Tranmere Rovers - Rotherham United: statistika utakmice
Tranmere Rovers protiv Rotherham United: forma, golovi i ključna statistika
O čemu je ova utakmica
Tranmere Rovers je igrao protiv Rotherham United u ligi EFL League Two (Engleska). Utakmica je odigrana 1. septembar 2026.. Stadion: Prenton Park. Konačan rezultat: 2:2.
Trenutna forma
Tranmere Rovers: 1-2-0, 1,67 bodova po utakmici. Rotherham United: 1-1-1, 1,33 bodova po utakmici.
Statistika golova
Tranmere Rovers postiže 1,67 i prima 1,00 golova po utakmici. Rotherham United postiže 1,33 i prima 1,33. Prosek lige: 2,50 golova.
BTTS i Over/Under
BTTS: Tranmere Rovers 67%, Rotherham United 100%. Over 2.5: Tranmere Rovers 33%, Rotherham United 67%. Nivo lige: BTTS 50%, Over 2.5 50%.
xG, šutevi i posed
xG po utakmici: Tranmere Rovers 1,12, Rotherham United 1,42. Šutevi po utakmici: Tranmere Rovers 9,0, Rotherham United 14,0. Prosečan posed: Tranmere Rovers 50%, Rotherham United 44%.
Prvo i drugo poluvreme
Tranmere Rovers: vođstvo na poluvremenu 33%, golovi u drugom poluvremenu 1,33. Rotherham United: vođstvo na poluvremenu 33%, golovi u drugom poluvremenu 0,67.
Golovi po minutima
Najjači istorijski interval za postizanje golova je 61-75 (4) za Tranmere Rovers i 0-15 (1) za Rotherham United. Ovo je raspodela ranijih golova, a ne predikcija minuta u kom će gol biti postignut.
Kontekst lige
League Two: 2,50 golova po utakmici, BTTS 50%, Over 2.5 50%.
Međusobni skor
U bazi nema dostupnog odgovarajućeg uzorka međusobnih susreta.
Arhivirana analiza pre utakmice
Ova analiza je pripremljena pre početka utakmice. Zaključci koriste samo informacije dostupne pre meča i ne uključuju konačan rezultat ni statistiku nakon utakmice.
Opšta analiza utakmice
Tranmere Rovers u ovaj meč ulazi sa 4. mesta na tabeli, dok je Rotherham United tek 18, a domaćin je i dalje neporažen u sezoni: ostvario je 1 pobedu i 1 remi. Na svom stadionu Tranmere je dobio jedini dosadašnji meč, postigao 2 gola i sačuvao mrežu, što je u suprotnosti sa gostujućim porazom Rotherhama i prosekom od 2 primljena gola po utakmici van svog terena. Gosti češće imaju loptu u posedu, u proseku 60% prema 43%, i stvaraju više kvalitetnih prilika, sa prosečnim xG od 1,96 naspram 1,00 kod domaćina, ali realizuju svega 5% šuteva. Rotherham na gostovanjima upućuje čak 19 šuteva, od kojih je 5 u okvir gola, ali u poslednjih pet utakmica nije ostvario nijednu pobedu, postigao je 6 golova, a primio 11. Prednost Tranmerea u domaćim rezultatima i znatno slabija efikasnost gostiju idu u prilog tesnoj pobedi domaćina.
Pogledajte statistički pregledBTTS — da li će oba tima postići gol?
Signal za golove oba tima je jasan: prema aktuelnim podacima, BTTS se pojavio u 100% utakmica oba tima, dok ligaški prosek iznosi svega 46%. Tranmere je u poslednjih 5 mečeva postizao prosečno 1,2 gola i primao 1,4, dok je Rotherham imao isti prosek postignutih golova, ali čak 2,2 primljena gola po utakmici. Domaćin nije sačuvao mrežu, a odbrana Rotherhama u sezoni u proseku prima 2,0 gola i protivnicima dozvoljava xG od 0,92. Rotherham bi takođe trebalo da stvara prilike, jer u sezoni generiše xG 1,96, upućuje prosečno 19 šuteva i 5 udaraca u okvir gola, dok xG koji Tranmere dozvoljava iznosi 1,73. Jedini rizik za tip predstavlja BTTS od 60% kod Tranmerea u poslednjih pet nastupa, ali slaba odbrana gostiju i punih 100% BTTS kod Rotherhama u ovom nizu dodatno podržavaju izbor „da“.
