Vllaznia Shkodër - Dinamo Tirana: στατιστικά αγώνα
Vllaznia Shkodër - Dinamo Tirana: φόρμα, γκολ και βασικά στατιστικά
Βασικές πληροφορίες αγώνα
Vllaznia Shkodër αντιμετώπισε την Dinamo Tirana στο Superliga (Αλβανία). Ο αγώνας διεξήχθη στις 11 Οκτωβρίου 2026. Τελικό σκορ: 1:0.
Τρέχουσα φόρμα
Vllaznia Shkodër: 0-2-3, 0.40 βαθμοί/αγώνα. Dinamo Tirana: 4-0-1, 2.40 βαθμοί/αγώνα.
Στατιστικά γκολ
Vllaznia Shkodër σκοράρει 1.00 και δέχεται 2.00 γκολ ανά αγώνα. Dinamo Tirana σκοράρει 2.00 και δέχεται 1.00. Μέσος όρος λίγκας: 2.82 γκολ.
BTTS / Over / Under
BTTS: Vllaznia Shkodër 60%, Dinamo Tirana 60%. Over 2.5: Vllaznia Shkodër 40%, Dinamo Tirana 60%. Επίπεδο λίγκας: BTTS 64%, Over 2.5 54%.
xG, σουτ και στυλ
Dinamo Tirana έχει υψηλότερο xG: 1.52 έναντι 1.43. Vllaznia Shkodër: 11.0 σουτ ανά αγώνα, Dinamo Tirana: 11.0.
Ημίχρονα αγώνα
Vllaznia Shkodër: προηγείται στο ημίχρονο 20%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.60. Dinamo Tirana: προηγείται στο ημίχρονο 20%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 1.00.
Γκολ ανά λεπτό
Vllaznia Shkodër: 46-60 (3 γκολ). Dinamo Tirana: 76-90+ (3 γκολ). Είναι ιστορική κατανομή, όχι πρόβλεψη λεπτού γκολ.
Πλαίσιο λίγκας
Superliga: 2.82 γκολ ανά αγώνα, BTTS 64%, Over 2.5 54%.
Μεταξύ τους
Πριν από αυτόν τον αγώνα υπήρχαν 5 προηγούμενες μεταξύ τους αναμετρήσεις: 2-1-2. Μέσος όρος γκολ 1.80, BTTS 20%.
Αρχειοθετημένη ανάλυση πριν από τον αγώνα
Η ανάλυση συντάχθηκε πριν από τη σέντρα. Τα συμπεράσματα βασίζονται αποκλειστικά στα δεδομένα που ήταν διαθέσιμα πριν από τον αγώνα και δεν περιλαμβάνουν το τελικό αποτέλεσμα ή τα στατιστικά μετά τον αγώνα.
Γενική ανάλυση αγώνα
Η Dinamo Tirana κέρδισε 4 από τους 5 τελευταίους αγώνες της, ενώ η Vllaznia Shkodër δεν πέτυχε νίκη στο ίδιο διάστημα, καταγράφοντας 2 ισοπαλίες και 3 ήττες. Στα εκτός έδρας παιχνίδια, οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν και τις δύο αναμετρήσεις που έχουν δώσει μέχρι στιγμής και σκοράρουν κατά μέσο όρο 2,5 γκολ, ενώ οι γηπεδούχοι δέχονται κατά μέσο όρο 2,33 γκολ στην έδρα τους και δεν έχουν κρατήσει ακόμη ανέπαφη την εστία τους. Η Dinamo αξιοποιεί αποτελεσματικότερα τις ευκαιρίες της εκτός έδρας, μετατρέποντας σε γκολ το 25% των σουτ της, έναντι 10% της Vllaznia στην έδρα της. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι έχουν υψηλότερο μέσο όρο xG στο γήπεδό τους, 1,67 έναντι 1,35 των φιλοξενούμενων εκτός έδρας, γεγονός που τους δίνει τη δυνατότητα να σκοράρουν. Τη νίκη της Dinamo προδιαγράφουν κυρίως τα σαφώς καλύτερα αποτελέσματα και η μεγαλύτερη αποτελεσματικότητά της απέναντι στην αδύναμη άμυνα της Vllaznia.
