Færøerne - Faroe Islands Premier LeagueData opdateret pr. 03. november 2026

AB - KÍ: kampstatistik

AB-logo
AB
1 : 1pause 1:0
KÍ-logo
KÍ

AB mod KÍ: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

AB spillede mod KÍ i Faroe Islands Premier League (Færøerne). Kampen blev spillet 20. april 2026. Slutresultat: 1:1.

Aktuel form

AB: 3-0-2, 1,80 point pr. kamp. KÍ: 3-2-0, 2,20 point pr. kamp.

Målstatistik

AB scorer 1,60 og indkasserer 1,20 mål pr. kamp. KÍ scorer 2,60 og indkasserer 0,60. Ligaens gennemsnit: 2,73 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: AB 20 %, KÍ 60 %. Over 2.5: AB 60 %, KÍ 40 %. Liganiveau: BTTS 50 %, Over 2.5 58 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: AB 1,19, KÍ 1,64. Skud pr. kamp: AB 8,8, KÍ 11,4. Gennemsnitlig boldbesiddelse: AB 51 %, KÍ 58 %.

Første og anden halvleg

AB: fører ved pausen i 60 % af kampene, mål i anden halvleg 0,60. KÍ: fører ved pausen i 80 % af kampene, mål i anden halvleg 1,20.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 16-30 (3) for AB og 16-30 (4) for KÍ. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

Faroe Islands Premier League: 2,73 mål pr. kamp, BTTS 50 %, Over 2.5 58 %.

Indbyrdes historik

Der findes ingen matchende indbyrdes stikprøve i databasen.

Halvleg for halvleg

1 : 0
1. halvleg
0 : 1
2. halvleg

Kampstatistik

29Boldbesiddelse (%)71
ABKÍ
7Skud25
ABKÍ
3Skud på mål5
ABKÍ
1.17xG2.64
ABKÍ
5Hjørnespark9
ABKÍ
70Farlige angreb97
ABKÍ
7Frispark5
ABKÍ
0Kort2
ABKÍ

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

1.6Scorede mål / kamp2.6
ABKÍ
1.2Indkasserede mål / kamp0.6
ABKÍ
51%Gennemsnitlig boldbesiddelse58%
ABKÍ
3.6Skud på mål / kamp6
ABKÍ

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

8.8Skud pr. kamp11.4
ABKÍ
3.6Skud på mål6
ABKÍ
18.2%Skudkonvertering22.8%
ABKÍ
51%Boldbesiddelse58%
ABKÍ
1.19xG for1.64
ABKÍ
1.7xG imod0.86
ABKÍ

Skudkvalitet

AB: Effektive afslutningerKÍ: Effektive afslutninger
ABKÍ
Præcision (skud på mål)41%53%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.140.14
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.440.43

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

KÍ er 22% bedre på form i de seneste 5.

1.8 point / kamp - AB · 2.2 point / kamp - KÍ

AB
WWLWL
Sæsonens resultatfordeling
60% W0% D40% L
Sæson (V-U-T)
3-0-2
1.80 point / kamp · målforskel +2
Seneste 5 (V-U-T)
3-0-2
1.80 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
2-0-0
Seneste 5 hjemme
2-0-0
WW
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 1.6Indkasserede mål: 1.2xG: 1.19Modstanderens xG: 1.70BTTS: 20%Over 2.5: 60%
KÍ
WDDWW
Ubesjret i de seneste 5 kampe
Sæsonens resultatfordeling
60% W40% D0% L
Sæson (V-U-T)
3-2-0
2.20 point / kamp · målforskel +10
Seneste 5 (V-U-T)
3-2-0
2.20 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
1-1-0
Seneste 5 ude
1-1-0
WD
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 2.6Indkasserede mål: 0.6xG: 1.64Modstanderens xG: 0.86BTTS: 60%Over 2.5: 40%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

KÍ er 63% bedre på scorede mål pr. kamp.

1.6 mål / kamp - AB · 2.6 mål / kamp - KÍ

KÍ er 100% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

1.2 mål / kamp - AB · 0.6 mål / kamp - KÍ

ABs scoringsprofil: stærk

AB scorer i 80% af kampene (4 af 5 kampe), mens KÍ holder Clean sheet i 40% (2 af 5 kampe).

