Trans - Vaprus: στατιστικά αγώνα
Trans - Vaprus: φόρμα, γκολ και βασικά στατιστικά
Βασικές πληροφορίες αγώνα
Trans αντιμετώπισε την Vaprus στο Meistriliiga (Εσθονία). Ο αγώνας διεξήχθη στις 18 Ιουλίου 2026. Έδρα: Kreenholmi Staadion. Τελικό σκορ: 3:1.
Τρέχουσα φόρμα
Trans: 0-1-4, 0.20 βαθμοί/αγώνα. Vaprus: 2-1-2, 1.40 βαθμοί/αγώνα.
Στατιστικά γκολ
Trans σκοράρει 0.63 και δέχεται 2.42 γκολ ανά αγώνα. Vaprus σκοράρει 1.42 και δέχεται 1.84. Μέσος όρος λίγκας: 3.09 γκολ.
BTTS / Over / Under
BTTS: Trans 37%, Vaprus 63%. Over 2.5: Trans 74%, Vaprus 63%. Επίπεδο λίγκας: BTTS 58%, Over 2.5 66%.
xG, σουτ και στυλ
Trans έχει υψηλότερο xG: 1.52 έναντι 1.11. Trans: 12.9 σουτ ανά αγώνα, Vaprus: 8.1.
Ημίχρονα αγώνα
Trans: προηγείται στο ημίχρονο 11%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.32. Vaprus: προηγείται στο ημίχρονο 26%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.63.
Γκολ ανά λεπτό
Trans: 31-45+ (4 γκολ). Vaprus: 16-30 (6 γκολ). Είναι ιστορική κατανομή, όχι πρόβλεψη λεπτού γκολ.
Πλαίσιο λίγκας
Meistriliiga: 3.09 γκολ ανά αγώνα, BTTS 58%, Over 2.5 66%.
Μεταξύ τους
Πριν από αυτόν τον αγώνα υπήρχαν 6 προηγούμενες μεταξύ τους αναμετρήσεις: 3-2-1. Μέσος όρος γκολ 2.67, BTTS 67%.
Αρχειοθετημένη ανάλυση πριν από τον αγώνα
Η ανάλυση συντάχθηκε πριν από τη σέντρα. Τα συμπεράσματα βασίζονται αποκλειστικά στα δεδομένα που ήταν διαθέσιμα πριν από τον αγώνα και δεν περιλαμβάνουν το τελικό αποτέλεσμα ή τα στατιστικά μετά τον αγώνα.
Γενική ανάλυση αγώνα
Η Vaprus έχει σαφές πλεονέκτημα στα στατιστικά της σεζόν: 8 νίκες και 27 γκολ έναντι 3 νικών και 12 γκολ της Trans. Στους τελευταίους 5 αγώνες οι φιλοξενούμενοι έχουν σκοράρει 8 γκολ και έχουν μέσο όρο 1.4 βαθμού ανά παιχνίδι, ενώ η Trans πέτυχε μόλις 2 γκολ και έχει 0.2 βαθμού ανά παιχνίδι, δείχνοντας υπεροχή φόρμας της Vaprus. Η Trans στην έδρα δημιουργεί περισσότερες ευκαιρίες (μέσο xG 1.72, 15 σουτ και 4.11 στο στόχο) αλλά έχει χαμηλή μετατροπή περίπου 7%, ενώ η Vaprus μετατρέπει καλύτερα (15%) παρότι έχει λιγότερα σουτ (6.78) και χαμηλότερο xG εκτός έδρας (0.95). Και οι δύο ομάδες είναι ευάλωτες αμυντικά — η Trans δέχεται 1.78 γκολ ανά παιχνίδι στην έδρα και 46 γκολ στη σεζόν, και η Vaprus δέχεται 2.0 γκολ εκτός έδρας και 35 συνολικά — αυτό υποδηλώνει ανοιχτό ματς με γκολ. Λαμβάνοντας υπόψη την υψηλότερη αποτελεσματικότητα στην τελική προσπάθεια, τον μεγαλύτερο αριθμό νικών και την καλύτερη φόρμα (8 γκολ και μέσος όρος 1.4 βαθμού στους τελευταίους 5 αγώνες έναντι 2 γκολ και 0.2 βαθμού), προβλέπω νίκη της Vaprus.
