Sjedinjene Američke Države - MLSQ2 StadiumPodaci ažurirani na dan 16. oktobar 2026.

Austin - Vancouver Whitecaps: statistika utakmice

Obrazloženje:

Potpuna analiza i tip u aplikaciji

Pogledajte analizu klađenja, tip, Value Bet i potpuno obrazloženje za ovu utakmicu.

Pogledajte analizu i tip

Austin protiv Vancouver Whitecaps: forma, golovi i ključna statistika

O čemu je ova utakmica

Austin igra protiv Vancouver Whitecaps u ligi MLS (Sjedinjene Američke Države). Utakmica je zakazana za 18. oktobar 2026.. Stadion: Q2 Stadium.

Trenutna forma

Austin: 1-2-2, 1,00 bodova po utakmici. Vancouver Whitecaps: 1-3-1, 1,20 bodova po utakmici.

Statistika golova

Austin postiže 1,28 i prima 1,86 golova po utakmici. Vancouver Whitecaps postiže 2,10 i prima 1,03. Prosek lige: 3,26 golova.

BTTS i Over/Under

BTTS: Austin 69%, Vancouver Whitecaps 48%. Over 2.5: Austin 69%, Vancouver Whitecaps 59%. Nivo lige: BTTS 64%, Over 2.5 64%.

xG, šutevi i posed

xG po utakmici: Austin 1,24, Vancouver Whitecaps 1,94. Šutevi po utakmici: Austin 10,8, Vancouver Whitecaps 17,0. Prosečan posed: Austin 49%, Vancouver Whitecaps 56%.

Prvo i drugo poluvreme

Austin: vođstvo na poluvremenu 24%, golovi u drugom poluvremenu 0,79. Vancouver Whitecaps: vođstvo na poluvremenu 48%, golovi u drugom poluvremenu 0,97.

Golovi po minutima

Najjači istorijski interval za postizanje golova je 76-90+ (16) za Austin i 16-30 (13) za Vancouver Whitecaps. Ovo je raspodela ranijih golova, a ne predikcija minuta u kom će gol biti postignut.

Kontekst lige

MLS: 3,26 golova po utakmici, BTTS 64%, Over 2.5 64%.

Međusobni skor

Pre ove utakmice bilo je dostupno 1 prethodnih međusobnih susreta: 1-0-0. Prosek golova 3,00, BTTS 100%.

Pre utakmice

1X2 kvote

(4.79)
(4.43)
(1.68)

Profil pre utakmice— šta govore sezonske brojke?

Ovo je profil tima zasnovan na podacima sezone i formi. Statistika toka utakmice prikazuje se tek nakon odigranog susreta.

AustinVancouver Whitecaps
1.28Postignuti golovi / utakmica2.1
AustinVancouver Whitecaps
1.86Primljeni golovi / utakmica1.03
AustinVancouver Whitecaps
49%Prosečan posed56%
AustinVancouver Whitecaps
4.03Šutevi u okvir / utakmica5.97
AustinVancouver Whitecaps

Statistika timova— ko je efikasniji?

Poređenje napada i odbrane oba tima u aktuelnoj sezoni.

10.76Šutevi po utakmici17
AustinVancouver Whitecaps
4.03Šutevi u okvir5.97
AustinVancouver Whitecaps
11.9%Realizacija šuteva12.4%
AustinVancouver Whitecaps
49%Posed56%
AustinVancouver Whitecaps
1.24xG za1.94
AustinVancouver Whitecaps
1.89xG protiv1.06
AustinVancouver Whitecaps

Kvalitet šuta

Austin: UravnoteženVancouver Whitecaps: Dominantan
AustinVancouver Whitecaps
Preciznost (šutevi u okvir)37%35%
Kvalitet šansi (xG po šutu)0.120.11
Završnica (golovi po šutu u okvir)0.320.35

xG po šutu oko 0,08 obično znači pokušaje iz daljine; 0,15+ obično znači šanse iz kaznenog prostora. Oznaka stila zasniva se na posedu, broju šuteva i realizaciji.

* xG (očekivani golovi) pokazuje koliko bi golova tim trebalo da postigne iz svojih šansi. Ako su stvarni golovi iznad xG-a, završnica je iznad proseka; ako su ispod xG-a, šanse se promašuju.

Forma tima— ko je u boljoj formi?

Poslednjih pet utakmica i sezonski učinak, ukupno i odvojeno za utakmice kod kuće i u gostima.

