Digenis Ypsonas-logo

Digenis Ypsonas

First DivisionSæson 2026/202714. pladsData opdateret pr. 04. november 2026
Form (seneste kampe)
LLWDD
UbesSejret i 3 kampe

Digenis Ypsonas 2026/2027: sæsonen i tal

Holdprofil

Digenis Ypsonas spiller i First Division (Cypern) i sæsonen 2026/2027. Liga placering: 14. Næste kendte kamp: AEL.

Form og resultater

Digenis Ypsonas: 1-2-5, 0,63 point pr. kamp. Seneste fem: LLWDD (1,00 point pr. kamp).

Mål og Clean sheets

Digenis Ypsonas scorer 1,00 og indkasserer 2,13 mål pr. kamp. Clean sheets: 0%. Uden scoring: 25%.

BTTS og Over/Under

BTTS: 75%. Over 2.5: 75%. Over 3.5: 38%. Gennemsnitligt antal mål i holdets kampe: 3,13.

Målmønstre

Over 2.5 plus BTTS forekom i 63% af kampene. Holdet scorede i begge halvlege i 0% af kampene. Seneste fem: BTTS 100%, Over 2.5 80%.

Halvlege og minutter

Digenis Ypsonas scorer 0,88 mål i første halvleg og 0,13 i anden. Mest scorende interval: 31-45 (6 mål).

xG og spillestil

Digenis Ypsonas producerer 1,00 xG og tillader 1,73 xGA pr. kamp. Skud: 7,0 i alt, 3,3 på mål. Boldbesiddelse: 44%.

Vigtige statistiske indikatorer

Digenis Ypsonas har en netto-xG på -0,73 pr. kamp. PPG for de seneste fem minus sæsonens PPG er 0,37. Dette er historisk holdkontekst, ikke en forudsigelse af det næste resultat.

Sæsonoversigt

0.63Point pr. kamp5 point
1.00Scorede mål / kamp
2.13Indkasserede mål / kamp
75%Over 2.5 mål
75%Begge hold scorede
0%Clean sheets
25%Kampe uden scoring

Resultater

Sejre, uafgjorte og nederlag samlet samt fordelt på hjemme- og udekampe.

Sæsonresultater fordelt
13% W25% D63% L
-9
Målforskel
0.63
PPG (sæson)
1.00
PPG (seneste 5)

Mål

Holdets målproduktion sammenlignet med ligagennemsnit og fordeling af antal mål.

Hvor ofte de scorer mindst...

1 mål75%
2 mål25%
3 mål0%
4 mål0%

Hvor ofte de indkasserer mindst...

1 mål100%
2 mål63%
3 mål38%
4 mål13%

Mållinjer (Over/Under)

Hvor ofte dette holds kampe overskrider måltærskler, inklusive halvlege og ligakontekst.

Halvlege

Mål før pausen88%Ligagennemsnit: 71%
Mindst 2 mål før pausen63%Ligagennemsnit: 39%
Mindst 3 mål før pausen13%Ligagennemsnit: 11%
Mål efter pausen75%Ligagennemsnit: 80%
Mindst 2 mål efter pausen63%Ligagennemsnit: 57%
Mindst 3 mål efter pausen13%Ligagennemsnit: 20%

Målmønstre

Kombinationer af målhændelser i dette holds kampe samt detaljerede gennemsnit fra de seneste fem.

Kombinationer (sæson)

BTTS ved pausen50%
BTTS i begge halvlege0%
Scorede i begge halvlege0%
Mindst 3 mål og BTTS63%
Mindst 3 mål uden BTTS13%

Kampens halvlege

Point, mål, Clean sheets, pausestilling og fordeling på de seneste fem i 1. og 2. halvleg.

Stilling ved pausen

25% W50% D25% L
fører / uafgjort / bagud

Resultater i 2. halvleg

0% W38% D63% L
10
Point ved pausen
1.25
PPG (1. halvleg)
+1
Målforskel
3
Point i 2. halvleg
0.38
PPG (2. halvleg)

Mål og Clean sheets pr. halvleg

Scorede før pausen0.88
Indkasserede før pausen0.75
Scorede efter pausen0.13
Indkasserede efter pausen1.38
Clean sheet før pausen25%
Clean sheet efter pausen25%
Intet mål før pausen38%
Intet mål efter pausen88%
Seneste 5 kampe – detaljer
1. halvleg2. halvleg
PPG (sæson)1.800.40
Scorede mål / kamp1.40.0
Indkasserede mål / kamp0.81.4
Gennemsnitlige mål i kampen2.21.4
Mindst 1 mål100%60%
Mindst 2 mål100%60%
Mindst 3 mål20%20%
Clean sheets20%40%
Kampe uden scoring0%100%
Målforskel+3-7
1. halvleg (Seneste 5): 40% fører - 60% uafgjort - 0% bagud - BTTS ved pausen (seneste 5) 80%
2. halvleg (Seneste 5): 0% vandt - 40% uafgjort - 60% tabte

Mål efter minut

Kampfaser, hvor dette hold oftest scorer og indkasserer.

Digenis Ypsonas
ScoredConceded
0
2
0-15
1
3
16-30
6
1
31-45
0
3
46-60
1
1
61-75
0
7
76-90

Mest farlige i minutterne 31-45 (6 mål). Indkasserer flest i 76-90 (7). Balance i sene mål (76-90): -7 - de sene faser er en svaghed.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Avanceret statistik

Skud, afslutninger, boldbesiddelse og forventede mål (xG).

