Island - ÚrvalsdeildOrigovöllurinnPodaci ažurirani na dan 15. oktobar 2026.

Valur - FH: statistika utakmice

Grb tima Valur
Valur
3 : 5poluvreme 0:3
Grb tima FH
FH

Valur protiv FH: forma, golovi i ključna statistika

O čemu je ova utakmica

Valur je igrao protiv FH u ligi Úrvalsdeild (Island). Utakmica je odigrana 10. oktobar 2026.. Stadion: Origovöllurinn. Konačan rezultat: 3:5.

Trenutna forma

Valur: 2-2-1, 1,60 bodova po utakmici. FH: 3-1-1, 2,00 bodova po utakmici.

Statistika golova

Valur postiže 1,83 i prima 1,96 golova po utakmici. FH postiže 1,46 i prima 1,71. Prosek lige: 3,88 golova.

BTTS i Over/Under

BTTS: Valur 75%, FH 63%. Over 2.5: Valur 71%, FH 54%. Nivo lige: BTTS 72%, Over 2.5 70%.

xG, šutevi i posed

xG po utakmici: Valur 1,81, FH 1,70. Šutevi po utakmici: Valur 15,8, FH 14,0. Prosečan posed: Valur 50%, FH 45%.

Prvo i drugo poluvreme

Valur: vođstvo na poluvremenu 29%, golovi u drugom poluvremenu 1,00. FH: vođstvo na poluvremenu 33%, golovi u drugom poluvremenu 0,58.

Golovi po minutima

Najjači istorijski interval za postizanje golova je 76-90+ (15) za Valur i 31-45+ (10) za FH. Ovo je raspodela ranijih golova, a ne predikcija minuta u kom će gol biti postignut.

Kontekst lige

Úrvalsdeild: 3,88 golova po utakmici, BTTS 72%, Over 2.5 70%.

Međusobni skor

Pre ove utakmice bilo je dostupno 5 prethodnih međusobnih susreta: 2-1-2. Prosek golova 4,00, BTTS 40%.

Arhivirana analiza pre utakmice

Ova analiza je pripremljena pre početka utakmice. Zaključci koriste samo informacije dostupne pre meča i ne uključuju konačan rezultat ni statistiku nakon utakmice.

Opšta analiza utakmice

Valur ima prednost domaćeg terena: kod kuće postiže u proseku 2,17 golova po utakmici, dok FH na gostovanjima postiže 1,09. Domaćini stvaraju i više prilika, uz prosečan xG od 2,05 naspram 1,42 kod gostiju, a upućuju i 6,42 šuta u okvir gola, dok gosti imaju 4,18. Njihova odbrana je, međutim, slaba tačka — kod kuće primaju u proseku 2,33 gola, a sačuvaju mrežu netaknutom u samo 8% takvih utakmica. FH je pobedio u 3 od poslednjih 5 mečeva i postigao 11 golova, pa može da iskoristi ove probleme, uprkos tome što je izgubio 45% gostujućih utakmica. Veći kvalitet prilika Valura i teškoće FH na gostovanjima idu u prilog pobedi domaćina, iako je rizik od primljenog gola veliki.

Pogledajte statistički pregled
BTTS — da li će oba tima postići gol?

Oba tima su postigla gol (BTTS) u 69% Valurovih utakmica i 55% utakmica FH-a, a u poslednjih pet kola ti procenti su porasli na 80% i 60%. Valur postiže prosečno 1,77 gola, dok FH prima 2,00, pa je verovatno da će domaćin postići gol. Gosti postižu samo 1,09 gola po utakmici i nisu dali gol u 36% mečeva, ali Valur prima prosečno 1,46 gola, dok xG protivnika iznosi 1,92. U prilog tome da će FH postići gol govori i bolja forma u napadu: u poslednjih pet utakmica gosti su postizali prosečno 2,2 gola i ostvarivali xG od 1,83. Rizik da jedna od ekipa ne postigne gol i dalje je značajan, ali zbir ovih podataka, kao i ligaški procenat BTTS-a od 72%, idu u prilog tipovanju na „da“.

