρωματικοί
Φιλοξενούμενοι
Βασική ενδεκάδα
Χρονολόγιο αγώνα
Γκολ, κάρτες και αλλαγές σε χρονολογική σειρά.
Head-to-head
Προσφατοι αγωνες (2): Tapatío 1 - 1 - 0 CA La Paz. Μεσος ορος γκολ 3.00, σκοραραν και οι δυο σε 50% αγώνες.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο ήταν το αποτέλεσμα Tapatío - CA La Paz;
Ο αγώνας της Ascenso MX έληξε Tapatío 2:4 CA La Paz. Πλήρη στατιστικά, ανάλυση ανά ημίχρονο και head-to-head θα βρεις σε αυτή τη σελίδα.
Ποιο είναι το ιστορικό των αναμετρήσεων Tapatío - CA La Paz;
Στις τελευταίες 2 απευθείας αναμετρήσεις η Tapatío κέρδισε 1, η CA La Paz 0 και 1 έληξαν ισόπαλες. Μέσος όρος 3,00 γκολ, με τις δύο ομάδες να σκοράρουν στο 50%.
Τι δείχνουν τα στατιστικά γκολ πριν από το Tapatío - CA La Paz;
Η Tapatío σκοράρει κατά μέσο όρο 1,70 γκολ ανά αγώνα και η CA La Paz 2,18. Ο μέσος όρος της Ascenso MX είναι 3,23 γκολ, με το Over 2.5 να επιβεβαιώνεται στο 61% των αγώνων. Και οι δύο ομάδες σκοράρουν στο 60% των αγώνων της Tapatío και στο 64% της CA La Paz.
Σε τι φόρμα βρίσκονται η Tapatío και η CA La Paz;
Στους τελευταίους 5 αγώνες η Tapatío έχει ρεκόρ 1-1-3 (0,80 πόντοι ανά αγώνα) και η CA La Paz 3-1-1 (2,00 πόντοι ανά αγώνα).
Πού βρίσκω πρόγνωση και ανάλυση για Tapatío - CA La Paz;
Εδώ ελέγχεις τα νούμερα πριν το Tapatío - CA La Paz: φόρμα, H2H, γκολ και Over/Under. Η πρόγνωση, το value και η αιτιολόγηση δημοσιεύονται στην εφαρμογή NoFluffPicks.


