Švajcarska - Super LeaguePodaci ažurirani na dan 15. oktobar 2026.

Luzern - Zürich: statistika utakmice

Grb tima Luzern
Luzern
1 : 0poluvreme 0:0
Grb tima Zürich
Zürich

Luzern protiv Zürich: forma, golovi i ključna statistika

O čemu je ova utakmica

Luzern je igrao protiv Zürich u ligi Super League (Švajcarska). Utakmica je odigrana 12. maj 2026.. Konačan rezultat: 1:0.

Trenutna forma

Luzern: 2-2-1, 1,60 bodova po utakmici. Zürich: 1-1-3, 0,80 bodova po utakmici.

Statistika golova

Luzern postiže 2,00 i prima 1,83 golova po utakmici. Zürich postiže 1,36 i prima 1,92. Prosek lige: 3,25 golova.

BTTS i Over/Under

BTTS: Luzern 78%, Zürich 69%. Over 2.5: Luzern 83%, Zürich 81%. Nivo lige: BTTS 66%, Over 2.5 67%.

xG, šutevi i posed

xG po utakmici: Luzern 1,59, Zürich 1,50. Šutevi po utakmici: Luzern 14,5, Zürich 13,1. Prosečan posed: Luzern 50%, Zürich 51%.

Prvo i drugo poluvreme

Luzern: vođstvo na poluvremenu 31%, golovi u drugom poluvremenu 1,19. Zürich: vođstvo na poluvremenu 25%, golovi u drugom poluvremenu 0,72.

Golovi po minutima

Najjači istorijski interval za postizanje golova je 76-90+ (20) za Luzern i 61-75 (12) za Zürich. Ovo je raspodela ranijih golova, a ne predikcija minuta u kom će gol biti postignut.

Kontekst lige

Super League: 3,25 golova po utakmici, BTTS 66%, Over 2.5 67%.

Međusobni skor

Pre ove utakmice bilo je dostupno 3 prethodnih međusobnih susreta: 1-1-1. Prosek golova 4,00, BTTS 100%.

Po poluvremenima

0 : 0
1. poluvreme
1 : 0
2. poluvreme

Statistika utakmice

52Posed (%)48
LuzernZürich
13Šutevi16
LuzernZürich
4Šutevi u okvir3
LuzernZürich
1.53xG1.61
LuzernZürich
10Korneri5
LuzernZürich
60Opasni napadi55
LuzernZürich
14Prekršaji9
LuzernZürich
4Kartoni0
LuzernZürich

Profil pre utakmice— šta govore sezonske brojke?

Ovo je profil tima zasnovan na podacima sezone i formi. Statistika toka utakmice prikazuje se tek nakon odigranog susreta.

2Postignuti golovi / utakmica1.36
LuzernZürich
1.83Primljeni golovi / utakmica1.92
LuzernZürich
50%Prosečan posed51%
LuzernZürich
4.47Šutevi u okvir / utakmica4.81
LuzernZürich

Statistika timova— ko je efikasniji?

Poređenje napada i odbrane oba tima u aktuelnoj sezoni.

14.53Šutevi po utakmici13.06
LuzernZürich
4.47Šutevi u okvir4.81
LuzernZürich
13.8%Realizacija šuteva10.4%
LuzernZürich
50%Posed51%
LuzernZürich
1.59xG za1.5
LuzernZürich
1.61xG protiv1.7
LuzernZürich

Kvalitet šuta

Luzern: NapadačkiZürich: Uravnotežen
LuzernZürich
Preciznost (šutevi u okvir)31%37%
Kvalitet šansi (xG po šutu)0.110.11
Završnica (golovi po šutu u okvir)0.450.28

xG po šutu oko 0,08 obično znači pokušaje iz daljine; 0,15+ obično znači šanse iz kaznenog prostora. Oznaka stila zasniva se na posedu, broju šuteva i realizaciji.

* xG (očekivani golovi) pokazuje koliko bi golova tim trebalo da postigne iz svojih šansi. Ako su stvarni golovi iznad xG-a, završnica je iznad proseka; ako su ispod xG-a, šanse se promašuju.

Forma tima— ko je u boljoj formi?

Poslednjih pet utakmica i sezonski učinak, ukupno i odvojeno za utakmice kod kuće i u gostima.

Luzern je 100% bolji u kategoriji forma u poslednjih 5.