Pogledajte BTTS statistiku
Over/Under — analiza golova

Valur posti u proseku 1,77 golova po utakmici, dok FH prima 2,00; prosečni xG iznose 1,93 za napad domaćina i 2,16 za odbranu gostiju, što ide u prilog golovima Valura. FH postiže u proseku 1,09 golova, ali Valur prima 1,46, pa i gosti imaju priliku da postignu gol. Na poslednjih pet utakmica Valura padalo je u proseku 3,2 gola, a isti prosek zabeležen je i na utakmicama FH; oba tima su premašila granicu od 2,5 gola na 60% tih utakmica. Ipak, najjači signal odnosi se na više od 1,5 gola: tokom cele sezone ta granica je dostignuta na 85% utakmica Valura i 73% utakmica FH. Uz prognozu od 3,35 gola, to pruža veću sigurnost nego opklada na više od 2,5 ili 3,5 gola.

Pogledajte Over/Under statistiku
HT/FT — scenario na poluvremenu i na kraju

Najjači signal da će Valur voditi na poluvremenu jeste njegov prosek od 1,15 postignutih golova u prvom poluvremenu, naspram 1,18 golova koje FH prima u tom periodu. Valur je vodio na poluvremenu u 46% utakmica, dok je FH gubio u 45%, što ide u prilog scenariju 1/1. Tokom celog meča domaćin postiže u proseku 1,77 golova, naspram 1,09 golova gostiju, koji primaju prosečno 2,00 gola; ofanzivnu prednost Valura potvrđuje i xG od 1,93, u poređenju sa 1,42 za FH. Tip ipak nije siguran: FH je pobedio u 3 od poslednjih 5 utakmica, a u 3 od njih je vodio na poluvremenu, pa i scenariji u kojima gosti vode dobijaju značajan udeo. Uprkos ovom poboljšanju forme FH-a, prednost Valura tokom sezone, kako u pogledu igre pre pauze, tako i broja postignutih golova, čini vođstvo domaćina na poluvremenu i njihovu pobedu na kraju najverovatnijim pojedinačnim scenarijem.

Pogledajte statistiku prvog i drugog poluvremena

Po poluvremenima

0 : 3
1. poluvreme
3 : 2
2. poluvreme

Statistika utakmice

63Posed (%)37
ValurFH
21Šutevi24
ValurFH
8Šutevi u okvir13
ValurFH
2.42xG2.83
ValurFH
13Korneri8
ValurFH
75Opasni napadi58
ValurFH
5Prekršaji10
ValurFH
1Kartoni1
ValurFH

Profil pre utakmice— šta govore sezonske brojke?

Ovo je profil tima zasnovan na podacima sezone i formi. Statistika toka utakmice prikazuje se tek nakon odigranog susreta.

1.83Postignuti golovi / utakmica1.46
ValurFH
1.96Primljeni golovi / utakmica1.71
ValurFH
50%Prosečan posed45%
ValurFH
5.83Šutevi u okvir / utakmica5.04
ValurFH

Statistika timova— ko je efikasniji?

Poređenje napada i odbrane oba tima u aktuelnoj sezoni.

15.75Šutevi po utakmici13.96
ValurFH
5.83Šutevi u okvir5.04
ValurFH
11.6%Realizacija šuteva10.4%
ValurFH
50%Posed45%
ValurFH
1.81xG za1.7
ValurFH
2.19xG protiv2.03
ValurFH

Kvalitet šuta

Valur: NapadačkiFH: Uravnotežen
ValurFH
Preciznost (šutevi u okvir)37%36%
Kvalitet šansi (xG po šutu)0.110.12
Završnica (golovi po šutu u okvir)0.310.29

xG po šutu oko 0,08 obično znači pokušaje iz daljine; 0,15+ obično znači šanse iz kaznenog prostora. Oznaka stila zasniva se na posedu, broju šuteva i realizaciji.

* xG (očekivani golovi) pokazuje koliko bi golova tim trebalo da postigne iz svojih šansi. Ako su stvarni golovi iznad xG-a, završnica je iznad proseka; ako su ispod xG-a, šanse se promašuju.

Forma tima— ko je u boljoj formi?

Poslednjih pet utakmica i sezonski učinak, ukupno i odvojeno za utakmice kod kuće i u gostima.

FH je 25% bolji u kategoriji forma u poslednjih 5.

