Srbija - SuperLigaStadion Čika DačaPodaci ažurirani na dan 19. oktobar 2026.

Radnički Kragujevac - Radnik Surdulica: statistika utakmice

Obrazloženje:

Potpuna analiza i tip u aplikaciji

Pogledajte analizu klađenja, tip, Value Bet i potpuno obrazloženje za ovu utakmicu.

Pogledajte analizu i tip

Radnički Kragujevac protiv Radnik Surdulica: forma, golovi i ključna statistika

O čemu je ova utakmica

Radnički Kragujevac igra protiv Radnik Surdulica u ligi SuperLiga (Srbija). Utakmica je zakazana za 23. oktobar 2026.. Stadion: Stadion Čika Dača.

Trenutna forma

Radnički Kragujevac: 2-1-2, 1,40 bodova po utakmici. Radnik Surdulica: 1-3-1, 1,20 bodova po utakmici.

Statistika golova

Radnički Kragujevac postiže 1,55 i prima 1,27 golova po utakmici. Radnik Surdulica postiže 1,42 i prima 1,33. Prosek lige: 2,67 golova.

BTTS i Over/Under

BTTS: Radnički Kragujevac 27%, Radnik Surdulica 58%. Over 2.5: Radnički Kragujevac 55%, Radnik Surdulica 50%. Nivo lige: BTTS 45%, Over 2.5 51%.

xG, šutevi i posed

xG po utakmici: Radnički Kragujevac 1,78, Radnik Surdulica 1,72. Šutevi po utakmici: Radnički Kragujevac 15,1, Radnik Surdulica 15,2. Prosečan posed: Radnički Kragujevac 57%, Radnik Surdulica 50%.

Prvo i drugo poluvreme

Radnički Kragujevac: vođstvo na poluvremenu 36%, golovi u drugom poluvremenu 0,73. Radnik Surdulica: vođstvo na poluvremenu 50%, golovi u drugom poluvremenu 0,58.

Golovi po minutima

Najjači istorijski interval za postizanje golova je 0-15 (5) za Radnički Kragujevac i 31-45+ (5) za Radnik Surdulica. Ovo je raspodela ranijih golova, a ne predikcija minuta u kom će gol biti postignut.

Kontekst lige

SuperLiga: 2,67 golova po utakmici, BTTS 45%, Over 2.5 51%.

Međusobni skor

Pre ove utakmice bilo je dostupno 2 prethodnih međusobnih susreta: 1-1-0. Prosek golova 2,50, BTTS 50%.

Pre utakmice

1X2 kvote

(-)
(-)
(-)

Profil pre utakmice— šta govore sezonske brojke?

Ovo je profil tima zasnovan na podacima sezone i formi. Statistika toka utakmice prikazuje se tek nakon odigranog susreta.

Radnički KragujevacRadnik Surdulica
1.55Postignuti golovi / utakmica1.42
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
1.27Primljeni golovi / utakmica1.33
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
57%Prosečan posed50%
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
4.73Šutevi u okvir / utakmica5
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
Radnički KragujevacRadnik Surdulica

Statistika timova— ko je efikasniji?

Poređenje napada i odbrane oba tima u aktuelnoj sezoni.

15.09Šutevi po utakmici15.17
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
4.73Šutevi u okvir5
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
10.2%Realizacija šuteva9.3%
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
57%Posed50%
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
1.78xG za1.72
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
1.51xG protiv1.48
Radnički KragujevacRadnik Surdulica

Kvalitet šuta

Radnički Kragujevac: DominantanRadnik Surdulica: Napadački
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
Preciznost (šutevi u okvir)31%33%
Kvalitet šansi (xG po šutu)0.120.11
Završnica (golovi po šutu u okvir)0.330.28

xG po šutu oko 0,08 obično znači pokušaje iz daljine; 0,15+ obično znači šanse iz kaznenog prostora. Oznaka stila zasniva se na posedu, broju šuteva i realizaciji.

* xG (očekivani golovi) pokazuje koliko bi golova tim trebalo da postigne iz svojih šansi. Ako su stvarni golovi iznad xG-a, završnica je iznad proseka; ako su ispod xG-a, šanse se promašuju.

Forma tima— ko je u boljoj formi?

Poslednjih pet utakmica i sezonski učinak, ukupno i odvojeno za utakmice kod kuće i u gostima.

Radnički Kragujevac je 17% bolji u kategoriji forma u poslednjih 5.

