Sydkorea - K League 1Bucheon StadiumData opdateret pr. 18. oktober 2026

Bucheon 1995 - Daejeon Citizen: kampstatistik

Bucheon 1995 mod Daejeon Citizen: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Bucheon 1995 spillede mod Daejeon Citizen i K League 1 (Sydkorea). Kampen blev spillet 5. september 2026. Stadion: Bucheon Stadium. Slutresultat: 0:5.

Aktuel form

Bucheon 1995: 2-2-1, 1,60 point pr. kamp. Daejeon Citizen: 3-0-2, 1,80 point pr. kamp.

Målstatistik

Bucheon 1995 scorer 1,08 og indkasserer 1,12 mål pr. kamp. Daejeon Citizen scorer 1,35 og indkasserer 1,23. Ligaens gennemsnit: 2,44 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Bucheon 1995 42 %, Daejeon Citizen 50 %. Over 2.5: Bucheon 1995 38 %, Daejeon Citizen 46 %. Liganiveau: BTTS 52 %, Over 2.5 44 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Bucheon 1995 1,26, Daejeon Citizen 1,56. Skud pr. kamp: Bucheon 1995 10,3, Daejeon Citizen 12,3. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Bucheon 1995 38 %, Daejeon Citizen 54 %.

Første og anden halvleg

Bucheon 1995: fører ved pausen i 15 % af kampene, mål i anden halvleg 0,69. Daejeon Citizen: fører ved pausen i 23 % af kampene, mål i anden halvleg 0,85.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 61-75 (7) for Bucheon 1995 og 76-90+ (9) for Daejeon Citizen. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

K League 1: 2,44 mål pr. kamp, BTTS 52 %, Over 2.5 44 %.

Indbyrdes historik

Før denne kamp var 2 tidligere indbyrdes kampe tilgængelige: 0-2-0. Gennemsnitlige mål 3,00, BTTS 100 %.

Arkiveret analyse før kampen

Denne analyse blev udarbejdet før kampstart. Konklusionerne bruger kun oplysninger, der var tilgængelige før kampen, og omfatter ikke slutresultatet eller statistik efter kampen.

Generel kam analyse

Daejeon Citizen har en en smule bedre aktuel form: holdet har hentet 9 point i de seneste 5 kampe takket være 3 sejre, mens Bucheon 1995 har fået 8 point. Gæsterne er markant mere effektive på udebane og scorer i gennemsnit 1,62 mål pr. kamp mod hjemmeholdets 1,14 mål på hjemmebane, mens deres skudkonvertering ligger på 14% mod modstandernes 10%. Daejeons fordel ses også i chanceskabelsen: Det gennemsnitlige xG på udebane er 1,47, mens Bucheon genererer 1,32 på hjemmebane, med 4,31 skud på mål pr. kamp for gæsterne mod hjemmeholdets 4,00. Bucheon har for nylig forsvaret sig solidt og kun lukket 4 mål ind i de seneste fem kampe, men over hele sæsonen tillader de hjemme en xG på 1,93 til modstanderne. Hjemmeholdet spiller uafgjort i hele 43% af hjemmekampene, så remis er fortsat et realistisk udfald, men Daejeons 38% sejre på udebane og positive målscore uden for eget stadion peger svagt i retning af en udesejr.

Se det statistiske overblik
BTTS - scorer begge hold?

Daejeon er i tydelig offensiv form og har scoret i gennemsnit 2,2 mål i de seneste 5 kampe, mens BTTS gik hjem i 80 % af disse opgør. Bucheon scorede 1,4 mål pr. kamp i denne periode, mens Daejeons forsvar indkasserede hele 10 mål i 5 kampe, svarende til 2,0 pr. opgør. Hjemmeholdet skaber solide chancer med et gennemsnitligt sæson-xG på 1,65, mens Daejeon tillader modstanderne et xG på 1,64, hvilket øger Bucheons chancer for at score. Risikoen ved spillet øges af, at Bucheon holdt buret rent i 23 % af kampene og kun indkasserede 4 mål i de seneste fem, men gæsternes offensiv med 35 mål i sæsonen og et gennemsnit på 1,62 mål taler for, at de kommer på tavlen. Samlet set giver Daejeons aktuelle form og holdets svage defensive præstationer på det seneste en lille fordel til scenariet, hvor begge hold scorer. BTTS Nej betyder, at mindst ét af holdene ikke scorer. Det betyder ikke automatisk 0-0, og heller ikke at ingen af holdene scorer.