1.6 bodovi / utakmica - Luzern · 0.8 bodovi / utakmica - Zürich

Luzern
LDWWD
Raspodela sezonskih rezultata
33% W31% D36% L
Sezona (P-N-I)
12-11-13
1.31 bodovi / utakmica · gol-razlika +6
Poslednjih 5 (P-N-I)
2-2-1
1.60 bodovi / utakmica
Učinak kod kuće (W-D-L)
4-7-7
Poslednjih 5 kod kuće
1-2-2
LLWDD
Prosek u poslednjih 5 utakmica
Postignuti golovi: 2.0Primljeni golovi: 2.0xG: 1.46xG protivnika: 1.52BTTS: 80%Over 2.5: 100%
Zürich
LLLDW
Raspodela sezonskih rezultata
31% W14% D56% L
Sezona (P-N-I)
11-5-20
1.06 bodovi / utakmica · gol-razlika -20
Poslednjih 5 (P-N-I)
1-1-3
0.80 bodovi / utakmica
Učinak u gostima (W-D-L)
4-4-10
Poslednjih 5 u gostima
0-1-4
LLLLD
Prosek u poslednjih 5 utakmica
Postignuti golovi: 1.0Primljeni golovi: 1.8xG: 1.29xG protivnika: 1.49BTTS: 60%Over 2.5: 80%

Golovi— kako oba tima postižu i primaju golove?

Koliko golova oba tima postižu i primaju, kao i koliko često čuvaju Clean sheet ili ostaju bez postignutog gola.

Luzern je 47% bolji u kategoriji postignuti golovi po utakmici.

2 golovi / utakmica - Luzern · 1.36 golovi / utakmica - Zürich

Luzern je 5% bolji u kategoriji primljeni golovi po utakmici.

1.83 golovi / utakmica - Luzern · 1.92 golovi / utakmica - Zürich

Napadački profil tima Luzern: veoma jako

Luzern postiže gol u 89% utakmica (32 od 36 utakmica), dok Zürich čuva Clean sheet u 6% (2 od 36 utakmica).

Napadački profil tima Zürich: veoma jako

Zürich postiže gol u 75% utakmica (27 od 36 utakmica), dok Luzern čuva Clean sheet u 14% (5 od 36 utakmica).

72Postignuti golovi (sezona)49
LuzernZürich
66Primljeni golovi (sezona)69
LuzernZürich
3.83Prosečno golova na utakmici3.28
LuzernZürich
10Postignuti golovi (poslednjih 5)5
LuzernZürich
10Primljeni golovi (poslednjih 5)9
LuzernZürich

Koliko često postižu najmanje...

89%1 gol75%
LuzernZürich
58%2 gola47%
LuzernZürich
31%3 gola14%
LuzernZürich
17%4 gola0%
LuzernZürich

Koliko često primaju najmanje...

86%1 gol94%
LuzernZürich
67%2 gola58%
LuzernZürich
22%3 gola28%
LuzernZürich
6%4 gola11%
LuzernZürich

* Statistika obuhvata domaće i gostujuće utakmice oba tima u aktuelnoj sezoni.

Oba tima su postigla gol (BTTS)— koliko često oba tima postižu gol?

Koliko često utakmice oba tima imaju golove na obe strane u poređenju sa prosekom lige.

Obrasci golova

25%BTTS na poluvremenu28%
LuzernZürich
8%BTTS u oba poluvremena6%
LuzernZürich
33%Postigli gol u oba poluvremena22%
LuzernZürich

BTTS i broj golova

72%Najmanje 3 gola i BTTS64%
LuzernZürich
11%Najmanje 3 gola bez BTTS17%
LuzernZürich
80%BTTS – poslednjih 560%
LuzernZürich

Broj golova (Over/Under)— koliko često ove utakmice prelaze granice golova?

Koliko često utakmice ovih timova prelaze zadate granice golova, u celoj utakmici i svakom poluvremenu.

1. poluvreme

78%Najmanje 1 gol pre poluvremena83%
LuzernZürich
50%Najmanje 2 gola pre poluvremena47%
LuzernZürich
19%Najmanje 3 gola pre poluvremena14%
LuzernZürich

2. poluvreme

86%Najmanje 1 gol posle poluvremena86%
LuzernZürich
78%Najmanje 2 gola posle poluvremena58%
LuzernZürich
50%Najmanje 3 gola posle poluvremena28%
LuzernZürich

Poluvremena utakmice— kada timovi češće postižu golove?

Poređenje učinka timova u prvom i drugom poluvremenu: golovi, bodovi, Clean sheet i stanje na poluvremenu.

Luzern je 18% bolji u kategoriji forma u prvom poluvremenu (bodovi na poluvremenu).