1.6 bodovi / utakmica - Valur · 2 bodovi / utakmica - FH

Valur
LDWWD
Raspodela sezonskih rezultata
38% W17% D46% L
Sezona (P-N-I)
9-4-11
1.29 bodovi / utakmica · gol-razlika -3
Poslednjih 5 (P-N-I)
2-2-1
1.60 bodovi / utakmica
Učinak kod kuće (W-D-L)
4-3-5
Poslednjih 5 kod kuće
1-2-2
LLDDW
Prosek u poslednjih 5 utakmica
Postignuti golovi: 1.8Primljeni golovi: 1.4xG: 1.99xG protivnika: 2.03BTTS: 80%Over 2.5: 60%
FH
DWLWW
Raspodela sezonskih rezultata
25% W38% D38% L
Sezona (P-N-I)
6-9-9
1.13 bodovi / utakmica · gol-razlika -6
Poslednjih 5 (P-N-I)
3-1-1
2.00 bodovi / utakmica
Učinak u gostima (W-D-L)
2-4-5
Poslednjih 5 u gostima
2-2-1
WDWDL
Prosek u poslednjih 5 utakmica
Postignuti golovi: 2.2Primljeni golovi: 1.0xG: 1.87xG protivnika: 1.91BTTS: 60%Over 2.5: 60%

Golovi— kako oba tima postižu i primaju golove?

Koliko golova oba tima postižu i primaju, kao i koliko često čuvaju Clean sheet ili ostaju bez postignutog gola.

Valur je 25% bolji u kategoriji postignuti golovi po utakmici.

1.83 golovi / utakmica - Valur · 1.46 golovi / utakmica - FH

FH je 15% bolji u kategoriji primljeni golovi po utakmici.

1.96 golovi / utakmica - Valur · 1.71 golovi / utakmica - FH

Napadački profil tima Valur: veoma jako

Valur postiže gol u 83% utakmica (20 od 24 utakmica), dok FH čuva Clean sheet u 21% (5 od 24 utakmica).

Napadački profil tima FH: veoma jako

FH postiže gol u 75% utakmica (18 od 24 utakmica), dok Valur čuva Clean sheet u 8% (2 od 24 utakmica).

44Postignuti golovi (sezona)35
ValurFH
47Primljeni golovi (sezona)41
ValurFH
3.79Prosečno golova na utakmici3.17
ValurFH
9Postignuti golovi (poslednjih 5)11
ValurFH
7Primljeni golovi (poslednjih 5)5
ValurFH

Koliko često postižu najmanje...

83%1 gol75%
ValurFH
54%2 gola46%
ValurFH
29%3 gola17%
ValurFH
17%4 gola4%
ValurFH

Koliko često primaju najmanje...

92%1 gol79%
ValurFH
58%2 gola42%
ValurFH
29%3 gola29%
ValurFH
13%4 gola17%
ValurFH

* Statistika obuhvata domaće i gostujuće utakmice oba tima u aktuelnoj sezoni.

Oba tima su postigla gol (BTTS)— koliko često oba tima postižu gol?

Koliko često utakmice oba tima imaju golove na obe strane u poređenju sa prosekom lige.

Obrasci golova

33%BTTS na poluvremenu25%
ValurFH
8%BTTS u oba poluvremena8%
ValurFH
42%Postigli gol u oba poluvremena21%
ValurFH

BTTS i broj golova

67%Najmanje 3 gola i BTTS42%
ValurFH
4%Najmanje 3 gola bez BTTS13%
ValurFH
80%BTTS – poslednjih 560%
ValurFH

Broj golova (Over/Under)— koliko često ove utakmice prelaze granice golova?

Koliko često utakmice ovih timova prelaze zadate granice golova, u celoj utakmici i svakom poluvremenu.

1. poluvreme

83%Najmanje 1 gol pre poluvremena75%
ValurFH
54%Najmanje 2 gola pre poluvremena46%
ValurFH
25%Najmanje 3 gola pre poluvremena25%
ValurFH

2. poluvreme

88%Najmanje 1 gol posle poluvremena79%
ValurFH
63%Najmanje 2 gola posle poluvremena38%
ValurFH
38%Najmanje 3 gola posle poluvremena25%
ValurFH

Poluvremena utakmice— kada timovi češće postižu golove?

