FC Caspiy - Yelimay Semey: statistika utakmice
FC Caspiy protiv Yelimay Semey: forma, golovi i ključna statistika
O čemu je ova utakmica
FC Caspiy je igrao protiv Yelimay Semey u ligi Kazakhstan Premier League (Kazahstan). Utakmica je odigrana 16. avgust 2026.. Stadion: Stadion Jas kanat. Konačan rezultat: 2:2.
Trenutna forma
FC Caspiy: 2-2-1, 1,60 bodova po utakmici. Yelimay Semey: 2-2-1, 1,60 bodova po utakmici.
Statistika golova
FC Caspiy postiže 1,05 i prima 1,38 golova po utakmici. Yelimay Semey postiže 1,45 i prima 1,20. Prosek lige: 2,44 golova.
BTTS i Over/Under
BTTS: FC Caspiy 52%, Yelimay Semey 65%. Over 2.5: FC Caspiy 43%, Yelimay Semey 50%. Nivo lige: BTTS 56%, Over 2.5 46%.
xG, šutevi i posed
xG po utakmici: FC Caspiy 1,04, Yelimay Semey 1,65. Šutevi po utakmici: FC Caspiy 9,1, Yelimay Semey 14,5. Prosečan posed: FC Caspiy 45%, Yelimay Semey 51%.
Prvo i drugo poluvreme
FC Caspiy: vođstvo na poluvremenu 29%, golovi u drugom poluvremenu 0,52. Yelimay Semey: vođstvo na poluvremenu 30%, golovi u drugom poluvremenu 0,95.
Golovi po minutima
Najjači istorijski interval za postizanje golova je 76-90+ (6) za FC Caspiy i 76-90+ (10) za Yelimay Semey. Ovo je raspodela ranijih golova, a ne predikcija minuta u kom će gol biti postignut.
Kontekst lige
Kazakhstan Premier League: 2,44 golova po utakmici, BTTS 56%, Over 2.5 46%.
Međusobni skor
Pre ove utakmice bilo je dostupno 1 prethodnih međusobnih susreta: 1-0-0. Prosek golova 1,00, BTTS 0%.
Arhivirana analiza pre utakmice
Ova analiza je pripremljena pre početka utakmice. Zaključci koriste samo informacije dostupne pre meča i ne uključuju konačan rezultat ni statistiku nakon utakmice.
Opšta analiza utakmice
Yelimay Semey zauzima 6. mesto, pet pozicija više od FC Caspiy, i tokom cele sezone ima povoljniji učinak od 8 pobeda, 7 remija i 5 poraza, u odnosu na skor domaćina 6-4-11. Gosti, međutim, na gostovanjima stvaraju znatno više kvalitetnih prilika: njihov prosečni xG iznosi 1,54, naspram 1,20 ekipe FC Caspiy, a upućuju i 5 udaraca u okvir gola po meču, dok njihovi rivali beleže 3,89. Caspiy je u boljoj trenutnoj formi, osvojivši 8 bodova u poslednjih pet utakmica i postigavši u njima 10 golova, dok je Yelimay sakupio 6 bodova i postigao 7 golova. Odbrana gostiju na strani je čvršća, pošto prima u proseku 1,20 gola, naspram 1,44 koliko Caspiy prima kod kuće, ali domaćini efikasnije koriste prilike, sa stopom konverzije od 14% u odnosu na 11%. Ključan je visok procenat remija Yelimaya na gostujućim terenima, koji iznosi 40%, zbog čega se podela bodova čini najverovatnijim ishodom.
Pogledajte statistički pregledBTTS — da li će oba tima postići gol?
BTTS podržavaju rezultati iz ove sezone: FC Caspiy beleži ovaj scenario u 70% utakmica, a Yelimay Semey u 60%, naspram ligaškog proseka od 55%. Tendencija je još izraženija u poslednjih pet susreta, u kojima je BTTS zabeležen u 100% i 80% slučajeva, redom. Caspiy u tom periodu postiže u proseku 2,0 gola, ali prima 1,8, dok Yelimay postiže i prima po 1,4 gola po utakmici, što pogoduje razmeni golova. Domaćini stvaraju u proseku 1,76 xG uz 5,7 udaraca u okvir gola, a gosti 1,54 xG i 5,0 udaraca u okvir gola, tako da obe strane imaju dovoljan ofanzivni potencijal. Pored toga, Caspiy čuva mrežu netaknutom u samo 20% utakmica, a Yelimay u 30%, zbog čega je verovatnije da će obe ekipe postići gol.
