Wales - Welsh Premier LeagueEsenler StadyumuData opdateret pr. 15. oktober 2026

Airbus UK - Trefelin: kampstatistik

Airbus UK-logo
Airbus UK
3 : 0pause 2:0
Trefelin-logo
Trefelin

Airbus UK mod Trefelin: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Airbus UK spillede mod Trefelin i Welsh Premier League (Wales). Kampen blev spillet 3. oktober 2026. Stadion: Esenler Stadyumu. Slutresultat: 3:0.

Aktuel form

Airbus UK: 2-0-3, 1,20 point pr. kamp. Trefelin: 0-2-3, 0,40 point pr. kamp.

Målstatistik

Airbus UK scorer 1,64 og indkasserer 1,55 mål pr. kamp. Trefelin scorer 0,45 og indkasserer 2,45. Ligaens gennemsnit: 3,34 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Airbus UK 36 %, Trefelin 45 %. Over 2.5: Airbus UK 45 %, Trefelin 45 %. Liganiveau: BTTS 53 %, Over 2.5 61 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Airbus UK 1,54, Trefelin 0,92. Skud pr. kamp: Airbus UK 13,3, Trefelin 7,2. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Airbus UK 49 %, Trefelin 45 %.

Første og anden halvleg

Airbus UK: fører ved pausen i 45 % af kampene, mål i anden halvleg 0,82. Trefelin: fører ved pausen i 0 % af kampene, mål i anden halvleg 0,36.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 61-75 (5) for Airbus UK og 61-75 (2) for Trefelin. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

Welsh Premier League: 3,34 mål pr. kamp, BTTS 53 %, Over 2.5 61 %.

Indbyrdes historik

Der findes ingen matchende indbyrdes stikprøve i databasen.

Arkiveret analyse før kampen

Denne analyse blev udarbejdet før kampstart. Konklusionerne bruger kun oplysninger, der var tilgængelige før kampen, og omfatter ikke slutresultatet eller statistik efter kampen.

Generel kam analyse

Airbus UK har vundet 3 af sine seneste 5 hjemmekampe, mens Trefelin i sine seneste fem udekampe har noteret 3 nederlag og 2 uafgjorte. Hjemmeholdet scorer i gennemsnit 2,4 mål pr. kamp på eget græs med 6,2 skud på mål, mens gæsterne kun scorer 0,6 mål på udebane med 2,8 skud på mål. Airbus UKs overtag bekræftes af chancerne: holdets xG på hjemmebane er 1,62 mod Trefelins xG på 0,87 på udebane. Gæsternes defensiv taler også til hjemmeholdets fordel, da de i gennemsnit indkasserer 2,4 mål på udebane, mens Airbus UK tillader 1,4 mål på hjemmebane. Selvom hjemmeholdet har tabt 3 af sine seneste 5 kampe samlet set, har Trefelin ikke vundet en eneste kamp i samme periode og har indkasseret 10 mål, så en sejr til Airbus UK er fortsat det mest sandsynlige udfald.

Se det statistiske overblik
BTTS - scorer begge hold?

Det stærkeste tegn peger på, at mindst ét af holdene ikke scorer: Airbus har ikke scoret i 67 % af kampene, mens det samme gælder for Trefelin i 40 %. Hjemmeholdet scorer i gennemsnit 0,33 mål, udeholdet 0,60, mens deres gennemsnitlige xG er henholdsvis 0,97 og 0,87, hvilket tyder på begrænset offensiv styrke hos begge hold. De svage forsvar øger risikoen for, at begge hold scorer, da de i gennemsnit indkasserer henholdsvis 2,5 og 2,4 mål, og ingen af holdene har holdt nullet. I de seneste fem kampe har Airbus forbedret sit målsnit til 1,4 mål, mens Trefelin fortsat ligger på 0,6. Derfor vurderer jeg, at det er lidt mere sandsynligt, at kun ét hold scorer, end at BTTS går hjem.

Se BTTS-statistik
Over/Under - målanalyse

Det stærkeste signal peger på mindst to mål: Over 1,5 er gået hjem i 83% af Airbus UKs kampe og 100% af Trefelins kampe. Begge hold har indkasseret mål i samtlige af deres kampe, og de har i gennemsnit lukket henholdsvis 2,5 og 2,4 mål ind pr. kamp. Et svagere argument for de højere linjer er holdenes offensive effektivitet: Hjemmeholdet scorer i gennemsnit 0,33 mål, mens gæsterne scorer 0,6, selvom Airbus UK har løftet sit gennemsnit til 1,4 i de seneste fem kampe. Derfor taler prognosen på 2,7 mål for Over 1,5, mens linjen Over 2,5 fortsat er betydeligt mere usikker: Den er gået hjem i 50% af hjemmeholdets kampe og 40% af gæsternes kampe.

