Engleska - Premier LeagueElland RoadPodaci ažurirani na dan 15. oktobar 2026.

Leeds United - Manchester United: statistika utakmice

Obrazloženje:

Potpuna analiza i tip u aplikaciji

Pogledajte analizu klađenja, tip, Value Bet i potpuno obrazloženje za ovu utakmicu.

Pogledajte analizu i tip

Leeds United protiv Manchester United: forma, golovi i ključna statistika

O čemu je ova utakmica

Leeds United igra protiv Manchester United u ligi Premier League (Engleska). Utakmica je zakazana za 18. oktobar 2026.. Stadion: Elland Road.

Trenutna forma

Leeds United: 1-3-1, 1,20 bodova po utakmici. Manchester United: 1-3-1, 1,20 bodova po utakmici.

Statistika golova

Leeds United postiže 1,33 i prima 0,83 golova po utakmici. Manchester United postiže 1,50 i prima 1,50. Prosek lige: 2,95 golova.

BTTS i Over/Under

BTTS: Leeds United 67%, Manchester United 67%. Over 2.5: Leeds United 33%, Manchester United 33%. Nivo lige: BTTS 55%, Over 2.5 57%.

xG, šutevi i posed

xG po utakmici: Leeds United 1,29, Manchester United 2,15. Šutevi po utakmici: Leeds United 12,0, Manchester United 20,8. Prosečan posed: Leeds United 45%, Manchester United 58%.

Prvo i drugo poluvreme

Leeds United: vođstvo na poluvremenu 33%, golovi u drugom poluvremenu 0,67. Manchester United: vođstvo na poluvremenu 0%, golovi u drugom poluvremenu 1,33.

Golovi po minutima

Najjači istorijski interval za postizanje golova je 31-45+ (3) za Leeds United i 61-75 (3) za Manchester United. Ovo je raspodela ranijih golova, a ne predikcija minuta u kom će gol biti postignut.

Kontekst lige

Premier League: 2,95 golova po utakmici, BTTS 55%, Over 2.5 57%.

Međusobni skor

Pre ove utakmice bilo je dostupno 2 prethodnih međusobnih susreta: 1-1-0. Prosek golova 2,50, BTTS 100%.

Pre utakmice

1X2 kvote

(2.55)
(3.60)
(2.63)

Profil pre utakmice— šta govore sezonske brojke?

Ovo je profil tima zasnovan na podacima sezone i formi. Statistika toka utakmice prikazuje se tek nakon odigranog susreta.

Leeds UnitedManchester United
1.33Postignuti golovi / utakmica1.5
Leeds UnitedManchester United
0.83Primljeni golovi / utakmica1.5
Leeds UnitedManchester United
45%Prosečan posed58%
Leeds UnitedManchester United
3.83Šutevi u okvir / utakmica5.33
Leeds UnitedManchester United

Statistika timova— ko je efikasniji?

Poređenje napada i odbrane oba tima u aktuelnoj sezoni.

12Šutevi po utakmici20.83
Leeds UnitedManchester United
3.83Šutevi u okvir5.33
Leeds UnitedManchester United
11.1%Realizacija šuteva7.2%
Leeds UnitedManchester United
45%Posed58%
Leeds UnitedManchester United
1.29xG za2.15
Leeds UnitedManchester United
1.64xG protiv1.29
Leeds UnitedManchester United

Kvalitet šuta

Leeds United: UravnoteženManchester United: Dominantan
Leeds UnitedManchester United
Preciznost (šutevi u okvir)32%26%
Kvalitet šansi (xG po šutu)0.110.10
Završnica (golovi po šutu u okvir)0.350.28

xG po šutu oko 0,08 obično znači pokušaje iz daljine; 0,15+ obično znači šanse iz kaznenog prostora. Oznaka stila zasniva se na posedu, broju šuteva i realizaciji.

* xG (očekivani golovi) pokazuje koliko bi golova tim trebalo da postigne iz svojih šansi. Ako su stvarni golovi iznad xG-a, završnica je iznad proseka; ako su ispod xG-a, šanse se promašuju.

Forma tima— ko je u boljoj formi?

Poslednjih pet utakmica i sezonski učinak, ukupno i odvojeno za utakmice kod kuće i u gostima.