Pogledajte BTTS statistikuOver/Under — analiza golova
Obe ekipe imaju solidne ofanzivne profile: Caspiy postiže u proseku 1,4 gola po utakmici, a Yelimay 1,5, dok istovremeno obe primaju prosečno 1,2 gola po meču. Potencijal prilika takođe ide u prilog golovima, pošto prosečni xG iznose 1,76 za domaćina i 1,54 za gosta, dok protivnici dozvoljavaju xG od 1,16, odnosno 1,25. U poslednjih pet utakmica Caspiy je beležio ukupni prosek od 3,8 golova, a Yelimay 2,8, dok su oba tima prešla granicu od 2,5 gola u 60% tih mečeva. Najmanje dva gola postignuta su u 80% ligaških utakmica Caspiyja i u 60% utakmica Yelimaya, pa linija over 1,5 ima znatno veću potporu od zahtevnijih granica. Dodatni argument je činjenica da su oba tima postizala i primala gol u većini utakmica, što povećava šansu da se brzo postignu dva gola.
Pogledajte Over/Under statistikuHT/FT — scenario na poluvremenu i na kraju
FC Caspiy bolje počinje utakmice: vodio je na poluvremenu u 40% mečeva ove sezone, naspram 20% ekipe Yelimay, dok je u poslednjih pet utakmica procenat domaćina porastao na 60%. Pre odmora Caspiy u proseku postiže 0,6 golova i prima 0,4, dok Yelimay postiže 0,4 i prima 0,6, što ide u prilog scenariju prednosti domaćih već u prvom poluvremenu. Domaćini imaju i veći kreativni potencijal tokom cele utakmice, uz xG od 1,76 naspram 1,54 kod protivnika, kao i prosečno 5,7 udaraca u okvir gola u odnosu na 5,0. Yelimay je, međutim, opasniji nakon pauze, postižući u proseku 1,1 gol u drugim poluvremenima i osvajajući ih u 50% slučajeva, pa rizik od izjednačenja ostaje značajan. Uprkos tome, Caspiy je u poslednjih pet susreta postizao u proseku 2,0 gola, dok je Yelimay dobio samo 20% tih utakmica, pa je najverovatnije da će domaćini zadržati vođstvo do kraja.
Pogledajte statistiku prvog i drugog poluvremenaPo poluvremenima
Statistika utakmice
Profil pre utakmice— šta govore sezonske brojke?
Ovo je profil tima zasnovan na podacima sezone i formi. Statistika toka utakmice prikazuje se tek nakon odigranog susreta.
Statistika timova— ko je efikasniji?
Poređenje napada i odbrane oba tima u aktuelnoj sezoni.
Kvalitet šuta
| FC Caspiy | Yelimay Semey | |
|---|---|---|
| Preciznost (šutevi u okvir) | 36% | 37% |
| Kvalitet šansi (xG po šutu) | 0.11 | 0.11 |
| Završnica (golovi po šutu u okvir) | 0.32 | 0.27 |
xG po šutu oko 0,08 obično znači pokušaje iz daljine; 0,15+ obično znači šanse iz kaznenog prostora. Oznaka stila zasniva se na posedu, broju šuteva i realizaciji.
* xG (očekivani golovi) pokazuje koliko bi golova tim trebalo da postigne iz svojih šansi. Ako su stvarni golovi iznad xG-a, završnica je iznad proseka; ako su ispod xG-a, šanse se promašuju.
Forma tima— ko je u boljoj formi?
Poslednjih pet utakmica i sezonski učinak, ukupno i odvojeno za utakmice kod kuće i u gostima.
Golovi— kako oba tima postižu i primaju golove?
