Botafogo SP - Novorizontino: statistika utakmice
Botafogo SP protiv Novorizontino: forma, golovi i ključna statistika
O čemu je ova utakmica
Botafogo SP je igrao protiv Novorizontino u ligi Serie B (Brazil). Utakmica je odigrana 9. septembar 2026.. Stadion: Estádio Santa Cruz. Konačan rezultat: 1:3.
Trenutna forma
Botafogo SP: 1-1-3, 0,80 bodova po utakmici. Novorizontino: 4-1-0, 2,60 bodova po utakmici.
Statistika golova
Botafogo SP postiže 1,12 i prima 1,12 golova po utakmici. Novorizontino postiže 1,69 i prima 0,88. Prosek lige: 2,30 golova.
BTTS i Over/Under
BTTS: Botafogo SP 50%, Novorizontino 50%. Over 2.5: Botafogo SP 42%, Novorizontino 58%. Nivo lige: BTTS 48%, Over 2.5 42%.
xG, šutevi i posed
xG po utakmici: Botafogo SP 1,40, Novorizontino 1,67. Šutevi po utakmici: Botafogo SP 12,6, Novorizontino 15,2. Prosečan posed: Botafogo SP 48%, Novorizontino 48%.
Prvo i drugo poluvreme
Botafogo SP: vođstvo na poluvremenu 23%, golovi u drugom poluvremenu 0,65. Novorizontino: vođstvo na poluvremenu 31%, golovi u drugom poluvremenu 1,04.
Golovi po minutima
Najjači istorijski interval za postizanje golova je 31-45+ (7) za Botafogo SP i 76-90+ (14) za Novorizontino. Ovo je raspodela ranijih golova, a ne predikcija minuta u kom će gol biti postignut.
Kontekst lige
Serie B: 2,30 golova po utakmici, BTTS 48%, Over 2.5 42%.
Međusobni skor
Pre ove utakmice bilo je dostupno 3 prethodnih međusobnih susreta: 0-2-1. Prosek golova 1,00, BTTS 33%.
Arhivirana analiza pre utakmice
Ova analiza je pripremljena pre početka utakmice. Zaključci koriste samo informacije dostupne pre meča i ne uključuju konačan rezultat ni statistiku nakon utakmice.
Opšta analiza utakmice
Novorizontino zauzima 4. mesto, dok je Botafogo SP tek 15., a bilans gostiju tokom cele sezone iznosi 12 pobeda i samo 6 poraza, naspram 8 pobeda i 11 poraza domaćina. Razliku potvrđuje i trenutna forma: Novorizontino je osvojilo 10 bodova u poslednjih pet utakmica, postiglo 9 golova i primilo svega 3, dok je Botafogo SP sakupio 4 boda, uz samo 3 postignuta gola. Gosti su takođe znatno čvršći u odbrani na gostovanjima, gde primaju u proseku 0,77 golova po utakmici i čuvaju mrežu netaknutom u 46% mečeva, dok Botafogo kod kuće ima samo 8% takvih utakmica. Domaćin doduše stvara nešto više kvalitetnih prilika na svom terenu, sa prosečnim xG-om od 1,57 naspram 1,40 protivnika, ali njihova poslednja neefikasnost i dobra odbrana Novorizontina ukazuju na minimalnu pobedu gostiju. Remi ostaje realna mogućnost, pošto je Novorizontino odigralo nerešeno u 38% gostujućih utakmica, ali bolji trend i defanzivna stabilnost daju mu prednost.
Pogledajte statistički pregledBTTS — da li će oba tima postići gol?
Jači signal ukazuje na BTTS ne, jer Novorizontino sačuva mrežu u 46% utakmica i prima u proseku samo 0,77 gola po meču. Botafogo SP je u poslednjih 5 utakmica postigao svega 3 gola, odnosno 0,6 po meču, dok je njegov BTTS u tom periodu iznosio samo 40%. Gosti su dodatno u dobroj defanzivnoj formi: u poslednjih pet nastupa primili su 3 gola, u proseku 0,6, uz xG protivnika od 1,13. Iako domaćin kod kuće u proseku stvara xG 1,91 i upućuje 5,83 udarca u okvir gola, trenutna neefikasnost i čvrsta odbrana protivnika povećavaju verovatnoću da najmanje jedna ekipa neće postići gol. Sezonski procenat BTTS za Novorizontino iznosi samo 38%, što je znatno manje od 47% za celu ligu, čime se dodatno podržava scenario u kojem obe ekipe ne postižu gol.