Δείτε τη στατιστική επισκόπησηBTTS - θα σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Οι εποχιακοί δείκτες G/G είναι ισχυροί: Trans 60% και Vaprus 67%, με μέσο όρο πρωταθλήματος 56% — σημάδι υπέρ του σεναρίου ότι θα σκοράρουν και οι δύο ομάδες. Οι στατιστικές γκολ το επιβεβαιώνουν: ο Trans έχει σημειώσει 12 και δεχτεί 46 γκολ στη σεζόν (μέσος όρος 1.8 γκολ υπέρ και 1.7 κατά ανά αγώνα), ενώ ο Vaprus 27 γκολ υπέρ και 35 κατά (1.0 υπέρ και 2.0 κατά), δηλαδή και οι δύο ομάδες έχουν υψηλή τάση να δέχονται γκολ. Στα τελευταία 5 ματς ο Trans παρουσιάζει χαμηλή παραγωγή επιθετικά — 2 γκολ (μέσος όρος 0.4) με xG 1.34 και G/G 40%, ενώ ο Vaprus έχει 8 γκολ σε 5 ματς (1.6 μέσος όρος), xG 1.09 και G/G 60%, πράγμα που σημαίνει ότι κυρίως οι φιλοξενούμενοι παρέχουν τα τέρματα. Ο Trans δημιουργεί περισσότερες φάσεις (9.2 τελικές και 4.2 στην εστία) από τον Vaprus (6.78 και 2.89), και το εποχιακό xG 1.26 έναντι 0.95 καθώς και τα ποσοστά μετατροπής 20% vs 15% δείχνουν ότι στις ευκαιρίες και οι δύο έχουν ρεαλιστικές πιθανότητες για γκολ. Λαμβάνοντας υπόψη τα εποχιακά G/G 60/67, το συνολικό μέσο όρο 3.7 γκολ που δέχονται ανά αγώνα και την πρόσφατη παραγωγικότητα του Vaprus (8 γκολ σε 5), εκτιμώ την πιθανότητα G/G στο 75% έναντι 25% και ποντάρω yes.
Δείτε τα στατιστικά BTTSOver/Under - ανάλυση αριθμού γκολ
Προβλέπω συνολικά 3.00 γκολ: Trans 1.65 και Vaprus 1.35. Βάσει xG: η Trans έχει επιθετικό xG 1.26, ενώ η Vaprus έχει xG conceded 2.00 — μέσος όρος ~1.63 για τους γηπεδούχους; αντίστροφα, η Vaprus έχει επιθετικό xG 0.95 και η Trans xG conceded 1.73 — μέσος όρος ~1.34 για τους φιλοξενούμενους; λαμβάνοντας υπόψη τις εποχιακές μέσες τιμές γκολ 1.8 (Trans) και 1.0 (Vaprus) υιοθέτησα συμβιβαστικές τιμές 1.65/1.35. Η Trans δημιουργεί περισσότερες ευκαιρίες (9.2 τελικές και 4.2 στο στόχο κατά μέσο όρο με 20% conversion) έναντι της Vaprus (6.78 τελικές και 2.89 στο στόχο με 15%), γεγονός που αυξάνει την πιθανότητα γκολ για τους γηπεδούχους. Οι εποχιακοί δείκτες over επιβεβαιώνουν την τάση: over 1.5 εμφανίζεται 80% για την Trans και 78% για την Vaprus, over 2.5 είναι 60% και 67%, και το πρωτάθλημα έχει μέσο όρο 3.1 γκολ ανά αγώνα· το Poisson model με mean=3.0 δίνει ~80% για over 1.5 και ~58% για over 2.5. Επομένως προτείνω over 1.5 ως το ισχυρότερο σήμα (εκτιμώ over 1.5 στο 82%), ενώ τα over 2.5 και 3.5 έχουν μετριοπαθείς πιθανότητες (περίπου 62% και 35%).