1.31 bodovi / utakmica - Luzern · 1.11 bodovi / utakmica - Zürich

Luzern — stanje na poluvremenu
31% vodi39% nerešeno31% gubi
Zürich — stanje na poluvremenu
25% vodi36% nerešeno39% gubi

Pre poluvremena (1. poluvreme)

1.31Bodovi po utakmici (1. poluvreme)1.11
LuzernZürich
0.81Postignuti golovi (1. poluvreme)0.64
LuzernZürich
0.75Primljeni golovi (1. poluvreme)0.83
LuzernZürich
1.56Prosečan broj golova (1. poluvreme)1.47
LuzernZürich
53%Clean sheet pre poluvremena36%
LuzernZürich
44%Bez gola pre poluvremena53%
LuzernZürich

Posle poluvremena (2. poluvreme)

1.33Bodovi po utakmici (2. poluvreme)1.03
LuzernZürich
1.19Postignuti golovi (2. poluvreme)0.72
LuzernZürich
1.08Primljeni golovi (2. poluvreme)1.08
LuzernZürich
2.28Prosečan broj golova (2. poluvreme)1.81
LuzernZürich
33%Clean sheet posle poluvremena33%
LuzernZürich
33%Bez gola posle poluvremena50%
LuzernZürich

Luzern — rezultati drugog poluvremena

36% W25% D39% L
47
Bodovi na poluvremenu
29
Golovi na poluvremenu
+2
Gol-razlika (1. poluvreme)
48
Bodovi u drugom poluvremenu
+4
Gol-razlika (2. poluvreme)
1.31
PPG pre poluvremena
Čuvanje prednosti106%

Vodi na poluvremenu u 31% utakmica i pobeđuje u 33%. Pobeđuje i u utakmicama bez vođstva na poluvremenu.

Odbrana posle poluvremena+0.3

Prima 0.3 više golova po utakmici posle poluvremena — nivo odbrane opada u drugom delu.

Zürich — rezultati drugog poluvremena

25% W28% D47% L
40
Bodovi na poluvremenu
23
Golovi na poluvremenu
-7
Gol-razlika (1. poluvreme)
37
Bodovi u drugom poluvremenu
-13
Gol-razlika (2. poluvreme)
1.11
PPG pre poluvremena
Čuvanje prednosti124%

Vodi na poluvremenu u 25% utakmica i pobeđuje u 31%. Pobeđuje i u utakmicama bez vođstva na poluvremenu.

Odbrana posle poluvremena+0.3

Prima 0.3 više golova po utakmici posle poluvremena — nivo odbrane opada u drugom delu.

Luzern — poslednjih pet utakmica po poluvremenima
1. poluvreme2. poluvreme
Bodovi po utakmici0.601.80
Postignuti golovi / utakmica0.21.8
Primljeni golovi / utakmica1.01.0
Prosečno golova na utakmici1.22.8
1 gol100%100%
2 gola20%100%
3 gola0%60%
Clean sheet20%40%
Bez gola80%20%
Gol-razlika-4+4
Poluvreme: 20% vodi - 0% nerešeno - 80% gubi
2. poluvreme: 60% pobeda - 0% nerešeno - 40% poraz
BTTS na poluvremenu (poslednjih 5): 0% - Ukupno golova na poluvremenu: 1
Zürich — poslednjih pet utakmica po poluvremenima
1. poluvreme2. poluvreme
Bodovi po utakmici0.601.00
Postignuti golovi / utakmica0.40.6
Primljeni golovi / utakmica1.20.6
Prosečno golova na utakmici1.61.2
1 gol80%80%
2 gola60%40%
3 gola20%0%
Clean sheet20%40%
Bez gola60%60%
Gol-razlika-40
Poluvreme: 0% vodi - 60% nerešeno - 40% gubi
2. poluvreme: 20% pobeda - 40% nerešeno - 40% poraz
BTTS na poluvremenu (poslednjih 5): 40% - Ukupno golova na poluvremenu: 2

* Boje u tabelama prikazuju učestalost događaja: zelena je česta, žuta umerena, a crvena retka. Ovo je učestalost, a ne ocena tima.

Golovi po minutima— kada se postižu golovi?

Faze utakmice u kojima oba tima najčešće postižu i primaju golove.

Luzern
PostigliPrimili
13
4
0-15
9
6
16-30
7
17
31-45
7
16
46-60
16
12
61-75
20
11
76-90

Najopasniji minuti 76-90 (20 goals). Najviše primaju u 31-45 (17). Bilans kasnih golova (76–90): +9 - dobija u završnici.