Angrebsprofil

Stil: Kontraangreb
46%
Skudpræcision
skud på mål
0.14
Chancekvalitet
xG pr. skud
0.31
Afslutninger
mål pr. skud på mål

xG pr. skud omkring 0,08 betyder langskud; 0,15+ betyder normalt chancer i feltet.

Vigtige statistiske indikatorer

Et samlet billede af xG, effektivitet, form og kampmønstre fra afsluttede kampe.

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.73
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-0.40
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
+0.6 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
0.00
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.40
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
70%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
148%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
+0.37
Fastholdelse af føring
Fører ved pausen i 25% af kampene og vinder 13%. Mister nogle gange føringen efter pausen.
52%
Forsvar efter pausen
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.6
Sene mål
0% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 0% i de første 15 minutter.
0%

* Alle indikatorer beregnes udelukkende ud fra sæsonstatistik. De er ikke NoFluffPicks-modelprognoser.

Trup

Spillere med verificerede optrædener i denne sæsons turnering.

Form over de seneste 5, 6 og 10 kampe

Sammenlign holdets seneste kampe i alle turneringer. 5-kampsvinduet reagerer hurtigst på ændringer, mens 10 kampe viser den bredere tendens.

Hjørnespark

Se hvor mange hjørnespark holdet får og tillader, og hvor ofte de vigtigste samlede hjørnelinjer passeres.

Samlet

8 kampe
2.8
Egne hjørnespark pr. kamp
6.8
Modstandernes hjørnespark pr. kamp
9.5
Samlede hjørnespark pr. kamp
62.5%
Over 8,5 hjørnespark
50.0%
Over 9,5 hjørnespark
25.0%
Over 10,5 hjørnespark

Hjemme

5 kampe
3.2
Egne hjørnespark pr. kamp
4.4
Modstandernes hjørnespark pr. kamp
7.6
Samlede hjørnespark pr. kamp
40.0%
Over 8,5 hjørnespark
20.0%
Over 9,5 hjørnespark
0.0%
Over 10,5 hjørnespark

Kort og disciplin

Sammenlign holdets kort med modstandernes, inklusive hvor ofte der gives røde kort.

Samlet

8 kampe
3.3
Holdets kort pr. kamp
2.9
Modstandernes kort pr. kamp
6.1
Samlede kort pr. kamp
100.0%
Over 3.5
75.0%
Over 4.5
12.5%
Røde kort

Hjemme

5 kampe
3.2
Holdets kort pr. kamp
3.2
Modstandernes kort pr. kamp
6.4
Samlede kort pr. kamp
100.0%
Over 3.5
80.0%
Over 4.5
0.0%
Røde kort

Styrken på de seneste modstandere

Den seneste form sættes i perspektiv med modstandernes resultater i ligaen.

1.56
Modstandernes gennemsnitlige PPG
4.5
Modstandernes gennemsnitlige placering
Sværere end gennemsnittet

I Digenis Ypsonass seneste 6 kampe havde modstanderne i gennemsnit 1.56 point pr. kamp og placering 4.5 ud af 14. Sammenlignet med ligaens gennemsnit var modstanden Sværere end gennemsnittet.

Seneste kampe

Kommende kampe

Runde 10
Digenis Ypsonas
Anorthosis
Runde 11
APOEL
Digenis Ypsonas
Runde 12
Digenis Ypsonas
Nea Salamis
Runde 13
Paphos
Digenis Ypsonas
Runde 14
Omonia 29is Maiou
Digenis Ypsonas
Runde 15
Digenis Ypsonas
Omonia Aradippou
Runde 16
Aris
Digenis Ypsonas
Runde 17
Digenis Ypsonas
Omonia Nicosia
Runde 18
Apollon
Digenis Ypsonas

FAQ

Hvordan er Digenis Ypsonass aktuelle form?

Digenis Ypsonass seneste form er LLWDD, med det seneste resultat først. Holdet har i gennemsnit 0,63 point pr. kamp i denne sæson.

Hvilken placering har Digenis Ypsonas i tabellen?

Digenis Ypsonas ligger nr. 14 i tabellen i First Division med 5 point.

Hvor mange mål scorer Digenis Ypsonas pr. kamp?

Digenis Ypsonas scorer i gennemsnit 1,00 mål og indkasserer 2,13 pr. kamp, hvilket giver et klart billede af holdets angreb og forsvar i denne sæson.

Hvor ofte indeholder Digenis Ypsonass kampe BTTS og Over 2.5?

Begge hold scorer i 75% af Digenis Ypsonass kampe, og Over 2.5 forekommer i 75%. Holdet holder Clean sheet i 0% af kampene.

Hvem spiller Digenis Ypsonas mod næste gang?

Digenis Ypsonass næste kamp er AEL mod Digenis Ypsonas den 7. november 2026. Statistik før kampen og hele programmet findes længere nede på siden.

Hvor kan jeg se Digenis Ypsonass statistik og betting picks?

Sammenlign Digenis Ypsonass sæsonstatistik her, og åbn derefter NoFluffPicks-appen for picks, Value Bets og komplette kampanalyser.