Koliko golova oba tima postižu i primaju, kao i koliko često čuvaju Clean sheet ili ostaju bez postignutog gola.
Yelimay Semey je 38% bolji u kategoriji postignuti golovi po utakmici.
1.05 golovi / utakmica - FC Caspiy · 1.45 golovi / utakmica - Yelimay Semey
Yelimay Semey je 15% bolji u kategoriji primljeni golovi po utakmici.
1.38 golovi / utakmica - FC Caspiy · 1.2 golovi / utakmica - Yelimay Semey
FC Caspiy postiže gol u 67% utakmica (14 od 21 utakmica), dok Yelimay Semey čuva Clean sheet u 25% (5 od 20 utakmica).
Yelimay Semey postiže gol u 85% utakmica (17 od 20 utakmica), dok FC Caspiy čuva Clean sheet u 19% (4 od 21 utakmica).
Koliko često postižu najmanje...
Koliko često primaju najmanje...
* Statistika obuhvata domaće i gostujuće utakmice oba tima u aktuelnoj sezoni.
Oba tima su postigla gol (BTTS)— koliko često oba tima postižu gol?
Koliko često utakmice oba tima imaju golove na obe strane u poređenju sa prosekom lige.
Obrasci golova
BTTS i broj golova
Broj golova (Over/Under)— koliko često ove utakmice prelaze granice golova?
Koliko često utakmice ovih timova prelaze zadate granice golova, u celoj utakmici i svakom poluvremenu.
Cela utakmica – poređenje timova (Over)
Over / Under - FC Caspiy
Over / Under - Yelimay Semey
1. poluvreme
2. poluvreme
Poluvremena utakmice— kada timovi češće postižu golove?
Poređenje učinka timova u prvom i drugom poluvremenu: golovi, bodovi, Clean sheet i stanje na poluvremenu.
Yelimay Semey je 9% bolji u kategoriji forma u prvom poluvremenu (bodovi na poluvremenu).
1.19 bodovi / utakmica - FC Caspiy · 1.3 bodovi / utakmica - Yelimay Semey
Pre poluvremena (1. poluvreme)
Posle poluvremena (2. poluvreme)
FC Caspiy — rezultati drugog poluvremena
Vodi na poluvremenu u 29% utakmica i pobeđuje u 29%. Pobeđuje i u utakmicama bez vođstva na poluvremenu.
Odbrana ostaje stabilna tokom cele utakmice.
Yelimay Semey — rezultati drugog poluvremena
Vodi na poluvremenu u 30% utakmica i pobeđuje u 40%. Pobeđuje i u utakmicama bez vođstva na poluvremenu.
Prima 0.2 više golova po utakmici posle poluvremena — nivo odbrane opada u drugom delu.
| 1. poluvreme | 2. poluvreme | |
|---|---|---|
| Bodovi po utakmici | 2.00 | 1.40 |
| Postignuti golovi / utakmica | 1.0 | 1.0 |
| Primljeni golovi / utakmica | 0.6 | 1.2 |
| Prosečno golova na utakmici | 1.6 | 2.2 |
| 1 gol | 100% | 100% |
| 2 gola | 40% | 60% |
| 3 gola | 20% | 40% |
| Clean sheet | 40% | 20% |
| Bez gola | 20% | 20% |
| Gol-razlika | +2 | -1 |
| 1. poluvreme | 2. poluvreme | |
|---|---|---|
| Bodovi po utakmici | 1.20 | 1.40 |
| Postignuti golovi / utakmica | 0.4 | 0.8 |
| Primljeni golovi / utakmica | 0.4 | 0.6 |
| Prosečno golova na utakmici | 0.8 | 1.4 |
| 1 gol | 40% | 80% |
| 2 gola | 20% | 20% |
| 3 gola | 20% | 20% |
| Clean sheet | 80% | 40% |
| Bez gola | 60% | 60% |
| Gol-razlika | 0 | +1 |
* Boje u tabelama prikazuju učestalost događaja: zelena je česta, žuta umerena, a crvena retka. Ovo je učestalost, a ne ocena tima.
