Skotsko - ChampionshipSomerset ParkData aktuální k 16. října 2026

Ayr United - Partick Thistle: statistiky zápasu

Odůvodnění:

Kompletní analýza a tip v aplikaci

Prohlédněte si sázkovou analýzu, tip, Value Bet a kompletní odůvodnění tohoto zápasu.

Zobrazit analýzu a tip

Ayr United vs Partick Thistle: forma, góly a klíčové statistiky

O čem tento zápas je

Ayr United hrají s Partick Thistle v soutěži Championship (Skotsko). Zápas je naplánován na 16. října 2026. Stadion: Somerset Park.

Aktuální forma

Ayr United: 2-1-2, 1,40 bodů na zápas. Partick Thistle: 3-1-1, 2,00 bodů na zápas.

Gólové statistiky

Ayr United dává 1,00 a inkasuje 1,10 gólů na zápas. Partick Thistle dává 1,11 a inkasuje 0,33. Průměr ligy: 2,08 gólů.

BTTS a Over/Under

BTTS: Ayr United 50 %, Partick Thistle 22 %. Over 2.5: Ayr United 20 %, Partick Thistle 22 %. Liga: BTTS 40 %, Over 2.5 31 %.

xG, střely a držení míče

xG na zápas: Ayr United 0,98, Partick Thistle 1,60. Střely na zápas: Ayr United 7,0, Partick Thistle 12,1. Průměrné držení míče: Ayr United 41 %, Partick Thistle 55 %.

První a druhý poločas

Ayr United: vedení v poločase 40 %, góly ve druhém poločase 0,30. Partick Thistle: vedení v poločase 44 %, góly ve druhém poločase 0,33.

Góly podle minut

Nejčastější historický interval skórování je u Ayr United 31-45+ (5) a u Partick Thistle 16-30 (3). Jde o rozložení minulých gólů, nikoli o předpověď minuty gólu.

Kontext ligy

Championship: 2,08 gólů na zápas, BTTS 40 %, Over 2.5 31 %.

Vzájemná bilance

Před tímto zápasem bylo k dispozici 5 předchozích vzájemných utkání: 0-2-3. Průměr gólů 1,80, BTTS 60 %.

Před zápasem

Kurzy 1X2

(4.14)
(3.50)
(1.73)

Předzápasový profil— co říkají sezónní čísla?

Jde o profil týmů založený na sezónních datech a formě. Statistiky průběhu zápasu se zobrazí až po jeho odehrání.

Ayr UnitedPartick Thistle
1Vstřelené góly / zápas1.11
Ayr UnitedPartick Thistle
1.1Inkasované góly / zápas0.33
Ayr UnitedPartick Thistle
41%Průměrné držení míče55%
Ayr UnitedPartick Thistle
2.9Střely na branku / zápas5.33
Ayr UnitedPartick Thistle

Statistiky týmů— kdo je efektivnější?

Porovnání útoku a obrany obou týmů v aktuální sezóně.

7Střely na zápas12.11
Ayr UnitedPartick Thistle
2.9Střely na branku5.33
Ayr UnitedPartick Thistle
14.3%Proměňování střel9.2%
Ayr UnitedPartick Thistle
41%Držení míče55%
Ayr UnitedPartick Thistle
0.98xG týmu1.6
Ayr UnitedPartick Thistle
1.48xG soupeře0.77
Ayr UnitedPartick Thistle

Kvalita střelby

Ayr United: ProtiútokyPartick Thistle: Vyvážený
Ayr UnitedPartick Thistle
Přesnost (střely na branku)41%44%
Kvalita šancí (xG na střelu)0.140.13
Zakončení (góly na střelu na branku)0.340.21

xG na střelu kolem 0,08 obvykle znamená pokusy z dálky; 0,15+ obvykle znamená šance z vápna. Označení stylu vychází z držení míče, počtu střel a jejich proměňování.

* xG (očekávané góly) udává, kolik gólů by měl tým ze svých šancí vstřelit. Pokud je skutečný počet gólů vyšší než xG, je zakončení nadprůměrné; pokud nižší, šance zůstávají neproměněné.

Forma týmu— kdo je v lepší formě?

Posledních pět zápasů a sezónní bilance celkem i podle domácích a venkovních utkání.