Pogledajte BTTS statistikuOver/Under — analiza golova
Najjači signal ukazuje na manje od 3.5 gola, jer su takvi rezultati zabeleženi u 83% utakmica Botafogo SP i 69% mečeva Novorizontino. Novorizontino ima veoma čvrstu odbranu, prima u proseku samo 0,77 gola po utakmici i sačuvalo je mrežu netaknutom u 46% nastupa, što ograničava očekivanja od domaćina, koji je u poslednjih pet mečeva postigao svega 3 gola. Gosti su u boljoj ofanzivnoj formi, sa prosekom od 1,8 gola i xG od 1,90 u poslednjih pet susreta, ali Botafogo SP je tokom sezone dopuštao svega 0,96 xG. Ukupna prognoza od 2,28 gola blizu je ligaškog proseka od 2,28, ali je znatno ispod granice od četiri pogotka, zbog čega manje od 3.5 ima najveću prednost.
Pogledajte Over/Under statistikuHT/FT — scenario na poluvremenu i na kraju
Najizgledniji scenario je nerešen rezultat na poluvremenu i pobeda Novorizontino, pošto je Botafogo SP imalo nerešen rezultat posle 45 minuta u 8 od 12 utakmica, a Novorizontino u 7 od 13. Domaćini u poslednjih pet mečeva nisu postigli nijedan gol pre poluvremena, dok gosti u tom periodu nisu primili nijedan gol pre odmora i vodili su u 60% utakmica. Forma u celom meču jasno ide u prilog gostima: Novorizontino je pobedilo u 3 od poslednjih 5 utakmica, postizalo prosečno 1,8 golova i primilo samo 0,6, dok je Botafogo SP izgubilo 3 od 5 mečeva, postigavši svega 0,6 golova po utakmici. U drugom poluvremenu gosti postižu prosečno 1,08 golova, dok Botafogo SP tada prima 0,67, pa izjednačen početak ima velike šanse da preraste u prednost Novorizontina u završnici. Dodatno, gosti su sačuvali mrežu netaknutom u 46% utakmica ove sezone, što dodatno jača njihove izglede da posle poluvremena odbrane povoljan rezultat.
Pogledajte statistiku prvog i drugog poluvremenaPo poluvremenima
Statistika utakmice
Profil pre utakmice— šta govore sezonske brojke?
Ovo je profil tima zasnovan na podacima sezone i formi. Statistika toka utakmice prikazuje se tek nakon odigranog susreta.
Statistika timova— ko je efikasniji?
Poređenje napada i odbrane oba tima u aktuelnoj sezoni.
Kvalitet šuta
| Botafogo SP | Novorizontino | |
|---|---|---|
| Preciznost (šutevi u okvir) | 30% | 35% |
| Kvalitet šansi (xG po šutu) | 0.11 | 0.11 |
| Završnica (golovi po šutu u okvir) | 0.30 | 0.32 |
xG po šutu oko 0,08 obično znači pokušaje iz daljine; 0,15+ obično znači šanse iz kaznenog prostora. Oznaka stila zasniva se na posedu, broju šuteva i realizaciji.
* xG (očekivani golovi) pokazuje koliko bi golova tim trebalo da postigne iz svojih šansi. Ako su stvarni golovi iznad xG-a, završnica je iznad proseka; ako su ispod xG-a, šanse se promašuju.
Forma tima— ko je u boljoj formi?
Poslednjih pet utakmica i sezonski učinak, ukupno i odvojeno za utakmice kod kuće i u gostima.
Novorizontino je 225% bolji u kategoriji forma u poslednjih 5.
0.8 bodovi / utakmica - Botafogo SP · 2.6 bodovi / utakmica - Novorizontino
Golovi— kako oba tima postižu i primaju golove?
Koliko golova oba tima postižu i primaju, kao i koliko često čuvaju Clean sheet ili ostaju bez postignutog gola.