Δείτε τη στατιστική επισκόπησηBTTS - θα σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Το G/G σημειώθηκε στο 67% των αγώνων της Vllaznia και στο 50% των αγώνων της Dinamo, ενώ στις πέντε τελευταίες εμφανίσεις τους τα αντίστοιχα ποσοστά ήταν 60% και 80%. Η Dinamo σκόραρε πρόσφατα κατά μέσο όρο 2,4 γκολ ανά αγώνα, ενώ η Vllaznia δεχόταν 2,0, επομένως το γκολ των φιλοξενούμενων μοιάζει πιθανό. Οι γηπεδούχοι σημείωναν κατά μέσο όρο 1,67 γκολ στη σεζόν και είχαν xG 1,70, έναντι 1,41 xG που επέτρεπε η Dinamo, στοιχείο που συνηγορεί επίσης υπέρ ενός γκολ της Vllaznia. Κίνδυνος για την επιλογή «Ναι» αποτελεί το γεγονός ότι η Vllaznia δεν σκόραρε στο 33% των αγώνων της, ενώ η Dinamo κράτησε ανέπαφη την εστία της στο 50%. Παρ’ όλα αυτά, η πρόσφατη επιθετική φόρμα και των δύο ομάδων, καθώς και το γεγονός ότι η Vllaznia δεν έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία της στη σεζόν, γέρνουν την πλάστιγγα υπέρ του να σκοράρουν και οι δύο ομάδες.
Δείτε τα στατιστικά BTTSOver/Under - ανάλυση αριθμού γκολ
Στους τελευταίους 5 αγώνες της Vllaznia σημειώθηκαν κατά μέσο όρο 3,0 γκολ, ενώ στους αγώνες της Dinamo 4,0, στοιχείο που ευνοεί την υπέρβαση της γραμμής των 1,5 γκολ. Η Dinamo πέτυχε σε αυτό το διάστημα κατά μέσο όρο 2,4 γκολ ανά αγώνα, ενώ η Vllaznia δέχθηκε 2,0· παράλληλα, η γηπεδούχος ομάδα έχει εντός έδρας xG 1,70, έναντι 1,41 xG που επιτρέπει η φιλοξενούμενη ομάδα στους εκτός έδρας αγώνες της. Η επιφυλακτικότητα ως προς τις υψηλότερες γραμμές δικαιολογείται από το γεγονός ότι η Vllaznia ξεπέρασε τα 2,5 γκολ μόνο στο 40% των τελευταίων 5 αγώνων της, παρότι η Dinamo το έκανε στο 80%. Με πρόβλεψη για 2,95 γκολ, η πιο πιθανή επιλογή είναι επομένως το Over 1,5 γκολ, με εκτιμώμενη πιθανότητα 79%.
Δείτε τα στατιστικά Over/UnderHT/FT - σενάριο ημιχρόνου και τελικού αποτελέσματος
Το ισχυρότερο σημάδι για το πρώτο ημίχρονο είναι η ισοπαλία: η Ντιναμό πήγε στα αποδυτήρια με ισόπαλο σκορ σε 4 από τους 5 τελευταίους αγώνες της, ενώ η Βλαζνία σε 2 από τους 5. Μετά την ανάπαυλα, το πλεονέκτημα της φόρμας είναι με το μέρος των φιλοξενούμενων, οι οποίοι κέρδισαν 4 από τα 5 τελευταία παιχνίδια τους, ενώ οι γηπεδούχοι δεν κέρδισαν κανένα. Στα ίδια πέντε παιχνίδια, η Ντιναμό σημείωσε κατά μέσο όρο 1,2 γκολ μετά την ανάπαυλα, ενώ η Βλαζνία δέχθηκε 1,4 γκολ σε αυτό το διάστημα. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι έχουν υψηλότερο μέσο όρο xG στους αγώνες που αναλύθηκαν, 1,70 έναντι 1,35 των φιλοξενούμενων, επομένως η νίκη τους δεν μπορεί να αποκλειστεί. Συνολικά, τα δεδομένα υποστηρίζουν περισσότερο το σενάριο της ισοπαλίας στο Ημίχρονο και της νίκης της Ντιναμό στο Τελικό.