Se BTTS-statistik
Over/Under - målanalyse

Det stærkeste valg er over 1.5 mål, da dette resultat forekom i 77 % af Bucheons kampe og i 69 % af Daejeons kampe i sæsonen. Daejeon scorer i gennemsnit 1,62 mål pr. kamp og har scoret 11 mål i de seneste fem kampe, svarende til 2,2 pr. kamp. Hjemmeholdet skaber i gennemsnit 1,65 xG, mens gæsternes forsvar i gennemsnit tillader 1,64 xG, hvilket peger på en reel chance for, at Bucheon kommer på tavlen. På Daejeons side er 1,47 xG i sæsonen et yderligere argument, mens Bucheon i gennemsnit har lukket 1,25 xG ind, og hjemmeholdet i de seneste fem kampe har tilladt modstanderne hele 1,75 xG. Linjen på 2.5 er fortsat tæt på balance, da sæsontallene for over 2.5 mål ligger på 38 % og 54 %. Derfor giver over 1.5 en mere sikker og tydelig fordel.

Se Over/Under-statistik
HT/FT - scenarie for pause og slutresultat

Daejeon har en tydeligere profil i første halvleg: De var foran efter 45 minutter i 5 af 13 kampe, svarende til 38 %, mens Bucheon kun gjorde det én gang, i 8 % af kampene. Hjemmeholdet scorer blot 0,15 mål pr. kamp før pausen og har ikke scoret i denne del af kampen i 92 % af deres optrædener, mens Daejeon i gennemsnit scorer 0,85 mål. Gæsterne er også mere effektive over hele sæsonen med et gennemsnit på 1,62 mål mod Bucheons 1,08 samt en sejrsprocent på 38 % sammenlignet med hjemmeholdets 23 %. Selvom Bucheon har et bedre offensivt xG på 1,65 mod 1,47, har Daejeon flere skud på mål pr. kamp, 4,31 mod 3,85, og omsætter 14 % af forsøgene til mål mod modstanderens 8 %. Det mest sandsynlige scenarie er derfor, at gæsterne udnytter deres fordel i første halvleg og holder føringen til slut.

Se statistik for første og anden halvleg

Halvleg for halvleg

0 : 2
1. halvleg
0 : 3
2. halvleg

Kampstatistik

50Boldbesiddelse (%)50
Bucheon 1995Daejeon Citizen
17Skud14
Bucheon 1995Daejeon Citizen
5Skud på mål7
Bucheon 1995Daejeon Citizen
1.93xG1.86
Bucheon 1995Daejeon Citizen
3Hjørnespark5
Bucheon 1995Daejeon Citizen
71Farlige angreb67
Bucheon 1995Daejeon Citizen
11Frispark10
Bucheon 1995Daejeon Citizen
2Kort1
Bucheon 1995Daejeon Citizen

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

Bucheon 1995Daejeon Citizen
1.08Scorede mål / kamp1.35
Bucheon 1995Daejeon Citizen
1.12Indkasserede mål / kamp1.23
Bucheon 1995Daejeon Citizen
38%Gennemsnitlig boldbesiddelse54%
Bucheon 1995Daejeon Citizen
3.54Skud på mål / kamp3.96
Bucheon 1995Daejeon Citizen

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

10.27Skud pr. kamp12.31
Bucheon 1995Daejeon Citizen
3.54Skud på mål3.96
Bucheon 1995Daejeon Citizen
10.5%Skudkonvertering10.9%
Bucheon 1995Daejeon Citizen
38%Boldbesiddelse54%
Bucheon 1995Daejeon Citizen
1.26xG for1.56
Bucheon 1995Daejeon Citizen
1.78xG imod1.45
Bucheon 1995Daejeon Citizen

Skudkvalitet

Bucheon 1995: BalanceretDaejeon Citizen: Balanceret
Bucheon 1995Daejeon Citizen
Præcision (skud på mål)34%32%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.120.13
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.310.34

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Daejeon Citizen er 13% bedre på form i de seneste 5.