Zürich
PostigliPrimili
5
11
0-15
9
6
16-30
9
13
31-45
6
7
46-60
12
8
61-75
8
24
76-90

Najopasniji minuti 61-75 (12 goals). Najviše primaju u 76-90 (24). Bilans kasnih golova (76–90): -16 - završnica je slabost.

* Intervali 31–45 i 76–90 uključuju golove u nadoknadi vremena.

Dodatni pokazatelji timova— šta pokazuju xG, efikasnost i forma?

Poređenje kvaliteta šansi, rezultata i trendova na osnovu završenih utakmica aktuelne sezone.

Profil utakmice

3.56
Procenjeni golovi
napad u odnosu na odbranu protivnika
2.0 : 1.6
Procenjena raspodela golova
domaćin : gost
109%
Tempo u odnosu na ligu
100% = prosek lige
74%
Oba tima su postigla gol (BTTS)
prosek iz sezona oba tima
+13%
Derbi efekat
H2H golovi u odnosu na tipične utakmice
67%
BTTS procena
na osnovu učestalosti postizanja golova oba tima
3%
Rizik 0:0
otprilike 1 od 33 utakmica
2-3
Najčešći raspon golova
napad u odnosu na odbranu sa obe strane

Luzern

Neto xG bilans
Razlika između kvaliteta stvorenih i dozvoljenih šansi po utakmici.
-0.02
Rezultati u odnosu na xG
Razlika između stvarnog bilansa golova i bilansa koji sugeriše xG.
+0.19
Bodovi u odnosu na učinak
Poređenje osvojenih bodova i bodova koje sugeriše gol-razlika tima.
-11.7 bod.
Efikasnost realizacije
Da li tim realizuje šanse? Pozitivna vrednost znači da postiže više golova nego što kvalitet šansi sugeriše.
+0.41
Defanzivna efikasnost
Da li odbrana ili golman spašavaju tim? Pozitivna vrednost znači da tim prima manje golova nego što dozvoljene šanse sugerišu.
-0.22
Napad u odnosu na ligu
Koliko tim postiže u poređenju sa prosekom lige za ovu ulogu. 120% znači 20% iznad proseka.
112%
Odbrana u odnosu na ligu
Koliko tim prima u poređenju sa prosekom lige. 80% znači 20% manje primljenih golova.
124%
Trend forme
Poredi bodove iz poslednjih 5 utakmica sa prosekom cele sezone.
+0.29
Jače drugo poluvreme?
Koliko više golova tim postiže posle poluvremena nego pre njega.
+0.4
Kasni golovi
28% golova tima postiže se između 76. i 90. minuta. Poređenja radi, 18% postiže se u prvih 15 minuta.
28%

Zürich

Neto xG bilans
Razlika između kvaliteta stvorenih i dozvoljenih šansi po utakmici.
-0.20
Rezultati u odnosu na xG
Razlika između stvarnog bilansa golova i bilansa koji sugeriše xG.
-0.36
Bodovi u odnosu na učinak
Poređenje osvojenih bodova i bodova koje sugeriše gol-razlika tima.
+1.8 bod.
Efikasnost realizacije
Da li tim realizuje šanse? Pozitivna vrednost znači da postiže više golova nego što kvalitet šansi sugeriše.
-0.14
Defanzivna efikasnost
Da li odbrana ili golman spašavaju tim? Pozitivna vrednost znači da tim prima manje golova nego što dozvoljene šanse sugerišu.
-0.22
Napad u odnosu na ligu
Koliko tim postiže u poređenju sa prosekom lige za ovu ulogu. 120% znači 20% iznad proseka.
93%
Odbrana u odnosu na ligu
Koliko tim prima u poređenju sa prosekom lige. 80% znači 20% manje primljenih golova.
108%
Trend forme
Poredi bodove iz poslednjih 5 utakmica sa prosekom cele sezone.
-0.26
Jače drugo poluvreme?
Koliko više golova tim postiže posle poluvremena nego pre njega.
+0.1
Kasni golovi
16% golova tima postiže se između 76. i 90. minuta. Poređenja radi, 10% postiže se u prvih 15 minuta.
16%

* Procenjeni ukupan broj golova i raspodela, BTTS procena, rizik 0:0 i raspon golova izračunati su na osnovu javnih sezonskih proseka i učestalosti za oba tima. Ovo je statistički profil utakmice, a ne privatna model-prognoza ili tip za klađenje. Ostali pokazatelji opisuju završene utakmice iz sezone.