Novorizontino je 51% bolji u kategoriji postignuti golovi po utakmici.
1.12 golovi / utakmica - Botafogo SP · 1.69 golovi / utakmica - Novorizontino
Novorizontino je 27% bolji u kategoriji primljeni golovi po utakmici.
1.12 golovi / utakmica - Botafogo SP · 0.88 golovi / utakmica - Novorizontino
Botafogo SP postiže gol u 62% utakmica (16 od 26 utakmica), dok Novorizontino čuva Clean sheet u 35% (9 od 26 utakmica).
Novorizontino postiže gol u 73% utakmica (19 od 26 utakmica), dok Botafogo SP čuva Clean sheet u 19% (5 od 26 utakmica).
Koliko često postižu najmanje...
Koliko često primaju najmanje...
* Statistika obuhvata domaće i gostujuće utakmice oba tima u aktuelnoj sezoni.
Oba tima su postigla gol (BTTS)— koliko često oba tima postižu gol?
Koliko često utakmice oba tima imaju golove na obe strane u poređenju sa prosekom lige.
Obrasci golova
BTTS i broj golova
Broj golova (Over/Under)— koliko često ove utakmice prelaze granice golova?
Koliko često utakmice ovih timova prelaze zadate granice golova, u celoj utakmici i svakom poluvremenu.
Cela utakmica – poređenje timova (Over)
Over / Under - Botafogo SP
Over / Under - Novorizontino
1. poluvreme
2. poluvreme
Poluvremena utakmice— kada timovi češće postižu golove?
Poređenje učinka timova u prvom i drugom poluvremenu: golovi, bodovi, Clean sheet i stanje na poluvremenu.
Novorizontino je 18% bolji u kategoriji forma u prvom poluvremenu (bodovi na poluvremenu).
1.27 bodovi / utakmica - Botafogo SP · 1.5 bodovi / utakmica - Novorizontino
Pre poluvremena (1. poluvreme)
Posle poluvremena (2. poluvreme)
Botafogo SP — rezultati drugog poluvremena
Vodi na poluvremenu u 23% utakmica i pobeđuje u 31%. Pobeđuje i u utakmicama bez vođstva na poluvremenu.
Prima 0.5 više golova po utakmici posle poluvremena — nivo odbrane opada u drugom delu.
Novorizontino — rezultati drugog poluvremena
Vodi na poluvremenu u 31% utakmica i pobeđuje u 50%. Pobeđuje i u utakmicama bez vođstva na poluvremenu.
Prima 0.1 više golova po utakmici posle poluvremena — nivo odbrane opada u drugom delu.
| 1. poluvreme | 2. poluvreme | |
|---|---|---|
| Bodovi po utakmici | 0.80 | 0.80 |
| Postignuti golovi / utakmica | 0.0 | 0.6 |
| Primljeni golovi / utakmica | 0.4 | 1.0 |
| Prosečno golova na utakmici | 0.4 | 1.6 |
| 1 gol | 20% | 100% |
| 2 gola | 20% | 40% |
| 3 gola | 0% | 20% |
| Clean sheet | 80% | 20% |
| Bez gola | 100% | 40% |
| Gol-razlika | -2 | -2 |
| 1. poluvreme | 2. poluvreme | |
|---|---|---|
| Bodovi po utakmici | 2.60 | 1.80 |
| Postignuti golovi / utakmica | 1.2 | 1.2 |
| Primljeni golovi / utakmica | 0.2 | 0.4 |
| Prosečno golova na utakmici | 1.4 | 1.6 |
| 1 gol | 80% | 60% |
| 2 gola | 20% | 60% |
| 3 gola | 20% | 20% |
| Clean sheet | 80% | 60% |
| Bez gola | 20% | 40% |
| Gol-razlika | +5 | +4 |
* Boje u tabelama prikazuju učestalost događaja: zelena je česta, žuta umerena, a crvena retka. Ovo je učestalost, a ne ocena tima.
Golovi po minutima— kada se postižu golovi?
Faze utakmice u kojima oba tima najčešće postižu i primaju golove.