KÍs scoringsprofil: blandet

KÍ scorer i 80% af kampene (4 af 5 kampe), mens AB holder Clean sheet i 60% (3 af 5 kampe).

8Scorede mål (sæson)13
ABKÍ
6Indkasserede mål (sæson)3
ABKÍ
2.8Gennemsnitlige mål i kampen3.2
ABKÍ
8Scorede mål (seneste 5)13
ABKÍ
6Indkasserede mål (seneste 5)3
ABKÍ

Hvor ofte de scorer mindst...

80%1 mål80%
ABKÍ
60%2 mål40%
ABKÍ
20%3 mål40%
ABKÍ
0%4 mål40%
ABKÍ

Hvor ofte de indkasserer mindst...

40%1 mål60%
ABKÍ
40%2 mål0%
ABKÍ
20%3 mål0%
ABKÍ
20%4 mål0%
ABKÍ

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

Målmønstre

20%BTTS ved pausen0%
ABKÍ
0%BTTS i begge halvlege0%
ABKÍ
60%Scorede i begge halvlege40%
ABKÍ

BTTS og antal mål

20%Mindst 3 mål og BTTS40%
ABKÍ
40%Mindst 3 mål uden BTTS0%
ABKÍ
20%BTTS – seneste 560%
ABKÍ

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

1. halvleg

100%Mindst 1 mål før pausen80%
ABKÍ
40%Mindst 2 mål før pausen40%
ABKÍ
0%Mindst 3 mål før pausen20%
ABKÍ

2. halvleg

100%Mindst 1 mål efter pausen60%
ABKÍ
20%Mindst 2 mål efter pausen40%
ABKÍ
20%Mindst 3 mål efter pausen40%
ABKÍ

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

KÍ er 30% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

2 point / kamp - AB · 2.6 point / kamp - KÍ

AB — stilling ved pausen
60% fører20% uafgjort20% bagud
KÍ — stilling ved pausen
80% fører20% uafgjort0% bagud

Før pausen (1. halvleg)

2Point pr. kamp (1. halvleg)2.6
ABKÍ
1Scorede mål (1. halvleg)1.4
ABKÍ
0.4Indkasserede mål (1. halvleg)0
ABKÍ
1.4Gennemsnitlige mål (1. halvleg)1.4
ABKÍ
60%Clean sheet før pausen100%
ABKÍ
20%Ingen mål før pausen20%
ABKÍ

Efter pausen (2. halvleg)

1.8Point pr. kamp (2. halvleg)1.6
ABKÍ
0.6Scorede mål (2. halvleg)1.2
ABKÍ
0.8Indkasserede mål (2. halvleg)0.6
ABKÍ
1.4Gennemsnitlige mål (2. halvleg)1.8
ABKÍ
60%Clean sheet efter pausen40%
ABKÍ
40%Ingen mål efter pausen60%
ABKÍ

AB — resultater i anden halvleg

60% W0% D40% L
10
Point ved pausen
5
Mål ved pausen
+3
Målforskel (1. halvleg)
9
Point i 2. halvleg
-1
Målforskel (2. halvleg)
2.00
PPG før pausen
Fastholdelse af føring100%

Fører ved pausen i 60% af kampene og vinder 60%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.4

Indkasserer 0.4 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

KÍ — resultater i anden halvleg

40% W40% D20% L
13
Point ved pausen
7
Mål ved pausen
+7
Målforskel (1. halvleg)
8
Point i 2. halvleg
+3
Målforskel (2. halvleg)
2.60
PPG før pausen
Fastholdelse af føring75%

Fører ved pausen i 80% af kampene og vinder 60%. Mister nogle gange føringen efter pausen.