Δείτε τα στατιστικά Over/UnderHT/FT - σενάριο ημιχρόνου και τελικού αποτελέσματος
Η Trans έχει επιθετικό προβάδισμα και πλεονέκτημα έδρας: μέσο xG 1,26 έναντι 0,95 για τη Vaprus, μέσος αριθμός τελικών σουτ στο στόχο 4,2 έναντι 2,89 και σεζόν μέσος όρος τερμάτων 1,8 έναντι 1,0· στην έδρα της η Trans κέρδιζε το 50% των αγώνων, ενώ η Vaprus κέρδιζε το 33% εκτός έδρας. Για το πρώτο ημίχρονο οι σεζονικές στατιστικές ευνοούν την Trans — προηγήθηκε στο ημίχρονο σε 4 αγώνες (40%) και σκοράρει κατά μέσο όρο 0,9 γκολ στο ημίχρονο, ενώ η Vaprus προηγήθηκε σε 1 αγώνα (11%) και έχει 0,67 γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Ωστόσο, στα τελευταία 5 ματς η Trans δεν προηγήθηκε ποτέ στο ημίχρονο (0%), ενώ η Vaprus προηγήθηκε στο ημίχρονο σε 2 από τα 5 (40%), γεγονός που υποδεικνύει ότι η φόρμα στο τέλος της περιόδου μειώνει την εμπιστοσύνη σε σενάρια Ημίχρονο. Λαμβάνοντας υπόψη το προβάδισμα στο xG, την υψηλότερη αποτελεσματικότητα στα τελειώματα (μετατροπή 20% έναντι 15%) και το υψηλότερο ποσοστό νικών στην έδρα, το πιο πιθανό σενάριο είναι η Trans να προηγήεται στο ημίχρονο και να κερδίζει τον αγώνα (1/1) με πιθανότητα περίπου 34%. Ως εναλλακτικές προτείνω το ισόπαλο στο ημίχρονο με μεταγενέστερη νίκη της Trans (X/1 ~25%) καθώς και ισόπαλο/ισόπαλο (X/X ~13%) λόγω του υψηλού ποσοστού ισοπαλιών στο ημίχρονο για την Trans (50%).
Δείτε τα στατιστικά πρώτου και δεύτερου ημιχρόνουΑνα ημιχρονο
Στατιστικα αγωνα
Προφίλ πριν τον αγώνα— τι δείχνουν τα δεδομένα σεζόν;
Το προφίλ βασίζεται σε δεδομένα σεζόν και φόρμα. Τα στατιστικά ροής αγώνα εμφανίζονται μόνο μετά τον αγώνα.
Στατιστικά ομάδων— ποια ομάδα είναι πιο αποτελεσματική;
Σύγκριση επίθεσης και άμυνας των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Ποιότητα σουτ
| Trans | Vaprus | |
|---|---|---|
| Ακρίβεια (σουτ στον στόχο) | 28% | 44% |
| Ποιότητα ευκαιριών (xG ανά σουτ) | 0.12 | 0.14 |
| Τελείωμα (γκολ ανά σουτ στον στόχο) | 0.18 | 0.40 |
xG ανά σουτ γύρω στο 0.08 συνήθως σημαίνει προσπάθειες από μακριά· 0.15+ συνήθως σημαίνει ευκαιρίες στην περιοχή. Η ετικέτα στιλ προκύπτει από κατοχή, όγκο σουτ και μετατροπή.
* Το xG (αναμενόμενα γκολ) λέει πόσα γκολ θα έπρεπε να σκοράρει μια ομάδα από τις ευκαιρίες της. Αν τα πραγματικά γκολ ξεπερνούν το xG, το τελείωμα είναι πάνω από τον μέσο όρο· αν μένουν κάτω, χάνονται ευκαιρίες.
Φόρμα ομάδων— ποια είναι σε καλύτερη κατάσταση;
Τα τελευταία πέντε ματς και το συνολικό ρεκόρ σεζόν, εντός και εκτός.
Η Vaprus είναι 600% καλύτερη σε: φόρμα τελευταίων 5.
0.2 π. / αγώνα - Trans · 1.4 π. / αγώνα - Vaprus
Γκολ— πώς σκοράρουν και δέχονται γκολ οι δύο ομάδες;
Πόσα γκολ σκοράρουν και δέχονται οι ομάδες, και πόσο συχνά κρατούν clean sheet ή μένουν χωρίς γκολ.
Η Vaprus είναι 125% καλύτερη σε: γκολ υπέρ ανά αγώνα.
0.63 γκολ / αγώνα - Trans · 1.42 γκολ / αγώνα - Vaprus
Η Vaprus είναι 32% καλύτερη σε: γκολ κατά ανά αγώνα.