Partick Thistle je o 43% lepší v tématu forma za posledních 5 zápasů.

1.4 body / zápas - Ayr United · 2 body / zápas - Partick Thistle

Ayr United
LWLWD
Rozdělení sezónních výsledků
30% W30% D40% L
Sezóna (V-R-P)
3-3-4
1.20 body / zápas · rozdíl gólů -1
Posledních 5 (V-R-P)
2-1-2
1.40 body / zápas
Bilance doma (W-D-L)
1-2-2
Posledních 5 doma
1-2-2
WDLLD
Průměry za posledních 5 zápasů
Vstřelené góly: 1.2Inkasované góly: 1.2xG: 1.08xG soupeře: 1.70BTTS: 60%Over 2.5: 40%
Partick Thistle
WLDWW
Rozdělení sezónních výsledků
56% W33% D11% L
Sezóna (V-R-P)
5-3-1
2.00 body / zápas · rozdíl gólů +7
Posledních 5 (V-R-P)
3-1-1
2.00 body / zápas
Bilance venku (W-D-L)
2-1-1
Posledních 5 venku
2-1-1
WDLW
Průměry za posledních 5 zápasů
Vstřelené góly: 1.2Inkasované góly: 0.4xG: 1.64xG soupeře: 0.85BTTS: 20%Over 2.5: 40%

Góly— jak oba týmy skórují a inkasují?

Kolik gólů oba týmy střílí a inkasují a jak často udrží Clean sheet nebo neskórují.

Partick Thistle je o 11% lepší v tématu vstřelené góly na zápas.

1 góly / zápas - Ayr United · 1.11 góly / zápas - Partick Thistle

Partick Thistle je o 233% lepší v tématu inkasované góly na zápas.

1.1 góly / zápas - Ayr United · 0.33 góly / zápas - Partick Thistle

Gólový profil týmu Ayr United: smíšená

Ayr United skóruje v 70% zápasů (7 z 10 zápasů), zatímco Partick Thistle udrží Clean sheet v 67% (6 z 9 zápasů).

Gólový profil týmu Partick Thistle: velmi silná

Partick Thistle skóruje v 67% zápasů (6 z 9 zápasů), zatímco Ayr United udrží Clean sheet v 20% (2 z 10 zápasů).

10Vstřelené góly (sezóna)10
Ayr UnitedPartick Thistle
11Inkasované góly (sezóna)3
Ayr UnitedPartick Thistle
2.1Průměr gólů v zápase1.44
Ayr UnitedPartick Thistle
6Vstřelené góly (posledních 5)6
Ayr UnitedPartick Thistle
6Inkasované góly (posledních 5)2
Ayr UnitedPartick Thistle

Jak často skórují alespoň...

70%1 gól67%
Ayr UnitedPartick Thistle
30%2 góly33%
Ayr UnitedPartick Thistle
0%3 góly11%
Ayr UnitedPartick Thistle
0%4 góly0%
Ayr UnitedPartick Thistle

Jak často inkasují alespoň...

80%1 gól33%
Ayr UnitedPartick Thistle
20%2 góly0%
Ayr UnitedPartick Thistle
10%3 góly0%
Ayr UnitedPartick Thistle
0%4 góly0%
Ayr UnitedPartick Thistle

* Statistiky zahrnují domácí i venkovní zápasy obou týmů v aktuální sezoně.

Oba týmy skórovaly (BTTS)— jak často skórují oba týmy?

Jak často v zápasech obou týmů skórují oba celky ve srovnání s ligovým průměrem.

Gólové vzorce

30%BTTS v poločase11%
Ayr UnitedPartick Thistle
0%BTTS v obou poločasech0%
Ayr UnitedPartick Thistle
20%Skórovali v obou poločasech22%
Ayr UnitedPartick Thistle

BTTS a počet gólů

20%Min. 3 góly a BTTS11%
Ayr UnitedPartick Thistle
0%Min. 3 góly bez BTTS11%
Ayr UnitedPartick Thistle
60%BTTS – posledních 520%
Ayr UnitedPartick Thistle

Počet gólů (Over/Under)— jak často tyto zápasy překonají gólové hranice?

Jak často zápasy těchto týmů překonají gólové hranice v celém utkání i v jednotlivých poločasech.

