Indonesien - Liga 1Stadion Kapten I Wayan DiptaData opdateret pr. 17. oktober 2026

Bali United - Garudayaksa FC: kampstatistik

Begrundelse:

Fuld analyse og pick i appen

Se bettinganalysen, picket, Value Bet og den fulde begrundelse for denne kamp.

Se analyse og pick

Bali United mod Garudayaksa FC: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Bali United spiller mod Garudayaksa FC i Liga 1 (Indonesien). Kampen er planlagt til 21. oktober 2026. Stadion: Stadion Kapten I Wayan Dipta.

Aktuel form

Bali United: 3-0-2, 1,80 point pr. kamp. Garudayaksa FC: 1-2-2, 1,00 point pr. kamp.

Målstatistik

Bali United scorer 2,80 og indkasserer 1,40 mål pr. kamp. Garudayaksa FC scorer 1,20 og indkasserer 1,40. Ligaens gennemsnit: 3,07 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Bali United 80 %, Garudayaksa FC 80 %. Over 2.5: Bali United 80 %, Garudayaksa FC 40 %. Liganiveau: BTTS 65 %, Over 2.5 60 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Bali United 1,41, Garudayaksa FC 0,86. Skud pr. kamp: Bali United 10,2, Garudayaksa FC 4,8. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Bali United 61 %, Garudayaksa FC 50 %.

Første og anden halvleg

Bali United: fører ved pausen i 60 % af kampene, mål i anden halvleg 1,80. Garudayaksa FC: fører ved pausen i 20 % af kampene, mål i anden halvleg 0,80.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 31-45+ (5) for Bali United og 61-75 (3) for Garudayaksa FC. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

Liga 1: 3,07 mål pr. kamp, BTTS 65 %, Over 2.5 60 %.

Indbyrdes historik

Der findes ingen matchende indbyrdes stikprøve i databasen.

Før kampen

1X2-odds

(-)
(-)
(-)

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

Bali UnitedGarudayaksa FC
2.8Scorede mål / kamp1.2
Bali UnitedGarudayaksa FC
1.4Indkasserede mål / kamp1.4
Bali UnitedGarudayaksa FC
61%Gennemsnitlig boldbesiddelse50%
Bali UnitedGarudayaksa FC
4.2Skud på mål / kamp1.8
Bali UnitedGarudayaksa FC

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

10.2Skud pr. kamp4.8
Bali UnitedGarudayaksa FC
4.2Skud på mål1.8
Bali UnitedGarudayaksa FC
27.5%Skudkonvertering25%
Bali UnitedGarudayaksa FC
61%Boldbesiddelse50%
Bali UnitedGarudayaksa FC
1.41xG for0.86
Bali UnitedGarudayaksa FC
1.05xG imod1
Bali UnitedGarudayaksa FC

Skudkvalitet

Bali United: Effektive afslutningerGarudayaksa FC: Effektive afslutninger
Bali UnitedGarudayaksa FC
Præcision (skud på mål)41%38%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.140.18
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.670.67

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Bali United er 80% bedre på form i de seneste 5.

1.8 point / kamp - Bali United · 1 point / kamp - Garudayaksa FC

Bali United
WWLWL
Sæsonens resultatfordeling
60% W0% D40% L
Sæson (V-U-T)
3-0-2
1.80 point / kamp · målforskel +7
Seneste 5 (V-U-T)
3-0-2
1.80 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
3-0-0
Seneste 5 hjemme
3-0-0
WWW
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 2.8Indkasserede mål: 1.4xG: 1.41Modstanderens xG: 1.05BTTS: 80%Over 2.5: 80%
Garudayaksa FC
DLDLW
Sæsonens resultatfordeling
20% W40% D40% L
Sæson (V-U-T)
1-2-2
1.00 point / kamp · målforskel -1
Seneste 5 (V-U-T)
1-2-2
1.00 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
0-2-1
Seneste 5 ude
0-2-1
DDL
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 1.2Indkasserede mål: 1.4xG: 0.86Modstanderens xG: 1.00BTTS: 80%Over 2.5: 40%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Bali United er 133% bedre på scorede mål pr. kamp.

2.8 mål / kamp - Bali United · 1.2 mål / kamp - Garudayaksa FC

Bali Uniteds scoringsprofil: meget stærk

Bali United scorer i 80% af kampene (4 af 5 kampe), mens Garudayaksa FC holder Clean sheet i 0% (0 af 5 kampe).

