Brasilien - Serie AArena de BaixadaData opdateret pr. 15. oktober 2026

Atlético PR - Palmeiras: kampstatistik

Begrundelse:

Fuld analyse og pick i appen

Se bettinganalysen, picket, Value Bet og den fulde begrundelse for denne kamp.

Se analyse og pick

Atlético PR mod Palmeiras: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Atlético PR spiller mod Palmeiras i Serie A (Brasilien). Kampen er planlagt til 17. oktober 2026. Stadion: Arena de Baixada.

Aktuel form

Atlético PR: 2-2-1, 1,60 point pr. kamp. Palmeiras: 3-2-0, 2,20 point pr. kamp.

Målstatistik

Atlético PR scorer 1,63 og indkasserer 1,17 mål pr. kamp. Palmeiras scorer 1,73 og indkasserer 0,73. Ligaens gennemsnit: 2,68 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Atlético PR 60 %, Palmeiras 57 %. Over 2.5: Atlético PR 53 %, Palmeiras 50 %. Liganiveau: BTTS 60 %, Over 2.5 52 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Atlético PR 1,45, Palmeiras 1,67. Skud pr. kamp: Atlético PR 12,9, Palmeiras 15,5. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Atlético PR 47 %, Palmeiras 53 %.

Første og anden halvleg

Atlético PR: fører ved pausen i 33 % af kampene, mål i anden halvleg 0,80. Palmeiras: fører ved pausen i 53 % af kampene, mål i anden halvleg 0,83.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 0-15 (13) for Atlético PR og 16-30 (10) for Palmeiras. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

Serie A: 2,68 mål pr. kamp, BTTS 60 %, Over 2.5 52 %.

Indbyrdes historik

Før denne kamp var 1 tidligere indbyrdes kampe tilgængelige: 0-0-1. Gennemsnitlige mål 1,00, BTTS 0 %.

Før kampen

1X2-odds

(2.93)
(3.39)
(2.47)

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

Atlético PRPalmeiras
1.63Scorede mål / kamp1.73
Atlético PRPalmeiras
1.17Indkasserede mål / kamp0.73
Atlético PRPalmeiras
47%Gennemsnitlig boldbesiddelse53%
Atlético PRPalmeiras
5.17Skud på mål / kamp5.17
Atlético PRPalmeiras

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

12.87Skud pr. kamp15.5
Atlético PRPalmeiras
5.17Skud på mål5.17
Atlético PRPalmeiras
12.7%Skudkonvertering11.2%
Atlético PRPalmeiras
47%Boldbesiddelse53%
Atlético PRPalmeiras
1.45xG for1.67
Atlético PRPalmeiras
1.41xG imod1.4
Atlético PRPalmeiras

Skudkvalitet

Atlético PR: KontraangrebPalmeiras: Angribende
Atlético PRPalmeiras
Præcision (skud på mål)40%33%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.110.11
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.320.33

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Palmeiras er 38% bedre på form i de seneste 5.

1.6 point / kamp - Atlético PR · 2.2 point / kamp - Palmeiras

Atlético PR
LDWDW
Sæsonens resultatfordeling
50% W27% D23% L
Sæson (V-U-T)
15-8-7
1.77 point / kamp · målforskel +14
Seneste 5 (V-U-T)
2-2-1
1.60 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
9-5-1
Seneste 5 hjemme
2-3-0
WDDWD
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 2.4Indkasserede mål: 2.0xG: 1.84Modstanderens xG: 1.91BTTS: 100%Over 2.5: 100%
Palmeiras
DWDWW
Ubesjret i de seneste 5 kampe
Sæsonens resultatfordeling
60% W30% D10% L
Sæson (V-U-T)
18-9-3
2.10 point / kamp · målforskel +30
Seneste 5 (V-U-T)
3-2-0
2.20 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
7-6-2
Seneste 5 ude
1-3-1
WLDDD
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 1.4Indkasserede mål: 0.2xG: 2.40Modstanderens xG: 1.09BTTS: 20%Over 2.5: 20%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Palmeiras er 6% bedre på scorede mål pr. kamp.

1.63 mål / kamp - Atlético PR · 1.73 mål / kamp - Palmeiras

Palmeiras er 60% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

1.17 mål / kamp - Atlético PR · 0.73 mål / kamp - Palmeiras

Atlético PRs scoringsprofil: stærk

Atlético PR scorer i 80% af kampene (24 af 30 kampe), mens Palmeiras holder Clean sheet i 43% (13 af 30 kampe).