1.6 point / kamp - Bucheon 1995 · 1.8 point / kamp - Daejeon Citizen

Bucheon 1995
DWWLD
Sæsonens resultatfordeling
27% W38% D35% L
Sæson (V-U-T)
7-10-9
1.19 point / kamp · målforskel -1
Seneste 5 (V-U-T)
2-2-1
1.60 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
3-6-5
Seneste 5 hjemme
2-2-1
LDWWD
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 1.4Indkasserede mål: 0.8xG: 1.36Modstanderens xG: 1.89BTTS: 40%Over 2.5: 40%
Daejeon Citizen
WLWWL
Sæsonens resultatfordeling
31% W31% D38% L
Sæson (V-U-T)
8-8-10
1.23 point / kamp · målforskel +3
Seneste 5 (V-U-T)
3-0-2
1.80 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
5-3-5
Seneste 5 ude
1-1-3
DLWLL
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 2.0Indkasserede mål: 1.8xG: 1.86Modstanderens xG: 1.50BTTS: 80%Over 2.5: 100%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Daejeon Citizen er 25% bedre på scorede mål pr. kamp.

1.08 mål / kamp - Bucheon 1995 · 1.35 mål / kamp - Daejeon Citizen

Bucheon 1995 er 10% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

1.12 mål / kamp - Bucheon 1995 · 1.23 mål / kamp - Daejeon Citizen

Bucheon 1995s scoringsprofil: stærk

Bucheon 1995 scorer i 62% af kampene (16 af 26 kampe), mens Daejeon Citizen holder Clean sheet i 27% (7 af 26 kampe).

Daejeon Citizens scoringsprofil: stærk

Daejeon Citizen scorer i 65% af kampene (17 af 26 kampe), mens Bucheon 1995 holder Clean sheet i 35% (9 af 26 kampe).

28Scorede mål (sæson)35
Bucheon 1995Daejeon Citizen
29Indkasserede mål (sæson)32
Bucheon 1995Daejeon Citizen
2.19Gennemsnitlige mål i kampen2.58
Bucheon 1995Daejeon Citizen
7Scorede mål (seneste 5)10
Bucheon 1995Daejeon Citizen
4Indkasserede mål (seneste 5)9
Bucheon 1995Daejeon Citizen

Hvor ofte de scorer mindst...

62%1 mål65%
Bucheon 1995Daejeon Citizen
31%2 mål42%
Bucheon 1995Daejeon Citizen
15%3 mål15%
Bucheon 1995Daejeon Citizen
0%4 mål8%
Bucheon 1995Daejeon Citizen

Hvor ofte de indkasserer mindst...

65%1 mål73%
Bucheon 1995Daejeon Citizen
35%2 mål35%
Bucheon 1995Daejeon Citizen
12%3 mål12%
Bucheon 1995Daejeon Citizen
0%4 mål4%
Bucheon 1995Daejeon Citizen

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

52%
Ligagennemsnit

Målmønstre

15%BTTS ved pausen12%
Bucheon 1995Daejeon Citizen
8%BTTS i begge halvlege4%
Bucheon 1995Daejeon Citizen
19%Scorede i begge halvlege19%
Bucheon 1995Daejeon Citizen

BTTS og antal mål

27%Mindst 3 mål og BTTS38%
Bucheon 1995Daejeon Citizen
12%Mindst 3 mål uden BTTS8%
Bucheon 1995Daejeon Citizen
40%BTTS – seneste 580%
Bucheon 1995Daejeon Citizen

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

Hele kampen – sammenligning mellem hold (Over)