Forsvar efter pausen+0.6

Indkasserer 0.6 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

AB — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp2.001.80
Scorede mål / kamp1.00.6
Indkasserede mål / kamp0.40.8
Gennemsnitlige mål i kampen1.41.4
1 mål100%100%
2 mål40%20%
3 mål0%20%
Clean sheet60%60%
Intet mål20%40%
Målforskel+3-1
Pause: 60% fører - 20% uafgjort - 20% bagud
2. halvleg: 60% vundet - 0% uafgjort - 40% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 20% - Samlet antal mål ved pausen: 5
KÍ — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp2.601.60
Scorede mål / kamp1.41.2
Indkasserede mål / kamp0.00.6
Gennemsnitlige mål i kampen1.41.8
1 mål80%60%
2 mål40%40%
3 mål20%40%
Clean sheet100%40%
Intet mål20%60%
Målforskel+7+3
Pause: 80% fører - 20% uafgjort - 0% bagud
2. halvleg: 40% vundet - 40% uafgjort - 20% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 7

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

AB
ScoredeIndkasserede
1
1
0-15
3
1
16-30
1
0
31-45
3
0
46-60
0
1
61-75
0
3
76-90

Mest farlige minutter 16-30 (3 goals). Indkasserer flest i 76-90 (3). Balance i sene mål (76-90): -3 - de sene faser er en svaghed.

KÍ
ScoredeIndkasserede
1
0
0-15
4
0
16-30
2
0
31-45
4
1
46-60
1
1
61-75
1
1
76-90

Mest farlige minutter 16-30 (4 goals). Indkasserer flest i 46-60 (1). Balance i sene mål (76-90): 0.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

3.00
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
1.1 : 1.9
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
110%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
40%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
-100%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
64%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
4%
0:0-risiko
omkring 1 ud af 25 kampe
0-1
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

AB

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.51
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.91
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-0.6 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.41
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.50
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
90%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
125%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
0.00
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
-0.4
Sene mål
0% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 13% i de første 15 minutter.
0%

KÍ

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.78
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+1.22
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-3.2 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.96
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.26
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
271%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
34%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
0.00
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
-0.2
Sene mål
8% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 8% i de første 15 minutter.
8%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med Faroe Islands Premier League-gennemsnittet.

Hold mod liga

ABLigaKÍ
Gennemsnitlige mål i kampen• 2.802.73▲ 3.20
Begge hold scorede▼ 20%50%▲ 60%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▲ 60%58%▼ 40%
Clean sheets▲ 60%31%▲ 40%
Mål før pausen▲ 100%65%▲ 80%
Mål efter pausen▲ 100%81%▼ 60%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

2.73
Gennemsnitlige mål pr. kamp
50%
Begge hold scorede
58%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
31%
Clean sheets
1.77
Hjemmemål / kamp
0.96
Udemål / kamp
+84%
Fordel i hjemmeangreb
+46%
Fordel i hjemmeforsvar
+35%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
65%
1 mål
31%
2 mål
4%
3 mål
0%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
81%
1 mål
50%
2 mål
31%
3 mål
12%
4 mål

Startopstillinger og spillerhændelser

Verificerede startere, indskiftere og registrerede spillerhændelser for denne kamp.

Kampens tidslinje

Mål, kort og udskiftninger i kronologisk rækkefølge.

  1. KÍGult kortHallur Hansson
  2. KÍUdskiftningInd: Gilli RólantssonUd: Erlend Hustad
  3. KÍUdskiftningInd: Deni PavlovićUd: Dávid Reynheim
  4. ABUdskiftningInd: Ørvur IsfeldUd: Mathias Birk Friis

Dommer og trænere

Åbn deres sæsonprofiler for at sammenligne kampdata, mål og disciplinære tendenser.

FAQ

Hvad blev resultatet af AB mod KÍ?

Kampen i Faroe Islands Premier League sluttede AB 1:1 KÍ. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.

Hvad viser målstatistikken før AB mod KÍ?

AB scorer i gennemsnit 1,60 mål pr. kamp, og KÍ scorer 2,60. Gennemsnittet i Faroe Islands Premier League er 2,73 mål, og Over 2.5 forekommer i 58% af kampene. BTTS forekommer i 20% af ABs kampe og 60% af KÍs.

Hvordan er den aktuelle form for AB og KÍ?

I de seneste fem kampe har AB 3 sejre, 0 uafgjorte og 2 nederlag (1,80 point pr. kamp). KÍ har 3 sejre, 2 uafgjorte og 0 nederlag (2,20 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af AB mod KÍ?

Brug denne side til at sammenligne tallene bag AB mod KÍ. Åbn NoFluffPicks-appen for bettinganalysen, picket, Value Bet og forklaringen.