Δείτε τα στατιστικά πρώτου και δεύτερου ημιχρόνουΑνα ημιχρονο
Στατιστικα αγωνα
Προφίλ πριν τον αγώνα— τι δείχνουν τα δεδομένα σεζόν;
Το προφίλ βασίζεται σε δεδομένα σεζόν και φόρμα. Τα στατιστικά ροής αγώνα εμφανίζονται μόνο μετά τον αγώνα.
Στατιστικά ομάδων— ποια ομάδα είναι πιο αποτελεσματική;
Σύγκριση επίθεσης και άμυνας των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Ποιότητα σουτ
| Vllaznia Shkodër | Dinamo Tirana | |
|---|---|---|
| Ακρίβεια (σουτ στον στόχο) | 33% | 40% |
| Ποιότητα ευκαιριών (xG ανά σουτ) | 0.13 | 0.14 |
| Τελείωμα (γκολ ανά σουτ στον στόχο) | 0.28 | 0.45 |
xG ανά σουτ γύρω στο 0.08 συνήθως σημαίνει προσπάθειες από μακριά· 0.15+ συνήθως σημαίνει ευκαιρίες στην περιοχή. Η ετικέτα στιλ προκύπτει από κατοχή, όγκο σουτ και μετατροπή.
* Το xG (αναμενόμενα γκολ) λέει πόσα γκολ θα έπρεπε να σκοράρει μια ομάδα από τις ευκαιρίες της. Αν τα πραγματικά γκολ ξεπερνούν το xG, το τελείωμα είναι πάνω από τον μέσο όρο· αν μένουν κάτω, χάνονται ευκαιρίες.
Φόρμα ομάδων— ποια είναι σε καλύτερη κατάσταση;
Τα τελευταία πέντε ματς και το συνολικό ρεκόρ σεζόν, εντός και εκτός.
Η Dinamo Tirana είναι 500% καλύτερη σε: φόρμα τελευταίων 5.
0.4 π. / αγώνα - Vllaznia Shkodër · 2.4 π. / αγώνα - Dinamo Tirana
Γκολ— πώς σκοράρουν και δέχονται γκολ οι δύο ομάδες;
Πόσα γκολ σκοράρουν και δέχονται οι ομάδες, και πόσο συχνά κρατούν clean sheet ή μένουν χωρίς γκολ.
Η Dinamo Tirana είναι 100% καλύτερη σε: γκολ υπέρ ανά αγώνα.
1 γκολ / αγώνα - Vllaznia Shkodër · 2 γκολ / αγώνα - Dinamo Tirana
Η Dinamo Tirana είναι 100% καλύτερη σε: γκολ κατά ανά αγώνα.
2 γκολ / αγώνα - Vllaznia Shkodër · 1 γκολ / αγώνα - Dinamo Tirana
Vllaznia Shkodër σκοράρει στο 60% των αγώνων (3 από 5 αγώνες), ενώ Dinamo Tirana κρατά clean sheet στο 20% (1 από 5 αγώνες).
Dinamo Tirana σκοράρει στο 80% των αγώνων (4 από 5 αγώνες), ενώ Vllaznia Shkodër κρατά clean sheet στο 0% (0 από 5 αγώνες).
Πόσο συχνά σκοράρει τουλάχιστον...
Πόσο συχνά δέχεται τουλάχιστον...
* Τα στατιστικά περιλαμβάνουν εντός και εκτός έδρας αγώνες και των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Σκοράρουν και οι δύο (BTTS)— πόσο συχνά σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Πόσο συχνά στα παιχνίδια των δύο ομάδων σκοράρουν και οι δύο πλευρές, σε σύγκριση με τον μέσο όρο λίγκας.