1. halvleg

54%Mindst 1 mål før pausen58%
Bucheon 1995Daejeon Citizen
31%Mindst 2 mål før pausen23%
Bucheon 1995Daejeon Citizen
0%Mindst 3 mål før pausen12%
Bucheon 1995Daejeon Citizen

2. halvleg

73%Mindst 1 mål efter pausen73%
Bucheon 1995Daejeon Citizen
38%Mindst 2 mål efter pausen58%
Bucheon 1995Daejeon Citizen
19%Mindst 3 mål efter pausen23%
Bucheon 1995Daejeon Citizen

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Daejeon Citizen er 6% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

1.08 point / kamp - Bucheon 1995 · 1.15 point / kamp - Daejeon Citizen

Bucheon 1995 — stilling ved pausen
15% fører62% uafgjort23% bagud
Daejeon Citizen — stilling ved pausen
23% fører46% uafgjort31% bagud

Før pausen (1. halvleg)

1.08Point pr. kamp (1. halvleg)1.15
Bucheon 1995Daejeon Citizen
0.38Scorede mål (1. halvleg)0.5
Bucheon 1995Daejeon Citizen
0.46Indkasserede mål (1. halvleg)0.42
Bucheon 1995Daejeon Citizen
0.85Gennemsnitlige mål (1. halvleg)0.92
Bucheon 1995Daejeon Citizen
62%Clean sheet før pausen62%
Bucheon 1995Daejeon Citizen
69%Ingen mål før pausen69%
Bucheon 1995Daejeon Citizen

Efter pausen (2. halvleg)

1.19Point pr. kamp (2. halvleg)1.19
Bucheon 1995Daejeon Citizen
0.69Scorede mål (2. halvleg)0.85
Bucheon 1995Daejeon Citizen
0.65Indkasserede mål (2. halvleg)0.81
Bucheon 1995Daejeon Citizen
1.35Gennemsnitlige mål (2. halvleg)1.65
Bucheon 1995Daejeon Citizen
50%Clean sheet efter pausen46%
Bucheon 1995Daejeon Citizen
50%Ingen mål efter pausen46%
Bucheon 1995Daejeon Citizen

Bucheon 1995 — resultater i anden halvleg

27% W38% D35% L
28
Point ved pausen
10
Mål ved pausen
-2
Målforskel (1. halvleg)
31
Point i 2. halvleg
+1
Målforskel (2. halvleg)
1.08
PPG før pausen
Fastholdelse af føring180%

Fører ved pausen i 15% af kampene og vinder 27%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.2

Indkasserer 0.2 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Daejeon Citizen — resultater i anden halvleg

23% W50% D27% L
30
Point ved pausen
13
Mål ved pausen
+2
Målforskel (1. halvleg)
31
Point i 2. halvleg
+1
Målforskel (2. halvleg)
1.15
PPG før pausen
Fastholdelse af føring135%

Fører ved pausen i 23% af kampene og vinder 31%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.4

Indkasserer 0.4 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Bucheon 1995 — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.801.00
Scorede mål / kamp0.80.6
Indkasserede mål / kamp0.00.8
Gennemsnitlige mål i kampen0.81.4
1 mål40%80%
2 mål40%40%
3 mål0%20%
Clean sheet100%40%
Intet mål60%40%
Målforskel+4-1
Pause: 40% fører - 60% uafgjort - 0% bagud
2. halvleg: 20% vundet - 40% uafgjort - 40% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 4
Daejeon Citizen — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.601.20
Scorede mål / kamp0.61.4
Indkasserede mål / kamp0.21.6
Gennemsnitlige mål i kampen0.83.0
1 mål60%100%
2 mål20%80%
3 mål0%80%
Clean sheet80%20%
Intet mål60%20%
Målforskel+2-1
Pause: 40% fører - 40% uafgjort - 20% bagud
2. halvleg: 40% vundet - 0% uafgjort - 60% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 3

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Bucheon 1995
ScoredeIndkasserede
3
2
0-15
3
6
16-30
4
4
31-45
6
7
46-60
7
4
61-75
5
6
76-90

Mest farlige minutter 61-75 (7 goals). Indkasserer flest i 46-60 (7). Balance i sene mål (76-90): -1 - de sene faser er en svaghed.