1.4 bodovi / utakmica - Radnički Kragujevac · 1.2 bodovi / utakmica - Radnik Surdulica

Radnički Kragujevac
DWWLL
Raspodela sezonskih rezultata
45% W18% D36% L
Sezona (P-N-I)
5-2-4
1.55 bodovi / utakmica · gol-razlika +3
Poslednjih 5 (P-N-I)
2-1-2
1.40 bodovi / utakmica
Učinak kod kuće (W-D-L)
3-0-1
Poslednjih 5 kod kuće
3-0-1
WWWL
Prosek u poslednjih 5 utakmica
Postignuti golovi: 2.0Primljeni golovi: 1.6xG: 1.86xG protivnika: 1.38BTTS: 20%Over 2.5: 60%
Radnik Surdulica
DDDLW
Raspodela sezonskih rezultata
33% W42% D25% L
Sezona (P-N-I)
4-5-3
1.42 bodovi / utakmica · gol-razlika +1
Poslednjih 5 (P-N-I)
1-3-1
1.20 bodovi / utakmica
Učinak u gostima (W-D-L)
0-2-3
Poslednjih 5 u gostima
0-2-3
DLLDL
Prosek u poslednjih 5 utakmica
Postignuti golovi: 1.6Primljeni golovi: 1.2xG: 1.90xG protivnika: 1.44BTTS: 40%Over 2.5: 40%

Golovi— kako oba tima postižu i primaju golove?

Koliko golova oba tima postižu i primaju, kao i koliko često čuvaju Clean sheet ili ostaju bez postignutog gola.

Radnički Kragujevac je 9% bolji u kategoriji postignuti golovi po utakmici.

1.55 golovi / utakmica - Radnički Kragujevac · 1.42 golovi / utakmica - Radnik Surdulica

Radnički Kragujevac je 5% bolji u kategoriji primljeni golovi po utakmici.

1.27 golovi / utakmica - Radnički Kragujevac · 1.33 golovi / utakmica - Radnik Surdulica

Napadački profil tima Radnički Kragujevac: neujednačeno

Radnički Kragujevac postiže gol u 55% utakmica (6 od 11 utakmica), dok Radnik Surdulica čuva Clean sheet u 33% (4 od 12 utakmica).

Napadački profil tima Radnik Surdulica: jako

Radnik Surdulica postiže gol u 75% utakmica (9 od 12 utakmica), dok Radnički Kragujevac čuva Clean sheet u 36% (4 od 11 utakmica).

17Postignuti golovi (sezona)17
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
14Primljeni golovi (sezona)16
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
2.82Prosečno golova na utakmici2.75
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
10Postignuti golovi (poslednjih 5)8
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
8Primljeni golovi (poslednjih 5)6
Radnički KragujevacRadnik Surdulica

Koliko često postižu najmanje...

55%1 gol75%
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
36%2 gola33%
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
27%3 gola25%
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
18%4 gola8%
Radnički KragujevacRadnik Surdulica

Koliko često primaju najmanje...

64%1 gol67%
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
36%2 gola25%
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
27%3 gola17%
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
0%4 gola17%
Radnički KragujevacRadnik Surdulica

* Statistika obuhvata domaće i gostujuće utakmice oba tima u aktuelnoj sezoni.

Oba tima su postigla gol (BTTS)— koliko često oba tima postižu gol?

Koliko često utakmice oba tima imaju golove na obe strane u poređenju sa prosekom lige.

45%
Prosek lige

Obrasci golova

9%BTTS na poluvremenu8%
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
9%BTTS u oba poluvremena8%
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
36%Postigli gol u oba poluvremena25%
Radnički KragujevacRadnik Surdulica

BTTS i broj golova

18%Najmanje 3 gola i BTTS42%
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
36%Najmanje 3 gola bez BTTS8%
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
20%BTTS – poslednjih 540%
Radnički KragujevacRadnik Surdulica

Broj golova (Over/Under)— koliko često ove utakmice prelaze granice golova?

Koliko često utakmice ovih timova prelaze zadate granice golova, u celoj utakmici i svakom poluvremenu.

Cela utakmica – poređenje timova (Over)

1. poluvreme

82%Najmanje 1 gol pre poluvremena67%
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
36%Najmanje 2 gola pre poluvremena17%
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
27%Najmanje 3 gola pre poluvremena17%
Radnički KragujevacRadnik Surdulica

2. poluvreme

64%Najmanje 1 gol posle poluvremena67%
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
36%Najmanje 2 gola posle poluvremena50%
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
18%Najmanje 3 gola posle poluvremena25%
Radnički KragujevacRadnik Surdulica

Poluvremena utakmice— kada timovi češće postižu golove?