Poređenje učinka timova u prvom i drugom poluvremenu: golovi, bodovi, Clean sheet i stanje na poluvremenu.

FH je 7% bolji u kategoriji forma u prvom poluvremenu (bodovi na poluvremenu).

1.29 bodovi / utakmica - Valur · 1.38 bodovi / utakmica - FH

Valur — stanje na poluvremenu
29% vodi42% nerešeno29% gubi
FH — stanje na poluvremenu
33% vodi38% nerešeno29% gubi

Pre poluvremena (1. poluvreme)

1.29Bodovi po utakmici (1. poluvreme)1.38
ValurFH
0.83Postignuti golovi (1. poluvreme)0.88
ValurFH
0.96Primljeni golovi (1. poluvreme)0.83
ValurFH
1.79Prosečan broj golova (1. poluvreme)1.71
ValurFH
46%Clean sheet pre poluvremena54%
ValurFH
38%Bez gola pre poluvremena46%
ValurFH

Posle poluvremena (2. poluvreme)

1.21Bodovi po utakmici (2. poluvreme)1.08
ValurFH
1Postignuti golovi (2. poluvreme)0.58
ValurFH
1Primljeni golovi (2. poluvreme)0.88
ValurFH
2Prosečan broj golova (2. poluvreme)1.46
ValurFH
29%Clean sheet posle poluvremena46%
ValurFH
38%Bez gola posle poluvremena58%
ValurFH

Valur — rezultati drugog poluvremena

29% W33% D38% L
31
Bodovi na poluvremenu
20
Golovi na poluvremenu
-3
Gol-razlika (1. poluvreme)
29
Bodovi u drugom poluvremenu
0
Gol-razlika (2. poluvreme)
1.29
PPG pre poluvremena
Čuvanje prednosti131%

Vodi na poluvremenu u 29% utakmica i pobeđuje u 38%. Pobeđuje i u utakmicama bez vođstva na poluvremenu.

Odbrana posle poluvremena+0.0

Odbrana ostaje stabilna tokom cele utakmice.

FH — rezultati drugog poluvremena

29% W21% D50% L
33
Bodovi na poluvremenu
21
Golovi na poluvremenu
+1
Gol-razlika (1. poluvreme)
26
Bodovi u drugom poluvremenu
-7
Gol-razlika (2. poluvreme)
1.38
PPG pre poluvremena
Čuvanje prednosti76%

Vodi na poluvremenu u 33% utakmica i pobeđuje u 25%. Ponekad gubi vođstvo posle poluvremena.

Odbrana posle poluvremena+0.1

Odbrana ostaje stabilna tokom cele utakmice.

Valur — poslednjih pet utakmica po poluvremenima
1. poluvreme2. poluvreme
Bodovi po utakmici1.201.60
Postignuti golovi / utakmica0.41.4
Primljeni golovi / utakmica0.41.0
Prosečno golova na utakmici0.82.4
1 gol60%100%
2 gola20%100%
3 gola0%40%
Clean sheet60%20%
Bez gola60%20%
Gol-razlika0+2
Poluvreme: 20% vodi - 60% nerešeno - 20% gubi
2. poluvreme: 40% pobeda - 40% nerešeno - 20% poraz
BTTS na poluvremenu (poslednjih 5): 20% - Ukupno golova na poluvremenu: 2
FH — poslednjih pet utakmica po poluvremenima
1. poluvreme2. poluvreme
Bodovi po utakmici2.201.20
Postignuti golovi / utakmica1.40.8
Primljeni golovi / utakmica0.20.8
Prosečno golova na utakmici1.61.6
1 gol80%100%
2 gola40%40%
3 gola20%20%
Clean sheet80%40%
Bez gola20%40%
Gol-razlika+60
Poluvreme: 60% vodi - 40% nerešeno - 0% gubi
2. poluvreme: 40% pobeda - 0% nerešeno - 60% poraz
BTTS na poluvremenu (poslednjih 5): 20% - Ukupno golova na poluvremenu: 7

* Boje u tabelama prikazuju učestalost događaja: zelena je česta, žuta umerena, a crvena retka. Ovo je učestalost, a ne ocena tima.

Golovi po minutima— kada se postižu golovi?

Faze utakmice u kojima oba tima najčešće postižu i primaju golove.