Vancouver Whitecaps je 20% bolji u kategoriji forma u poslednjih 5.

1 bodovi / utakmica - Austin · 1.2 bodovi / utakmica - Vancouver Whitecaps

Austin
WDDLL
Raspodela sezonskih rezultata
24% W34% D41% L
Sezona (P-N-I)
7-10-12
1.07 bodovi / utakmica · gol-razlika -17
Poslednjih 5 (P-N-I)
1-2-2
1.00 bodovi / utakmica
Učinak kod kuće (W-D-L)
4-6-4
Poslednjih 5 kod kuće
0-4-1
DDDDL
Prosek u poslednjih 5 utakmica
Postignuti golovi: 1.4Primljeni golovi: 2.2xG: 1.18xG protivnika: 2.17BTTS: 80%Over 2.5: 80%
Vancouver Whitecaps
WDLDD
Raspodela sezonskih rezultata
52% W24% D24% L
Sezona (P-N-I)
15-7-7
1.79 bodovi / utakmica · gol-razlika +31
Poslednjih 5 (P-N-I)
1-3-1
1.20 bodovi / utakmica
Učinak u gostima (W-D-L)
6-5-3
Poslednjih 5 u gostima
2-2-1
WWLDD
Prosek u poslednjih 5 utakmica
Postignuti golovi: 1.6Primljeni golovi: 1.4xG: 1.64xG protivnika: 1.64BTTS: 60%Over 2.5: 60%

Golovi— kako oba tima postižu i primaju golove?

Koliko golova oba tima postižu i primaju, kao i koliko često čuvaju Clean sheet ili ostaju bez postignutog gola.

Vancouver Whitecaps je 64% bolji u kategoriji postignuti golovi po utakmici.

1.28 golovi / utakmica - Austin · 2.1 golovi / utakmica - Vancouver Whitecaps

Vancouver Whitecaps je 81% bolji u kategoriji primljeni golovi po utakmici.

1.86 golovi / utakmica - Austin · 1.03 golovi / utakmica - Vancouver Whitecaps

Napadački profil tima Austin: jako

Austin postiže gol u 79% utakmica (23 od 29 utakmica), dok Vancouver Whitecaps čuva Clean sheet u 41% (12 od 29 utakmica).

Napadački profil tima Vancouver Whitecaps: veoma jako

Vancouver Whitecaps postiže gol u 83% utakmica (24 od 29 utakmica), dok Austin čuva Clean sheet u 17% (5 od 29 utakmica).

37Postignuti golovi (sezona)61
AustinVancouver Whitecaps
54Primljeni golovi (sezona)30
AustinVancouver Whitecaps
3.14Prosečno golova na utakmici3.14
AustinVancouver Whitecaps
7Postignuti golovi (poslednjih 5)8
AustinVancouver Whitecaps
11Primljeni golovi (poslednjih 5)7
AustinVancouver Whitecaps

Koliko često postižu najmanje...

79%1 gol83%
AustinVancouver Whitecaps
38%2 gola55%
AustinVancouver Whitecaps
10%3 gola48%
AustinVancouver Whitecaps
0%4 gola14%
AustinVancouver Whitecaps

Koliko često primaju najmanje...

83%1 gol59%
AustinVancouver Whitecaps
55%2 gola28%
AustinVancouver Whitecaps
31%3 gola14%
AustinVancouver Whitecaps
10%4 gola3%
AustinVancouver Whitecaps

* Statistika obuhvata domaće i gostujuće utakmice oba tima u aktuelnoj sezoni.

Oba tima su postigla gol (BTTS)— koliko često oba tima postižu gol?

Koliko često utakmice oba tima imaju golove na obe strane u poređenju sa prosekom lige.

Obrasci golova

21%BTTS na poluvremenu21%
AustinVancouver Whitecaps
7%BTTS u oba poluvremena10%
AustinVancouver Whitecaps
24%Postigli gol u oba poluvremena45%
AustinVancouver Whitecaps

BTTS i broj golova

59%Najmanje 3 gola i BTTS34%
AustinVancouver Whitecaps
10%Najmanje 3 gola bez BTTS24%
AustinVancouver Whitecaps
80%BTTS – poslednjih 560%
AustinVancouver Whitecaps

Broj golova (Over/Under)— koliko često ove utakmice prelaze granice golova?

Koliko često utakmice ovih timova prelaze zadate granice golova, u celoj utakmici i svakom poluvremenu.

