76 Iğdır Belediyespor - Kayserispor: kampstatistik
76 Iğdır Belediyespor mod Kayserispor: form, mål og vigtig statistik
Hvad kampen handler om
76 Iğdır Belediyespor spillede mod Kayserispor i 1. Lig (Tyrkiet). Kampen blev spillet 22. august 2026. Stadion: Aktepe Stadı. Slutresultat: 0:1.
Aktuel form
76 Iğdır Belediyespor: 1-0-1, 1,50 point pr. kamp. Kayserispor: 2-0-0, 3,00 point pr. kamp.
Målstatistik
76 Iğdır Belediyespor scorer 1,00 og indkasserer 0,50 mål pr. kamp. Kayserispor scorer 2,00 og indkasserer 0,00. Ligaens gennemsnit: 2,57 mål.
BTTS og Over/Under
BTTS: 76 Iğdır Belediyespor 0 %, Kayserispor 0 %. Over 2.5: 76 Iğdır Belediyespor 0 %, Kayserispor 0 %. Liganiveau: BTTS 43 %, Over 2.5 43 %.
xG, skud og boldbesiddelse
xG pr. kamp: 76 Iğdır Belediyespor 1,21, Kayserispor 1,72. Skud pr. kamp: 76 Iğdır Belediyespor 10,5, Kayserispor 16,5. Gennemsnitlig boldbesiddelse: 76 Iğdır Belediyespor 52 %, Kayserispor 60 %.
Første og anden halvleg
76 Iğdır Belediyespor: fører ved pausen i 50 % af kampene, mål i anden halvleg 0,50. Kayserispor: fører ved pausen i 100 % af kampene, mål i anden halvleg 0,50.
Mål pr. minut
Det stærkeste historiske målinterval er 0-15 (1) for 76 Iğdır Belediyespor og 0-15 (2) for Kayserispor. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.
Ligakontekst
1. Lig: 2,57 mål pr. kamp, BTTS 43 %, Over 2.5 43 %.
Indbyrdes historik
Der findes ingen matchende indbyrdes stikprøve i databasen.
Arkiveret analyse før kampen
Denne analyse blev udarbejdet før kampstart. Konklusionerne bruger kun oplysninger, der var tilgængelige før kampen, og omfatter ikke slutresultatet eller statistik efter kampen.
Generel kam analyse
Kayserispor fører i tabellen og har hentet 10 point i de seneste fem kampe med 3 sejre, mens 76 Iğdır Belediyespor kun har samlet 5 point i samme periode. Gæsterne skaber markant flere chancer på udebane: De har i gennemsnit 17 afslutninger og en xG på 1,84 mod værternes 11 afslutninger og xG på 1,24. Begge hold har indtil videre vundet én kamp i deres respektive roller og holdt nullet i disse kampe, hvilket begrænser omfanget af modstanderens fordel og hjemmebanefordelen for Iğdır. Kayserispor har dog en gennemsnitlig boldbesiddelse på 75% på udebane mod værternes 54%, hvilket bør give dem bedre muligheder for at kontrollere kampens forløb. Gæsternes fordel i den aktuelle form og kvaliteten af de skabte chancer peger på en snæver sejr.
Se det statistiske overblikBTTS - scorer begge hold?
Begge hold står for BTTS i 60 % af deres seneste fem kampe, hvilket er markant over ligaens gennemsnit på 40 %. Iğdır Belediyespor scorer i denne periode i gennemsnit 1,4 mål og lukker det samme antal ind, mens Kayserispor scorer 1,6 mål og indkasserer 1,0. Gæsterne skaber især mange kvalificerede chancer med en xG på 1,93 i deres seneste fem kampe, mens hjemmeholdet tillader modstanderne en xG på 1,16. Iğdır har til gengæld en xG på 1,09, men Kayserispors defensiv tillader modstanderne en xG på 1,33, hvilket giver hjemmeholdet en reel mulighed for at score. Selvom de aktuelle sæsondata viser, at 100 % af kampene har budt på clean sheets, strider den meget lille stikprøve mod begge holds nyere form. Derfor er BTTS: Ja mere sandsynligt.