Najopasniji minuti 31-45 (7 goals). Najviše primaju u 46-60 (8). Bilans kasnih golova (76–90): +1 - dobija u završnici.
Najopasniji minuti 76-90 (14 goals). Najviše primaju u 76-90 (8). Bilans kasnih golova (76–90): +6 - dobija u završnici.
* Intervali 31–45 i 76–90 uključuju golove u nadoknadi vremena.
Dodatni pokazatelji timova— šta pokazuju xG, efikasnost i forma?
Poređenje kvaliteta šansi, rezultata i trendova na osnovu završenih utakmica aktuelne sezone.
Profil utakmice
Botafogo SP
Novorizontino
* Procenjeni ukupan broj golova i raspodela, BTTS procena, rizik 0:0 i raspon golova izračunati su na osnovu javnih sezonskih proseka i učestalosti za oba tima. Ovo je statistički profil utakmice, a ne privatna model-prognoza ili tip za klađenje. Ostali pokazatelji opisuju završene utakmice iz sezone.
Kontekst lige— da li je ovo liga sa mnogo golova?
Poređenje dva tima sa prosekom lige Serie B.
Timovi u odnosu na ligu
| Botafogo SP | Liga | Novorizontino | |
|---|---|---|---|
| Prosečno golova na utakmici | • 2.23 | 2.30 | ▲ 2.58 |
| Oba tima su postigla gol | ▲ 50% | 48% | ▲ 50% |
| Najmanje 3 gola (Over 2.5) | • 42% | 42% | ▲ 58% |
| Clean sheet | ▼ 19% | 31% | ▲ 35% |
| Gol pre poluvremena | ▼ 50% | 66% | ▼ 62% |
| Gol posle poluvremena | ▲ 81% | 75% | ▲ 77% |
^ zelena = iznad proseka lige, ˇ crvena = ispod proseka lige. Prikazuje smer odstupanja, a ne ocenu tima.
Postave i događaji igrača
Provereni starteri, zamene i zabeleženi događaji igrača na ovoj utakmici.
Domaći tim
Početna postava
Zamene
Gostujući tim
Početna postava
Zamene
Tok utakmice
Golovi, kartoni i izmene poređani hronološki.
Sudija i treneri
Otvorite njihove profile sezone i uporedite rezultate utakmica, golove i disciplinske trendove.
Međusobni dueli
Skorašnji dueli (3): Botafogo SP 0 - 2 - 1 Novorizontino. Prosečan broj golova 1.00, oba tima su postigla gol u 33% utakmica.
Česta pitanja
Koji je bio rezultat utakmice Botafogo SP protiv Novorizontino?
Utakmica lige Serie B završena je rezultatom Botafogo SP 1:3 Novorizontino. Potpuna statistika, pregled po poluvremenima i međusobni skor dostupni su na ovoj stranici.
Kakav je međusobni skor timova Botafogo SP i Novorizontino?
U poslednjih 3 međusobnih utakmica, Botafogo SP je pobedio 0 puta, Novorizontino 1 puta, a 2 utakmica završeno je nerešeno. Na tim utakmicama prosečno je postignuto 1,00 golova, a oba tima su dala gol u 33% utakmica.
Šta statistika golova pokazuje pre utakmice Botafogo SP protiv Novorizontino?
Botafogo SP prosečno postiže 1,12 golova po utakmici, a Novorizontino 1,69. Prosek lige Serie B iznosi 2,30 golova, uz Over 2.5 u 42% utakmica. BTTS se javlja u 50% utakmica tima Botafogo SP i 50% utakmica tima Novorizontino.
Kakva je trenutna forma timova Botafogo SP i Novorizontino?
U poslednjih pet utakmica, Botafogo SP ima 1 pobeda, 1 remija i 3 poraza (0,80 bodova po utakmici). Novorizontino ima 4 pobeda, 1 remija i 0 poraza (2,60 bodova po utakmici).
Gde mogu pronaći tip i potpunu analizu utakmice Botafogo SP protiv Novorizontino?
Ova stranica objašnjava statistički kontekst: formu, međusobni skor, golove, BTTS i Over/Under. Tip klađenja, Value Bet preporuka i potpuno obrazloženje dostupni su u aplikaciji NoFluffPicks.


