Al Najma - Al Jabalain: statistika utakmice
Al Najma protiv Al Jabalain: forma, golovi i ključna statistika
O čemu je ova utakmica
Al Najma je igrao protiv Al Jabalain u ligi First Division (Saudijska Arabija). Utakmica je odigrana 1. septembar 2026.. Stadion: Al-Najma Club Stadium. Konačan rezultat: 1:1.
Trenutna forma
Al Najma: 1-0-1, 1,50 bodova po utakmici. Al Jabalain: 1-0-1, 1,50 bodova po utakmici.
Statistika golova
Al Najma postiže 1,00 i prima 1,00 golova po utakmici. Al Jabalain postiže 1,00 i prima 1,50. Prosek lige: 1,83 golova.
BTTS i Over/Under
BTTS: Al Najma 50%, Al Jabalain 50%. Over 2.5: Al Najma 50%, Al Jabalain 50%. Nivo lige: BTTS 39%, Over 2.5 26%.
xG, šutevi i posed
xG po utakmici: Al Najma 1,43, Al Jabalain 1,74. Šutevi po utakmici: Al Najma 12,0, Al Jabalain 15,5. Prosečan posed: Al Najma 67%, Al Jabalain 53%.
Prvo i drugo poluvreme
Al Najma: vođstvo na poluvremenu 0%, golovi u drugom poluvremenu 0,50. Al Jabalain: vođstvo na poluvremenu 0%, golovi u drugom poluvremenu 1,00.
Golovi po minutima
Najjači istorijski interval za postizanje golova je 16-30 (1) za Al Najma i 61-75 (1) za Al Jabalain. Ovo je raspodela ranijih golova, a ne predikcija minuta u kom će gol biti postignut.
Kontekst lige
First Division: 1,83 golova po utakmici, BTTS 39%, Over 2.5 26%.
Međusobni skor
U bazi nema dostupnog odgovarajućeg uzorka međusobnih susreta.
Arhivirana analiza pre utakmice
Ova analiza je pripremljena pre početka utakmice. Zaključci koriste samo informacije dostupne pre meča i ne uključuju konačan rezultat ni statistiku nakon utakmice.
Opšta analiza utakmice
Al Najma ima jasne argumente na strani domaćeg terena: pobedila je u jedinom dosadašnjem meču kod kuće, postigavši u proseku 2 gola uz 13 šuteva i čak 8 udaraca u okvir gola po utakmici. Al Jabalain je izgubio jedini meč u gostima, tamo u proseku prima 3 gola po utakmici, dok njegovi protivnici stvaraju šanse vredne prosečno 1,61 xG. Domaćini takođe dominiraju u posedu lopte, sa 61% u odnosu na 40% gostiju, što bi trebalo da im omogući veću kontrolu nad tokom igre. Gosti su, međutim, u boljem ritmu u poslednjih pet mečeva, sa 3 pobede i 1,8 osvojenih bodova po utakmici, u poređenju sa 2 pobede Al Najma i 1,2 boda, pa njihove šanse za iznenađenje ostaju primetne. Uprkos tome, prednost Al Najma u stvaranju prilika i slaba odbrana Al Jabalaina u gostima idu u prilog pobedi domaćina.
Pogledajte statistički pregledBTTS — da li će oba tima postići gol?
Najjači argument u prilog opciji BTTS „Ne“ jeste odbrana Al Najma: domaćin je sačuvao mrežu netaknutom u 100% dosadašnjih utakmica, dok njegov prosečni xGA iznosi svega 0,59. Al Jabalain stvara malo prilika, uz prosečnih 0,91 xG, 7 šuteva i samo 2 udarca u okvir gola po utakmici, što smanjuje šanse gostiju da probiju ovu odbranu. Forma oba tima takođe ne ide u prilog golovima na obe strane, jer je u poslednjih 5 utakmica BTTS zabeležen u samo 20% mečeva svakog tima, dok su Al Najma i Al Jabalain postizali u proseku 0,6, odnosno 0,8 golova. Domaćin ipak ima jasnu ofanzivnu prednost prema podacima sa utakmica, sa 2,44 xG, 22 šuta i 7 udaraca u okvir gola, naspram 0,91 xG i 2 udarca u okvir gola kod protivnika, pa je verovatniji ishod u kojem će samo jedna strana postići gol nego razmena pogodaka. Dodatno, ligaški procenat BTTS iznosi svega 40%, što podržava scenario u kojem najmanje jedan od timova neće postići gol.
Pogledajte BTTS statistikuOver/Under — analiza golova
Najnovija forma oba tima ukazuje na umeren broj golova: Al Najma je u proseku postizao 0,6 golova i primao 1,4, dok je Al Jabalain postizao 0,8 i primao 1,2 gola u poslednjih pet utakmica. U istom periodu oba tima su imala po 40% utakmica sa najmanje tri gola, tako da mečevi sa četiri gola nisu bili njihov dominantan scenario. Prosečni xG iz poslednjih pet nastupa je sličan, po 1,41 za svaki tim, ali odbrana domaćina u proseku dozvoljava 1,50 xG, a gostiju 1,46 xG, što podržava prognozu od oko 2,19 golova. Dodatno, ligaški prosek iznosi samo 2,0 gola po utakmici, a svega 27% mečeva prelazi granicu od 2,5 gola. Zato under 3,5 ima jasnu prednost, jer su potrebna čak četiri gola, dok podaci o trenutnoj formi ukazuju na rezultat bliži 1:1 ili 2:1.