Se Over/Under-statistik
HT/FT - scenarie for pause og slutresultat

Det stærkeste signal om, at Airbus UK fører ved pausen, kommer fra de seneste fem kampe: Hjemmeholdet var foran på dette tidspunkt tre gange, mens Trefelin var bagud tre gange. I denne periode scorede Airbus i gennemsnit 1,0 mål i første halvleg og indkasserede 0,4, mens Trefelin scorede 0,2 og indkasserede 0,8. De seneste fem kampe taler også for, at Airbus holder føringen: Airbus vandt to kampe og scorede i gennemsnit 1,4 mål, mens Trefelin ikke vandt nogen og scorede 0,6 mål. Spillet på 1/1 er dog forbundet med stor usikkerhed, fordi Airbus ikke har vundet nogen af sine seks hjemmekampe i sæsonen og var bagud ved pausen i fem af dem. Derfor er scenariet, hvor hjemmeholdet fører fra pausen til slutfløjtet, det mest sandsynlige enkeltudfald, men det vurderes kun til 23%.

Se statistik for første og anden halvleg

Halvleg for halvleg

2 : 0
1. halvleg
1 : 0
2. halvleg

Kampstatistik

49Boldbesiddelse (%)51
Airbus UKTrefelin
18Skud9
Airbus UKTrefelin
7Skud på mål2
Airbus UKTrefelin
1.97xG1.13
Airbus UKTrefelin
5Hjørnespark3
Airbus UKTrefelin
49Farlige angreb58
Airbus UKTrefelin
8Frispark7
Airbus UKTrefelin
1Kort3
Airbus UKTrefelin

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

Airbus UKTrefelin
1.64Scorede mål / kamp0.45
Airbus UKTrefelin
1.55Indkasserede mål / kamp2.45
Airbus UKTrefelin
49%Gennemsnitlig boldbesiddelse45%
Airbus UKTrefelin
5.73Skud på mål / kamp2.27
Airbus UKTrefelin

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

13.27Skud pr. kamp7.18
Airbus UKTrefelin
5.73Skud på mål2.27
Airbus UKTrefelin
12.3%Skudkonvertering6.3%
Airbus UKTrefelin
49%Boldbesiddelse45%
Airbus UKTrefelin
1.54xG for0.92
Airbus UKTrefelin
1.46xG imod1.94
Airbus UKTrefelin

Skudkvalitet

Airbus UK: BalanceretTrefelin: Balanceret
Airbus UKTrefelin
Præcision (skud på mål)43%32%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.120.13
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.290.20

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Airbus UK er 200% bedre på form i de seneste 5.

1.2 point / kamp - Airbus UK · 0.4 point / kamp - Trefelin

Airbus UK
WLLWL
Sæsonens resultatfordeling
45% W0% D55% L
Sæson (V-U-T)
5-0-6
1.36 point / kamp · målforskel +1
Seneste 5 (V-U-T)
2-0-3
1.20 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
3-0-2
Seneste 5 hjemme
3-0-2
LWWLW
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 1.4Indkasserede mål: 1.6xG: 1.32Modstanderens xG: 1.59BTTS: 40%Over 2.5: 60%
Trefelin
DLLDL
Ingen sejr i de seneste 5 kampe
Sæsonens resultatfordeling
0% W27% D73% L
Sæson (V-U-T)
0-3-8
0.27 point / kamp · målforskel -22
Seneste 5 (V-U-T)
0-2-3
0.40 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
0-2-3
Seneste 5 ude
0-2-3
LLLDD
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 0.6Indkasserede mål: 2.0xG: 0.84Modstanderens xG: 2.19BTTS: 60%Over 2.5: 40%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Airbus UK er 264% bedre på scorede mål pr. kamp.

1.64 mål / kamp - Airbus UK · 0.45 mål / kamp - Trefelin

Airbus UK er 58% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

1.55 mål / kamp - Airbus UK · 2.45 mål / kamp - Trefelin

Airbus UKs scoringsprofil: meget stærk

Airbus UK scorer i 64% af kampene (7 af 11 kampe), mens Trefelin holder Clean sheet i 0% (0 af 11 kampe).

Trefelins scoringsprofil: blandet

Trefelin scorer i 45% af kampene (5 af 11 kampe), mens Airbus UK holder Clean sheet i 27% (3 af 11 kampe).

