Hanworth Villa-logo

Hanworth Villa

Southern League Premier SouthSæson 2026/2027Data opdateret pr. 18. oktober 2026
Form (seneste kampe)
WWLWD

Hanworth Villa 2026/2027: sæsonen i tal

Holdprofil

Hanworth Villa spiller i Southern League Premier South (England) i sæsonen 2026/2027. Næste kendte kamp: Chippenham Town.

Form og resultater

Hanworth Villa: 7-2-3, 1,92 point pr. kamp. Seneste fem: WWLWD (2,00 point pr. kamp).

Mål og Clean sheets

Hanworth Villa scorer 2,00 og indkasserer 1,17 mål pr. kamp. Clean sheets: 25%. Uden scoring: 17%.

BTTS og Over/Under

BTTS: 67%. Over 2.5: 67%. Over 3.5: 50%. Gennemsnitligt antal mål i holdets kampe: 3,17.

Målmønstre

Over 2.5 plus BTTS forekom i 67% af kampene. Holdet scorede i begge halvlege i 42% af kampene. Seneste fem: BTTS 100%, Over 2.5 100%.

Halvlege og minutter

Hanworth Villa scorer 0,92 mål i første halvleg og 1,08 i anden. Mest scorende interval: 61-75 (8 mål).

xG og spillestil

Hanworth Villa producerer 1,54 xG og tillader 1,24 xGA pr. kamp. Skud: 4,5 i alt, 1,4 på mål. Boldbesiddelse: 21%.

Vigtige statistiske indikatorer

Hanworth Villa har en netto-xG på 0,30 pr. kamp. PPG for de seneste fem minus sæsonens PPG er 0,08. Dette er historisk holdkontekst, ikke en forudsigelse af det næste resultat.

Sæsonoversigt

1.92Point pr. kamp
2.00Scorede mål / kamp
1.17Indkasserede mål / kamp
67%Over 2.5 mål
67%Begge hold scorede
25%Clean sheets
17%Kampe uden scoring

Resultater

Sejre, uafgjorte og nederlag samlet samt fordelt på hjemme- og udekampe.

Sæsonresultater fordelt
58% W17% D25% L
+10
Målforskel
1.92
PPG (sæson)
2.00
PPG (seneste 5)

Mål

Holdets målproduktion sammenlignet med ligagennemsnit og fordeling af antal mål.

Hvor ofte de scorer mindst...

1 mål83%
2 mål67%
3 mål25%
4 mål25%

Hvor ofte de indkasserer mindst...

1 mål75%
2 mål25%
3 mål17%
4 mål0%

Mållinjer (Over/Under)

Hvor ofte dette holds kampe overskrider måltærskler, inklusive halvlege og ligakontekst.

Halvlege

Mål før pausen83%Ligagennemsnit: 77%
Mindst 2 mål før pausen33%Ligagennemsnit: 38%
Mindst 3 mål før pausen17%Ligagennemsnit: 12%
Mål efter pausen75%Ligagennemsnit: 86%
Mindst 2 mål efter pausen50%Ligagennemsnit: 51%
Mindst 3 mål efter pausen33%Ligagennemsnit: 28%

Målmønstre

Kombinationer af målhændelser i dette holds kampe samt detaljerede gennemsnit fra de seneste fem.

Kombinationer (sæson)

BTTS ved pausen17%
BTTS i begge halvlege8%
Scorede i begge halvlege42%
Mindst 3 mål og BTTS67%
Mindst 3 mål uden BTTS0%

Kampens halvlege

Point, mål, Clean sheets, pausestilling og fordeling på de seneste fem i 1. og 2. halvleg.

Stilling ved pausen

58% W17% D25% L
fører / uafgjort / bagud

Resultater i 2. halvleg

33% W33% D33% L
23
Point ved pausen
1.92
PPG (1. halvleg)
+6
Målforskel
16
Point i 2. halvleg
1.33
PPG (2. halvleg)

Mål og Clean sheets pr. halvleg

Scorede før pausen0.92
Indkasserede før pausen0.42
Scorede efter pausen1.08
Indkasserede efter pausen0.75
Clean sheet før pausen67%
Clean sheet efter pausen50%
Intet mål før pausen33%
Intet mål efter pausen42%
Seneste 5 kampe – detaljer
1. halvleg2. halvleg
PPG (sæson)2.600.60
Scorede mål / kamp1.21.0
Indkasserede mål / kamp0.01.6
Gennemsnitlige mål i kampen1.22.6
Mindst 1 mål80%100%
Mindst 2 mål40%60%
Mindst 3 mål0%60%
Clean sheets100%0%
Kampe uden scoring20%40%
Målforskel+6-3
1. halvleg (Seneste 5): 80% fører - 20% uafgjort - 0% bagud - BTTS ved pausen (seneste 5) 0%
2. halvleg (Seneste 5): 20% vandt - 0% uafgjort - 80% tabte

Mål efter minut

Kampfaser, hvor dette hold oftest scorer og indkasserer.