Garudayaksa FCs scoringsprofil: meget stærk

Garudayaksa FC scorer i 80% af kampene (4 af 5 kampe), mens Bali United holder Clean sheet i 0% (0 af 5 kampe).

14Scorede mål (sæson)6
Bali UnitedGarudayaksa FC
7Indkasserede mål (sæson)7
Bali UnitedGarudayaksa FC
4.2Gennemsnitlige mål i kampen2.6
Bali UnitedGarudayaksa FC
14Scorede mål (seneste 5)6
Bali UnitedGarudayaksa FC
7Indkasserede mål (seneste 5)7
Bali UnitedGarudayaksa FC

Hvor ofte de scorer mindst...

80%1 mål80%
Bali UnitedGarudayaksa FC
80%2 mål20%
Bali UnitedGarudayaksa FC
40%3 mål20%
Bali UnitedGarudayaksa FC
40%4 mål0%
Bali UnitedGarudayaksa FC

Hvor ofte de indkasserer mindst...

100%1 mål100%
Bali UnitedGarudayaksa FC
20%2 mål40%
Bali UnitedGarudayaksa FC
20%3 mål0%
Bali UnitedGarudayaksa FC
0%4 mål0%
Bali UnitedGarudayaksa FC

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

65%
Ligagennemsnit

Målmønstre

0%BTTS ved pausen20%
Bali UnitedGarudayaksa FC
0%BTTS i begge halvlege0%
Bali UnitedGarudayaksa FC
60%Scorede i begge halvlege20%
Bali UnitedGarudayaksa FC

BTTS og antal mål

80%Mindst 3 mål og BTTS40%
Bali UnitedGarudayaksa FC
0%Mindst 3 mål uden BTTS0%
Bali UnitedGarudayaksa FC
80%BTTS – seneste 580%
Bali UnitedGarudayaksa FC

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

Hele kampen – sammenligning mellem hold (Over)

1. halvleg

80%Mindst 1 mål før pausen60%
Bali UnitedGarudayaksa FC
40%Mindst 2 mål før pausen20%
Bali UnitedGarudayaksa FC
0%Mindst 3 mål før pausen20%
Bali UnitedGarudayaksa FC

2. halvleg

100%Mindst 1 mål efter pausen100%
Bali UnitedGarudayaksa FC
80%Mindst 2 mål efter pausen40%
Bali UnitedGarudayaksa FC
60%Mindst 3 mål efter pausen20%
Bali UnitedGarudayaksa FC

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Bali United er 100% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

2 point / kamp - Bali United · 1 point / kamp - Garudayaksa FC

Bali United — stilling ved pausen
60% fører20% uafgjort20% bagud
Garudayaksa FC — stilling ved pausen
20% fører40% uafgjort40% bagud

Før pausen (1. halvleg)

2Point pr. kamp (1. halvleg)1
Bali UnitedGarudayaksa FC
1Scorede mål (1. halvleg)0.4
Bali UnitedGarudayaksa FC
0.2Indkasserede mål (1. halvleg)0.6
Bali UnitedGarudayaksa FC
1.2Gennemsnitlige mål (1. halvleg)1
Bali UnitedGarudayaksa FC
80%Clean sheet før pausen40%
Bali UnitedGarudayaksa FC
40%Ingen mål før pausen80%
Bali UnitedGarudayaksa FC

Efter pausen (2. halvleg)

1.6Point pr. kamp (2. halvleg)1.4
Bali UnitedGarudayaksa FC
1.8Scorede mål (2. halvleg)0.8
Bali UnitedGarudayaksa FC
1.2Indkasserede mål (2. halvleg)0.8
Bali UnitedGarudayaksa FC
3Gennemsnitlige mål (2. halvleg)1.6
Bali UnitedGarudayaksa FC
0%Clean sheet efter pausen40%
Bali UnitedGarudayaksa FC
20%Ingen mål efter pausen20%
Bali UnitedGarudayaksa FC

Bali United — resultater i anden halvleg

40% W40% D20% L
10
Point ved pausen
5
Mål ved pausen
+4
Målforskel (1. halvleg)
8
Point i 2. halvleg
+3
Målforskel (2. halvleg)
2.00
PPG før pausen
Fastholdelse af føring100%

Fører ved pausen i 60% af kampene og vinder 60%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+1.0

Indkasserer 1.0 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Garudayaksa FC — resultater i anden halvleg

40% W20% D40% L
5
Point ved pausen
2
Mål ved pausen
-1
Målforskel (1. halvleg)
7
Point i 2. halvleg
0
Målforskel (2. halvleg)
1.00
PPG før pausen
Fastholdelse af føring100%