Leeds United
DDWDL
Raspodela sezonskih rezultata
33% W50% D17% L
Sezona (P-N-I)
2-3-1
1.50 bodovi / utakmica · gol-razlika +3
Poslednjih 5 (P-N-I)
1-3-1
1.20 bodovi / utakmica
Učinak kod kuće (W-D-L)
1-2-0
Poslednjih 5 kod kuće
1-2-0
DWD
Prosek u poslednjih 5 utakmica
Postignuti golovi: 1.4Primljeni golovi: 1.0xG: 1.31xG protivnika: 1.72BTTS: 80%Over 2.5: 40%
Manchester United
WDLDD
Raspodela sezonskih rezultata
17% W50% D33% L
Sezona (P-N-I)
1-3-2
1.00 bodovi / utakmica · gol-razlika 0
Poslednjih 5 (P-N-I)
1-3-1
1.20 bodovi / utakmica
Učinak u gostima (W-D-L)
0-2-1
Poslednjih 5 u gostima
0-2-1
LDD
Prosek u poslednjih 5 utakmica
Postignuti golovi: 1.8Primljeni golovi: 1.4xG: 2.11xG protivnika: 1.35BTTS: 80%Over 2.5: 40%

Golovi— kako oba tima postižu i primaju golove?

Koliko golova oba tima postižu i primaju, kao i koliko često čuvaju Clean sheet ili ostaju bez postignutog gola.

Manchester United je 13% bolji u kategoriji postignuti golovi po utakmici.

1.33 golovi / utakmica - Leeds United · 1.5 golovi / utakmica - Manchester United

Leeds United je 81% bolji u kategoriji primljeni golovi po utakmici.

0.83 golovi / utakmica - Leeds United · 1.5 golovi / utakmica - Manchester United

Napadački profil tima Leeds United: veoma jako

Leeds United postiže gol u 83% utakmica (5 od 6 utakmica), dok Manchester United čuva Clean sheet u 0% (0 od 6 utakmica).

Napadački profil tima Manchester United: jako

Manchester United postiže gol u 67% utakmica (4 od 6 utakmica), dok Leeds United čuva Clean sheet u 33% (2 od 6 utakmica).

8Postignuti golovi (sezona)9
Leeds UnitedManchester United
5Primljeni golovi (sezona)9
Leeds UnitedManchester United
2.17Prosečno golova na utakmici3
Leeds UnitedManchester United
7Postignuti golovi (poslednjih 5)9
Leeds UnitedManchester United
5Primljeni golovi (poslednjih 5)7
Leeds UnitedManchester United

Koliko često postižu najmanje...

83%1 gol67%
Leeds UnitedManchester United
17%2 gola33%
Leeds UnitedManchester United
17%3 gola17%
Leeds UnitedManchester United
17%4 gola17%
Leeds UnitedManchester United

Koliko često primaju najmanje...

67%1 gol100%
Leeds UnitedManchester United
17%2 gola50%
Leeds UnitedManchester United
0%3 gola0%
Leeds UnitedManchester United
0%4 gola0%
Leeds UnitedManchester United

* Statistika obuhvata domaće i gostujuće utakmice oba tima u aktuelnoj sezoni.

Oba tima su postigla gol (BTTS)— koliko često oba tima postižu gol?

Koliko često utakmice oba tima imaju golove na obe strane u poređenju sa prosekom lige.

Obrasci golova

0%BTTS na poluvremenu17%
Leeds UnitedManchester United
0%BTTS u oba poluvremena17%
Leeds UnitedManchester United
17%Postigli gol u oba poluvremena17%
Leeds UnitedManchester United

BTTS i broj golova

33%Najmanje 3 gola i BTTS33%
Leeds UnitedManchester United
0%Najmanje 3 gola bez BTTS0%
Leeds UnitedManchester United
80%BTTS – poslednjih 580%
Leeds UnitedManchester United

Broj golova (Over/Under)— koliko često ove utakmice prelaze granice golova?

Koliko često utakmice ovih timova prelaze zadate granice golova, u celoj utakmici i svakom poluvremenu.