Μοτίβα γκολ
BTTS και σύνολο γκολ
Σύνολο γκολ (Over/Under)— πόσο συχνά ξεπερνούν οι αγώνες τις γραμμές γκολ;
Πόσο συχνά τα ματς αυτών των ομάδων περνούν γραμμές γκολ συνολικά και ανά ημίχρονο.
Ολόκληρος αγώνας - σύγκριση ομάδων (Over)
Over / Under - Vllaznia Shkodër
Over / Under - Dinamo Tirana
1ο ημίχρονο
2ο ημίχρονο
Ημίχρονα αγώνα— σε ποιο ημίχρονο σκοράρουν συχνότερα;
Πώς μοιράζουν οι ομάδες την απόδοση ανάμεσα σε πρώτο και δεύτερο ημίχρονο.
Η Dinamo Tirana είναι 20% καλύτερη σε: φόρμα 1ου ημιχρόνου (πόντοι ημιχρόνου).
1 π. / αγώνα - Vllaznia Shkodër · 1.2 π. / αγώνα - Dinamo Tirana
Πριν το ημίχρονο (1ο)
Μετά το ημίχρονο (2ο)
Vllaznia Shkodër - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 20% των αγώνων και κερδίζει το 0%. Μερικές φορές χάνει το προβάδισμα μετά το ημίχρονο.
Δέχεται 0.8 γκολ ανά αγώνα περισσότερα μετά το ημίχρονο - το αμυντικό επίπεδο πέφτει στο δεύτερο μέρος.
Dinamo Tirana - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 20% των αγώνων και κερδίζει το 80%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Η άμυνα μένει σταθερή σε όλο τον αγώνα.
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 1.00 | 0.40 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 0.4 | 0.6 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 0.6 | 1.4 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 1.0 | 2.0 |
| 1 γκολ | 60% | 100% |
| 2 γκολ | 20% | 60% |
| 3 γκολ | 20% | 20% |
| Ανέπαφη εστία | 60% | 0% |
| Χωρίς γκολ | 60% | 60% |
| Διαφορά γκολ | -1 | -4 |
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 1.20 | 2.20 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 1.0 | 1.0 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 0.8 | 0.2 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 1.8 | 1.2 |
| 1 γκολ | 80% | 80% |
| 2 γκολ | 60% | 40% |
| 3 γκολ | 20% | 0% |
| Ανέπαφη εστία | 20% | 80% |
| Χωρίς γκολ | 40% | 20% |
| Διαφορά γκολ | +1 | +4 |
* Τα χρώματα στους πίνακες δείχνουν συχνότητα: το πράσινο είναι συχνό, το κίτρινο μέτριο, το κόκκινο σπάνιο. Είναι συχνότητα, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Γκολ ανά λεπτό— πότε μπαίνουν τα γκολ;
Φάσεις του αγώνα στις οποίες οι ομάδες σκοράρουν και δέχονται πιο συχνά.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 46-60 (3 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 46-60 (3). Ισοζύγιο τέλους (76-90): -2 - τα φινάλε των αγώνων είναι αδυναμία.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 76-90 (3 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 0-15 (2). Ισοζύγιο τέλους (76-90): +3 - κερδίζει τα φινάλε των αγώνων.
* Τα διαστήματα 31-45 και 76-90 περιλαμβάνουν γκολ των καθυστερήσεων.
Πρόσθετοι δείκτες ομάδων— τι δείχνουν τα xG, η αποτελεσματικότητα και η φόρμα;
Σύγκριση της ποιότητας ευκαιριών, των αποτελεσμάτων και των τάσεων από τους αγώνες της τρέχουσας σεζόν.
Προφίλ αγώνα
Vllaznia Shkodër
Dinamo Tirana
* Ο εκτιμώμενος αριθμός και η κατανομή γκολ, η εκτίμηση BTTS, ο κίνδυνος 0:0 και το εύρος γκολ υπολογίζονται από δημόσιους μέσους όρους και συχνότητες της σεζόν. Είναι στατιστικό προφίλ, όχι ιδιωτική πρόβλεψη μοντέλου ή στοιχηματικό προγνωστικό. Οι υπόλοιποι δείκτες περιγράφουν αγώνες που έχουν ήδη παιχτεί.