18Scorede mål (sæson)5
Airbus UKTrefelin
17Indkasserede mål (sæson)27
Airbus UKTrefelin
3.18Gennemsnitlige mål i kampen2.91
Airbus UKTrefelin
7Scorede mål (seneste 5)3
Airbus UKTrefelin
8Indkasserede mål (seneste 5)10
Airbus UKTrefelin

Hvor ofte de scorer mindst...

64%1 mål45%
Airbus UKTrefelin
45%2 mål0%
Airbus UKTrefelin
18%3 mål0%
Airbus UKTrefelin
18%4 mål0%
Airbus UKTrefelin

Hvor ofte de indkasserer mindst...

73%1 mål100%
Airbus UKTrefelin
55%2 mål64%
Airbus UKTrefelin
18%3 mål36%
Airbus UKTrefelin
9%4 mål27%
Airbus UKTrefelin

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

Målmønstre

9%BTTS ved pausen9%
Airbus UKTrefelin
9%BTTS i begge halvlege0%
Airbus UKTrefelin
36%Scorede i begge halvlege0%
Airbus UKTrefelin

BTTS og antal mål

36%Mindst 3 mål og BTTS18%
Airbus UKTrefelin
9%Mindst 3 mål uden BTTS27%
Airbus UKTrefelin
40%BTTS – seneste 560%
Airbus UKTrefelin

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

1. halvleg

82%Mindst 1 mål før pausen73%
Airbus UKTrefelin
27%Mindst 2 mål før pausen45%
Airbus UKTrefelin
18%Mindst 3 mål før pausen18%
Airbus UKTrefelin

2. halvleg

82%Mindst 1 mål efter pausen73%
Airbus UKTrefelin
45%Mindst 2 mål efter pausen36%
Airbus UKTrefelin
27%Mindst 3 mål efter pausen27%
Airbus UKTrefelin

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Airbus UK er 474% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

1.55 point / kamp - Airbus UK · 0.27 point / kamp - Trefelin

Airbus UK — stilling ved pausen
45% fører18% uafgjort36% bagud
Trefelin — stilling ved pausen
0% fører27% uafgjort73% bagud

Før pausen (1. halvleg)

1.55Point pr. kamp (1. halvleg)0.27
Airbus UKTrefelin
0.82Scorede mål (1. halvleg)0.09
Airbus UKTrefelin
0.55Indkasserede mål (1. halvleg)1.36
Airbus UKTrefelin
1.36Gennemsnitlige mål (1. halvleg)1.45
Airbus UKTrefelin
55%Clean sheet før pausen27%
Airbus UKTrefelin
55%Ingen mål før pausen91%
Airbus UKTrefelin

Efter pausen (2. halvleg)

1.36Point pr. kamp (2. halvleg)0.91
Airbus UKTrefelin
0.82Scorede mål (2. halvleg)0.36
Airbus UKTrefelin
1Indkasserede mål (2. halvleg)1.09
Airbus UKTrefelin
1.82Gennemsnitlige mål (2. halvleg)1.45
Airbus UKTrefelin
45%Clean sheet efter pausen45%
Airbus UKTrefelin
45%Ingen mål efter pausen64%
Airbus UKTrefelin

Airbus UK — resultater i anden halvleg

36% W27% D36% L
17
Point ved pausen
9
Mål ved pausen
+3
Målforskel (1. halvleg)
15
Point i 2. halvleg
-2
Målforskel (2. halvleg)
1.55
PPG før pausen
Fastholdelse af føring100%

Fører ved pausen i 45% af kampene og vinder 45%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.4

Indkasserer 0.4 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Trefelin — resultater i anden halvleg

18% W36% D45% L
3
Point ved pausen
1
Mål ved pausen
-14
Målforskel (1. halvleg)
10
Point i 2. halvleg
-8
Målforskel (2. halvleg)
0.27
PPG før pausen
Forsvar efter pausen-0.3

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

Airbus UK — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp2.001.00
Scorede mål / kamp1.00.4
Indkasserede mål / kamp0.41.2
Gennemsnitlige mål i kampen1.41.6
1 mål80%80%
2 mål40%60%
3 mål20%20%
Clean sheet80%40%
Intet mål40%60%
Målforskel+3-4
Pause: 60% fører - 20% uafgjort - 20% bagud
2. halvleg: 20% vundet - 40% uafgjort - 40% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 5
Trefelin — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp0.400.80
Scorede mål / kamp0.20.4
Indkasserede mål / kamp0.81.2
Gennemsnitlige mål i kampen1.01.6
1 mål60%100%
2 mål20%40%
3 mål20%20%
Clean sheet40%20%
Intet mål80%60%
Målforskel-3-4
Pause: 0% fører - 40% uafgjort - 60% bagud
2. halvleg: 20% vundet - 20% uafgjort - 60% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 20% - Samlet antal mål ved pausen: 1

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Airbus UK
ScoredeIndkasserede
3
0
0-15
4
3
16-30
2
3
31-45
1
4
46-60
5
3
61-75
3
4
76-90

Mest farlige minutter 61-75 (5 goals). Indkasserer flest i 46-60 (4). Balance i sene mål (76-90): -1 - de sene faser er en svaghed.