1. poluvreme

50%Najmanje 1 gol pre poluvremena33%
Leeds UnitedManchester United
17%Najmanje 2 gola pre poluvremena33%
Leeds UnitedManchester United
17%Najmanje 3 gola pre poluvremena0%
Leeds UnitedManchester United

2. poluvreme

83%Najmanje 1 gol posle poluvremena83%
Leeds UnitedManchester United
33%Najmanje 2 gola posle poluvremena67%
Leeds UnitedManchester United
17%Najmanje 3 gola posle poluvremena33%
Leeds UnitedManchester United

Poluvremena utakmice— kada timovi češće postižu golove?

Poređenje učinka timova u prvom i drugom poluvremenu: golovi, bodovi, Clean sheet i stanje na poluvremenu.

Leeds United je 81% bolji u kategoriji forma u prvom poluvremenu (bodovi na poluvremenu).

1.5 bodovi / utakmica - Leeds United · 0.83 bodovi / utakmica - Manchester United

Leeds United — stanje na poluvremenu
33% vodi50% nerešeno17% gubi
Manchester United — stanje na poluvremenu
0% vodi83% nerešeno17% gubi

Pre poluvremena (1. poluvreme)

1.5Bodovi po utakmici (1. poluvreme)0.83
Leeds UnitedManchester United
0.67Postignuti golovi (1. poluvreme)0.17
Leeds UnitedManchester United
0.17Primljeni golovi (1. poluvreme)0.5
Leeds UnitedManchester United
0.83Prosečan broj golova (1. poluvreme)0.67
Leeds UnitedManchester United
83%Clean sheet pre poluvremena67%
Leeds UnitedManchester United
67%Bez gola pre poluvremena83%
Leeds UnitedManchester United

Posle poluvremena (2. poluvreme)

1.33Bodovi po utakmici (2. poluvreme)1.17
Leeds UnitedManchester United
0.67Postignuti golovi (2. poluvreme)1.33
Leeds UnitedManchester United
0.67Primljeni golovi (2. poluvreme)1
Leeds UnitedManchester United
1.33Prosečan broj golova (2. poluvreme)2.33
Leeds UnitedManchester United
50%Clean sheet posle poluvremena17%
Leeds UnitedManchester United
33%Bez gola posle poluvremena33%
Leeds UnitedManchester United

Leeds United — rezultati drugog poluvremena

33% W33% D33% L
9
Bodovi na poluvremenu
4
Golovi na poluvremenu
+3
Gol-razlika (1. poluvreme)
8
Bodovi u drugom poluvremenu
0
Gol-razlika (2. poluvreme)
1.50
PPG pre poluvremena
Čuvanje prednosti100%

Vodi na poluvremenu u 33% utakmica i pobeđuje u 33%. Pobeđuje i u utakmicama bez vođstva na poluvremenu.

Odbrana posle poluvremena+0.5

Prima 0.5 više golova po utakmici posle poluvremena — nivo odbrane opada u drugom delu.

Manchester United — rezultati drugog poluvremena

17% W67% D17% L
5
Bodovi na poluvremenu
1
Golovi na poluvremenu
-2
Gol-razlika (1. poluvreme)
7
Bodovi u drugom poluvremenu
+2
Gol-razlika (2. poluvreme)
0.83
PPG pre poluvremena
Odbrana posle poluvremena+0.5

Prima 0.5 više golova po utakmici posle poluvremena — nivo odbrane opada u drugom delu.

Leeds United — poslednjih pet utakmica po poluvremenima
1. poluvreme2. poluvreme
Bodovi po utakmici1.601.00
Postignuti golovi / utakmica0.80.6
Primljeni golovi / utakmica0.20.8
Prosečno golova na utakmici1.01.4
1 gol60%80%
2 gola20%40%
3 gola20%20%
Clean sheet80%40%
Bez gola60%40%
Gol-razlika+3-1
Poluvreme: 40% vodi - 40% nerešeno - 20% gubi
2. poluvreme: 20% pobeda - 40% nerešeno - 40% poraz
BTTS na poluvremenu (poslednjih 5): 0% - Ukupno golova na poluvremenu: 4
Manchester United — poslednjih pet utakmica po poluvremenima
1. poluvreme2. poluvreme
Bodovi po utakmici1.001.20
Postignuti golovi / utakmica0.21.6
Primljeni golovi / utakmica0.21.2
Prosečno golova na utakmici0.42.8
1 gol20%100%
2 gola20%80%
3 gola0%40%
Clean sheet80%0%
Bez gola80%20%
Gol-razlika0+2
Poluvreme: 0% vodi - 100% nerešeno - 0% gubi
2. poluvreme: 20% pobeda - 60% nerešeno - 20% poraz
BTTS na poluvremenu (poslednjih 5): 20% - Ukupno golova na poluvremenu: 1

* Boje u tabelama prikazuju učestalost događaja: zelena je česta, žuta umerena, a crvena retka. Ovo je učestalost, a ne ocena tima.