Pogledajte Over/Under statistikuHT/FT — scenario na poluvremenu i na kraju
Najjači scenario je nerešen rezultat na poluvremenu, a zatim pobeda ekipe Al Najma, jer su domaćini u dostupnim ligaškim podacima imali nerešen rezultat na poluvremenu u 100% utakmica, dok je Al Jabalain gubio na poluvremenu u 100% slučajeva. Al Najma stvara znatno više prilika: prosečan xG iznosi 2,44 naspram 0,91 kod gostiju, dok je prednost u udarcima u okvir gola 7 prema 2. Domaćini još nisu primili gol u takmičenju, dok Al Jabalain u proseku prima 3,0 gola po utakmici i nijednom nije sačuvao mrežu. Oprezniji početak potvrđuje i poslednjih pet utakmica: oba tima su imala nerešen rezultat na poluvremenu u po 40% utakmica, a Al Najma je pre poluvremena postizala samo 0,4 gola po utakmici. Nakon promene strana, domaćini su dobili 100% svojih dosadašnjih drugih poluvremena, što dodatno podržava varijantu X/1 uprkos boljoj ukupnoj formi ekipe Al Jabalain u poslednjih pet nastupa.
Pogledajte statistiku prvog i drugog poluvremenaPo poluvremenima
Statistika utakmice
Profil pre utakmice— šta govore sezonske brojke?
Ovo je profil tima zasnovan na podacima sezone i formi. Statistika toka utakmice prikazuje se tek nakon odigranog susreta.
Statistika timova— ko je efikasniji?
Poređenje napada i odbrane oba tima u aktuelnoj sezoni.
Kvalitet šuta
| Al Najma | Al Jabalain | |
|---|---|---|
| Preciznost (šutevi u okvir) | 46% | 29% |
| Kvalitet šansi (xG po šutu) | 0.12 | 0.11 |
| Završnica (golovi po šutu u okvir) | 0.18 | 0.22 |
xG po šutu oko 0,08 obično znači pokušaje iz daljine; 0,15+ obično znači šanse iz kaznenog prostora. Oznaka stila zasniva se na posedu, broju šuteva i realizaciji.
* xG (očekivani golovi) pokazuje koliko bi golova tim trebalo da postigne iz svojih šansi. Ako su stvarni golovi iznad xG-a, završnica je iznad proseka; ako su ispod xG-a, šanse se promašuju.
Forma tima— ko je u boljoj formi?
Poslednjih pet utakmica i sezonski učinak, ukupno i odvojeno za utakmice kod kuće i u gostima.
Golovi— kako oba tima postižu i primaju golove?
Koliko golova oba tima postižu i primaju, kao i koliko često čuvaju Clean sheet ili ostaju bez postignutog gola.
Al Najma je 50% bolji u kategoriji primljeni golovi po utakmici.
1 golovi / utakmica - Al Najma · 1.5 golovi / utakmica - Al Jabalain
Al Najma postiže gol u 50% utakmica (1 od 2 utakmica), dok Al Jabalain čuva Clean sheet u 50% (1 od 2 utakmica).
Al Jabalain postiže gol u 100% utakmica (2 od 2 utakmica), dok Al Najma čuva Clean sheet u 0% (0 od 2 utakmica).
Koliko često postižu najmanje...
Koliko često primaju najmanje...
* Statistika obuhvata domaće i gostujuće utakmice oba tima u aktuelnoj sezoni.
Oba tima su postigla gol (BTTS)— koliko često oba tima postižu gol?
Koliko često utakmice oba tima imaju golove na obe strane u poređenju sa prosekom lige.
Obrasci golova
BTTS i broj golova
Broj golova (Over/Under)— koliko često ove utakmice prelaze granice golova?
Koliko često utakmice ovih timova prelaze zadate granice golova, u celoj utakmici i svakom poluvremenu.
Cela utakmica – poređenje timova (Over)
Over / Under - Al Najma
Over / Under - Al Jabalain
1. poluvreme
2. poluvreme
Poluvremena utakmice— kada timovi češće postižu golove?
Poređenje učinka timova u prvom i drugom poluvremenu: golovi, bodovi, Clean sheet i stanje na poluvremenu.
Al Najma je 100% bolji u kategoriji forma u prvom poluvremenu (bodovi na poluvremenu).
1 bodovi / utakmica - Al Najma · 0.5 bodovi / utakmica - Al Jabalain
Pre poluvremena (1. poluvreme)
Posle poluvremena (2. poluvreme)
Al Najma — rezultati drugog poluvremena
Odbrana ostaje stabilna tokom cele utakmice.