1. poluvreme

72%Najmanje 1 gol pre poluvremena79%
AustinVancouver Whitecaps
31%Najmanje 2 gola pre poluvremena41%
AustinVancouver Whitecaps
3%Najmanje 3 gola pre poluvremena34%
AustinVancouver Whitecaps

2. poluvreme

83%Najmanje 1 gol posle poluvremena76%
AustinVancouver Whitecaps
66%Najmanje 2 gola posle poluvremena45%
AustinVancouver Whitecaps
28%Najmanje 3 gola posle poluvremena14%
AustinVancouver Whitecaps

Poluvremena utakmice— kada timovi češće postižu golove?

Poređenje učinka timova u prvom i drugom poluvremenu: golovi, bodovi, Clean sheet i stanje na poluvremenu.

Vancouver Whitecaps je 37% bolji u kategoriji forma u prvom poluvremenu (bodovi na poluvremenu).

1.21 bodovi / utakmica - Austin · 1.66 bodovi / utakmica - Vancouver Whitecaps

Austin — stanje na poluvremenu
24% vodi48% nerešeno28% gubi
Vancouver Whitecaps — stanje na poluvremenu
48% vodi21% nerešeno31% gubi

Pre poluvremena (1. poluvreme)

1.21Bodovi po utakmici (1. poluvreme)1.66
AustinVancouver Whitecaps
0.48Postignuti golovi (1. poluvreme)1.14
AustinVancouver Whitecaps
0.59Primljeni golovi (1. poluvreme)0.59
AustinVancouver Whitecaps
1.07Prosečan broj golova (1. poluvreme)1.72
AustinVancouver Whitecaps
52%Clean sheet pre poluvremena59%
AustinVancouver Whitecaps
55%Bez gola pre poluvremena41%
AustinVancouver Whitecaps

Posle poluvremena (2. poluvreme)

1.03Bodovi po utakmici (2. poluvreme)1.76
AustinVancouver Whitecaps
0.79Postignuti golovi (2. poluvreme)0.97
AustinVancouver Whitecaps
1.28Primljeni golovi (2. poluvreme)0.45
AustinVancouver Whitecaps
2.07Prosečan broj golova (2. poluvreme)1.41
AustinVancouver Whitecaps
34%Clean sheet posle poluvremena66%
AustinVancouver Whitecaps
41%Bez gola posle poluvremena31%
AustinVancouver Whitecaps

Austin — rezultati drugog poluvremena

21% W41% D38% L
35
Bodovi na poluvremenu
14
Golovi na poluvremenu
-3
Gol-razlika (1. poluvreme)
30
Bodovi u drugom poluvremenu
-14
Gol-razlika (2. poluvreme)
1.21
PPG pre poluvremena
Čuvanje prednosti100%

Vodi na poluvremenu u 24% utakmica i pobeđuje u 24%. Pobeđuje i u utakmicama bez vođstva na poluvremenu.

Odbrana posle poluvremena+0.7

Prima 0.7 više golova po utakmici posle poluvremena — nivo odbrane opada u drugom delu.

Vancouver Whitecaps — rezultati drugog poluvremena

45% W41% D14% L
48
Bodovi na poluvremenu
33
Golovi na poluvremenu
+16
Gol-razlika (1. poluvreme)
51
Bodovi u drugom poluvremenu
+15
Gol-razlika (2. poluvreme)
1.66
PPG pre poluvremena
Čuvanje prednosti108%

Vodi na poluvremenu u 48% utakmica i pobeđuje u 52%. Pobeđuje i u utakmicama bez vođstva na poluvremenu.

Odbrana posle poluvremena-0.1

Odbrana ostaje stabilna tokom cele utakmice.