1. poločas

90%Min. 1 gól před poločasem56%
Ayr UnitedPartick Thistle
40%Min. 2 góly před poločasem33%
Ayr UnitedPartick Thistle
20%Min. 3 góly před poločasem0%
Ayr UnitedPartick Thistle

2. poločas

50%Min. 1 gól po poločase56%
Ayr UnitedPartick Thistle
10%Min. 2 góly po poločase0%
Ayr UnitedPartick Thistle
0%Min. 3 góly po poločase0%
Ayr UnitedPartick Thistle

Poločasy zápasu— kdy týmy skórují častěji?

Jak týmy rozdělují výkon mezi první a druhý poločas: góly, body, čistá konta a stav v poločase.

Partick Thistle je o 35% lepší v tématu forma v 1. poločase (body v poločase).

1.4 body / zápas - Ayr United · 1.89 body / zápas - Partick Thistle

Ayr United — stav v poločase
40% vedou20% remizují40% prohrávají
Partick Thistle — stav v poločase
44% vedou56% remizují0% prohrávají

Před poločasem (1. poločas)

1.4Body na zápas (1. poločas)1.89
Ayr UnitedPartick Thistle
0.7Vstřelené góly (1. poločas)0.78
Ayr UnitedPartick Thistle
0.8Inkasované góly (1. poločas)0.11
Ayr UnitedPartick Thistle
1.5Průměr gólů (1. poločas)0.89
Ayr UnitedPartick Thistle
40%Čisté konto před poločasem89%
Ayr UnitedPartick Thistle
40%Bez gólu před poločasem44%
Ayr UnitedPartick Thistle

Po poločase (2. poločas)

1.2Body na zápas (2. poločas)1.44
Ayr UnitedPartick Thistle
0.3Vstřelené góly (2. poločas)0.33
Ayr UnitedPartick Thistle
0.3Inkasované góly (2. poločas)0.22
Ayr UnitedPartick Thistle
0.6Průměr gólů (2. poločas)0.56
Ayr UnitedPartick Thistle
70%Čisté konto po poločase78%
Ayr UnitedPartick Thistle
70%Bez gólu po poločase67%
Ayr UnitedPartick Thistle

Ayr United — výsledky druhých poločasů

20% W60% D20% L
14
Body v poločase
7
Góly v poločase
-1
Rozdíl gólů (1. poločas)
12
Body ve 2. poločase
0
Rozdíl gólů (2. poločas)
1.40
PPG před poločasem
Udržení vedení75%

V poločase vede v 40% zápasů a vyhraje 30%. Po poločase někdy vedení ztrácí.

Obrana po poločase-0.5

Obrana zůstává stabilní po celý zápas.

Partick Thistle — výsledky druhých poločasů

33% W44% D22% L
17
Body v poločase
7
Góly v poločase
+6
Rozdíl gólů (1. poločas)
13
Body ve 2. poločase
+1
Rozdíl gólů (2. poločas)
1.89
PPG před poločasem
Udržení vedení127%

V poločase vede v 44% zápasů a vyhraje 56%. Vyhrává také zápasy bez poločasového vedení.

Obrana po poločase+0.1

Po poločase inkasuje o 0.1 gólu více na zápas — defenziva ve druhém poločase slábne.

Ayr United — posledních pět zápasů podle poločasů
1. poločas2. poločas
Body na zápas1.401.20
Vstřelené góly / zápas0.80.4
Inkasované góly / zápas0.80.4
Průměr gólů v zápase1.60.8
1 gól80%60%
2 góly40%20%
3 góly40%0%
Čisté konto40%60%
Bez gólu40%60%
Rozdíl gólů00
Poločas: 40% vedou - 20% remizují - 40% prohrávají
2. poločas: 20% výhry - 60% remizují - 20% prohry
BTTS v poločase (posledních 5): 40% - Celkem gólů v poločase: 4
Partick Thistle — posledních pět zápasů podle poločasů
1. poločas2. poločas
Body na zápas1.801.60
Vstřelené góly / zápas0.80.4
Inkasované góly / zápas0.20.2
Průměr gólů v zápase1.00.6
1 gól60%60%
2 góly40%0%
3 góly0%0%
Čisté konto80%80%
Bez gólu40%60%
Rozdíl gólů+3+1
Poločas: 40% vedou - 60% remizují - 0% prohrávají
2. poločas: 40% výhry - 40% remizují - 20% prohry
BTTS v poločase (posledních 5): 20% - Celkem gólů v poločase: 4

* Barvy v tabulkách zobrazují četnost událostí: zelená je běžná, žlutá střední a červená vzácná. Jde o četnost, nikoli hodnocení týmu.

