Brežice - NK Vrhnika: kampstatistik
Brežice mod NK Vrhnika: form, mål og vigtig statistik
Hvad kampen handler om
Brežice spillede mod NK Vrhnika i 2. SNL (Slovenien). Kampen blev spillet 15. august 2026. Stadion: Stadion Brežice. Slutresultat: 1:2.
Aktuel form
Brežice: 0-0-1, 0,00 point pr. kamp. NK Vrhnika: 0-0-1, 0,00 point pr. kamp.
Målstatistik
Brežice scorer 1,00 og indkasserer 2,00 mål pr. kamp. NK Vrhnika scorer 0,00 og indkasserer 1,00. Ligaens gennemsnit: 2,46 mål.
BTTS og Over/Under
BTTS: Brežice 100 %, NK Vrhnika 0 %. Over 2.5: Brežice 100 %, NK Vrhnika 0 %. Liganiveau: BTTS 31 %, Over 2.5 54 %.
xG, skud og boldbesiddelse
xG pr. kamp: Brežice 0,00, NK Vrhnika 1,41. Skud pr. kamp: Brežice 1,0, NK Vrhnika 8,0. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Brežice 53 %, NK Vrhnika 49 %.
Første og anden halvleg
Brežice: fører ved pausen i 0 % af kampene, mål i anden halvleg 1,00. NK Vrhnika: fører ved pausen i 0 % af kampene, mål i anden halvleg 0,00.
Mål pr. minut
Det stærkeste historiske målinterval er 46-60 (1) for Brežice og 0-15 (0) for NK Vrhnika. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.
Ligakontekst
2. SNL: 2,46 mål pr. kamp, BTTS 31 %, Over 2.5 54 %.
Indbyrdes historik
Der findes ingen matchende indbyrdes stikprøve i databasen.
Arkiveret analyse før kampen
Denne analyse blev udarbejdet før kampstart. Konklusionerne bruger kun oplysninger, der var tilgængelige før kampen, og omfatter ikke slutresultatet eller statistik efter kampen.
Generel kam analyse
Begge hold tabte deres hidtil eneste ligakamp. Brežice scorede 1 mål og indkasserede 2, mens NK Vrhnika ikke kom på tavlen og tabte 0:1. Ser man bredere på de seneste fem kampe, har hjemmeholdet samlet 10 point via 3 sejre og 1 uafgjort, mens udeholdet har 9 point efter 3 sejre og 2 nederlag. Brežice har vist et lidt mere solidt forsvar og indkasseret 5 mål i denne periode mod Vrhniki’s 7. Gæsterne er dog marginalt mere effektive foran modstandernes mål, da de har scoret 16 mål i fem kampe, mens hjemmeholdet har scoret 13. Hjemmebanefordelen samt den mere stabile formkurve giver Brežice en lille fordel, men Vrhniki’s offensive potentiale øger tydeligt sandsynligheden for en tæt kamp.
Se det statistiske overblikBTTS - scorer begge hold?
Den seneste form taler tydeligt for, at begge hold scorer: Brežice havde BTTS i 60 % af de seneste 5 kampe, mens tallet for NK Vrhnika var hele 80 %. Hjemmeholdet scorede i denne periode i gennemsnit 2,6 mål pr. kamp, mens gæsterne scorede 3,2, med et gennemsnit på henholdsvis 1,0 og 1,4 indkasserede mål. NK Vrhnika skabte meget stærke 2,24 xG pr. kamp i de seneste fem optrædener, mens Brežice trods blot 1,01 xG scorede 13 mål i samme periode. En risiko ved spillet er den lave sæsonrate for BTTS i ligaen på 25 %, men begge holds aktuelle offensive tal er klart bedre end dette udgangspunkt. Derfor er scenariet, hvor begge hold scorer mindst ét mål, mere sandsynligt.
Se BTTS-statistikOver/Under - målanalyse
Data fra de seneste fem kampe peger på en klart offensiv profil hos begge hold: Brežice scorede i gennemsnit 2,6 mål, mens NK Vrhnika scorede hele 3,2. I samme periode havde 80% af kampene for hvert hold mindst tre mål, hvilket ligger markant over ligaens gennemsnit på 50%. NK Vrhnika skabte i gennemsnit 2,24 xG, mens Brežice trods blot 1,01 xG var effektive foran mål og scorede i alt 13 mål i fem kampe. Hjemmeholdet indkasserede kun 1,0 mål pr. kamp, så linjen på 2.5 er fortsat mere jævnbyrdig, men den samlede prognose på 2,60 mål giver en klar fordel til over 1.5. Valget af over 1.5 begrænser risikoen forbundet med det begrænsede datagrundlag fra sæsonen, samtidig med at det understøttes af begge holds meget gode aktuelle målform.
Se Over/Under-statistikHT/FT - scenarie for pause og slutresultat
Det mest sandsynlige scenarie er uafgjort ved pausen og sejr til NK Vrhnika efter kampen, eftersom gæsterne i deres seneste fem kampe i gennemsnit scorede 1,25 mål før pausen mod Brežices blot 0,33. Brežice gik til pause uafgjort i 67% af deres seneste kampe, mens Vrhnika gjorde det i 50%, hvilket tydeligt understøtter X efter 45 minutter. Efter pausen er hjemmeholdet dog farligere: De scorer i gennemsnit 1,33 mål og lukker kun 0,33 ind, hvorfor X/1 fortsat er et vigtigt alternativ. Vrhnika har trods dette scoret flere mål i deres seneste fem kampe, 3,2 mål pr. kamp mod hjemmeholdets 2,6, og førte desuden ved pausen i 50% af disse opgør, hvilket giver dem lidt større potentiale til at vippe en jævnbyrdig kamp over på deres side. Sæsondataene bygger på et meget lille datagrundlag, så gæsternes fordel er ikke tydelig nok til at vurdere et rent 2/2 højt.