Al Jabalain — rezultati drugog poluvremena
Odbrana ostaje stabilna tokom cele utakmice.
| 1. poluvreme | 2. poluvreme | |
|---|---|---|
| Bodovi po utakmici | 1.00 | 1.50 |
| Postignuti golovi / utakmica | 0.5 | 0.5 |
| Primljeni golovi / utakmica | 0.5 | 0.5 |
| Prosečno golova na utakmici | 1.0 | 1.0 |
| 1 gol | 50% | 100% |
| 2 gola | 50% | 0% |
| 3 gola | 0% | 0% |
| Clean sheet | 50% | 50% |
| Bez gola | 50% | 50% |
| Gol-razlika | 0 | 0 |
| 1. poluvreme | 2. poluvreme | |
|---|---|---|
| Bodovi po utakmici | 0.50 | 2.00 |
| Postignuti golovi / utakmica | 0.0 | 1.0 |
| Primljeni golovi / utakmica | 1.0 | 0.5 |
| Prosečno golova na utakmici | 1.0 | 1.5 |
| 1 gol | 50% | 100% |
| 2 gola | 50% | 50% |
| 3 gola | 0% | 0% |
| Clean sheet | 50% | 50% |
| Bez gola | 100% | 0% |
| Gol-razlika | -2 | +1 |
* Boje u tabelama prikazuju učestalost događaja: zelena je česta, žuta umerena, a crvena retka. Ovo je učestalost, a ne ocena tima.
Golovi po minutima— kada se postižu golovi?
Faze utakmice u kojima oba tima najčešće postižu i primaju golove.
Najopasniji minuti 16-30 (1 goal). Najviše primaju u 16-30 (1). Bilans kasnih golova (76–90): -1 - završnica je slabost.
Najopasniji minuti 61-75 (1 goal). Najviše primaju u 0-15 (1). Bilans kasnih golova (76–90): +1 - dobija u završnici.
* Intervali 31–45 i 76–90 uključuju golove u nadoknadi vremena.
Dodatni pokazatelji timova— šta pokazuju xG, efikasnost i forma?
Poređenje kvaliteta šansi, rezultata i trendova na osnovu završenih utakmica aktuelne sezone.
Profil utakmice
Al Najma
Al Jabalain
* Procenjeni ukupan broj golova i raspodela, BTTS procena, rizik 0:0 i raspon golova izračunati su na osnovu javnih sezonskih proseka i učestalosti za oba tima. Ovo je statistički profil utakmice, a ne privatna model-prognoza ili tip za klađenje. Ostali pokazatelji opisuju završene utakmice iz sezone.
Kontekst lige— da li je ovo liga sa mnogo golova?
Poređenje dva tima sa prosekom lige First Division.
Timovi u odnosu na ligu
| Al Najma | Liga | Al Jabalain | |
|---|---|---|---|
| Prosečno golova na utakmici | ▲ 2.00 | 1.83 | ▲ 2.50 |
| Oba tima su postigla gol | ▲ 50% | 39% | ▲ 50% |
| Najmanje 3 gola (Over 2.5) | ▲ 50% | 26% | ▲ 50% |
| Clean sheet | ▼ 0% | 43% | ▲ 50% |
| Gol pre poluvremena | ▼ 50% | 57% | ▼ 50% |
| Gol posle poluvremena | ▲ 100% | 65% | ▲ 100% |
^ zelena = iznad proseka lige, ˇ crvena = ispod proseka lige. Prikazuje smer odstupanja, a ne ocenu tima.
Postave i događaji igrača
Provereni starteri, zamene i zabeleženi događaji igrača na ovoj utakmici.
Domaći tim
Početna postava
Zamene
Gostujući tim
Početna postava
Zamene
Tok utakmice
Golovi, kartoni i izmene poređani hronološki.
Sudija i treneri
Otvorite njihove profile sezone i uporedite rezultate utakmica, golove i disciplinske trendove.
Česta pitanja
Koji je bio rezultat utakmice Al Najma protiv Al Jabalain?
Utakmica lige First Division završena je rezultatom Al Najma 1:1 Al Jabalain. Potpuna statistika, pregled po poluvremenima i međusobni skor dostupni su na ovoj stranici.
Šta statistika golova pokazuje pre utakmice Al Najma protiv Al Jabalain?
Al Najma prosečno postiže 1,00 golova po utakmici, a Al Jabalain 1,00. Prosek lige First Division iznosi 1,83 golova, uz Over 2.5 u 26% utakmica. BTTS se javlja u 50% utakmica tima Al Najma i 50% utakmica tima Al Jabalain.
Kakva je trenutna forma timova Al Najma i Al Jabalain?
U poslednjih pet utakmica, Al Najma ima 1 pobeda, 0 remija i 1 poraza (1,50 bodova po utakmici). Al Jabalain ima 1 pobeda, 0 remija i 1 poraza (1,50 bodova po utakmici).
Gde mogu pronaći tip i potpunu analizu utakmice Al Najma protiv Al Jabalain?
Ova stranica objašnjava statistički kontekst: formu, međusobni skor, golove, BTTS i Over/Under. Tip klađenja, Value Bet preporuka i potpuno obrazloženje dostupni su u aplikaciji NoFluffPicks.