Kontekst lige— da li je ovo liga sa mnogo golova?

Poređenje dva tima sa prosekom lige Super League.

Timovi u odnosu na ligu

LuzernLigaZürich
Prosečno golova na utakmici▲ 3.833.25• 3.28
Oba tima su postigla gol▲ 78%66%▲ 69%
Najmanje 3 gola (Over 2.5)▲ 83%67%▲ 81%
Clean sheet▼ 14%19%▼ 6%
Gol pre poluvremena▲ 78%76%▲ 83%
Gol posle poluvremena▲ 86%84%▲ 86%

^ zelena = iznad proseka lige, ˇ crvena = ispod proseka lige. Prikazuje smer odstupanja, a ne ocenu tima.

3.25
Prosečan broj golova po utakmici
66%
Oba tima su postigla gol
67%
Najmanje 3 gola (Over 2.5)
19%
Clean sheet
1.78
Domaći golovi / utakmica
1.47
Gostujući golovi / utakmica
+21%
Prednost domaćeg napada
+17%
Prednost domaće odbrane
+6%
Ukupna prednost domaćeg terena
Golovi u 1. poluvremenu (cela liga)
76%
1 gol
42%
2 gola
19%
3 gola
7%
4 gola
Golovi u 2. poluvremenu (cela liga)
84%
1 gol
55%
2 gola
30%
3 gola
9%
4 gola

Postave i događaji igrača

Provereni starteri, zamene i zabeleženi događaji igrača na ovoj utakmici.

Tok utakmice

Golovi, kartoni i izmene poređani hronološki.

  1. LuzernŽuti kartonPius Dorn
  2. LuzernIzmenaUšao: Kevin SpadanudaIzašao: Lucas Manuel Silva Ferreira
  3. LuzernGolOscar Kabwit tshikombAsistencija: Tyron Owusu
  4. LuzernIzmenaUšao: Andrejs CigaņiksIzašao: Ruben Dantas Fernandes
  5. LuzernIzmenaUšao: Taisei AbeIzašao: Levin Winkler
  6. LuzernCrveni kartonBung Meng Freimann
  7. LuzernŽuti kartonStefan Knežević

Sudija i treneri

Otvorite njihove profile sezone i uporedite rezultate utakmica, golove i disciplinske trendove.

Profil sudije

Sezonski proseci i raspodela rezultata u utakmicama koje je vodio ovaj sudija.

Désirée GrundbacherVođene utakmice: 9
4,78Kartoni po utakmici
0Penali po utakmici
1 / X / 256%Pobede domaćina11%Nerešeno33%Pobede gostiju

Međusobni dueli

Skorašnji dueli (3): Luzern 1 - 1 - 1 Zürich. Prosečan broj golova 4.00, oba tima su postigla gol u 100% utakmica.

FC Zürich
1 : 4
FC Luzern
FC Zürich
3 : 2
FC Luzern
FC Luzern
1 : 1
FC Zürich

Česta pitanja

Koji je bio rezultat utakmice Luzern protiv Zürich?

Utakmica lige Super League završena je rezultatom Luzern 1:0 Zürich. Potpuna statistika, pregled po poluvremenima i međusobni skor dostupni su na ovoj stranici.

Kakav je međusobni skor timova Luzern i Zürich?

U poslednjih 3 međusobnih utakmica, Luzern je pobedio 1 puta, Zürich 1 puta, a 1 utakmica završeno je nerešeno. Na tim utakmicama prosečno je postignuto 4,00 golova, a oba tima su dala gol u 100% utakmica.

Šta statistika golova pokazuje pre utakmice Luzern protiv Zürich?

Luzern prosečno postiže 2,00 golova po utakmici, a Zürich 1,36. Prosek lige Super League iznosi 3,25 golova, uz Over 2.5 u 67% utakmica. BTTS se javlja u 78% utakmica tima Luzern i 69% utakmica tima Zürich.

Kakva je trenutna forma timova Luzern i Zürich?

U poslednjih pet utakmica, Luzern ima 2 pobeda, 2 remija i 1 poraza (1,60 bodova po utakmici). Zürich ima 1 pobeda, 1 remija i 3 poraza (0,80 bodova po utakmici).

Gde mogu pronaći tip i potpunu analizu utakmice Luzern protiv Zürich?

Koristite ovu stranicu da uporedite brojke iza utakmice Luzern protiv Zürich. Otvorite aplikaciju NoFluffPicks za analizu klađenja, tip, Value Bet preporuku i objašnjenje.