Austin — poslednjih pet utakmica po poluvremenima
1. poluvreme2. poluvreme
Bodovi po utakmici1.200.60
Postignuti golovi / utakmica0.21.2
Primljeni golovi / utakmica0.22.0
Prosečno golova na utakmici0.43.2
1 gol40%80%
2 gola0%80%
3 gola0%60%
Clean sheet80%20%
Bez gola80%20%
Gol-razlika0-4
Poluvreme: 20% vodi - 60% nerešeno - 20% gubi
2. poluvreme: 0% pobeda - 60% nerešeno - 40% poraz
BTTS na poluvremenu (poslednjih 5): 0% - Ukupno golova na poluvremenu: 1
Vancouver Whitecaps — poslednjih pet utakmica po poluvremenima
1. poluvreme2. poluvreme
Bodovi po utakmici2.000.80
Postignuti golovi / utakmica1.00.6
Primljeni golovi / utakmica0.41.0
Prosečno golova na utakmici1.41.6
1 gol80%80%
2 gola40%40%
3 gola20%40%
Clean sheet60%40%
Bez gola40%40%
Gol-razlika+3-2
Poluvreme: 60% vodi - 20% nerešeno - 20% gubi
2. poluvreme: 20% pobeda - 20% nerešeno - 60% poraz
BTTS na poluvremenu (poslednjih 5): 20% - Ukupno golova na poluvremenu: 5

* Boje u tabelama prikazuju učestalost događaja: zelena je česta, žuta umerena, a crvena retka. Ovo je učestalost, a ne ocena tima.

Golovi po minutima— kada se postižu golovi?

Faze utakmice u kojima oba tima najčešće postižu i primaju golove.

Austin
PostigliPrimili
6
4
0-15
5
8
16-30
3
5
31-45
3
8
46-60
4
8
61-75
16
21
76-90

Najopasniji minuti 76-90 (16 goals). Najviše primaju u 76-90 (21). Bilans kasnih golova (76–90): -5 - završnica je slabost.

Vancouver Whitecaps
PostigliPrimili
10
4
0-15
13
4
16-30
10
9
31-45
7
7
46-60
9
2
61-75
12
4
76-90

Najopasniji minuti 16-30 (13 goals). Najviše primaju u 31-45 (9). Bilans kasnih golova (76–90): +8 - dobija u završnici.

* Intervali 31–45 i 76–90 uključuju golove u nadoknadi vremena.

Dodatni pokazatelji timova— šta pokazuju xG, efikasnost i forma?

Poređenje kvaliteta šansi, rezultata i trendova na osnovu završenih utakmica aktuelne sezone.

Profil utakmice

3.13
Procenjeni golovi
napad u odnosu na odbranu protivnika
1.2 : 2.0
Procenjena raspodela golova
domaćin : gost
96%
Tempo u odnosu na ligu
100% = prosek lige
59%
Oba tima su postigla gol (BTTS)
prosek iz sezona oba tima
-4%
Derbi efekat
H2H golovi u odnosu na tipične utakmice
66%
BTTS procena
na osnovu učestalosti postizanja golova oba tima
4%
Rizik 0:0
otprilike 1 od 25 utakmica
2-3
Najčešći raspon golova
napad u odnosu na odbranu sa obe strane

Austin

Neto xG bilans
Razlika između kvaliteta stvorenih i dozvoljenih šansi po utakmici.
-0.65
Rezultati u odnosu na xG
Razlika između stvarnog bilansa golova i bilansa koji sugeriše xG.
+0.07
Bodovi u odnosu na učinak
Poređenje osvojenih bodova i bodova koje sugeriše gol-razlika tima.
+3.2 bod.
Efikasnost realizacije
Da li tim realizuje šanse? Pozitivna vrednost znači da postiže više golova nego što kvalitet šansi sugeriše.
+0.04
Defanzivna efikasnost
Da li odbrana ili golman spašavaju tim? Pozitivna vrednost znači da tim prima manje golova nego što dozvoljene šanse sugerišu.
+0.03
Napad u odnosu na ligu
Koliko tim postiže u poređenju sa prosekom lige za ovu ulogu. 120% znači 20% iznad proseka.
69%
Odbrana u odnosu na ligu
Koliko tim prima u poređenju sa prosekom lige. 80% znači 20% manje primljenih golova.
133%
Trend forme
Poredi bodove iz poslednjih 5 utakmica sa prosekom cele sezone.
-0.07
Jače drugo poluvreme?
Koliko više golova tim postiže posle poluvremena nego pre njega.
+0.3
Kasni golovi
43% golova tima postiže se između 76. i 90. minuta. Poređenja radi, 16% postiže se u prvih 15 minuta.
43%