Pogledajte BTTS statistikuOver/Under — analiza golova
Rotherham u proseku stvara 1,96 xG po utakmici i upućuje 19 šuteva, ali njegovih poslednjih pet mečeva donosi znatno nižih 1,22 xG i 1,2 postignuta gola po utakmici. Tranmere generiše samo 1,00 xG i u proseku 2 udarca u okvir gola, dok odbrana Rotherhama u proseku dozvoljava svega 0,92 xG, što potencijal domaćina ograničava na oko jedan gol. U poslednjih pet mečeva Tranmerea postizano je u proseku 2,6 gola, a u Rotherhamovim mečevima 3,4, međutim samo 40% i 60% tih utakmica prelazilo je granicu od 2,5 gola. Oba tima su postizala i primala golove u svakoj dosadašnjoj utakmici sezone, pa je drugi gol na meču veoma realan, ali to ne znači automatski i otvorenu utakmicu sa mnogo prilika. Prognoza od 2,55 gola i primetno slabiji skorašnji pokazatelji Rotherhamove kreacije prvenstveno idu u prilog opciji ispod 3,5 gola.
Pogledajte Over/Under statistikuHT/FT — scenario na poluvremenu i na kraju
Najverovatniji je nerešen rezultat na poluvremenu i pobeda Rotherhama na kraju utakmice, jer gosti stvaraju znatno više prilika: njihov prosečni xG iznosi 1,96 naspram 1,00 kod Tranmerea, dok je broj udaraca u okvir gola 5,0 prema 2,0. U poslednjih pet utakmica Rotherham je pre poluvremena postizao prosečno 0,8 gola, dok je Tranmere u tom delu utakmice primilo čak 1,0 gol, ali i domaćin može da iskoristi slabosti u odbrani rivala, koji pre poluvremena dopušta 1,2 gola. Tranmere je u čak 60% svojih poslednjih pet mečeva gubilo nakon prvog poluvremena, što povećava rizik od prednosti gostiju, ali njihovih sopstvenih 40% nerešenih rezultata na poluvremenu govori u prilog opreznijem scenariju X. U drugom poluvremenu Rotherham u poslednjih pet nastupa prosečno prima 1,0 gol, zbog čega njegova prednost nije neupitna, ali je domaćin izgubio 60% utakmica u tom periodu, dok gosti i dalje imaju veći ofanzivni potencijal. Tip X/2 stoga uzima u obzir izjednačen početak i prednost Rotherhama u kvalitetu kreiranih prilika tokom cele utakmice.
Pogledajte statistiku prvog i drugog poluvremenaPo poluvremenima
Statistika utakmice
Profil pre utakmice— šta govore sezonske brojke?
Ovo je profil tima zasnovan na podacima sezone i formi. Statistika toka utakmice prikazuje se tek nakon odigranog susreta.
Statistika timova— ko je efikasniji?
Poređenje napada i odbrane oba tima u aktuelnoj sezoni.
Kvalitet šuta
| Tranmere Rovers | Rotherham United | |
|---|---|---|
| Preciznost (šutevi u okvir) | 48% | 26% |
| Kvalitet šansi (xG po šutu) | 0.12 | 0.10 |
| Završnica (golovi po šutu u okvir) | 0.39 | 0.36 |
xG po šutu oko 0,08 obično znači pokušaje iz daljine; 0,15+ obično znači šanse iz kaznenog prostora. Oznaka stila zasniva se na posedu, broju šuteva i realizaciji.
* xG (očekivani golovi) pokazuje koliko bi golova tim trebalo da postigne iz svojih šansi. Ako su stvarni golovi iznad xG-a, završnica je iznad proseka; ako su ispod xG-a, šanse se promašuju.
Forma tima— ko je u boljoj formi?