Góly podle minut— kdy padají góly?

Fáze zápasu, ve kterých oba týmy nejčastěji skórují a inkasují.

Ayr United
SkórovalInkasoval
1
3
0-15
1
4
16-30
5
1
31-45
1
1
46-60
1
2
61-75
1
0
76-90

Nejnebezpečnější minuty 31-45 (5 goals). Nejvíce inkasuje v 16-30 (4). Bilance pozdních gólů (76–90): +1 - v pozdních fázích vítězí.

Partick Thistle
SkórovalInkasoval
2
0
0-15
3
0
16-30
2
1
31-45
0
0
46-60
2
0
61-75
1
2
76-90

Nejnebezpečnější minuty 16-30 (3 goals). Nejvíce inkasuje v 76-90 (2). Bilance pozdních gólů (76–90): -1 - pozdní fáze jsou slabinou.

* Intervaly 31–45 a 76–90 zahrnují góly z nastavení.

Další týmové ukazatele— co ukazují xG, efektivita a forma?

Porovnání kvality šancí, výsledků a trendů podle odehraných zápasů v aktuální sezoně.

Profil zápasu

1.77
Odhad gólů
útok vs. obrana soupeře
0.7 : 1.1
Odhadované rozdělení gólů
domácí : hosté
85%
Tempo vs. liga
100 % = ligový průměr
36%
Skórovaly oba týmy (BTTS)
průměr z posledních sezon obou týmů
+2%
Derby efekt
Góly ve vzájemných zápasech vs. běžné zápasy
47%
Odhad BTTS
podle četnosti skórování obou týmů
10%
Riziko 0:0
přibližně 1 z 10 zápasů
0-1
Nejčastější rozmezí gólů
útok vs. obrana na obou stranách

Ayr United

Čistá bilance xG
Rozdíl mezi kvalitou vytvořených a soupeři povolených šancí na zápas.
-0.50
Výsledky ve srovnání s xG
Rozdíl mezi skutečnou gólovou bilancí a bilancí naznačenou xG.
+0.40
Body ve srovnání s herním výkonem
Porovnání získaných bodů s body vyplývajícími z gólové bilance týmu.
-1.6 b.
Efektivita zakončení
Proměňuje tým šance? Kladná hodnota znamená, že skóruje více, než naznačuje kvalita šancí.
+0.02
Defenzivní efektivita
Zachraňuje tým obrana nebo brankář? Kladná hodnota znamená, že inkasuje méně, než naznačují povolené šance.
+0.38
Útok vs. liga
Jak si tým vede ve skórování ve srovnání s ligovým průměrem pro tuto roli. 120 % znamená 20 % nad průměrem.
84%
Obrana vs. liga
Jak si tým vede v inkasování ve srovnání s ligovým průměrem. 80 % znamená o 20 % méně inkasovaných gólů.
122%
Trend formy
Porovnává body z posledních 5 zápasů s průměrem za celou sezonu.
+0.20
Silnější druhý poločas?
O kolik více gólů tým skóruje po poločase než před ním.
-0.4
Pozdní góly
10% gólů týmu padá mezi 76. a 90. minutou. Pro srovnání, 10% padá v úvodních 15 minutách.
10%