Vancouver Whitecaps

Neto xG bilans
Razlika između kvaliteta stvorenih i dozvoljenih šansi po utakmici.
+0.88
Rezultati u odnosu na xG
Razlika između stvarnog bilansa golova i bilansa koji sugeriše xG.
+0.19
Bodovi u odnosu na učinak
Poređenje osvojenih bodova i bodova koje sugeriše gol-razlika tima.
-18.1 bod.
Efikasnost realizacije
Da li tim realizuje šanse? Pozitivna vrednost znači da postiže više golova nego što kvalitet šansi sugeriše.
+0.16
Defanzivna efikasnost
Da li odbrana ili golman spašavaju tim? Pozitivna vrednost znači da tim prima manje golova nego što dozvoljene šanse sugerišu.
+0.03
Napad u odnosu na ligu
Koliko tim postiže u poređenju sa prosekom lige za ovu ulogu. 120% znači 20% iznad proseka.
150%
Odbrana u odnosu na ligu
Koliko tim prima u poređenju sa prosekom lige. 80% znači 20% manje primljenih golova.
55%
Trend forme
Poredi bodove iz poslednjih 5 utakmica sa prosekom cele sezone.
-0.59
Jače drugo poluvreme?
Koliko više golova tim postiže posle poluvremena nego pre njega.
-0.2
Kasni golovi
20% golova tima postiže se između 76. i 90. minuta. Poređenja radi, 16% postiže se u prvih 15 minuta.
20%

* Procenjeni ukupan broj golova i raspodela, BTTS procena, rizik 0:0 i raspon golova izračunati su na osnovu javnih sezonskih proseka i učestalosti za oba tima. Ovo je statistički profil utakmice, a ne privatna model-prognoza ili tip za klađenje. Ostali pokazatelji opisuju završene utakmice iz sezone.

Kontekst lige— da li je ovo liga sa mnogo golova?

Poređenje dva tima sa prosekom lige MLS.

Timovi u odnosu na ligu

AustinLigaVancouver Whitecaps
Prosečno golova na utakmici▼ 3.143.26▼ 3.14
Oba tima su postigla gol▲ 69%64%▼ 48%
Najmanje 3 gola (Over 2.5)▲ 69%64%▼ 59%
Clean sheet▼ 17%21%▲ 41%
Gol pre poluvremena▼ 72%78%• 79%
Gol posle poluvremena• 83%83%▼ 76%

^ zelena = iznad proseka lige, ˇ crvena = ispod proseka lige. Prikazuje smer odstupanja, a ne ocenu tima.

3.26
Prosečan broj golova po utakmici
64%
Oba tima su postigla gol
64%
Najmanje 3 gola (Over 2.5)
21%
Clean sheet
1.86
Domaći golovi / utakmica
1.40
Gostujući golovi / utakmica
+33%
Prednost domaćeg napada
+25%
Prednost domaće odbrane
+18%
Ukupna prednost domaćeg terena
Golovi u 1. poluvremenu (cela liga)
78%
1 gol
43%
2 gola
19%
3 gola
6%
4 gola
Golovi u 2. poluvremenu (cela liga)
83%
1 gol
54%
2 gola
24%
3 gola
11%
4 gola

Međusobni dueli

Prethodni duel: Austin 1 - 0 - 0 Vancouver Whitecaps. Prosečan broj golova 3.00, oba tima su postigla gol u 100% utakmica.

Česta pitanja

Kada igraju Austin i Vancouver Whitecaps?

Austin igra protiv Vancouver Whitecaps 18. oktobar 2026. u ligi MLS, na stadionu Q2 Stadium. Tačno vreme početka u vašoj vremenskoj zoni prikazano je na vrhu stranice utakmice.

Šta statistika golova pokazuje pre utakmice Austin protiv Vancouver Whitecaps?

Austin prosečno postiže 1,28 golova po utakmici, a Vancouver Whitecaps 2,10. Prosek lige MLS iznosi 3,26 golova, uz Over 2.5 u 64% utakmica. BTTS se javlja u 69% utakmica tima Austin i 48% utakmica tima Vancouver Whitecaps.

Kakva je trenutna forma timova Austin i Vancouver Whitecaps?

U poslednjih pet utakmica, Austin ima 1 pobeda, 2 remija i 2 poraza (1,00 bodova po utakmici). Vancouver Whitecaps ima 1 pobeda, 3 remija i 1 poraza (1,20 bodova po utakmici).

Gde mogu pronaći tip i potpunu analizu utakmice Austin protiv Vancouver Whitecaps?

Koristite ovu stranicu da uporedite brojke iza utakmice Austin protiv Vancouver Whitecaps. Otvorite aplikaciju NoFluffPicks za analizu klađenja, tip, Value Bet preporuku i objašnjenje.