Poređenje učinka timova u prvom i drugom poluvremenu: golovi, bodovi, Clean sheet i stanje na poluvremenu.

Radnik Surdulica je 35% bolji u kategoriji forma u prvom poluvremenu (bodovi na poluvremenu).

1.36 bodovi / utakmica - Radnički Kragujevac · 1.83 bodovi / utakmica - Radnik Surdulica

Radnički Kragujevac — stanje na poluvremenu
36% vodi27% nerešeno36% gubi
Radnik Surdulica — stanje na poluvremenu
50% vodi33% nerešeno17% gubi

Pre poluvremena (1. poluvreme)

1.36Bodovi po utakmici (1. poluvreme)1.83
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
0.82Postignuti golovi (1. poluvreme)0.83
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
0.73Primljeni golovi (1. poluvreme)0.25
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
1.55Prosečan broj golova (1. poluvreme)1.08
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
55%Clean sheet pre poluvremena75%
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
55%Bez gola pre poluvremena50%
Radnički KragujevacRadnik Surdulica

Posle poluvremena (2. poluvreme)

1.55Bodovi po utakmici (2. poluvreme)1
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
0.73Postignuti golovi (2. poluvreme)0.58
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
0.55Primljeni golovi (2. poluvreme)1.08
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
1.27Prosečan broj golova (2. poluvreme)1.67
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
64%Clean sheet posle poluvremena50%
Radnički KragujevacRadnik Surdulica
55%Bez gola posle poluvremena50%
Radnički KragujevacRadnik Surdulica

Radnički Kragujevac — rezultati drugog poluvremena

36% W45% D18% L
15
Bodovi na poluvremenu
9
Golovi na poluvremenu
+1
Gol-razlika (1. poluvreme)
17
Bodovi u drugom poluvremenu
+2
Gol-razlika (2. poluvreme)
1.36
PPG pre poluvremena
Čuvanje prednosti125%

Vodi na poluvremenu u 36% utakmica i pobeđuje u 45%. Pobeđuje i u utakmicama bez vođstva na poluvremenu.

Odbrana posle poluvremena-0.2

Odbrana ostaje stabilna tokom cele utakmice.

Radnik Surdulica — rezultati drugog poluvremena

17% W50% D33% L
22
Bodovi na poluvremenu
10
Golovi na poluvremenu
+7
Gol-razlika (1. poluvreme)
12
Bodovi u drugom poluvremenu
-6
Gol-razlika (2. poluvreme)
1.83
PPG pre poluvremena
Čuvanje prednosti66%

Vodi na poluvremenu u 50% utakmica i pobeđuje u 33%. Ponekad gubi vođstvo posle poluvremena.

Odbrana posle poluvremena+0.8

Prima 0.8 više golova po utakmici posle poluvremena — nivo odbrane opada u drugom delu.

Radnički Kragujevac — poslednjih pet utakmica po poluvremenima
1. poluvreme2. poluvreme
Bodovi po utakmici1.201.40
Postignuti golovi / utakmica1.01.0
Primljeni golovi / utakmica0.61.0
Prosečno golova na utakmici1.62.0
1 gol60%80%
2 gola40%60%
3 gola40%40%
Clean sheet60%40%
Bez gola60%60%
Gol-razlika+20
Poluvreme: 20% vodi - 60% nerešeno - 20% gubi
2. poluvreme: 40% pobeda - 20% nerešeno - 40% poraz
BTTS na poluvremenu (poslednjih 5): 20% - Ukupno golova na poluvremenu: 5
Radnik Surdulica — poslednjih pet utakmica po poluvremenima
1. poluvreme2. poluvreme
Bodovi po utakmici1.401.60
Postignuti golovi / utakmica0.80.8
Primljeni golovi / utakmica0.60.6
Prosečno golova na utakmici1.41.4
1 gol80%60%
2 gola20%40%
3 gola20%20%
Clean sheet40%80%
Bez gola60%40%
Gol-razlika+1+1
Poluvreme: 40% vodi - 20% nerešeno - 40% gubi
2. poluvreme: 40% pobeda - 40% nerešeno - 20% poraz
BTTS na poluvremenu (poslednjih 5): 20% - Ukupno golova na poluvremenu: 4

* Boje u tabelama prikazuju učestalost događaja: zelena je česta, žuta umerena, a crvena retka. Ovo je učestalost, a ne ocena tima.