Fører ved pausen i 20% af kampene og vinder 20%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.2

Indkasserer 0.2 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Bali United — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp2.001.60
Scorede mål / kamp1.01.8
Indkasserede mål / kamp0.21.2
Gennemsnitlige mål i kampen1.23.0
1 mål80%100%
2 mål40%80%
3 mål0%60%
Clean sheet80%0%
Intet mål40%20%
Målforskel+4+3
Pause: 60% fører - 20% uafgjort - 20% bagud
2. halvleg: 40% vundet - 40% uafgjort - 20% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 5
Garudayaksa FC — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.001.40
Scorede mål / kamp0.40.8
Indkasserede mål / kamp0.60.8
Gennemsnitlige mål i kampen1.01.6
1 mål60%100%
2 mål20%40%
3 mål20%20%
Clean sheet40%40%
Intet mål80%20%
Målforskel-10
Pause: 20% fører - 40% uafgjort - 40% bagud
2. halvleg: 40% vundet - 20% uafgjort - 40% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 20% - Samlet antal mål ved pausen: 2

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Bali United
ScoredeIndkasserede
0
1
0-15
0
0
16-30
5
0
31-45
2
1
46-60
3
1
61-75
4
4
76-90

Mest farlige minutter 31-45 (5 goals). Indkasserer flest i 76-90 (4). Balance i sene mål (76-90): 0.

Garudayaksa FC
ScoredeIndkasserede
0
2
0-15
0
0
16-30
2
1
31-45
0
1
46-60
3
0
61-75
1
3
76-90

Mest farlige minutter 61-75 (3 goals). Indkasserer flest i 76-90 (3). Balance i sene mål (76-90): -2 - de sene faser er en svaghed.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

3.40
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
2.1 : 1.3
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
111%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
80%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
-100%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
64%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
4%
0:0-risiko
omkring 1 ud af 25 kampe
2-3
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Bali United

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.36
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+1.04
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-3.0 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+1.39
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.35
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
158%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
108%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
0.00
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.8
Sene mål
29% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 0% i de første 15 minutter.
29%

Garudayaksa FC

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.14
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-0.06
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-1.4 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.34
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.40
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
92%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
79%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
0.00
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.4
Sene mål
17% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 0% i de første 15 minutter.
17%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med Liga 1-gennemsnittet.

Hold mod liga

Bali UnitedLigaGarudayaksa FC
Gennemsnitlige mål i kampen▲ 4.203.07▼ 2.60
Begge hold scorede▲ 80%65%▲ 80%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▲ 80%60%▼ 40%
Clean sheets▼ 0%17%▼ 0%
Mål før pausen▲ 80%74%▼ 60%
Mål efter pausen▲ 100%81%▲ 100%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

3.07
Gennemsnitlige mål pr. kamp
65%
Begge hold scorede
60%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
17%
Clean sheets
1.77
Hjemmemål / kamp
1.30
Udemål / kamp
+36%
Fordel i hjemmeangreb
+27%
Fordel i hjemmeforsvar
+23%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
74%
1 mål
30%
2 mål
12%
3 mål
0%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
81%
1 mål
60%
2 mål
35%
3 mål
9%
4 mål

FAQ

Hvornår spiller Bali United og Garudayaksa FC?

Bali United møder Garudayaksa FC den 21. oktober 2026 i Liga 1 på Stadion Kapten I Wayan Dipta. Det præcise starttidspunkt i din tidszone vises øverst på kampsiden.

Hvad viser målstatistikken før Bali United mod Garudayaksa FC?

Bali United scorer i gennemsnit 2,80 mål pr. kamp, og Garudayaksa FC scorer 1,20. Gennemsnittet i Liga 1 er 3,07 mål, og Over 2.5 forekommer i 60% af kampene. BTTS forekommer i 80% af Bali Uniteds kampe og 80% af Garudayaksa FCs.

Hvordan er den aktuelle form for Bali United og Garudayaksa FC?

I de seneste fem kampe har Bali United 3 sejre, 0 uafgjorte og 2 nederlag (1,80 point pr. kamp). Garudayaksa FC har 1 sejre, 2 uafgjorte og 2 nederlag (1,00 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Bali United mod Garudayaksa FC?

Denne side forklarer den statistiske kontekst: form, indbyrdes historik, mål, BTTS og Over/Under. Bettingpicket, Value Bet og den komplette forklaring findes i NoFluffPicks-appen.