Tokyo-logo

Tokyo

J1 LeagueSæson 2026/2027Rikizo Matsuhashi4. pladsData opdateret pr. 15. oktober 2026
Form (seneste kampe)
DWWWW
4 sejre i træk

Tokyo 2026/2027: sæsonen i tal

Holdprofil

Tokyo spiller i J1 League (Japan) i sæsonen 2026/2027. Liga placering: 4. Næste kendte kamp: Tokyo Verdy.

Form og resultater

Tokyo: 6-2-1, 2,22 point pr. kamp. Seneste fem: DWWWW (2,60 point pr. kamp).

Mål og Clean sheets

Tokyo scorer 1,89 og indkasserer 0,89 mål pr. kamp. Clean sheets: 67%. Uden scoring: 0%.

BTTS og Over/Under

BTTS: 33%. Over 2.5: 44%. Over 3.5: 22%. Gennemsnitligt antal mål i holdets kampe: 2,78.

Målmønstre

Over 2.5 plus BTTS forekom i 22% af kampene. Holdet scorede i begge halvlege i 33% af kampene. Seneste fem: BTTS 20%, Over 2.5 20%.

Halvlege og minutter

Tokyo scorer 0,56 mål i første halvleg og 1,33 i anden. Mest scorende interval: 61-75 (6 mål).

xG og spillestil

Tokyo producerer 1,67 xG og tillader 1,20 xGA pr. kamp. Skud: 15,2 i alt, 4,8 på mål. Boldbesiddelse: 51%.

Vigtige statistiske indikatorer

Tokyo har en netto-xG på 0,47 pr. kamp. PPG for de seneste fem minus sæsonens PPG er 0,38. Dette er historisk holdkontekst, ikke en forudsigelse af det næste resultat.

Sæsonoversigt

2.22Point pr. kamp20 point
1.89Scorede mål / kamp
0.89Indkasserede mål / kamp
44%Over 2.5 mål
33%Begge hold scorede
67%Clean sheets
0%Kampe uden scoring

Resultater

Sejre, uafgjorte og nederlag samlet samt fordelt på hjemme- og udekampe.

Sæsonresultater fordelt
67% W22% D11% L
+9
Målforskel
2.22
PPG (sæson)
2.60
PPG (seneste 5)

Mål

Holdets målproduktion sammenlignet med ligagennemsnit og fordeling af antal mål.

Hvor ofte de scorer mindst...

1 mål100%
2 mål67%
3 mål22%
4 mål0%

Hvor ofte de indkasserer mindst...

1 mål33%
2 mål22%
3 mål11%
4 mål11%

Mållinjer (Over/Under)

Hvor ofte dette holds kampe overskrider måltærskler, inklusive halvlege og ligakontekst.

Halvlege

Mål før pausen44%Ligagennemsnit: 68%
Mindst 2 mål før pausen33%Ligagennemsnit: 36%
Mindst 3 mål før pausen11%Ligagennemsnit: 11%
Mål efter pausen100%Ligagennemsnit: 88%
Mindst 2 mål efter pausen67%Ligagennemsnit: 49%
Mindst 3 mål efter pausen22%Ligagennemsnit: 23%

Målmønstre

Kombinationer af målhændelser i dette holds kampe samt detaljerede gennemsnit fra de seneste fem.

Kombinationer (sæson)

BTTS ved pausen22%
BTTS i begge halvlege11%
Scorede i begge halvlege33%
Mindst 3 mål og BTTS22%
Mindst 3 mål uden BTTS22%

Kampens halvlege

Point, mål, Clean sheets, pausestilling og fordeling på de seneste fem i 1. og 2. halvleg.

Stilling ved pausen

22% W67% D11% L
fører / uafgjort / bagud

Resultater i 2. halvleg

67% W22% D11% L
12
Point ved pausen
1.33
PPG (1. halvleg)
+2
Målforskel
20
Point i 2. halvleg
2.22
PPG (2. halvleg)

Mål og Clean sheets pr. halvleg

Scorede før pausen0.56
Indkasserede før pausen0.33
Scorede efter pausen1.33
Indkasserede efter pausen0.56
Clean sheet før pausen78%
Clean sheet efter pausen67%
Intet mål før pausen56%
Intet mål efter pausen11%
Seneste 5 kampe – detaljer
1. halvleg2. halvleg
PPG (sæson)1.402.60
Scorede mål / kamp0.21.6
Indkasserede mål / kamp0.00.2
Gennemsnitlige mål i kampen0.21.8
Mindst 1 mål20%100%
Mindst 2 mål0%60%
Mindst 3 mål0%20%
Clean sheets100%80%
Kampe uden scoring80%0%
Målforskel+1+7
1. halvleg (Seneste 5): 20% fører - 80% uafgjort - 0% bagud - BTTS ved pausen (seneste 5) 0%
2. halvleg (Seneste 5): 80% vandt - 20% uafgjort - 0% tabte

Mål efter minut

Kampfaser, hvor dette hold oftest scorer og indkasserer.

