Pro Vercelli - Athletic Carpi: statistika utakmice
Pro Vercelli protiv Athletic Carpi: forma, golovi i ključna statistika
O čemu je ova utakmica
Pro Vercelli je igrao protiv Athletic Carpi u ligi Serie C Group A (Italija). Utakmica je odigrana 3. oktobar 2026.. Stadion: Stadio Silvio Piola. Konačan rezultat: 2:0.
Trenutna forma
Pro Vercelli: 1-2-2, 1,00 bodova po utakmici. Athletic Carpi: 1-2-2, 1,00 bodova po utakmici.
Statistika golova
Pro Vercelli postiže 0,86 i prima 1,57 golova po utakmici. Athletic Carpi postiže 1,43 i prima 2,14. Prosek lige: 2,25 golova.
BTTS i Over/Under
BTTS: Pro Vercelli 57%, Athletic Carpi 71%. Over 2.5: Pro Vercelli 43%, Athletic Carpi 86%. Nivo lige: BTTS 50%, Over 2.5 47%.
xG, šutevi i posed
xG po utakmici: Pro Vercelli 1,51, Athletic Carpi 1,39. Šutevi po utakmici: Pro Vercelli 12,3, Athletic Carpi 9,6. Prosečan posed: Pro Vercelli 48%, Athletic Carpi 48%.
Prvo i drugo poluvreme
Pro Vercelli: vođstvo na poluvremenu 29%, golovi u drugom poluvremenu 0,57. Athletic Carpi: vođstvo na poluvremenu 57%, golovi u drugom poluvremenu 0,29.
Golovi po minutima
Najjači istorijski interval za postizanje golova je 61-75 (3) za Pro Vercelli i 16-30 (6) za Athletic Carpi. Ovo je raspodela ranijih golova, a ne predikcija minuta u kom će gol biti postignut.
Kontekst lige
Serie C Group A: 2,25 golova po utakmici, BTTS 50%, Over 2.5 47%.
Međusobni skor
U bazi nema dostupnog odgovarajućeg uzorka međusobnih susreta.
Arhivirana analiza pre utakmice
Ova analiza je pripremljena pre početka utakmice. Zaključci koriste samo informacije dostupne pre meča i ne uključuju konačan rezultat ni statistiku nakon utakmice.
Opšta analiza utakmice
Pro Vercelli ima blagu prednost domaćeg terena: u tri utakmice kod kuće zabeležio je pobedu i dva remija, dok je Athletic Carpi u gostima upisao po jednu pobedu, remi i poraz. Obe ekipe u ovim uslovima postižu prosečno po 1,33 gola, ali domaćin prima 1,00 gol po utakmici, a gost 1,67. Pro Vercelli češće ugrožava protivnički gol kod kuće, sa prosečno 5,33 udarca u okvir gola, naspram 4,33 koliko Athletic beleži u gostima, a njegov xG iznosi 1,65 u poređenju sa 1,46 kod rivala. Ipak, prednost nije velika: obe ekipe su pobedile samo jednom u poslednjih pet utakmica i u tom periodu primile po 9 golova. Zato deluje da je pobeda domaćina najverovatniji ishod, mada je i remi sasvim realan.
Pogledajte statistički pregledBTTS — da li će oba tima postići gol?
BTTS (obe ekipe daju gol) zabeležen je u 75% mečeva Pro Vercellija i 67% utakmica Athletic Carpija, dok je ligaški prosek 49%, što ide u prilog golovima oba tima. Domaćini primaju u proseku 2,5 gola, još nisu sačuvali mrežu netaknutom, a gosti postižu u proseku 1,33 gola i do sada su bili strelci na svakoj utakmici. Pro Vercelli, s druge strane, postiže u proseku 1,5 gola, uz xG od 1,42, dok Athletic Carpi prima u proseku 1,67 gola, uz xG protivnika od 1,65. U poslednjih pet utakmica oba tima su primala u proseku po 1,8 gola, a u 60% tih mečeva obe ekipe su postigle gol. Rizik za tip „da“ jeste to što domaćini nisu postigli gol u 25% svojih utakmica, ali ukupna slika napada i odbrane oba tima ipak jasnije ukazuje na golove sa obe strane.
Pogledajte BTTS statistikuOver/Under — analiza golova
Na utakmicama Pro Vercelli padalo je prosečno 4,0 gola, a na mečevima Athletic Carpi 3,0, dok je ligaški prosek samo 2,21. Domaćin prima prosečno 2,5 gola, a gost 1,67, što povećava verovatnoću da oba tima postignu gol. To potvrđuju i podaci xG: Pro Vercelli stvara prilike vredne prosečno 1,42 gola, a Athletic Carpi 1,46. U poslednjih pet mečeva timovi su primali po 1,8 gola, a broj golova bio je veći od 2,5 u 60% odnosno 80% utakmica. Ipak, najsigurniji izbor ostaje više od 1,5 gola: ta granica je premašena na svim utakmicama domaćina i u 67% mečeva gosta, dok više granice nose znatno veći rizik.