Valur
PostigliPrimili
6
7
0-15
9
8
16-30
5
8
31-45
6
5
46-60
3
7
61-75
15
12
76-90

Najopasniji minuti 76-90 (15 goals). Najviše primaju u 76-90 (12). Bilans kasnih golova (76–90): +3 - dobija u završnici.

FH
PostigliPrimili
6
6
0-15
5
5
16-30
10
9
31-45
6
7
46-60
4
6
61-75
4
8
76-90

Najopasniji minuti 31-45 (10 goals). Najviše primaju u 31-45 (9). Bilans kasnih golova (76–90): -4 - završnica je slabost.

* Intervali 31–45 i 76–90 uključuju golove u nadoknadi vremena.

Dodatni pokazatelji timova— šta pokazuju xG, efikasnost i forma?

Poređenje kvaliteta šansi, rezultata i trendova na osnovu završenih utakmica aktuelne sezone.

Profil utakmice

3.48
Procenjeni golovi
napad u odnosu na odbranu protivnika
1.8 : 1.7
Procenjena raspodela golova
domaćin : gost
90%
Tempo u odnosu na ligu
100% = prosek lige
69%
Oba tima su postigla gol (BTTS)
prosek iz sezona oba tima
+15%
Derbi efekat
H2H golovi u odnosu na tipične utakmice
62%
BTTS procena
na osnovu učestalosti postizanja golova oba tima
4%
Rizik 0:0
otprilike 1 od 25 utakmica
2-3
Najčešći raspon golova
napad u odnosu na odbranu sa obe strane

Valur

Neto xG bilans
Razlika između kvaliteta stvorenih i dozvoljenih šansi po utakmici.
-0.38
Rezultati u odnosu na xG
Razlika između stvarnog bilansa golova i bilansa koji sugeriše xG.
+0.25
Bodovi u odnosu na učinak
Poređenje osvojenih bodova i bodova koje sugeriše gol-razlika tima.
-2.6 bod.
Efikasnost realizacije
Da li tim realizuje šanse? Pozitivna vrednost znači da postiže više golova nego što kvalitet šansi sugeriše.
+0.02
Defanzivna efikasnost
Da li odbrana ili golman spašavaju tim? Pozitivna vrednost znači da tim prima manje golova nego što dozvoljene šanse sugerišu.
+0.23
Napad u odnosu na ligu
Koliko tim postiže u poređenju sa prosekom lige za ovu ulogu. 120% znači 20% iznad proseka.
85%
Odbrana u odnosu na ligu
Koliko tim prima u poređenju sa prosekom lige. 80% znači 20% manje primljenih golova.
114%
Trend forme
Poredi bodove iz poslednjih 5 utakmica sa prosekom cele sezone.
+0.31
Jače drugo poluvreme?
Koliko više golova tim postiže posle poluvremena nego pre njega.
+0.2
Kasni golovi
34% golova tima postiže se između 76. i 90. minuta. Poređenja radi, 14% postiže se u prvih 15 minuta.
34%

FH

Neto xG bilans
Razlika između kvaliteta stvorenih i dozvoljenih šansi po utakmici.
-0.33
Rezultati u odnosu na xG
Razlika između stvarnog bilansa golova i bilansa koji sugeriše xG.
+0.08
Bodovi u odnosu na učinak
Poređenje osvojenih bodova i bodova koje sugeriše gol-razlika tima.
-3.4 bod.
Efikasnost realizacije
Da li tim realizuje šanse? Pozitivna vrednost znači da postiže više golova nego što kvalitet šansi sugeriše.
-0.24
Defanzivna efikasnost
Da li odbrana ili golman spašavaju tim? Pozitivna vrednost znači da tim prima manje golova nego što dozvoljene šanse sugerišu.
+0.32
Napad u odnosu na ligu
Koliko tim postiže u poređenju sa prosekom lige za ovu ulogu. 120% znači 20% iznad proseka.
85%
Odbrana u odnosu na ligu
Koliko tim prima u poređenju sa prosekom lige. 80% znači 20% manje primljenih golova.
80%
Trend forme
Poredi bodove iz poslednjih 5 utakmica sa prosekom cele sezone.
+0.87
Jače drugo poluvreme?
Koliko više golova tim postiže posle poluvremena nego pre njega.
-0.3
Kasni golovi
11% golova tima postiže se između 76. i 90. minuta. Poređenja radi, 17% postiže se u prvih 15 minuta.
11%

* Procenjeni ukupan broj golova i raspodela, BTTS procena, rizik 0:0 i raspon golova izračunati su na osnovu javnih sezonskih proseka i učestalosti za oba tima. Ovo je statistički profil utakmice, a ne privatna model-prognoza ili tip za klađenje. Ostali pokazatelji opisuju završene utakmice iz sezone.

