Awassa Kenema - Ethiopia Nigd Bank: kampstatistik
Fuld analyse og pick i appen
Se bettinganalysen, picket, Value Bet og den fulde begrundelse for denne kamp.
Awassa Kenema mod Ethiopia Nigd Bank: form, mål og vigtig statistik
Hvad kampen handler om
Awassa Kenema spiller mod Ethiopia Nigd Bank i Ethiopia Premier League (Etiopien). Kampen er planlagt til 22. oktober 2026. Stadion: Hawassa Stadium.
Aktuel form
Awassa Kenema: 0-1-1, 0,50 point pr. kamp. Ethiopia Nigd Bank: 1-0-0, 3,00 point pr. kamp.
Målstatistik
Awassa Kenema scorer 0,50 og indkasserer 1,00 mål pr. kamp. Ethiopia Nigd Bank scorer 1,00 og indkasserer 0,00. Ligaens gennemsnit: 1,21 mål.
BTTS og Over/Under
BTTS: Awassa Kenema 50 %, Ethiopia Nigd Bank 0 %. Over 2.5: Awassa Kenema 0 %, Ethiopia Nigd Bank 0 %. Liganiveau: BTTS 29 %, Over 2.5 7 %.
xG, skud og boldbesiddelse
xG pr. kamp: Awassa Kenema 0,92, Ethiopia Nigd Bank 0,61. Skud pr. kamp: Awassa Kenema 7,5, Ethiopia Nigd Bank 3,0. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Awassa Kenema 47 %, Ethiopia Nigd Bank 40 %.
Første og anden halvleg
Awassa Kenema: fører ved pausen i 0 % af kampene, mål i anden halvleg 0,50. Ethiopia Nigd Bank: fører ved pausen i 100 % af kampene, mål i anden halvleg 0,00.
Mål pr. minut
Det stærkeste historiske målinterval er 61-75 (1) for Awassa Kenema og 31-45+ (1) for Ethiopia Nigd Bank. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.
Ligakontekst
Ethiopia Premier League: 1,21 mål pr. kamp, BTTS 29 %, Over 2.5 7 %.
Indbyrdes historik
Før denne kamp var 2 tidligere indbyrdes kampe tilgængelige: 0-1-1. Gennemsnitlige mål 4,00, BTTS 100 %.
Før kampen
1X2-odds
Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?
Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.
Holdstatistik— hvem er mest effektiv?
Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.
Skudkvalitet
| Awassa Kenema | Ethiopia Nigd Bank | |
|---|---|---|
| Præcision (skud på mål) | 13% | 33% |
| Chancekvalitet (xG pr. skud) | 0.12 | 0.20 |
| Afslutninger (mål pr. skud på mål) | 0.50 | 1.00 |
xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.
* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.
Holdets form— hvem er i bedst form?
De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.
Ethiopia Nigd Bank er 500% bedre på form i de seneste 5.
0.5 point / kamp - Awassa Kenema · 3 point / kamp - Ethiopia Nigd Bank
Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?
Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.
Ethiopia Nigd Bank er 100% bedre på scorede mål pr. kamp.
0.5 mål / kamp - Awassa Kenema · 1 mål / kamp - Ethiopia Nigd Bank
Awassa Kenema scorer i 50% af kampene (1 af 2 kampe), mens Ethiopia Nigd Bank holder Clean sheet i 100% (1 af 1 kampe).
Ethiopia Nigd Bank scorer i 100% af kampene (1 af 1 kampe), mens Awassa Kenema holder Clean sheet i 0% (0 af 2 kampe).
Hvor ofte de scorer mindst...
Hvor ofte de indkasserer mindst...
* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.
Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?
Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.
Målmønstre
BTTS og antal mål
Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?
Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.
Hele kampen – sammenligning mellem hold (Over)
Over / Under - Awassa Kenema
Over / Under - Ethiopia Nigd Bank
1. halvleg
2. halvleg
Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?
Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.
Ethiopia Nigd Bank er 500% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).
0.5 point / kamp - Awassa Kenema · 3 point / kamp - Ethiopia Nigd Bank
Før pausen (1. halvleg)
Efter pausen (2. halvleg)
Awassa Kenema — resultater i anden halvleg
Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.
Ethiopia Nigd Bank — resultater i anden halvleg
Fører ved pausen i 100% af kampene og vinder 100%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.
Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.
| 1. halvleg | 2. halvleg | |
|---|---|---|
| Point pr. kamp | 0.50 | 1.50 |
| Scorede mål / kamp | 0.0 | 0.5 |
| Indkasserede mål / kamp | 0.5 | 0.5 |
| Gennemsnitlige mål i kampen | 0.5 | 1.0 |
| 1 mål | 50% | 100% |
| 2 mål | 0% | 0% |
| 3 mål | 0% | 0% |
| Clean sheet | 50% | 50% |
| Intet mål | 100% | 50% |
| Målforskel | -1 | 0 |
| 1. halvleg | 2. halvleg | |
|---|---|---|
| Point pr. kamp | 3.00 | 1.00 |
| Scorede mål / kamp | 1.0 | 0.0 |
| Indkasserede mål / kamp | 0.0 | 0.0 |
| Gennemsnitlige mål i kampen | 1.0 | 0.0 |
| 1 mål | 100% | 0% |
| 2 mål | 0% | 0% |
| 3 mål | 0% | 0% |
| Clean sheet | 100% | 100% |
| Intet mål | 0% | 100% |
| Målforskel | +1 | 0 |
* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.
Mål efter minut— hvornår falder målene?
Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.
Mest farlige minutter 61-75 (1 goal). Indkasserer flest i 16-30 (1). Balance i sene mål (76-90): -1 - de sene faser er en svaghed.
Mest farlige minutter 31-45 (1 goal). Balance i sene mål (76-90): 0.
* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.
Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?
En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.
Kamp profil
Awassa Kenema
Ethiopia Nigd Bank
* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.
Ligakontekst— er dette en målrigt liga?
Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med Ethiopia Premier League-gennemsnittet.
Hold mod liga
| Awassa Kenema | Liga | Ethiopia Nigd Bank | |
|---|---|---|---|
| Gennemsnitlige mål i kampen | ▲ 1.50 | 1.21 | ▼ 1.00 |
| Begge hold scorede | ▲ 50% | 29% | ▼ 0% |
| Mindst 3 mål (Over 2.5) | ▼ 0% | 7% | ▼ 0% |
| Clean sheets | ▼ 0% | 46% | ▲ 100% |
| Mål før pausen | ▲ 50% | 36% | ▲ 100% |
| Mål efter pausen | ▲ 100% | 57% | ▼ 0% |
^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.
Indbyrdes opgør
Seneste indbyrdes kampe (2): Awassa Kenema 0 - 1 - 1 Ethiopia Nigd Bank. Gennemsnitlige mål 4.00, begge hold scorede i 100% kampe.
FAQ
Hvornår spiller Awassa Kenema og Ethiopia Nigd Bank?
Awassa Kenema møder Ethiopia Nigd Bank den 22. oktober 2026 i Ethiopia Premier League på Hawassa Stadium. Det præcise starttidspunkt i din tidszone vises øverst på kampsiden.
Hvad er den indbyrdes statistik mellem Awassa Kenema og Ethiopia Nigd Bank?
I de seneste 2 indbyrdes kampe vandt Awassa Kenema 0, Ethiopia Nigd Bank vandt 1, og 1 endte uafgjort. Kampene havde i gennemsnit 4,00 mål, og begge hold scorede i 100% af dem.
Hvad viser målstatistikken før Awassa Kenema mod Ethiopia Nigd Bank?
Awassa Kenema scorer i gennemsnit 0,50 mål pr. kamp, og Ethiopia Nigd Bank scorer 1,00. Gennemsnittet i Ethiopia Premier League er 1,21 mål, og Over 2.5 forekommer i 7% af kampene. BTTS forekommer i 50% af Awassa Kenemas kampe og 0% af Ethiopia Nigd Banks.
Hvordan er den aktuelle form for Awassa Kenema og Ethiopia Nigd Bank?
I de seneste fem kampe har Awassa Kenema 0 sejre, 1 uafgjorte og 1 nederlag (0,50 point pr. kamp). Ethiopia Nigd Bank har 1 sejre, 0 uafgjorte og 0 nederlag (3,00 point pr. kamp).
Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Awassa Kenema mod Ethiopia Nigd Bank?
Brug denne side til at sammenligne tallene bag Awassa Kenema mod Ethiopia Nigd Bank. Åbn NoFluffPicks-appen for bettinganalysen, picket, Value Bet og forklaringen.