Poslednjih pet utakmica i sezonski učinak, ukupno i odvojeno za utakmice kod kuće i u gostima.
Tranmere Rovers je 26% bolji u kategoriji forma u poslednjih 5.
1.67 bodovi / utakmica - Tranmere Rovers · 1.33 bodovi / utakmica - Rotherham United
Golovi— kako oba tima postižu i primaju golove?
Koliko golova oba tima postižu i primaju, kao i koliko često čuvaju Clean sheet ili ostaju bez postignutog gola.
Tranmere Rovers je 26% bolji u kategoriji postignuti golovi po utakmici.
1.67 golovi / utakmica - Tranmere Rovers · 1.33 golovi / utakmica - Rotherham United
Tranmere Rovers je 33% bolji u kategoriji primljeni golovi po utakmici.
1 golovi / utakmica - Tranmere Rovers · 1.33 golovi / utakmica - Rotherham United
Tranmere Rovers postiže gol u 100% utakmica (3 od 3 utakmica), dok Rotherham United čuva Clean sheet u 0% (0 od 3 utakmica).
Rotherham United postiže gol u 100% utakmica (3 od 3 utakmica), dok Tranmere Rovers čuva Clean sheet u 33% (1 od 3 utakmica).
Koliko često postižu najmanje...
Koliko često primaju najmanje...
* Statistika obuhvata domaće i gostujuće utakmice oba tima u aktuelnoj sezoni.
Oba tima su postigla gol (BTTS)— koliko često oba tima postižu gol?
Koliko često utakmice oba tima imaju golove na obe strane u poređenju sa prosekom lige.
Obrasci golova
BTTS i broj golova
Broj golova (Over/Under)— koliko često ove utakmice prelaze granice golova?
Koliko često utakmice ovih timova prelaze zadate granice golova, u celoj utakmici i svakom poluvremenu.
Cela utakmica – poređenje timova (Over)
Over / Under - Tranmere Rovers
Over / Under - Rotherham United
1. poluvreme
2. poluvreme
Poluvremena utakmice— kada timovi češće postižu golove?
Poređenje učinka timova u prvom i drugom poluvremenu: golovi, bodovi, Clean sheet i stanje na poluvremenu.
Rotherham United je 33% bolji u kategoriji forma u prvom poluvremenu (bodovi na poluvremenu).
1 bodovi / utakmica - Tranmere Rovers · 1.33 bodovi / utakmica - Rotherham United
Pre poluvremena (1. poluvreme)
Posle poluvremena (2. poluvreme)
Tranmere Rovers — rezultati drugog poluvremena
Vodi na poluvremenu u 33% utakmica i pobeđuje u 33%. Pobeđuje i u utakmicama bez vođstva na poluvremenu.
Odbrana ostaje stabilna tokom cele utakmice.
Rotherham United — rezultati drugog poluvremena
Vodi na poluvremenu u 33% utakmica i pobeđuje u 33%. Pobeđuje i u utakmicama bez vođstva na poluvremenu.
Odbrana ostaje stabilna tokom cele utakmice.
| 1. poluvreme | 2. poluvreme | |
|---|---|---|
| Bodovi po utakmici | 1.00 | 3.00 |
| Postignuti golovi / utakmica | 0.3 | 1.3 |
| Primljeni golovi / utakmica | 0.7 | 0.3 |
| Prosečno golova na utakmici | 1.0 | 1.7 |
| 1 gol | 100% | 100% |
| 2 gola | 0% | 33% |
| 3 gola | 0% | 33% |
| Clean sheet | 33% | 67% |
| Bez gola | 67% | 0% |
| Gol-razlika | -1 | +3 |
| 1. poluvreme | 2. poluvreme | |
|---|---|---|
| Bodovi po utakmici | 1.33 | 1.00 |
| Postignuti golovi / utakmica | 0.7 | 0.7 |
| Primljeni golovi / utakmica | 0.7 | 0.7 |
| Prosečno golova na utakmici | 1.3 | 1.3 |
| 1 gol | 100% | 67% |
| 2 gola | 33% | 67% |
| 3 gola | 0% | 0% |
| Clean sheet | 33% | 33% |
| Bez gola | 33% | 33% |
| Gol-razlika | 0 | 0 |
* Boje u tabelama prikazuju učestalost događaja: zelena je česta, žuta umerena, a crvena retka. Ovo je učestalost, a ne ocena tima.
