Beerschot-Wilrijk mod RFC Liege: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Beerschot-Wilrijk spillede mod RFC Liege i First Division B (Belgien). Kampen blev spillet 28. november 2025. Slutresultat: 3:0.

Aktuel form

Beerschot-Wilrijk: 3-1-1, 2,00 point pr. kamp. RFC Liege: 2-1-2, 1,40 point pr. kamp.

Målstatistik

Beerschot-Wilrijk scorer 1,62 og indkasserer 0,69 mål pr. kamp. RFC Liege scorer 1,43 og indkasserer 1,14. Ligaens gennemsnit: 2,71 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Beerschot-Wilrijk 62 %, RFC Liege 36 %. Over 2.5: Beerschot-Wilrijk 38 %, RFC Liege 29 %. Liganiveau: BTTS 52 %, Over 2.5 49 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Beerschot-Wilrijk 1,77, RFC Liege 1,41. Skud pr. kamp: Beerschot-Wilrijk 15,5, RFC Liege 11,9. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Beerschot-Wilrijk 55 %, RFC Liege 49 %.

Første og anden halvleg

Beerschot-Wilrijk: fører ved pausen i 31 % af kampene, mål i anden halvleg 1,31. RFC Liege: fører ved pausen i 57 % af kampene, mål i anden halvleg 0,36.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 76-90+ (9) for Beerschot-Wilrijk og 16-30 (6) for RFC Liege. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

First Division B: 2,71 mål pr. kamp, BTTS 52 %, Over 2.5 49 %.

Indbyrdes historik

Der findes ingen matchende indbyrdes stikprøve i databasen.

Halvleg for halvleg

1 : 0
1. halvleg
2 : 0
2. halvleg

Kampstatistik

61Boldbesiddelse (%)39
Beerschot-WilrijkRFC Liege
24Skud12
Beerschot-WilrijkRFC Liege
7Skud på mål3
Beerschot-WilrijkRFC Liege
2.6xG1.19
Beerschot-WilrijkRFC Liege
9Hjørnespark5
Beerschot-WilrijkRFC Liege
83Farlige angreb30
Beerschot-WilrijkRFC Liege
8Frispark14
Beerschot-WilrijkRFC Liege
2Kort0
Beerschot-WilrijkRFC Liege

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

Beerschot-WilrijkRFC Liege
1.62Scorede mål / kamp1.43
Beerschot-WilrijkRFC Liege
0.69Indkasserede mål / kamp1.14
Beerschot-WilrijkRFC Liege
55%Gennemsnitlig boldbesiddelse49%
Beerschot-WilrijkRFC Liege
5.46Skud på mål / kamp4.21
Beerschot-WilrijkRFC Liege

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

15.54Skud pr. kamp11.93
Beerschot-WilrijkRFC Liege
5.46Skud på mål4.21
Beerschot-WilrijkRFC Liege
10.4%Skudkonvertering12%
Beerschot-WilrijkRFC Liege
55%Boldbesiddelse49%
Beerschot-WilrijkRFC Liege
1.77xG for1.41
Beerschot-WilrijkRFC Liege
1.35xG imod1.72
Beerschot-WilrijkRFC Liege

Skudkvalitet

Beerschot-Wilrijk: DominerendeRFC Liege: Balanceret
Beerschot-WilrijkRFC Liege
Præcision (skud på mål)35%35%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.110.12
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.300.34

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Beerschot-Wilrijk er 43% bedre på form i de seneste 5.