Partick Thistle

Čistá bilance xG
Rozdíl mezi kvalitou vytvořených a soupeři povolených šancí na zápas.
+0.83
Výsledky ve srovnání s xG
Rozdíl mezi skutečnou gólovou bilancí a bilancí naznačenou xG.
-0.05
Body ve srovnání s herním výkonem
Porovnání získaných bodů s body vyplývajícími z gólové bilance týmu.
-6.8 b.
Efektivita zakončení
Proměňuje tým šance? Kladná hodnota znamená, že skóruje více, než naznačuje kvalita šancí.
-0.49
Defenzivní efektivita
Zachraňuje tým obrana nebo brankář? Kladná hodnota znamená, že inkasuje méně, než naznačují povolené šance.
+0.44
Útok vs. liga
Jak si tým vede ve skórování ve srovnání s ligovým průměrem pro tuto roli. 120 % znamená 20 % nad průměrem.
123%
Obrana vs. liga
Jak si tým vede v inkasování ve srovnání s ligovým průměrem. 80 % znamená o 20 % méně inkasovaných gólů.
28%
Trend formy
Porovnává body z posledních 5 zápasů s průměrem za celou sezonu.
0.00
Silnější druhý poločas?
O kolik více gólů tým skóruje po poločase než před ním.
-0.5
Pozdní góly
10% gólů týmu padá mezi 76. a 90. minutou. Pro srovnání, 20% padá v úvodních 15 minutách.
10%

* Odhadovaný počet a rozdělení gólů, odhad BTTS, riziko 0:0 a gólové rozmezí se počítají z veřejných sezonních průměrů a četností obou týmů. Jde o statistický profil zápasu, nikoli o soukromou modelovou predikci nebo sázkový tip. Zbývající ukazatele popisují odehrané zápasy v sezoně.

Kontext ligy— jde o ligu s vysokým počtem gólů?

Porovnání obou týmů s průměry ligy Championship.

Týmy vs. liga

Ayr UnitedLigaPartick Thistle
Průměr gólů v zápase• 2.102.08▼ 1.44
Skórovaly oba týmy▲ 50%40%▼ 22%
Min. 3 góly (Over 2,5)▼ 20%31%▼ 22%
Clean sheets▼ 20%34%▲ 67%
Gól před poločasem▲ 90%69%▼ 56%
Gól po poločase▼ 50%67%▼ 56%

^ zelená = nad ligovým průměrem, ˇ červená = pod ligovým průměrem. Zobrazuje směr odchylky, nikoli hodnocení týmu.

2.08
Průměr gólů na zápas
40%
Skórovaly oba týmy
31%
Min. 3 góly (Over 2,5)
34%
Clean sheets
1.19
Domácí góly / zápas
0.90
Góly hostů / zápas
+32%
Výhoda domácího útoku
+24%
Výhoda domácí obrany
+11%
Celková výhoda domácího prostředí
Góly v 1. poločase (celá liga)
69%
1 gól
31%
2 góly
8%
3 góly
0%
4 góly
Góly ve 2. poločase (celá liga)
67%
1 gól
27%
2 góly
6%
3 góly
0%
4 góly

Vzájemné zápasy

Nedávná vzájemná utkání (5): Ayr United 0 - 2 - 3 Partick Thistle. Průměr gólů 1.80, oba týmy skórovaly v 60% zápasů.

FAQ

Kdy hrají Ayr United a Partick Thistle?

Ayr United se utká s Partick Thistle dne 16. října 2026 v soutěži Championship na stadionu Somerset Park. Přesný čas výkopu ve vašem časovém pásmu je uveden v horní části stránky zápasu.

Jaká je bilance vzájemných zápasů Ayr United a Partick Thistle?

V posledních 5 vzájemných zápasech Ayr United vyhrál 0 utkání, Partick Thistle vyhrál 3 a 2 skončilo remízou. V těchto zápasech padalo průměrně 1,80 gólu a oba týmy skórovaly v 60% z nich.

Co ukazují gólové statistiky před zápasem Ayr United vs Partick Thistle?

Ayr United střílí v průměru 1,00 gólu na zápas a Partick Thistle 1,11. Průměr ligy Championship činí 2,08 gólu; Over 2.5 se objevuje v 31% utkání. BTTS nastává v 50% zápasů týmu Ayr United a v 22% zápasů týmu Partick Thistle.

Jaká je aktuální forma týmů Ayr United a Partick Thistle?

V posledních pěti zápasech má Ayr United 2 výher, 1 remíz a 2 porážek (1,40 bodu na zápas). Partick Thistle má 3 výher, 1 remíz a 1 porážek (2,00 bodu na zápas).

Kde najdu tip a kompletní analýzu zápasu Ayr United vs Partick Thistle?

Tato stránka vysvětluje statistický kontext: formu, bilanci vzájemných zápasů, góly, BTTS a Over/Under. Sázkový tip, Value Bet a kompletní zdůvodnění jsou dostupné v aplikaci NoFluffPicks.