Hanworth Villa
ScoredConceded
4
2
0-15
2
2
16-30
5
1
31-45
2
2
46-60
8
1
61-75
3
6
76-90

Mest farlige i minutterne 61-75 (8 mål). Indkasserer flest i 76-90 (6). Balance i sene mål (76-90): -3 - de sene faser er en svaghed.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Avanceret statistik

Skud, afslutninger, boldbesiddelse og forventede mål (xG).

Angrebsprofil

Stil: Kontraangreb
32%
Skudpræcision
skud på mål
0.34
Chancekvalitet
xG pr. skud
1.41
Afslutninger
mål pr. skud på mål

xG pr. skud omkring 0,08 betyder langskud; 0,15+ betyder normalt chancer i feltet.

Vigtige statistiske indikatorer

Et samlet billede af xG, effektivitet, form og kampmønstre fra afsluttede kampe.

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.30
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.53
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-3.9 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.46
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.07
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
126%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
74%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
+0.08
Fastholdelse af føring
Fører ved pausen i 58% af kampene og vinder 58%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.
100%
Forsvar efter pausen
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.3
Sene mål
13% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 0% i de første 15 minutter.
13%

* Alle indikatorer beregnes udelukkende ud fra sæsonstatistik. De er ikke NoFluffPicks-modelprognoser.

Form over de seneste 5, 6 og 10 kampe

Sammenlign holdets seneste kampe i alle turneringer. 5-kampsvinduet reagerer hurtigst på ændringer, mens 10 kampe viser den bredere tendens.

Hjørnespark

Se hvor mange hjørnespark holdet får og tillader, og hvor ofte de vigtigste samlede hjørnelinjer passeres.

Samlet

5 kampe
3.2
Egne hjørnespark pr. kamp
4.0
Modstandernes hjørnespark pr. kamp
7.2
Samlede hjørnespark pr. kamp
40.0%
Over 8,5 hjørnespark
20.0%
Over 9,5 hjørnespark
0.0%
Over 10,5 hjørnespark

Styrken på de seneste modstandere

Den seneste form sættes i perspektiv med modstandernes resultater i ligaen.

1.29
Modstandernes gennemsnitlige PPG
12.3
Modstandernes gennemsnitlige placering
Lettere end gennemsnittet

I Hanworth Villas seneste 10 kampe havde modstanderne i gennemsnit 1.29 point pr. kamp og placering 12.3 ud af 22. Sammenlignet med ligaens gennemsnit var modstanden Lettere end gennemsnittet.

Seneste kampe

Kommende kampe

Runde 15
Chichester City
Hanworth Villa
Runde 16
Hanworth Villa
Plymouth Parkway
Runde 17
Basingstoke Town
Hanworth Villa
Runde 18
Hanworth Villa
Berkhamsted
Runde 19
Frome Town
Hanworth Villa
Runde 20
Hanworth Villa
Poole Town
Runde 21
Yate Town
Hanworth Villa
Runde 22
Hanworth Villa
Malvern Town

FAQ

Hvordan er Hanworth Villas aktuelle form?

Hanworth Villas seneste form er WWLWD, med det seneste resultat først. Holdet har i gennemsnit 1,92 point pr. kamp i denne sæson.

Hvor mange mål scorer Hanworth Villa pr. kamp?

Hanworth Villa scorer i gennemsnit 2,00 mål og indkasserer 1,17 pr. kamp, hvilket giver et klart billede af holdets angreb og forsvar i denne sæson.

Hvor ofte indeholder Hanworth Villas kampe BTTS og Over 2.5?

Begge hold scorer i 67% af Hanworth Villas kampe, og Over 2.5 forekommer i 67%. Holdet holder Clean sheet i 25% af kampene.

Hvem spiller Hanworth Villa mod næste gang?

Hanworth Villas næste kamp er Hanworth Villa mod Chippenham Town den 20. oktober 2026. Statistik før kampen og hele programmet findes længere nede på siden.

Hvor kan jeg se Hanworth Villas statistik og betting picks?

Sammenlign Hanworth Villas sæsonstatistik her, og åbn derefter NoFluffPicks-appen for picks, Value Bets og komplette kampanalyser.