Palmeirass scoringsprofil: meget stærk

Palmeiras scorer i 87% af kampene (26 af 30 kampe), mens Atlético PR holder Clean sheet i 27% (8 af 30 kampe).

49Scorede mål (sæson)52
Atlético PRPalmeiras
35Indkasserede mål (sæson)22
Atlético PRPalmeiras
2.8Gennemsnitlige mål i kampen2.47
Atlético PRPalmeiras
12Scorede mål (seneste 5)7
Atlético PRPalmeiras
10Indkasserede mål (seneste 5)1
Atlético PRPalmeiras

Hvor ofte de scorer mindst...

80%1 mål87%
Atlético PRPalmeiras
57%2 mål47%
Atlético PRPalmeiras
20%3 mål23%
Atlético PRPalmeiras
7%4 mål13%
Atlético PRPalmeiras

Hvor ofte de indkasserer mindst...

73%1 mål57%
Atlético PRPalmeiras
27%2 mål13%
Atlético PRPalmeiras
17%3 mål3%
Atlético PRPalmeiras
0%4 mål0%
Atlético PRPalmeiras

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

60%
Ligagennemsnit

Målmønstre

33%BTTS ved pausen20%
Atlético PRPalmeiras
13%BTTS i begge halvlege7%
Atlético PRPalmeiras
43%Scorede i begge halvlege40%
Atlético PRPalmeiras

BTTS og antal mål

50%Mindst 3 mål og BTTS43%
Atlético PRPalmeiras
3%Mindst 3 mål uden BTTS7%
Atlético PRPalmeiras
100%BTTS – seneste 520%
Atlético PRPalmeiras

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

1. halvleg

83%Mindst 1 mål før pausen73%
Atlético PRPalmeiras
50%Mindst 2 mål før pausen33%
Atlético PRPalmeiras
13%Mindst 3 mål før pausen7%
Atlético PRPalmeiras

2. halvleg

77%Mindst 1 mål efter pausen60%
Atlético PRPalmeiras
43%Mindst 2 mål efter pausen50%
Atlético PRPalmeiras
10%Mindst 3 mål efter pausen17%
Atlético PRPalmeiras

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Palmeiras er 45% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

1.4 point / kamp - Atlético PR · 2.03 point / kamp - Palmeiras

Atlético PR — stilling ved pausen
33% fører40% uafgjort27% bagud
Palmeiras — stilling ved pausen
53% fører43% uafgjort3% bagud

Før pausen (1. halvleg)

1.4Point pr. kamp (1. halvleg)2.03
Atlético PRPalmeiras
0.83Scorede mål (1. halvleg)0.9
Atlético PRPalmeiras
0.63Indkasserede mål (1. halvleg)0.23
Atlético PRPalmeiras
1.47Gennemsnitlige mål (1. halvleg)1.13
Atlético PRPalmeiras
43%Clean sheet før pausen77%
Atlético PRPalmeiras
40%Ingen mål før pausen30%
Atlético PRPalmeiras

Efter pausen (2. halvleg)

1.53Point pr. kamp (2. halvleg)1.5
Atlético PRPalmeiras
0.8Scorede mål (2. halvleg)0.83
Atlético PRPalmeiras
0.53Indkasserede mål (2. halvleg)0.5
Atlético PRPalmeiras
1.33Gennemsnitlige mål (2. halvleg)1.33
Atlético PRPalmeiras
60%Clean sheet efter pausen60%
Atlético PRPalmeiras
37%Ingen mål efter pausen43%
Atlético PRPalmeiras

Atlético PR — resultater i anden halvleg

37% W43% D20% L
42
Point ved pausen
25
Mål ved pausen
+6
Målforskel (1. halvleg)
46
Point i 2. halvleg
+8
Målforskel (2. halvleg)
1.40
PPG før pausen
Fastholdelse af føring152%

Fører ved pausen i 33% af kampene og vinder 50%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen-0.1

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

Palmeiras — resultater i anden halvleg

30% W60% D10% L
61
Point ved pausen
27
Mål ved pausen
+20
Målforskel (1. halvleg)
45
Point i 2. halvleg
+10
Målforskel (2. halvleg)
2.03
PPG før pausen
Fastholdelse af føring113%

Fører ved pausen i 53% af kampene og vinder 60%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.3