Πλαίσιο λίγκας— είναι λίγκα με πολλά γκολ;
Πώς συγκρίνονται οι δύο ομάδες με τους μέσους όρους της λίγκας (Superliga).
Ομάδες vs λίγκα
| Vllaznia Shkodër | Liga | Dinamo Tirana | |
|---|---|---|---|
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | ▲ 3.00 | 2.82 | ▲ 3.00 |
| Σκόραραν και οι δύο | ▼ 60% | 64% | ▼ 60% |
| Τουλ. 3 γκολ (Over 2.5) | ▼ 40% | 54% | ▲ 60% |
| Clean sheets | ▼ 0% | 20% | • 20% |
| Γκολ πριν το ημίχρονο | ▼ 60% | 75% | ▲ 80% |
| Γκολ μετά το ημίχρονο | ▲ 100% | 79% | • 80% |
^ πράσινο = πάνω από τον μέσο όρο λίγκας, ˇ κόκκινο = κάτω από τον μέσο όρο λίγκας. Δείχνει την κατεύθυνση της διαφοράς, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Ενδεκάδες και γεγονότα
Επιβεβαιωμένοι βασικοί, αναπληρωματικοί και γεγονότα του αγώνα.
Γηπεδούχοι
Βασική ενδεκάδα
Αναπληρωματικοί
Φιλοξενούμενοι
Βασική ενδεκάδα
Αναπληρωματικοί
Χρονολόγιο αγώνα
Γκολ, κάρτες και αλλαγές σε χρονολογική σειρά.
Διαιτητής και προπονητές
Επιβεβαιωμένα πρόσωπα του αγώνα με συνδέσμους στα προφίλ της σεζόν.
Head-to-head
Προσφατοι αγωνες (5): Vllaznia Shkodër 2 - 1 - 2 Dinamo Tirana. Μεσος ορος γκολ 1.80, σκοραραν και οι δυο σε 20% αγώνες.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο ήταν το αποτέλεσμα Vllaznia Shkodër - Dinamo Tirana;
Ο αγώνας της Superliga έληξε Vllaznia Shkodër 1:0 Dinamo Tirana. Πλήρη στατιστικά, ανάλυση ανά ημίχρονο και head-to-head θα βρεις σε αυτή τη σελίδα.
Ποιο είναι το ιστορικό των αναμετρήσεων Vllaznia Shkodër - Dinamo Tirana;
Στις τελευταίες 5 απευθείας αναμετρήσεις η Vllaznia Shkodër κέρδισε 2, η Dinamo Tirana 2 και 1 έληξαν ισόπαλες. Μέσος όρος 1,80 γκολ, με τις δύο ομάδες να σκοράρουν στο 20%.
Τι δείχνουν τα στατιστικά γκολ πριν από το Vllaznia Shkodër - Dinamo Tirana;
Η Vllaznia Shkodër σκοράρει κατά μέσο όρο 1,00 γκολ ανά αγώνα και η Dinamo Tirana 2,00. Ο μέσος όρος της Superliga είναι 2,82 γκολ, με το Over 2.5 να επιβεβαιώνεται στο 54% των αγώνων. Και οι δύο ομάδες σκοράρουν στο 60% των αγώνων της Vllaznia Shkodër και στο 60% της Dinamo Tirana.
Σε τι φόρμα βρίσκονται η Vllaznia Shkodër και η Dinamo Tirana;
Στους τελευταίους 5 αγώνες η Vllaznia Shkodër έχει ρεκόρ 0-2-3 (0,40 πόντοι ανά αγώνα) και η Dinamo Tirana 4-0-1 (2,40 πόντοι ανά αγώνα).
Πού βρίσκω πρόγνωση και ανάλυση για Vllaznia Shkodër - Dinamo Tirana;
Αυτή η σελίδα δείχνει όλο το στατιστικό πλαίσιο — φόρμα, head-to-head, γκολ, BTTS και Over/Under. Η πρόγνωση, η αξιολόγηση value και η πλήρης αιτιολόγηση βρίσκονται στην εφαρμογή NoFluffPicks.