Golovi po minutima— kada se postižu golovi?
Faze utakmice u kojima oba tima najčešće postižu i primaju golove.
Najopasniji minuti 76-90 (6 goals). Najviše primaju u 76-90 (10). Bilans kasnih golova (76–90): -4 - završnica je slabost.
Najopasniji minuti 76-90 (10 goals). Najviše primaju u 76-90 (6). Bilans kasnih golova (76–90): +4 - dobija u završnici.
* Intervali 31–45 i 76–90 uključuju golove u nadoknadi vremena.
Dodatni pokazatelji timova— šta pokazuju xG, efikasnost i forma?
Poređenje kvaliteta šansi, rezultata i trendova na osnovu završenih utakmica aktuelne sezone.
Profil utakmice
FC Caspiy
Yelimay Semey
* Procenjeni ukupan broj golova i raspodela, BTTS procena, rizik 0:0 i raspon golova izračunati su na osnovu javnih sezonskih proseka i učestalosti za oba tima. Ovo je statistički profil utakmice, a ne privatna model-prognoza ili tip za klađenje. Ostali pokazatelji opisuju završene utakmice iz sezone.
Kontekst lige— da li je ovo liga sa mnogo golova?
Poređenje dva tima sa prosekom lige Kazakhstan Premier League.
Timovi u odnosu na ligu
| FC Caspiy | Liga | Yelimay Semey | |
|---|---|---|---|
| Prosečno golova na utakmici | • 2.43 | 2.44 | ▲ 2.65 |
| Oba tima su postigla gol | ▼ 52% | 56% | ▲ 65% |
| Najmanje 3 gola (Over 2.5) | ▼ 43% | 46% | ▲ 50% |
| Clean sheet | ▼ 19% | 27% | ▼ 25% |
| Gol pre poluvremena | ▲ 76% | 66% | • 65% |
| Gol posle poluvremena | ▼ 67% | 72% | ▲ 85% |
^ zelena = iznad proseka lige, ˇ crvena = ispod proseka lige. Prikazuje smer odstupanja, a ne ocenu tima.
Postave i događaji igrača
Provereni starteri, zamene i zabeleženi događaji igrača na ovoj utakmici.
Domaći tim
Početna postava
Zamene
Gostujući tim
Početna postava
Tok utakmice
Golovi, kartoni i izmene poređani hronološki.
Sudija i treneri
Otvorite njihove profile sezone i uporedite rezultate utakmica, golove i disciplinske trendove.
Međusobni dueli
Prethodni duel: FC Caspiy 1 - 0 - 0 Yelimay Semey. Prosečan broj golova 1.00, oba tima su postigla gol u 0% utakmica.
Česta pitanja
Koji je bio rezultat utakmice FC Caspiy protiv Yelimay Semey?
Utakmica lige Kazakhstan Premier League završena je rezultatom FC Caspiy 2:2 Yelimay Semey. Potpuna statistika, pregled po poluvremenima i međusobni skor dostupni su na ovoj stranici.
Šta statistika golova pokazuje pre utakmice FC Caspiy protiv Yelimay Semey?
FC Caspiy prosečno postiže 1,05 golova po utakmici, a Yelimay Semey 1,45. Prosek lige Kazakhstan Premier League iznosi 2,44 golova, uz Over 2.5 u 46% utakmica. BTTS se javlja u 52% utakmica tima FC Caspiy i 65% utakmica tima Yelimay Semey.
Kakva je trenutna forma timova FC Caspiy i Yelimay Semey?
U poslednjih pet utakmica, FC Caspiy ima 2 pobeda, 2 remija i 1 poraza (1,60 bodova po utakmici). Yelimay Semey ima 2 pobeda, 2 remija i 1 poraza (1,60 bodova po utakmici).
Gde mogu pronaći tip i potpunu analizu utakmice FC Caspiy protiv Yelimay Semey?
Ova stranica objašnjava statistički kontekst: formu, međusobni skor, golove, BTTS i Over/Under. Tip klađenja, Value Bet preporuka i potpuno obrazloženje dostupni su u aplikaciji NoFluffPicks.