Golovi po minutima— kada se postižu golovi?

Faze utakmice u kojima oba tima najčešće postižu i primaju golove.

Leeds United
PostigliPrimili
1
0
0-15
0
0
16-30
3
1
31-45
2
0
46-60
0
3
61-75
2
1
76-90

Najopasniji minuti 31-45 (3 goals). Najviše primaju u 61-75 (3). Bilans kasnih golova (76–90): +1 - dobija u završnici.

Manchester United
PostigliPrimili
0
0
0-15
0
2
16-30
1
1
31-45
2
1
46-60
3
1
61-75
3
4
76-90

Najopasniji minuti 61-75 (3 goals). Najviše primaju u 76-90 (4). Bilans kasnih golova (76–90): -1 - završnica je slabost.

* Intervali 31–45 i 76–90 uključuju golove u nadoknadi vremena.

Dodatni pokazatelji timova— šta pokazuju xG, efikasnost i forma?

Poređenje kvaliteta šansi, rezultata i trendova na osnovu završenih utakmica aktuelne sezone.

Profil utakmice

2.58
Procenjeni golovi
napad u odnosu na odbranu protivnika
1.4 : 1.2
Procenjena raspodela golova
domaćin : gost
87%
Tempo u odnosu na ligu
100% = prosek lige
67%
Oba tima su postigla gol (BTTS)
prosek iz sezona oba tima
-3%
Derbi efekat
H2H golovi u odnosu na tipične utakmice
56%
BTTS procena
na osnovu učestalosti postizanja golova oba tima
6%
Rizik 0:0
otprilike 1 od 17 utakmica
0-1
Najčešći raspon golova
napad u odnosu na odbranu sa obe strane

Leeds United

Neto xG bilans
Razlika između kvaliteta stvorenih i dozvoljenih šansi po utakmici.
-0.35
Rezultati u odnosu na xG
Razlika između stvarnog bilansa golova i bilansa koji sugeriše xG.
+0.85
Bodovi u odnosu na učinak
Poređenje osvojenih bodova i bodova koje sugeriše gol-razlika tima.
-3.9 bod.
Efikasnost realizacije
Da li tim realizuje šanse? Pozitivna vrednost znači da postiže više golova nego što kvalitet šansi sugeriše.
+0.04
Defanzivna efikasnost
Da li odbrana ili golman spašavaju tim? Pozitivna vrednost znači da tim prima manje golova nego što dozvoljene šanse sugerišu.
+0.81
Napad u odnosu na ligu
Koliko tim postiže u poređenju sa prosekom lige za ovu ulogu. 120% znači 20% iznad proseka.
82%
Odbrana u odnosu na ligu
Koliko tim prima u poređenju sa prosekom lige. 80% znači 20% manje primljenih golova.
62%
Trend forme
Poredi bodove iz poslednjih 5 utakmica sa prosekom cele sezone.
-0.30
Jače drugo poluvreme?
Koliko više golova tim postiže posle poluvremena nego pre njega.
0.0
Kasni golovi
25% golova tima postiže se između 76. i 90. minuta. Poređenja radi, 13% postiže se u prvih 15 minuta.
25%