Golovi po minutima— kada se postižu golovi?
Faze utakmice u kojima oba tima najčešće postižu i primaju golove.
Najopasniji minuti 61-75 (4 goals). Najviše primaju u 0-15 (1). Bilans kasnih golova (76–90): -1 - završnica je slabost.
Najopasniji minuti 0-15 (1 goal). Najviše primaju u 16-30 (1). Bilans kasnih golova (76–90): 0.
* Intervali 31–45 i 76–90 uključuju golove u nadoknadi vremena.
Dodatni pokazatelji timova— šta pokazuju xG, efikasnost i forma?
Poređenje kvaliteta šansi, rezultata i trendova na osnovu završenih utakmica aktuelne sezone.
Profil utakmice
Tranmere Rovers
Rotherham United
* Procenjeni ukupan broj golova i raspodela, BTTS procena, rizik 0:0 i raspon golova izračunati su na osnovu javnih sezonskih proseka i učestalosti za oba tima. Ovo je statistički profil utakmice, a ne privatna model-prognoza ili tip za klađenje. Ostali pokazatelji opisuju završene utakmice iz sezone.
Kontekst lige— da li je ovo liga sa mnogo golova?
Poređenje dva tima sa prosekom lige League Two.
Timovi u odnosu na ligu
| Tranmere Rovers | Liga | Rotherham United | |
|---|---|---|---|
| Prosečno golova na utakmici | ▲ 2.67 | 2.50 | ▲ 2.67 |
| Oba tima su postigla gol | ▲ 67% | 50% | ▲ 100% |
| Najmanje 3 gola (Over 2.5) | ▼ 33% | 50% | ▲ 67% |
| Clean sheet | ▲ 33% | 31% | ▼ 0% |
| Gol pre poluvremena | ▲ 100% | 72% | ▲ 100% |
| Gol posle poluvremena | ▲ 100% | 69% | ▼ 67% |
^ zelena = iznad proseka lige, ˇ crvena = ispod proseka lige. Prikazuje smer odstupanja, a ne ocenu tima.
Postave i događaji igrača
Provereni starteri, zamene i zabeleženi događaji igrača na ovoj utakmici.
Domaći tim
Početna postava
Gostujući tim
Početna postava
Tok utakmice
Golovi, kartoni i izmene poređani hronološki.
Sudija i treneri
Otvorite njihove profile sezone i uporedite rezultate utakmica, golove i disciplinske trendove.
Česta pitanja
Koji je bio rezultat utakmice Tranmere Rovers protiv Rotherham United?
Utakmica lige EFL League Two završena je rezultatom Tranmere Rovers 2:2 Rotherham United. Potpuna statistika, pregled po poluvremenima i međusobni skor dostupni su na ovoj stranici.
Šta statistika golova pokazuje pre utakmice Tranmere Rovers protiv Rotherham United?
Tranmere Rovers prosečno postiže 1,67 golova po utakmici, a Rotherham United 1,33. Prosek lige EFL League Two iznosi 2,50 golova, uz Over 2.5 u 50% utakmica. BTTS se javlja u 67% utakmica tima Tranmere Rovers i 100% utakmica tima Rotherham United.
Kakva je trenutna forma timova Tranmere Rovers i Rotherham United?
U poslednjih pet utakmica, Tranmere Rovers ima 1 pobeda, 2 remija i 0 poraza (1,67 bodova po utakmici). Rotherham United ima 1 pobeda, 1 remija i 1 poraza (1,33 bodova po utakmici).
Gde mogu pronaći tip i potpunu analizu utakmice Tranmere Rovers protiv Rotherham United?
Koristite ovu stranicu da uporedite brojke iza utakmice Tranmere Rovers protiv Rotherham United. Otvorite aplikaciju NoFluffPicks za analizu klađenja, tip, Value Bet preporuku i objašnjenje.