Trefelin
ScoredeIndkasserede
0
5
0-15
0
3
16-30
1
7
31-45
0
5
46-60
2
3
61-75
2
4
76-90

Mest farlige minutter 61-75 (2 goals). Indkasserer flest i 31-45 (7). Balance i sene mål (76-90): -2 - de sene faser er en svaghed.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

3.04
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
2.0 : 1.0
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
91%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
41%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
-100%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
29%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
20%
0:0-risiko
omkring 1 ud af 5 kampe
2-3
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Airbus UK

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.08
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.01
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-2.4 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.10
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.09
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
90%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
103%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
-0.16
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
0.0
Sene mål
17% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 17% i de første 15 minutter.
17%

Trefelin

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-1.02
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-0.98
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
+1.9 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.47
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.51
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
30%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
134%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
+0.13
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.3
Sene mål
40% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 0% i de første 15 minutter.
40%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med Welsh Premier League-gennemsnittet.

Hold mod liga

Airbus UKLigaTrefelin
Gennemsnitlige mål i kampen▼ 3.183.34▼ 2.91
Begge hold scorede▼ 36%53%▼ 45%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▼ 45%61%▼ 45%
Clean sheets▲ 27%24%▼ 0%
Mål før pausen▲ 82%78%▼ 73%
Mål efter pausen▼ 82%86%▼ 73%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

3.34
Gennemsnitlige mål pr. kamp
53%
Begge hold scorede
61%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
24%
Clean sheets
1.83
Hjemmemål / kamp
1.51
Udemål / kamp
+21%
Fordel i hjemmeangreb
+17%
Fordel i hjemmeforsvar
+19%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
78%
1 mål
40%
2 mål
23%
3 mål
9%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
86%
1 mål
55%
2 mål
27%
3 mål
11%
4 mål

Startopstillinger og spillerhændelser

Verificerede startere, indskiftere og registrerede spillerhændelser for denne kamp.

Kampens tidslinje

Mål, kort og udskiftninger i kronologisk rækkefølge.

  1. Airbus UKMålGeorge PeersAssist: Jack Parry
  2. Airbus UKMålKaiden Cooke
  3. TrefelinUdskiftningInd: Roan PiperUd: Tyler Brock
  4. Airbus UKGult kortJack Parry
  5. TrefelinGult kortKostya Georgievsky
  6. Airbus UKUdskiftningInd: Jacob ClementUd: Louie Fallon
  7. TrefelinGult kortBayan Aman
  8. TrefelinUdskiftningInd: Louis PhillipsUd: Louis Caramella-Gerrard
  9. TrefelinUdskiftningInd: Callum SaundersUd: Bayan Aman
  10. Airbus UKUdskiftningInd: Joe PalmerUd: Mason Blackwell Jones

Dommer og trænere

Åbn deres sæsonprofiler for at sammenligne kampdata, mål og disciplinære tendenser.

FAQ

Hvad blev resultatet af Airbus UK mod Trefelin?

Kampen i Welsh Premier League sluttede Airbus UK 3:0 Trefelin. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.

Hvad viser målstatistikken før Airbus UK mod Trefelin?

Airbus UK scorer i gennemsnit 1,64 mål pr. kamp, og Trefelin scorer 0,45. Gennemsnittet i Welsh Premier League er 3,34 mål, og Over 2.5 forekommer i 61% af kampene. BTTS forekommer i 36% af Airbus UKs kampe og 45% af Trefelins.

Hvordan er den aktuelle form for Airbus UK og Trefelin?

I de seneste fem kampe har Airbus UK 2 sejre, 0 uafgjorte og 3 nederlag (1,20 point pr. kamp). Trefelin har 0 sejre, 2 uafgjorte og 3 nederlag (0,40 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Airbus UK mod Trefelin?

Kampstatistikken er offentlig her; den komplette bettinganalyse og det anbefalede pick findes i NoFluffPicks-appen.