Pogledajte Over/Under statistikuHT/FT — scenario na poluvremenu i na kraju
Pro Vercelli je vodio na poluvremenu u 3 od 4 utakmice kod kuće, dok je Athletic Carpi vodio posle 45 minuta samo u 1 od 3 gostovanja, pa je prednost domaćina na poluvremenu realan scenario. Ipak, upitno je da li će je sačuvati do kraja: Pro Vercelli nije pobedio ni u jednoj od te 4 utakmice, a 2 su završene nerešeno. U drugom poluvremenu domaćini postižu u proseku samo 0,25 gola, a primaju 1,5, što ide u prilog tome da protivnik nadoknadi zaostatak. Athletic Carpi u drugim poluvremenima gostujućih utakmica prima u proseku 0,67 gola, pa procenjujem da je nerešen ishod nakon ranijeg vođstva Pro Vercellija nešto verovatniji od pobede bilo koje ekipe u ovom scenariju. Prednost ovog ishoda je mala, posebno zato što se podaci odnose na samo 4 domaće utakmice domaćina i 3 gostovanja gostiju.
Pogledajte statistiku prvog i drugog poluvremenaPo poluvremenima
Statistika utakmice
Profil pre utakmice— šta govore sezonske brojke?
Ovo je profil tima zasnovan na podacima sezone i formi. Statistika toka utakmice prikazuje se tek nakon odigranog susreta.
Statistika timova— ko je efikasniji?
Poređenje napada i odbrane oba tima u aktuelnoj sezoni.
Kvalitet šuta
| Pro Vercelli | Athletic Carpi | |
|---|---|---|
| Preciznost (šutevi u okvir) | 40% | 45% |
| Kvalitet šansi (xG po šutu) | 0.12 | 0.15 |
| Završnica (golovi po šutu u okvir) | 0.18 | 0.33 |
xG po šutu oko 0,08 obično znači pokušaje iz daljine; 0,15+ obično znači šanse iz kaznenog prostora. Oznaka stila zasniva se na posedu, broju šuteva i realizaciji.
* xG (očekivani golovi) pokazuje koliko bi golova tim trebalo da postigne iz svojih šansi. Ako su stvarni golovi iznad xG-a, završnica je iznad proseka; ako su ispod xG-a, šanse se promašuju.
Forma tima— ko je u boljoj formi?
Poslednjih pet utakmica i sezonski učinak, ukupno i odvojeno za utakmice kod kuće i u gostima.
Golovi— kako oba tima postižu i primaju golove?
Koliko golova oba tima postižu i primaju, kao i koliko često čuvaju Clean sheet ili ostaju bez postignutog gola.
Athletic Carpi je 66% bolji u kategoriji postignuti golovi po utakmici.
0.86 golovi / utakmica - Pro Vercelli · 1.43 golovi / utakmica - Athletic Carpi
Pro Vercelli je 36% bolji u kategoriji primljeni golovi po utakmici.
1.57 golovi / utakmica - Pro Vercelli · 2.14 golovi / utakmica - Athletic Carpi
Pro Vercelli postiže gol u 71% utakmica (5 od 7 utakmica), dok Athletic Carpi čuva Clean sheet u 14% (1 od 7 utakmica).
Athletic Carpi postiže gol u 86% utakmica (6 od 7 utakmica), dok Pro Vercelli čuva Clean sheet u 14% (1 od 7 utakmica).
Koliko često postižu najmanje...
Koliko često primaju najmanje...
* Statistika obuhvata domaće i gostujuće utakmice oba tima u aktuelnoj sezoni.
Oba tima su postigla gol (BTTS)— koliko često oba tima postižu gol?
Koliko često utakmice oba tima imaju golove na obe strane u poređenju sa prosekom lige.
Obrasci golova
BTTS i broj golova
Broj golova (Over/Under)— koliko često ove utakmice prelaze granice golova?
Koliko često utakmice ovih timova prelaze zadate granice golova, u celoj utakmici i svakom poluvremenu.
Cela utakmica – poređenje timova (Over)
Over / Under - Pro Vercelli
Over / Under - Athletic Carpi
1. poluvreme
2. poluvreme
Poluvremena utakmice— kada timovi češće postižu golove?
Poređenje učinka timova u prvom i drugom poluvremenu: golovi, bodovi, Clean sheet i stanje na poluvremenu.
Athletic Carpi je 44% bolji u kategoriji forma u prvom poluvremenu (bodovi na poluvremenu).
1.29 bodovi / utakmica - Pro Vercelli · 1.86 bodovi / utakmica - Athletic Carpi
Pre poluvremena (1. poluvreme)
Posle poluvremena (2. poluvreme)
Pro Vercelli — rezultati drugog poluvremena
Vodi na poluvremenu u 29% utakmica i pobeđuje u 14%. Ponekad gubi vođstvo posle poluvremena.
Prima 0.7 više golova po utakmici posle poluvremena — nivo odbrane opada u drugom delu.
Athletic Carpi — rezultati drugog poluvremena
Vodi na poluvremenu u 57% utakmica i pobeđuje u 14%. Ponekad gubi vođstvo posle poluvremena.