Golovi po minutima— kada se postižu golovi?

Faze utakmice u kojima oba tima najčešće postižu i primaju golove.

Radnički Kragujevac
PostigliPrimili
5
3
0-15
0
2
16-30
4
3
31-45
1
2
46-60
3
1
61-75
4
3
76-90

Najopasniji minuti 0-15 (5 goals). Najviše primaju u 0-15 (3). Bilans kasnih golova (76–90): +1 - dobija u završnici.

Radnik Surdulica
PostigliPrimili
2
0
0-15
3
3
16-30
5
0
31-45
3
6
46-60
3
5
61-75
1
2
76-90

Najopasniji minuti 31-45 (5 goals). Najviše primaju u 46-60 (6). Bilans kasnih golova (76–90): -1 - završnica je slabost.

* Intervali 31–45 i 76–90 uključuju golove u nadoknadi vremena.

Dodatni pokazatelji timova— šta pokazuju xG, efikasnost i forma?

Poređenje kvaliteta šansi, rezultata i trendova na osnovu završenih utakmica aktuelne sezone.

Profil utakmice

2.79
Procenjeni golovi
napad u odnosu na odbranu protivnika
1.4 : 1.3
Procenjena raspodela golova
domaćin : gost
104%
Tempo u odnosu na ligu
100% = prosek lige
43%
Oba tima su postigla gol (BTTS)
prosek iz sezona oba tima
-10%
Derbi efekat
H2H golovi u odnosu na tipične utakmice
41%
BTTS procena
na osnovu učestalosti postizanja golova oba tima
11%
Rizik 0:0
otprilike 1 od 9 utakmica
0-1
Najčešći raspon golova
napad u odnosu na odbranu sa obe strane

Radnički Kragujevac

Neto xG bilans
Razlika između kvaliteta stvorenih i dozvoljenih šansi po utakmici.
+0.27
Rezultati u odnosu na xG
Razlika između stvarnog bilansa golova i bilansa koji sugeriše xG.
+0.01
Bodovi u odnosu na učinak
Poređenje osvojenih bodova i bodova koje sugeriše gol-razlika tima.
-2.7 bod.
Efikasnost realizacije
Da li tim realizuje šanse? Pozitivna vrednost znači da postiže više golova nego što kvalitet šansi sugeriše.
-0.23
Defanzivna efikasnost
Da li odbrana ili golman spašavaju tim? Pozitivna vrednost znači da tim prima manje golova nego što dozvoljene šanse sugerišu.
+0.24
Napad u odnosu na ligu
Koliko tim postiže u poređenju sa prosekom lige za ovu ulogu. 120% znači 20% iznad proseka.
93%
Odbrana u odnosu na ligu
Koliko tim prima u poređenju sa prosekom lige. 80% znači 20% manje primljenih golova.
126%
Trend forme
Poredi bodove iz poslednjih 5 utakmica sa prosekom cele sezone.
-0.15
Jače drugo poluvreme?
Koliko više golova tim postiže posle poluvremena nego pre njega.
-0.1
Kasni golovi
24% golova tima postiže se između 76. i 90. minuta. Poređenja radi, 29% postiže se u prvih 15 minuta.
24%

Radnik Surdulica

Neto xG bilans
Razlika između kvaliteta stvorenih i dozvoljenih šansi po utakmici.
+0.24
Rezultati u odnosu na xG
Razlika između stvarnog bilansa golova i bilansa koji sugeriše xG.
-0.15
Bodovi u odnosu na učinak
Poređenje osvojenih bodova i bodova koje sugeriše gol-razlika tima.
-2.1 bod.
Efikasnost realizacije
Da li tim realizuje šanse? Pozitivna vrednost znači da postiže više golova nego što kvalitet šansi sugeriše.
-0.30
Defanzivna efikasnost
Da li odbrana ili golman spašavaju tim? Pozitivna vrednost znači da tim prima manje golova nego što dozvoljene šanse sugerišu.
+0.15
Napad u odnosu na ligu
Koliko tim postiže u poređenju sa prosekom lige za ovu ulogu. 120% znači 20% iznad proseka.
141%
Odbrana u odnosu na ligu
Koliko tim prima u poređenju sa prosekom lige. 80% znači 20% manje primljenih golova.
80%
Trend forme
Poredi bodove iz poslednjih 5 utakmica sa prosekom cele sezone.
-0.22
Jače drugo poluvreme?
Koliko više golova tim postiže posle poluvremena nego pre njega.
-0.3
Kasni golovi
6% golova tima postiže se između 76. i 90. minuta. Poređenja radi, 12% postiže se u prvih 15 minuta.
6%