2 point / kamp - Beerschot-Wilrijk · 1.4 point / kamp - RFC Liege

Beerschot-Wilrijk
DWLWW
Sæsonens resultatfordeling
69% W23% D8% L
Sæson (V-U-T)
9-3-1
2.31 point / kamp · målforskel +12
Seneste 5 (V-U-T)
3-1-1
2.00 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
3-2-1
Seneste 5 hjemme
3-1-1
WWWDL
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 1.4Indkasserede mål: 1.0xG: 1.50Modstanderens xG: 1.57BTTS: 80%Over 2.5: 60%
RFC Liege
WWDLL
Sæsonens resultatfordeling
50% W14% D36% L
Sæson (V-U-T)
7-2-5
1.64 point / kamp · målforskel +4
Seneste 5 (V-U-T)
2-1-2
1.40 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
4-1-2
Seneste 5 ude
3-1-1
WWWDL
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 1.4Indkasserede mål: 1.8xG: 1.76Modstanderens xG: 1.82BTTS: 60%Over 2.5: 40%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Beerschot-Wilrijk er 13% bedre på scorede mål pr. kamp.

1.62 mål / kamp - Beerschot-Wilrijk · 1.43 mål / kamp - RFC Liege

Beerschot-Wilrijk er 65% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

0.69 mål / kamp - Beerschot-Wilrijk · 1.14 mål / kamp - RFC Liege

Beerschot-Wilrijks scoringsprofil: meget stærk

Beerschot-Wilrijk scorer i 100% af kampene (13 af 13 kampe), mens RFC Liege holder Clean sheet i 36% (5 af 14 kampe).

RFC Lieges scoringsprofil: stærk

RFC Liege scorer i 71% af kampene (10 af 14 kampe), mens Beerschot-Wilrijk holder Clean sheet i 38% (5 af 13 kampe).

21Scorede mål (sæson)20
Beerschot-WilrijkRFC Liege
9Indkasserede mål (sæson)16
Beerschot-WilrijkRFC Liege
2.31Gennemsnitlige mål i kampen2.57
Beerschot-WilrijkRFC Liege
7Scorede mål (seneste 5)7
Beerschot-WilrijkRFC Liege
5Indkasserede mål (seneste 5)9
Beerschot-WilrijkRFC Liege

Hvor ofte de scorer mindst...

100%1 mål71%
Beerschot-WilrijkRFC Liege
46%2 mål36%
Beerschot-WilrijkRFC Liege
8%3 mål14%
Beerschot-WilrijkRFC Liege
8%4 mål14%
Beerschot-WilrijkRFC Liege

Hvor ofte de indkasserer mindst...

62%1 mål64%
Beerschot-WilrijkRFC Liege
8%2 mål43%
Beerschot-WilrijkRFC Liege
0%3 mål7%
Beerschot-WilrijkRFC Liege
0%4 mål0%
Beerschot-WilrijkRFC Liege

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

52%
Ligagennemsnit

Målmønstre

0%BTTS ved pausen14%
Beerschot-WilrijkRFC Liege
0%BTTS i begge halvlege7%
Beerschot-WilrijkRFC Liege
23%Scorede i begge halvlege14%
Beerschot-WilrijkRFC Liege

BTTS og antal mål

38%Mindst 3 mål og BTTS21%
Beerschot-WilrijkRFC Liege
0%Mindst 3 mål uden BTTS7%
Beerschot-WilrijkRFC Liege
80%BTTS – seneste 560%
Beerschot-WilrijkRFC Liege

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

Hele kampen – sammenligning mellem hold (Over)

1. halvleg

54%Mindst 1 mål før pausen93%
Beerschot-WilrijkRFC Liege
0%Mindst 2 mål før pausen43%
Beerschot-WilrijkRFC Liege
0%Mindst 3 mål før pausen7%
Beerschot-WilrijkRFC Liege

2. halvleg

92%Mindst 1 mål efter pausen64%
Beerschot-WilrijkRFC Liege
62%Mindst 2 mål efter pausen29%
Beerschot-WilrijkRFC Liege
15%Mindst 3 mål efter pausen7%
Beerschot-WilrijkRFC Liege

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

RFC Liege er 35% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

1.38 point / kamp - Beerschot-Wilrijk · 1.86 point / kamp - RFC Liege

Beerschot-Wilrijk — stilling ved pausen
31% fører46% uafgjort23% bagud
RFC Liege — stilling ved pausen
57% fører14% uafgjort29% bagud