2.42 γκολ / αγώνα - Trans · 1.84 γκολ / αγώνα - Vaprus
Trans σκοράρει στο 47% των αγώνων (9 από 19 αγώνες), ενώ Vaprus κρατά clean sheet στο 26% (5 από 19 αγώνες).
Vaprus σκοράρει στο 79% των αγώνων (15 από 19 αγώνες), ενώ Trans κρατά clean sheet στο 16% (3 από 19 αγώνες).
Πόσο συχνά σκοράρει τουλάχιστον...
Πόσο συχνά δέχεται τουλάχιστον...
* Τα στατιστικά περιλαμβάνουν εντός και εκτός έδρας αγώνες και των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Σκοράρουν και οι δύο (BTTS)— πόσο συχνά σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Πόσο συχνά στα παιχνίδια των δύο ομάδων σκοράρουν και οι δύο πλευρές, σε σύγκριση με τον μέσο όρο λίγκας.
Μοτίβα γκολ
BTTS και σύνολο γκολ
Σύνολο γκολ (Over/Under)— πόσο συχνά ξεπερνούν οι αγώνες τις γραμμές γκολ;
Πόσο συχνά τα ματς αυτών των ομάδων περνούν γραμμές γκολ συνολικά και ανά ημίχρονο.
Ολόκληρος αγώνας - σύγκριση ομάδων (Over)
Over / Under - Trans
Over / Under - Vaprus
1ο ημίχρονο
2ο ημίχρονο
Ημίχρονα αγώνα— σε ποιο ημίχρονο σκοράρουν συχνότερα;
Πώς μοιράζουν οι ομάδες την απόδοση ανάμεσα σε πρώτο και δεύτερο ημίχρονο.
Η Vaprus είναι 110% καλύτερη σε: φόρμα 1ου ημιχρόνου (πόντοι ημιχρόνου).
0.63 π. / αγώνα - Trans · 1.32 π. / αγώνα - Vaprus
Πριν το ημίχρονο (1ο)
Μετά το ημίχρονο (2ο)
Trans - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 11% των αγώνων και κερδίζει το 16%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Η άμυνα μένει σταθερή σε όλο τον αγώνα.
Vaprus - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 26% των αγώνων και κερδίζει το 42%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Δέχεται 0.4 γκολ ανά αγώνα περισσότερα μετά το ημίχρονο - το αμυντικό επίπεδο πέφτει στο δεύτερο μέρος.
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 0.40 | 0.60 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 0.0 | 0.4 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 1.0 | 0.8 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 1.0 | 1.2 |
| 1 γκολ | 60% | 80% |
| 2 γκολ | 40% | 40% |
| 3 γκολ | 0% | 0% |
| Ανέπαφη εστία | 40% | 20% |
| Χωρίς γκολ | 100% | 60% |
| Διαφορά γκολ | -5 | -2 |
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 1.60 | 1.00 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 1.2 | 0.4 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 0.8 | 0.4 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 2.0 | 0.8 |
| 1 γκολ | 80% | 60% |
| 2 γκολ | 60% | 20% |
| 3 γκολ | 40% | 0% |
| Ανέπαφη εστία | 40% | 60% |
| Χωρίς γκολ | 20% | 80% |
| Διαφορά γκολ | +2 | 0 |
* Τα χρώματα στους πίνακες δείχνουν συχνότητα: το πράσινο είναι συχνό, το κίτρινο μέτριο, το κόκκινο σπάνιο. Είναι συχνότητα, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Γκολ ανά λεπτό— πότε μπαίνουν τα γκολ;
Φάσεις του αγώνα στις οποίες οι ομάδες σκοράρουν και δέχονται πιο συχνά.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 31-45 (4 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 76-90 (13). Ισοζύγιο τέλους (76-90): -9 - τα φινάλε των αγώνων είναι αδυναμία.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 16-30 (6 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 61-75 (9). Ισοζύγιο τέλους (76-90): +1 - κερδίζει τα φινάλε των αγώνων.
* Τα διαστήματα 31-45 και 76-90 περιλαμβάνουν γκολ των καθυστερήσεων.
Πρόσθετοι δείκτες ομάδων— τι δείχνουν τα xG, η αποτελεσματικότητα και η φόρμα;
Σύγκριση της ποιότητας ευκαιριών, των αποτελεσμάτων και των τάσεων από τους αγώνες της τρέχουσας σεζόν.