Kontekst lige— da li je ovo liga sa mnogo golova?

Poređenje dva tima sa prosekom lige Úrvalsdeild.

Timovi u odnosu na ligu

ValurLigaFH
Prosečno golova na utakmici• 3.793.88▼ 3.17
Oba tima su postigla gol▲ 75%72%▼ 63%
Najmanje 3 gola (Over 2.5)• 71%70%▼ 54%
Clean sheet▼ 8%16%▲ 21%
Gol pre poluvremena▲ 83%81%▼ 75%
Gol posle poluvremena• 88%87%▼ 79%

^ zelena = iznad proseka lige, ˇ crvena = ispod proseka lige. Prikazuje smer odstupanja, a ne ocenu tima.

3.88
Prosečan broj golova po utakmici
72%
Oba tima su postigla gol
70%
Najmanje 3 gola (Over 2.5)
16%
Clean sheet
2.15
Domaći golovi / utakmica
1.72
Gostujući golovi / utakmica
+25%
Prednost domaćeg napada
+20%
Prednost domaće odbrane
+11%
Ukupna prednost domaćeg terena
Golovi u 1. poluvremenu (cela liga)
81%
1 gol
53%
2 gola
25%
3 gola
13%
4 gola
Golovi u 2. poluvremenu (cela liga)
87%
1 gol
63%
2 gola
40%
3 gola
15%
4 gola

Postave i događaji igrača

Provereni starteri, zamene i zabeleženi događaji igrača na ovoj utakmici.

Tok utakmice

Golovi, kartoni i izmene poređani hronološki.

Sudija i treneri

Otvorite njihove profile sezone i uporedite rezultate utakmica, golove i disciplinske trendove.

Međusobni dueli

Skorašnji dueli (5): Valur 2 - 1 - 2 FH. Prosečan broj golova 4.00, oba tima su postigla gol u 40% utakmica.

FH
2 : 0
Valur
Valur
3 : 0
FH
Valur Reykjavík
4 : 4
FH Hafnarfjördur
Valur Reykjavík
3 : 1
FH Hafnarfjördur
FH Hafnarfjördur
3 : 0
Valur Reykjavík

Česta pitanja

Koji je bio rezultat utakmice Valur protiv FH?

Utakmica lige Úrvalsdeild završena je rezultatom Valur 3:5 FH. Potpuna statistika, pregled po poluvremenima i međusobni skor dostupni su na ovoj stranici.

Kakav je međusobni skor timova Valur i FH?

U poslednjih 5 međusobnih utakmica, Valur je pobedio 2 puta, FH 2 puta, a 1 utakmica završeno je nerešeno. Na tim utakmicama prosečno je postignuto 4,00 golova, a oba tima su dala gol u 40% utakmica.

Šta statistika golova pokazuje pre utakmice Valur protiv FH?

Valur prosečno postiže 1,83 golova po utakmici, a FH 1,46. Prosek lige Úrvalsdeild iznosi 3,88 golova, uz Over 2.5 u 70% utakmica. BTTS se javlja u 75% utakmica tima Valur i 63% utakmica tima FH.

Kakva je trenutna forma timova Valur i FH?

U poslednjih pet utakmica, Valur ima 2 pobeda, 2 remija i 1 poraza (1,60 bodova po utakmici). FH ima 3 pobeda, 1 remija i 1 poraza (2,00 bodova po utakmici).

Gde mogu pronaći tip i potpunu analizu utakmice Valur protiv FH?

Koristite ovu stranicu da uporedite brojke iza utakmice Valur protiv FH. Otvorite aplikaciju NoFluffPicks za analizu klađenja, tip, Value Bet preporuku i objašnjenje.