Før pausen (1. halvleg)

1.38Point pr. kamp (1. halvleg)1.86
Beerschot-WilrijkRFC Liege
0.31Scorede mål (1. halvleg)1.07
Beerschot-WilrijkRFC Liege
0.23Indkasserede mål (1. halvleg)0.5
Beerschot-WilrijkRFC Liege
0.54Gennemsnitlige mål (1. halvleg)1.57
Beerschot-WilrijkRFC Liege
77%Clean sheet før pausen57%
Beerschot-WilrijkRFC Liege
69%Ingen mål før pausen36%
Beerschot-WilrijkRFC Liege

Efter pausen (2. halvleg)

2.23Point pr. kamp (2. halvleg)0.71
Beerschot-WilrijkRFC Liege
1.31Scorede mål (2. halvleg)0.36
Beerschot-WilrijkRFC Liege
0.46Indkasserede mål (2. halvleg)0.64
Beerschot-WilrijkRFC Liege
1.77Gennemsnitlige mål (2. halvleg)1
Beerschot-WilrijkRFC Liege
54%Clean sheet efter pausen43%
Beerschot-WilrijkRFC Liege
8%Ingen mål efter pausen79%
Beerschot-WilrijkRFC Liege

Beerschot-Wilrijk — resultater i anden halvleg

62% W38% D0% L
18
Point ved pausen
4
Mål ved pausen
+1
Målforskel (1. halvleg)
29
Point i 2. halvleg
+11
Målforskel (2. halvleg)
1.38
PPG før pausen
Fastholdelse af føring223%

Fører ved pausen i 31% af kampene og vinder 69%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.2

Indkasserer 0.2 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

RFC Liege — resultater i anden halvleg

7% W50% D43% L
26
Point ved pausen
15
Mål ved pausen
+8
Målforskel (1. halvleg)
10
Point i 2. halvleg
-4
Målforskel (2. halvleg)
1.86
PPG før pausen
Fastholdelse af føring88%

Fører ved pausen i 57% af kampene og vinder 50%. Beskytter som regel føringen til slutfløjtet.

Forsvar efter pausen+0.1

Indkasserer 0.1 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Beerschot-Wilrijk — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.001.80
Scorede mål / kamp0.21.2
Indkasserede mål / kamp0.40.6
Gennemsnitlige mål i kampen0.61.8
1 mål60%100%
2 mål0%80%
3 mål0%0%
Clean sheet60%40%
Intet mål80%0%
Målforskel-1+3
Pause: 20% fører - 40% uafgjort - 40% bagud
2. halvleg: 40% vundet - 60% uafgjort - 0% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 1
RFC Liege — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.400.40
Scorede mål / kamp1.20.2
Indkasserede mål / kamp1.00.8
Gennemsnitlige mål i kampen2.21.0
1 mål100%80%
2 mål60%20%
3 mål20%0%
Clean sheet20%20%
Intet mål40%80%
Målforskel+1-3
Pause: 40% fører - 20% uafgjort - 40% bagud
2. halvleg: 0% vundet - 40% uafgjort - 60% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 40% - Samlet antal mål ved pausen: 6

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Beerschot-Wilrijk
ScoredeIndkasserede
0
1
0-15
3
1
16-30
1
1
31-45
2
1
46-60
6
3
61-75
9
2
76-90

Mest farlige minutter 76-90 (9 goals). Indkasserer flest i 61-75 (3). Balance i sene mål (76-90): +7 - vinder de sene faser.