Se BTTS-statistikOver/Under - målanalyse
Begge hold har 100% af deres ligakampe med mindst 2 mål, men samtidig endte ingen af disse opgør med mere end 2 mål. I deres seneste 5 kampe scorede og indkasserede 76 Iğdır i gennemsnit 1.4 mål, mens Kayserispor scorede 1.6 og indkasserede 1.0, og kun 40% af begge holds kampe endte med over 2.5 mål. Gæsternes forventede offensive potentiale er højere, da deres xG i de seneste fem kampe er 1.93 mod værternes 1.09, men Kayserispor tillader i gennemsnit 1.33 xG. Den samlede projektion på 2.45 mål peger på et realistisk resultat som 1:1, 1:2 eller 2:0, mens 4-målsgrænsen ville kræve en tydelig afvigelse fra begge holds hidtidige profil. Derfor er det stærkeste valg under 3.5 mål, understøttet af 100% af begge holds historiske resultater under denne linje.
Se Over/Under-statistikHT/FT - scenarie for pause og slutresultat
Det mest sandsynlige scenarie er uafgjort ved pausen og sejr til Kayserispor efter kampen, eftersom udeholdet har vundet 3 af de seneste 5 kampe, mens Iğdır Belediyespor kun har vundet 1. I første halvleg har begge hold meget ens tal: De scorer i gennemsnit 0,8 mål og lukker 0,6 ind, mens hjemmeholdet har været uafgjort ved pausen i 40% af deres seneste fem kampe. Kayserispor har dog et tydeligere potentiale efter pausen: De scorer i gennemsnit 0,8 mål, lukker kun 0,4 ind og har vundet anden halvleg i 60% af deres seneste fem kampe. Hjemmeholdet scorer kun 0,6 mål efter pausen og lukker 0,8 ind, mens hele 60% af deres anden halvlege er endt uafgjort, hvilket taler for, at de mere effektive gæster overtager initiativet. Kayserispors fordel bekræftes også af et højere gennemsnitligt xG på 1,84 mod 1,59 samt et lavere xG tilladt modstanderne: 0,89 mod 1,42.
Se statistik for første og anden halvlegHalvleg for halvleg
Kampstatistik
Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?
Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.
Holdstatistik— hvem er mest effektiv?
Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.
Skudkvalitet
| 76 Iğdır Belediyespor | Kayserispor | |
|---|---|---|
| Præcision (skud på mål) | 43% | 27% |
| Chancekvalitet (xG pr. skud) | 0.12 | 0.10 |
| Afslutninger (mål pr. skud på mål) | 0.22 | 0.44 |
xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.
* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.
Holdets form— hvem er i bedst form?
De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.
Kayserispor er 100% bedre på form i de seneste 5.
1.5 point / kamp - 76 Iğdır Belediyespor · 3 point / kamp - Kayserispor
Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?
Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.
Kayserispor er 100% bedre på scorede mål pr. kamp.
1 mål / kamp - 76 Iğdır Belediyespor · 2 mål / kamp - Kayserispor
76 Iğdır Belediyespor scorer i 50% af kampene (1 af 2 kampe), mens Kayserispor holder Clean sheet i 100% (2 af 2 kampe).
Kayserispor scorer i 100% af kampene (2 af 2 kampe), mens 76 Iğdır Belediyespor holder Clean sheet i 50% (1 af 2 kampe).
Hvor ofte de scorer mindst...
Hvor ofte de indkasserer mindst...
* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.
Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?
Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.
Målmønstre
BTTS og antal mål
Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?
Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.
Hele kampen – sammenligning mellem hold (Over)
Over / Under - 76 Iğdır Belediyespor
Over / Under - Kayserispor
1. halvleg
2. halvleg
Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?
Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.
Kayserispor er 100% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).
1.5 point / kamp - 76 Iğdır Belediyespor · 3 point / kamp - Kayserispor
Før pausen (1. halvleg)
Efter pausen (2. halvleg)
76 Iğdır Belediyespor — resultater i anden halvleg
Fører ved pausen i 50% af kampene og vinder 50%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.
Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.
Kayserispor — resultater i anden halvleg
Fører ved pausen i 100% af kampene og vinder 100%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.
Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.
| 1. halvleg | 2. halvleg | |
|---|---|---|
| Point pr. kamp | 1.50 | 2.00 |
| Scorede mål / kamp | 0.5 | 0.5 |
| Indkasserede mål / kamp | 0.5 | 0.0 |
| Gennemsnitlige mål i kampen | 1.0 | 0.5 |
| 1 mål | 100% | 50% |
| 2 mål | 0% | 0% |
| 3 mål | 0% | 0% |
| Clean sheet | 50% | 100% |
| Intet mål | 50% | 50% |
| Målforskel | 0 | +1 |
| 1. halvleg | 2. halvleg | |
|---|---|---|
| Point pr. kamp | 3.00 | 2.00 |
| Scorede mål / kamp | 1.5 | 0.5 |
| Indkasserede mål / kamp | 0.0 | 0.0 |
| Gennemsnitlige mål i kampen | 1.5 | 0.5 |
| 1 mål | 100% | 50% |
| 2 mål | 50% | 0% |
| 3 mål | 0% | 0% |
| Clean sheet | 100% | 100% |
| Intet mål | 0% | 50% |
| Målforskel | +3 | +1 |
* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.
Mål efter minut— hvornår falder målene?
Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.
Mest farlige minutter 0-15 (1 goal). Indkasserer flest i 16-30 (1). Balance i sene mål (76-90): +1 - vinder de sene faser.
Mest farlige minutter 0-15 (2 goals). Balance i sene mål (76-90): 0.
* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.
Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?
En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.
Kamp profil
76 Iğdır Belediyespor
Kayserispor
* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.
Ligakontekst— er dette en målrigt liga?
Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med 1. Lig-gennemsnittet.
Hold mod liga
| 76 Iğdır Belediyespor | Liga | Kayserispor | |
|---|---|---|---|
| Gennemsnitlige mål i kampen | ▼ 1.50 | 2.57 | ▼ 2.00 |
| Begge hold scorede | ▼ 0% | 43% | ▼ 0% |
| Mindst 3 mål (Over 2.5) | ▼ 0% | 43% | ▼ 0% |
| Clean sheets | ▲ 50% | 36% | ▲ 100% |
| Mål før pausen | ▲ 100% | 76% | ▲ 100% |
| Mål efter pausen | ▼ 50% | 67% | ▼ 50% |
^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.
Startopstillinger og spillerhændelser
Verificerede startere, indskiftere og registrerede spillerhændelser for denne kamp.
Hjemmehold
Startopstilling
Indskiftere
Udehold
Startopstilling
Indskiftere
Kampens tidslinje
Mål, kort og udskiftninger i kronologisk rækkefølge.
Dommer og trænere
Åbn deres sæsonprofiler for at sammenligne kampdata, mål og disciplinære tendenser.
FAQ
Hvad blev resultatet af 76 Iğdır Belediyespor mod Kayserispor?
Kampen i 1. Lig sluttede 76 Iğdır Belediyespor 0:1 Kayserispor. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.
Hvad viser målstatistikken før 76 Iğdır Belediyespor mod Kayserispor?
76 Iğdır Belediyespor scorer i gennemsnit 1,00 mål pr. kamp, og Kayserispor scorer 2,00. Gennemsnittet i 1. Lig er 2,57 mål, og Over 2.5 forekommer i 43% af kampene. BTTS forekommer i 0% af 76 Iğdır Belediyespors kampe og 0% af Kayserispors.
Hvordan er den aktuelle form for 76 Iğdır Belediyespor og Kayserispor?
I de seneste fem kampe har 76 Iğdır Belediyespor 1 sejre, 0 uafgjorte og 1 nederlag (1,50 point pr. kamp). Kayserispor har 2 sejre, 0 uafgjorte og 0 nederlag (3,00 point pr. kamp).
Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af 76 Iğdır Belediyespor mod Kayserispor?
Denne side forklarer den statistiske kontekst: form, indbyrdes historik, mål, BTTS og Over/Under. Bettingpicket, Value Bet og den komplette forklaring findes i NoFluffPicks-appen.