Προφίλ αγώνα
Trans
Vaprus
* Ο εκτιμώμενος αριθμός και η κατανομή γκολ, η εκτίμηση BTTS, ο κίνδυνος 0:0 και το εύρος γκολ υπολογίζονται από δημόσιους μέσους όρους και συχνότητες της σεζόν. Είναι στατιστικό προφίλ, όχι ιδιωτική πρόβλεψη μοντέλου ή στοιχηματικό προγνωστικό. Οι υπόλοιποι δείκτες περιγράφουν αγώνες που έχουν ήδη παιχτεί.
Πλαίσιο λίγκας— είναι λίγκα με πολλά γκολ;
Πώς συγκρίνονται οι δύο ομάδες με τους μέσους όρους της λίγκας (Meistriliiga).
Ομάδες vs λίγκα
| Trans | Liga | Vaprus | |
|---|---|---|---|
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | • 3.05 | 3.09 | ▲ 3.26 |
| Σκόραραν και οι δύο | ▼ 37% | 58% | ▲ 63% |
| Τουλ. 3 γκολ (Over 2.5) | ▲ 74% | 66% | ▼ 63% |
| Clean sheets | ▼ 16% | 23% | ▲ 26% |
| Γκολ πριν το ημίχρονο | ▲ 79% | 75% | ▼ 68% |
| Γκολ μετά το ημίχρονο | ▲ 95% | 88% | ▼ 84% |
^ πράσινο = πάνω από τον μέσο όρο λίγκας, ˇ κόκκινο = κάτω από τον μέσο όρο λίγκας. Δείχνει την κατεύθυνση της διαφοράς, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Ενδεκάδες και γεγονότα
Επιβεβαιωμένοι βασικοί, αναπληρωματικοί και γεγονότα του αγώνα.
Γηπεδούχοι
Βασική ενδεκάδα
Αναπληρωματικοί
Φιλοξενούμενοι
Βασική ενδεκάδα
Χρονολόγιο αγώνα
Γκολ, κάρτες και αλλαγές σε χρονολογική σειρά.
Διαιτητής και προπονητές
Επιβεβαιωμένα πρόσωπα του αγώνα με συνδέσμους στα προφίλ της σεζόν.
Head-to-head
Προσφατοι αγωνες (6): Trans 3 - 2 - 1 Vaprus. Μεσος ορος γκολ 2.67, σκοραραν και οι δυο σε 67% αγώνες.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο ήταν το αποτέλεσμα Trans - Vaprus;
Ο αγώνας της Meistriliiga έληξε Trans 3:1 Vaprus. Πλήρη στατιστικά, ανάλυση ανά ημίχρονο και head-to-head θα βρεις σε αυτή τη σελίδα.
Ποιο είναι το ιστορικό των αναμετρήσεων Trans - Vaprus;
Στις τελευταίες 6 απευθείας αναμετρήσεις η Trans κέρδισε 3, η Vaprus 1 και 2 έληξαν ισόπαλες. Μέσος όρος 2,67 γκολ, με τις δύο ομάδες να σκοράρουν στο 67%.
Τι δείχνουν τα στατιστικά γκολ πριν από το Trans - Vaprus;
Η Trans σκοράρει κατά μέσο όρο 0,63 γκολ ανά αγώνα και η Vaprus 1,42. Ο μέσος όρος της Meistriliiga είναι 3,09 γκολ, με το Over 2.5 να επιβεβαιώνεται στο 66% των αγώνων. Και οι δύο ομάδες σκοράρουν στο 37% των αγώνων της Trans και στο 63% της Vaprus.
Σε τι φόρμα βρίσκονται η Trans και η Vaprus;
Στους τελευταίους 5 αγώνες η Trans έχει ρεκόρ 0-1-4 (0,20 πόντοι ανά αγώνα) και η Vaprus 2-1-2 (1,40 πόντοι ανά αγώνα).
Πού βρίσκω πρόγνωση και ανάλυση για Trans - Vaprus;
Το στατιστικό υπόβαθρο του Trans - Vaprus — φόρμα, head-to-head, γκολ, BTTS και Over/Under — είναι σε αυτή τη σελίδα. Η πρόγνωση με αιτιολόγηση και αξιολόγηση value βρίσκεται στην εφαρμογή NoFluffPicks.