RFC Liege
ScoredeIndkasserede
5
3
0-15
6
1
16-30
4
3
31-45
2
1
46-60
1
3
61-75
2
5
76-90

Mest farlige minutter 16-30 (6 goals). Indkasserer flest i 76-90 (5). Balance i sene mål (76-90): -3 - de sene faser er en svaghed.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

2.44
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
1.4 : 1.1
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
90%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
49%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
-100%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
71%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
0%
0:0-risiko
praktisk talt nul
2-3
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Beerschot-Wilrijk

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.42
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.51
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-2.9 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.15
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.66
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
123%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
50%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
-0.31
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+1.0
Sene mål
43% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 0% i de første 15 minutter.
43%

RFC Liege

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.31
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.60
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-2.6 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.02
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.58
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
103%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
86%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
-0.24
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
-0.7
Sene mål
10% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 25% i de første 15 minutter.
10%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med First Division B-gennemsnittet.

Hold mod liga

Beerschot-WilrijkLigaRFC Liege
Gennemsnitlige mål i kampen▼ 2.312.71▼ 2.57
Begge hold scorede▲ 62%52%▼ 36%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▼ 38%49%▼ 29%
Clean sheets▲ 38%27%▲ 36%
Mål før pausen▼ 54%73%▲ 93%
Mål efter pausen▲ 92%80%▼ 64%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

2.71
Gennemsnitlige mål pr. kamp
52%
Begge hold scorede
49%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
27%
Clean sheets
1.32
Hjemmemål / kamp
1.39
Udemål / kamp
+-5%
Fordel i hjemmeangreb
+-5%
Fordel i hjemmeforsvar
+-4%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
73%
1 mål
30%
2 mål
11%
3 mål
4%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
80%
1 mål
50%
2 mål
17%
3 mål
5%
4 mål

Startopstillinger og spillerhændelser

Verificerede startere, indskiftere og registrerede spillerhændelser for denne kamp.

Kampens tidslinje

Mål, kort og udskiftninger i kronologisk rækkefølge.

  1. Beerschot-WilrijkMålArnold VulaAssist: Lukas Van Eenoo
  2. Beerschot-WilrijkGult kortGenki Haraguchi
  3. RFC LiegeUdskiftningInd: Darío SarmientoUd: Alexis De Sart
  4. Beerschot-WilrijkUdskiftningInd: D'Margio Wright-PhillipsUd: Severin Sabri Guendouz
  5. Beerschot-WilrijkMålRajiv van La Parra
  6. RFC LiegeUdskiftningInd: Frederic Soelle SoelleUd: Pierre-Yves Ngawa
  7. Beerschot-WilrijkGult kortNick Shinton
  8. Beerschot-WilrijkMålEnsar BrahicAssist: D'Margio Wright-Phillips

Dommer og trænere

Åbn deres sæsonprofiler for at sammenligne kampdata, mål og disciplinære tendenser.

Dommerprofil

Sæsongennemsnit og resultatfordeling i de kampe, som denne dommer har ledet.

Michiel AllaertsDømte kampe: 11
5,36Kort pr. kamp
0Straffespark pr. kamp
1 / X / 236%Hjemmesejre27%Uafgjorte36%Udesejre

FAQ

Hvad blev resultatet af Beerschot-Wilrijk mod RFC Liege?

Kampen i First Division B sluttede Beerschot-Wilrijk 3:0 RFC Liege. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.

Hvad viser målstatistikken før Beerschot-Wilrijk mod RFC Liege?

Beerschot-Wilrijk scorer i gennemsnit 1,62 mål pr. kamp, og RFC Liege scorer 1,43. Gennemsnittet i First Division B er 2,71 mål, og Over 2.5 forekommer i 49% af kampene. BTTS forekommer i 62% af Beerschot-Wilrijks kampe og 36% af RFC Lieges.

Hvordan er den aktuelle form for Beerschot-Wilrijk og RFC Liege?

I de seneste fem kampe har Beerschot-Wilrijk 3 sejre, 1 uafgjorte og 1 nederlag (2,00 point pr. kamp). RFC Liege har 2 sejre, 1 uafgjorte og 2 nederlag (1,40 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Beerschot-Wilrijk mod RFC Liege?

Brug denne side til at sammenligne tallene bag Beerschot-Wilrijk mod RFC Liege. Åbn NoFluffPicks-appen for bettinganalysen, picket, Value Bet og forklaringen.