Indkasserer 0.3 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Atlético PR — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.801.00
Scorede mål / kamp1.60.8
Indkasserede mål / kamp0.81.2
Gennemsnitlige mål i kampen2.42.0
1 mål100%100%
2 mål100%80%
3 mål40%20%
Clean sheet20%20%
Intet mål0%20%
Målforskel+4-2
Pause: 40% fører - 60% uafgjort - 0% bagud
2. halvleg: 20% vundet - 40% uafgjort - 40% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 80% - Samlet antal mål ved pausen: 8
Palmeiras — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp2.201.80
Scorede mål / kamp0.80.6
Indkasserede mål / kamp0.00.2
Gennemsnitlige mål i kampen0.80.8
1 mål60%40%
2 mål20%20%
3 mål0%20%
Clean sheet100%80%
Intet mål40%60%
Målforskel+4+2
Pause: 60% fører - 40% uafgjort - 0% bagud
2. halvleg: 40% vundet - 60% uafgjort - 0% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 4

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Atlético PR
ScoredeIndkasserede
13
5
0-15
5
7
16-30
7
7
31-45
8
1
46-60
4
4
61-75
12
11
76-90

Mest farlige minutter 0-15 (13 goals). Indkasserer flest i 76-90 (11). Balance i sene mål (76-90): +1 - vinder de sene faser.

Palmeiras
ScoredeIndkasserede
8
2
0-15
10
1
16-30
9
4
31-45
9
6
46-60
8
4
61-75
8
5
76-90

Mest farlige minutter 16-30 (10 goals). Indkasserer flest i 46-60 (6). Balance i sene mål (76-90): +3 - vinder de sene faser.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

2.63
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
1.2 : 1.4
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
98%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
59%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
-62%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
70%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
3%
0:0-risiko
omkring 1 ud af 33 kampe
0-1
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Atlético PR

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.04
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.42
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-6.6 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.18
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.24
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
106%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
103%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
-0.17
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
-0.0
Sene mål
24% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 27% i de første 15 minutter.
24%

Palmeiras

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.27
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.73
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-13.3 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.06
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.67
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
152%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
47%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
+0.10
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
-0.1
Sene mål
15% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 15% i de første 15 minutter.
15%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med Serie A-gennemsnittet.

Hold mod liga

Atlético PRLigaPalmeiras
Gennemsnitlige mål i kampen▲ 2.802.68▼ 2.47
Begge hold scorede• 60%60%▼ 57%
Mindst 3 mål (Over 2.5)• 53%52%▼ 50%
Clean sheets▲ 27%23%▲ 43%
Mål før pausen▲ 83%75%▼ 73%
Mål efter pausen▼ 77%79%▼ 60%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

2.68
Gennemsnitlige mål pr. kamp
60%
Begge hold scorede
52%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
23%
Clean sheets
1.54
Hjemmemål / kamp
1.14
Udemål / kamp
+35%
Fordel i hjemmeangreb
+26%
Fordel i hjemmeforsvar
+23%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
75%
1 mål
34%
2 mål
9%
3 mål
2%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
79%
1 mål
45%
2 mål
18%
3 mål
5%
4 mål

Indbyrdes opgør

Seneste indbyrdes kamp: Atlético PR 0 - 0 - 1 Palmeiras. Gennemsnitlige mål 1.00, begge hold scorede i 0% kampe.

FAQ

Hvornår spiller Atlético PR og Palmeiras?

Atlético PR møder Palmeiras den 17. oktober 2026 i Serie A på Arena de Baixada. Det præcise starttidspunkt i din tidszone vises øverst på kampsiden.

Hvad viser målstatistikken før Atlético PR mod Palmeiras?

Atlético PR scorer i gennemsnit 1,63 mål pr. kamp, og Palmeiras scorer 1,73. Gennemsnittet i Serie A er 2,68 mål, og Over 2.5 forekommer i 52% af kampene. BTTS forekommer i 60% af Atlético PRs kampe og 57% af Palmeirass.

Hvordan er den aktuelle form for Atlético PR og Palmeiras?

I de seneste fem kampe har Atlético PR 2 sejre, 2 uafgjorte og 1 nederlag (1,60 point pr. kamp). Palmeiras har 3 sejre, 2 uafgjorte og 0 nederlag (2,20 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Atlético PR mod Palmeiras?

Kampstatistikken er offentlig her; den komplette bettinganalyse og det anbefalede pick findes i NoFluffPicks-appen.