Manchester United

Neto xG bilans
Razlika između kvaliteta stvorenih i dozvoljenih šansi po utakmici.
+0.86
Rezultati u odnosu na xG
Razlika između stvarnog bilansa golova i bilansa koji sugeriše xG.
-0.86
Bodovi u odnosu na učinak
Poređenje osvojenih bodova i bodova koje sugeriše gol-razlika tima.
-3.0 bod.
Efikasnost realizacije
Da li tim realizuje šanse? Pozitivna vrednost znači da postiže više golova nego što kvalitet šansi sugeriše.
-0.65
Defanzivna efikasnost
Da li odbrana ili golman spašavaju tim? Pozitivna vrednost znači da tim prima manje golova nego što dozvoljene šanse sugerišu.
-0.21
Napad u odnosu na ligu
Koliko tim postiže u poređenju sa prosekom lige za ovu ulogu. 120% znači 20% iznad proseka.
113%
Odbrana u odnosu na ligu
Koliko tim prima u poređenju sa prosekom lige. 80% znači 20% manje primljenih golova.
93%
Trend forme
Poredi bodove iz poslednjih 5 utakmica sa prosekom cele sezone.
+0.20
Jače drugo poluvreme?
Koliko više golova tim postiže posle poluvremena nego pre njega.
+1.2
Kasni golovi
33% golova tima postiže se između 76. i 90. minuta. Poređenja radi, 0% postiže se u prvih 15 minuta.
33%

* Procenjeni ukupan broj golova i raspodela, BTTS procena, rizik 0:0 i raspon golova izračunati su na osnovu javnih sezonskih proseka i učestalosti za oba tima. Ovo je statistički profil utakmice, a ne privatna model-prognoza ili tip za klađenje. Ostali pokazatelji opisuju završene utakmice iz sezone.

Kontekst lige— da li je ovo liga sa mnogo golova?

Poređenje dva tima sa prosekom lige Premier League.

Timovi u odnosu na ligu

Leeds UnitedLigaManchester United
Prosečno golova na utakmici▼ 2.172.95• 3.00
Oba tima su postigla gol▲ 67%55%▲ 67%
Najmanje 3 gola (Over 2.5)▼ 33%57%▼ 33%
Clean sheet▲ 33%27%▼ 0%
Gol pre poluvremena▼ 50%58%▼ 33%
Gol posle poluvremena• 83%83%• 83%

^ zelena = iznad proseka lige, ˇ crvena = ispod proseka lige. Prikazuje smer odstupanja, a ne ocenu tima.

2.95
Prosečan broj golova po utakmici
55%
Oba tima su postigla gol
57%
Najmanje 3 gola (Over 2.5)
27%
Clean sheet
1.62
Domaći golovi / utakmica
1.33
Gostujući golovi / utakmica
+22%
Prednost domaćeg napada
+18%
Prednost domaće odbrane
+8%
Ukupna prednost domaćeg terena
Golovi u 1. poluvremenu (cela liga)
58%
1 gol
37%
2 gola
17%
3 gola
5%
4 gola
Golovi u 2. poluvremenu (cela liga)
83%
1 gol
50%
2 gola
28%
3 gola
13%
4 gola

Međusobni dueli

Skorašnji dueli (2): Leeds United 1 - 1 - 0 Manchester United. Prosečan broj golova 2.50, oba tima su postigla gol u 100% utakmica.

Česta pitanja

Kada igraju Leeds United i Manchester United?

Leeds United igra protiv Manchester United 18. oktobar 2026. u ligi Premier League, na stadionu Elland Road. Tačno vreme početka u vašoj vremenskoj zoni prikazano je na vrhu stranice utakmice.

Kakav je međusobni skor timova Leeds United i Manchester United?

U poslednjih 2 međusobnih utakmica, Leeds United je pobedio 1 puta, Manchester United 0 puta, a 1 utakmica završeno je nerešeno. Na tim utakmicama prosečno je postignuto 2,50 golova, a oba tima su dala gol u 100% utakmica.

Šta statistika golova pokazuje pre utakmice Leeds United protiv Manchester United?

Leeds United prosečno postiže 1,33 golova po utakmici, a Manchester United 1,50. Prosek lige Premier League iznosi 2,95 golova, uz Over 2.5 u 57% utakmica. BTTS se javlja u 67% utakmica tima Leeds United i 67% utakmica tima Manchester United.

Kakva je trenutna forma timova Leeds United i Manchester United?

U poslednjih pet utakmica, Leeds United ima 1 pobeda, 3 remija i 1 poraza (1,20 bodova po utakmici). Manchester United ima 1 pobeda, 3 remija i 1 poraza (1,20 bodova po utakmici).

Gde mogu pronaći tip i potpunu analizu utakmice Leeds United protiv Manchester United?

Ova stranica objašnjava statistički kontekst: formu, međusobni skor, golove, BTTS i Over/Under. Tip klađenja, Value Bet preporuka i potpuno obrazloženje dostupni su u aplikaciji NoFluffPicks.