Prima 0.1 više golova po utakmici posle poluvremena — nivo odbrane opada u drugom delu.
| 1. poluvreme | 2. poluvreme | |
|---|---|---|
| Bodovi po utakmici | 1.40 | 0.60 |
| Postignuti golovi / utakmica | 0.4 | 0.6 |
| Primljeni golovi / utakmica | 0.6 | 1.2 |
| Prosečno golova na utakmici | 1.0 | 1.8 |
| 1 gol | 80% | 80% |
| 2 gola | 20% | 80% |
| 3 gola | 0% | 20% |
| Clean sheet | 60% | 20% |
| Bez gola | 60% | 40% |
| Gol-razlika | -1 | -3 |
| 1. poluvreme | 2. poluvreme | |
|---|---|---|
| Bodovi po utakmici | 2.00 | 0.40 |
| Postignuti golovi / utakmica | 1.0 | 0.2 |
| Primljeni golovi / utakmica | 0.8 | 1.0 |
| Prosečno golova na utakmici | 1.8 | 1.2 |
| 1 gol | 100% | 80% |
| 2 gola | 60% | 40% |
| 3 gola | 20% | 0% |
| Clean sheet | 40% | 20% |
| Bez gola | 20% | 80% |
| Gol-razlika | +1 | -4 |
* Boje u tabelama prikazuju učestalost događaja: zelena je česta, žuta umerena, a crvena retka. Ovo je učestalost, a ne ocena tima.
Golovi po minutima— kada se postižu golovi?
Faze utakmice u kojima oba tima najčešće postižu i primaju golove.
Najopasniji minuti 61-75 (3 goals). Najviše primaju u 76-90 (4). Bilans kasnih golova (76–90): -3 - završnica je slabost.
Najopasniji minuti 16-30 (6 goals). Najviše primaju u 31-45 (4). Bilans kasnih golova (76–90): -2 - završnica je slabost.
* Intervali 31–45 i 76–90 uključuju golove u nadoknadi vremena.
Dodatni pokazatelji timova— šta pokazuju xG, efikasnost i forma?
Poređenje kvaliteta šansi, rezultata i trendova na osnovu završenih utakmica aktuelne sezone.
Profil utakmice
Pro Vercelli
Athletic Carpi
* Procenjeni ukupan broj golova i raspodela, BTTS procena, rizik 0:0 i raspon golova izračunati su na osnovu javnih sezonskih proseka i učestalosti za oba tima. Ovo je statistički profil utakmice, a ne privatna model-prognoza ili tip za klađenje. Ostali pokazatelji opisuju završene utakmice iz sezone.
Kontekst lige— da li je ovo liga sa mnogo golova?
Poređenje dva tima sa prosekom lige Serie C Group A.
Timovi u odnosu na ligu
| Pro Vercelli | Liga | Athletic Carpi | |
|---|---|---|---|
| Prosečno golova na utakmici | ▲ 2.43 | 2.25 | ▲ 3.57 |
| Oba tima su postigla gol | ▲ 57% | 50% | ▲ 71% |
| Najmanje 3 gola (Over 2.5) | ▼ 43% | 47% | ▲ 86% |
| Clean sheet | ▼ 14% | 34% | ▼ 14% |
| Gol pre poluvremena | • 57% | 56% | ▲ 100% |
| Gol posle poluvremena | ▲ 86% | 68% | ▲ 86% |
^ zelena = iznad proseka lige, ˇ crvena = ispod proseka lige. Prikazuje smer odstupanja, a ne ocenu tima.
Postave i događaji igrača
Provereni starteri, zamene i zabeleženi događaji igrača na ovoj utakmici.
Domaći tim
Početna postava
Gostujući tim
Početna postava
Tok utakmice
Golovi, kartoni i izmene poređani hronološki.
Sudija i treneri
Otvorite njihove profile sezone i uporedite rezultate utakmica, golove i disciplinske trendove.
Česta pitanja
Koji je bio rezultat utakmice Pro Vercelli protiv Athletic Carpi?
Utakmica lige Serie C Group A završena je rezultatom Pro Vercelli 2:0 Athletic Carpi. Potpuna statistika, pregled po poluvremenima i međusobni skor dostupni su na ovoj stranici.
Šta statistika golova pokazuje pre utakmice Pro Vercelli protiv Athletic Carpi?
Pro Vercelli prosečno postiže 0,86 golova po utakmici, a Athletic Carpi 1,43. Prosek lige Serie C Group A iznosi 2,25 golova, uz Over 2.5 u 47% utakmica. BTTS se javlja u 57% utakmica tima Pro Vercelli i 71% utakmica tima Athletic Carpi.
Kakva je trenutna forma timova Pro Vercelli i Athletic Carpi?
U poslednjih pet utakmica, Pro Vercelli ima 1 pobeda, 2 remija i 2 poraza (1,00 bodova po utakmici). Athletic Carpi ima 1 pobeda, 2 remija i 2 poraza (1,00 bodova po utakmici).
Gde mogu pronaći tip i potpunu analizu utakmice Pro Vercelli protiv Athletic Carpi?
Statistika utakmice je javno dostupna ovde; potpuna analiza klađenja i preporučeni tip dostupni su u aplikaciji NoFluffPicks.