Se statistik for første og anden halvlegHalvleg for halvleg
Kampstatistik
Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?
Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.
Holdstatistik— hvem er mest effektiv?
Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.
Skudkvalitet
| Brežice | NK Vrhnika | |
|---|---|---|
| Præcision (skud på mål) | 100% | 25% |
| Chancekvalitet (xG pr. skud) | 0.00 | 0.18 |
| Afslutninger (mål pr. skud på mål) | 1.00 | 0.00 |
xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.
* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.
Holdets form— hvem er i bedst form?
De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.
Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?
Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.
NK Vrhnika er 100% bedre på indkasserede mål pr. kamp.
2 mål / kamp - Brežice · 1 mål / kamp - NK Vrhnika
Brežice scorer i 100% af kampene (1 af 1 kampe), mens NK Vrhnika holder Clean sheet i 0% (0 af 1 kampe).
NK Vrhnika scorer i 0% af kampene (0 af 1 kampe), mens Brežice holder Clean sheet i 0% (0 af 1 kampe).
Hvor ofte de scorer mindst...
Hvor ofte de indkasserer mindst...
* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.
Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?
Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.
Målmønstre
BTTS og antal mål
Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?
Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.
Hele kampen – sammenligning mellem hold (Over)
Over / Under - Brežice
Over / Under - NK Vrhnika
1. halvleg
2. halvleg
Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?
Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.
Før pausen (1. halvleg)
Efter pausen (2. halvleg)
Brežice — resultater i anden halvleg
Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.
NK Vrhnika — resultater i anden halvleg
Indkasserer 1.0 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.
| 1. halvleg | 2. halvleg | |
|---|---|---|
| Point pr. kamp | 0.00 | 1.00 |
| Scorede mål / kamp | 0.0 | 1.0 |
| Indkasserede mål / kamp | 1.0 | 1.0 |
| Gennemsnitlige mål i kampen | 1.0 | 2.0 |
| 1 mål | 100% | 100% |
| 2 mål | 0% | 100% |
| 3 mål | 0% | 0% |
| Clean sheet | 0% | 0% |
| Intet mål | 100% | 0% |
| Målforskel | -1 | 0 |
| 1. halvleg | 2. halvleg | |
|---|---|---|
| Point pr. kamp | 1.00 | 0.00 |
| Scorede mål / kamp | 0.0 | 0.0 |
| Indkasserede mål / kamp | 0.0 | 1.0 |
| Gennemsnitlige mål i kampen | 0.0 | 1.0 |
| 1 mål | 0% | 100% |
| 2 mål | 0% | 0% |
| 3 mål | 0% | 0% |
| Clean sheet | 100% | 0% |
| Intet mål | 100% | 100% |
| Målforskel | 0 | -1 |
* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.
Mål efter minut— hvornår falder målene?
Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.
Mest farlige minutter 46-60 (1 goal). Indkasserer flest i 16-30 (1). Balance i sene mål (76-90): 0.
Indkasserer flest i 46-60 (1). Balance i sene mål (76-90): 0.
* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.
Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?
En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.
Kamp profil
Brežice
NK Vrhnika
* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.
Ligakontekst— er dette en målrigt liga?
Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med 2. SNL-gennemsnittet.
Hold mod liga
| Brežice | Liga | NK Vrhnika | |
|---|---|---|---|
| Gennemsnitlige mål i kampen | ▲ 3.00 | 2.46 | ▼ 1.00 |
| Begge hold scorede | ▲ 100% | 31% | ▼ 0% |
| Mindst 3 mål (Over 2.5) | ▲ 100% | 54% | ▼ 0% |
| Clean sheets | ▼ 0% | 38% | ▼ 0% |
| Mål før pausen | ▲ 100% | 62% | ▼ 0% |
| Mål efter pausen | ▲ 100% | 92% | ▲ 100% |
^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.
Dommer og trænere
Åbn deres sæsonprofiler for at sammenligne kampdata, mål og disciplinære tendenser.
FAQ
Hvad blev resultatet af Brežice mod NK Vrhnika?
Kampen i 2. SNL sluttede Brežice 1:2 NK Vrhnika. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.
Hvad viser målstatistikken før Brežice mod NK Vrhnika?
Brežice scorer i gennemsnit 1,00 mål pr. kamp, og NK Vrhnika scorer 0,00. Gennemsnittet i 2. SNL er 2,46 mål, og Over 2.5 forekommer i 54% af kampene. BTTS forekommer i 100% af Brežices kampe og 0% af NK Vrhnikas.
Hvordan er den aktuelle form for Brežice og NK Vrhnika?
I de seneste fem kampe har Brežice 0 sejre, 0 uafgjorte og 1 nederlag (0,00 point pr. kamp). NK Vrhnika har 0 sejre, 0 uafgjorte og 1 nederlag (0,00 point pr. kamp).
Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Brežice mod NK Vrhnika?
Denne side forklarer den statistiske kontekst: form, indbyrdes historik, mål, BTTS og Over/Under. Bettingpicket, Value Bet og den komplette forklaring findes i NoFluffPicks-appen.