* Procenjeni ukupan broj golova i raspodela, BTTS procena, rizik 0:0 i raspon golova izračunati su na osnovu javnih sezonskih proseka i učestalosti za oba tima. Ovo je statistički profil utakmice, a ne privatna model-prognoza ili tip za klađenje. Ostali pokazatelji opisuju završene utakmice iz sezone.

Kontekst lige— da li je ovo liga sa mnogo golova?

Poređenje dva tima sa prosekom lige SuperLiga.

Timovi u odnosu na ligu

Radnički KragujevacLigaRadnik Surdulica
Prosečno golova na utakmici▲ 2.822.67• 2.75
Oba tima su postigla gol▼ 27%45%▲ 58%
Najmanje 3 gola (Over 2.5)▲ 55%51%• 50%
Clean sheet▲ 36%32%• 33%
Gol pre poluvremena▲ 82%73%▼ 67%
Gol posle poluvremena▼ 64%72%▼ 67%

^ zelena = iznad proseka lige, ˇ crvena = ispod proseka lige. Prikazuje smer odstupanja, a ne ocenu tima.

2.67
Prosečan broj golova po utakmici
45%
Oba tima su postigla gol
51%
Najmanje 3 gola (Over 2.5)
32%
Clean sheet
1.66
Domaći golovi / utakmica
1.01
Gostujući golovi / utakmica
+64%
Prednost domaćeg napada
+39%
Prednost domaće odbrane
+28%
Ukupna prednost domaćeg terena
Golovi u 1. poluvremenu (cela liga)
73%
1 gol
29%
2 gola
13%
3 gola
2%
4 gola
Golovi u 2. poluvremenu (cela liga)
72%
1 gol
44%
2 gola
24%
3 gola
6%
4 gola

Međusobni dueli

Skorašnji dueli (2): Radnički Kragujevac 1 - 1 - 0 Radnik Surdulica. Prosečan broj golova 2.50, oba tima su postigla gol u 50% utakmica.

FK Radnički 1923 Kragujevac
0 : 0
FK Radnik Surdulica
FK Radnik Surdulica
2 : 3
FK Radnički 1923 Kragujevac

Česta pitanja

Kada igraju Radnički Kragujevac i Radnik Surdulica?

Radnički Kragujevac igra protiv Radnik Surdulica 23. oktobar 2026. u ligi SuperLiga, na stadionu Stadion Čika Dača. Tačno vreme početka u vašoj vremenskoj zoni prikazano je na vrhu stranice utakmice.

Kakav je međusobni skor timova Radnički Kragujevac i Radnik Surdulica?

U poslednjih 2 međusobnih utakmica, Radnički Kragujevac je pobedio 1 puta, Radnik Surdulica 0 puta, a 1 utakmica završeno je nerešeno. Na tim utakmicama prosečno je postignuto 2,50 golova, a oba tima su dala gol u 50% utakmica.

Šta statistika golova pokazuje pre utakmice Radnički Kragujevac protiv Radnik Surdulica?

Radnički Kragujevac prosečno postiže 1,55 golova po utakmici, a Radnik Surdulica 1,42. Prosek lige SuperLiga iznosi 2,67 golova, uz Over 2.5 u 51% utakmica. BTTS se javlja u 27% utakmica tima Radnički Kragujevac i 58% utakmica tima Radnik Surdulica.

Kakva je trenutna forma timova Radnički Kragujevac i Radnik Surdulica?

U poslednjih pet utakmica, Radnički Kragujevac ima 2 pobeda, 1 remija i 2 poraza (1,40 bodova po utakmici). Radnik Surdulica ima 1 pobeda, 3 remija i 1 poraza (1,20 bodova po utakmici).

Gde mogu pronaći tip i potpunu analizu utakmice Radnički Kragujevac protiv Radnik Surdulica?

Koristite ovu stranicu da uporedite brojke iza utakmice Radnički Kragujevac protiv Radnik Surdulica. Otvorite aplikaciju NoFluffPicks za analizu klađenja, tip, Value Bet preporuku i objašnjenje.