Tokyo
ScoredConceded
1
0
0-15
0
1
16-30
4
2
31-45
4
2
46-60
6
1
61-75
2
2
76-90

Mest farlige i minutterne 61-75 (6 mål). Indkasserer flest i 31-45 (2). Balance i sene mål (76-90): 0.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Avanceret statistik

Skud, afslutninger, boldbesiddelse og forventede mål (xG).

Angrebsprofil

Stil: Angribende
31%
Skudpræcision
skud på mål
0.11
Chancekvalitet
xG pr. skud
0.40
Afslutninger
mål pr. skud på mål

xG pr. skud omkring 0,08 betyder langskud; 0,15+ betyder normalt chancer i feltet.

Vigtige statistiske indikatorer

Et samlet billede af xG, effektivitet, form og kampmønstre fra afsluttede kampe.

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.47
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.53
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-2.1 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.22
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.31
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
130%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
61%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
+0.38
Fastholdelse af føring
Fører ved pausen i 22% af kampene og vinder 67%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.
305%
Forsvar efter pausen
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.2
Sene mål
12% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 0% i de første 15 minutter.
12%

* Alle indikatorer beregnes udelukkende ud fra sæsonstatistik. De er ikke NoFluffPicks-modelprognoser.

Trup

Spillere med verificerede optrædener i denne sæsons turnering.

Form over de seneste 5, 6 og 10 kampe

Sammenlign holdets seneste kampe i alle turneringer. 5-kampsvinduet reagerer hurtigst på ændringer, mens 10 kampe viser den bredere tendens.

Hjørnespark

Se hvor mange hjørnespark holdet får og tillader, og hvor ofte de vigtigste samlede hjørnelinjer passeres.

Samlet

9 kampe
4.7
Egne hjørnespark pr. kamp
4.4
Modstandernes hjørnespark pr. kamp
9.1
Samlede hjørnespark pr. kamp
44.4%
Over 8,5 hjørnespark
44.4%
Over 9,5 hjørnespark
33.3%
Over 10,5 hjørnespark

Hjemme

5 kampe
3.8
Egne hjørnespark pr. kamp
3.4
Modstandernes hjørnespark pr. kamp
7.2
Samlede hjørnespark pr. kamp
20.0%
Over 8,5 hjørnespark
20.0%
Over 9,5 hjørnespark
20.0%
Over 10,5 hjørnespark

Kort og disciplin

Sammenlign holdets kort med modstandernes, inklusive hvor ofte der gives røde kort.

Samlet

9 kampe
1.4
Holdets kort pr. kamp
0.8
Modstandernes kort pr. kamp
2.2
Samlede kort pr. kamp
22.2%
Over 3.5
11.1%
Over 4.5
22.2%
Røde kort

Hjemme

5 kampe
1.8
Holdets kort pr. kamp
1.0
Modstandernes kort pr. kamp
2.8
Samlede kort pr. kamp
40.0%
Over 3.5
20.0%
Over 4.5
40.0%
Røde kort

Styrken på de seneste modstandere

Den seneste form sættes i perspektiv med modstandernes resultater i ligaen.

1.06
Modstandernes gennemsnitlige PPG
13.2
Modstandernes gennemsnitlige placering
Lettere end gennemsnittet

I Tokyos seneste 6 kampe havde modstanderne i gennemsnit 1.06 point pr. kamp og placering 13.2 ud af 20. Sammenlignet med ligaens gennemsnit var modstanden Lettere end gennemsnittet.

Seneste kampe

Kommende kampe

Runde 11
Tokyo
Kashiwa Reysol
Runde 12
Tokyo
Mito Hollyhock
Runde 13
Fagiano Okayama
Tokyo
Runde 14
Tokyo
Kashima Antlers
Runde 15
Cerezo Osaka
Tokyo
Runde 16
Tokyo
Sanfrecce Hiroshima
Runde 17
Yokohama F. Marinos
Tokyo
Runde 18
Tokyo
Kawasaki Frontale
Runde 19
Avispa Fukuoka
Tokyo

FAQ

Hvordan er Tokyos aktuelle form?

Tokyos seneste form er DWWWW, med det seneste resultat først. Holdet har i gennemsnit 2,22 point pr. kamp i denne sæson.

Hvilken placering har Tokyo i tabellen?

Tokyo ligger nr. 4 i tabellen i J1 League med 20 point.

Hvor mange mål scorer Tokyo pr. kamp?

Sæsonrekorden for Tokyo er 1,89 scorede mål og 0,89 indkasserede pr. kamp.

Hvor ofte indeholder Tokyos kampe BTTS og Over 2.5?

Begge hold scorer i 33% af Tokyos kampe, og Over 2.5 forekommer i 44%. Holdet holder Clean sheet i 67% af kampene.

Hvem spiller Tokyo mod næste gang?

Tokyos næste kamp er Tokyo Verdy mod Tokyo den 17. oktober 2026. Statistik før kampen og hele programmet findes længere nede på siden.

Hvor kan jeg se Tokyos statistik og betting picks?

NoFluffPicks Stats samler Tokyos vigtigste tal. Appen tilføjer bettinganalyser, anbefalede picks og begrundelser for kommende kampe.