Daejeon Citizen
ScoredeIndkasserede
4
0
0-15
4
3
16-30
5
8
31-45
7
5
46-60
6
5
61-75
9
11
76-90

Mest farlige minutter 76-90 (9 goals). Indkasserer flest i 76-90 (11). Balance i sene mål (76-90): -2 - de sene faser er en svaghed.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

2.39
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
1.2 : 1.2
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
98%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
46%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
+26%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
40%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
13%
0:0-risiko
omkring 1 ud af 8 kampe
0-1
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Bucheon 1995

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.52
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.48
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-6.6 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.18
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.66
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
93%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
88%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
+0.41
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.3
Sene mål
18% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 11% i de første 15 minutter.
18%

Daejeon Citizen

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.11
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.01
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-10.5 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.21
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.22
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
105%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
106%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
+0.57
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.3
Sene mål
26% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 11% i de første 15 minutter.
26%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med K League 1-gennemsnittet.

Hold mod liga

Bucheon 1995LigaDaejeon Citizen
Gennemsnitlige mål i kampen▼ 2.192.44▲ 2.58
Begge hold scorede▼ 42%52%▼ 50%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▼ 38%44%▲ 46%
Clean sheets▲ 35%30%▼ 27%
Mål før pausen▼ 54%61%▼ 58%
Mål efter pausen▼ 73%76%▼ 73%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

2.44
Gennemsnitlige mål pr. kamp
52%
Begge hold scorede
44%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
30%
Clean sheets
1.16
Hjemmemål / kamp
1.28
Udemål / kamp
+-9%
Fordel i hjemmeangreb
+-10%
Fordel i hjemmeforsvar
+-8%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
61%
1 mål
30%
2 mål
7%
3 mål
2%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
76%
1 mål
46%
2 mål
17%
3 mål
3%
4 mål

Startopstillinger og spillerhændelser

Verificerede startere, indskiftere og registrerede spillerhændelser for denne kamp.

Kampens tidslinje

Mål, kort og udskiftninger i kronologisk rækkefølge.

  1. Daejeon CitizenGult kortSoon-Min Lee
  2. Daejeon CitizenMålDiogo de Oliveira Barbosa
  3. Daejeon CitizenMålJae-Hee JeongAssist: Victor Bobsin Pereira
  4. Bucheon 1995UdskiftningInd: Ye-geon SungUd: Jong-Woo Kim
  5. Daejeon CitizenUdskiftningInd: Hyun-Sik LeeUd: Victor Bobsin Pereira
  6. Daejeon CitizenMålSeong-Kwon JoAssist: Myung-Jae Lee
  7. Bucheon 1995Gult kortEui-Hyeong Lee
  8. Daejeon CitizenMålJae-Hee JeongAssist: Joon-Beom Kim
  9. Bucheon 1995Gult kortSang-Jun Kim

Dommer og trænere

Åbn deres sæsonprofiler for at sammenligne kampdata, mål og disciplinære tendenser.

Indbyrdes opgør

Seneste indbyrdes kampe (2): Bucheon 1995 0 - 2 - 0 Daejeon Citizen. Gennemsnitlige mål 3.00, begge hold scorede i 100% kampe.

FAQ

Hvad blev resultatet af Bucheon 1995 mod Daejeon Citizen?

Kampen i K League 1 sluttede Bucheon 1995 0:5 Daejeon Citizen. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.

Hvad er den indbyrdes statistik mellem Bucheon 1995 og Daejeon Citizen?

I de seneste 2 indbyrdes kampe vandt Bucheon 1995 0, Daejeon Citizen vandt 0, og 2 endte uafgjort. Kampene havde i gennemsnit 3,00 mål, og begge hold scorede i 100% af dem.

Hvad viser målstatistikken før Bucheon 1995 mod Daejeon Citizen?

Bucheon 1995 scorer i gennemsnit 1,08 mål pr. kamp, og Daejeon Citizen scorer 1,35. Gennemsnittet i K League 1 er 2,44 mål, og Over 2.5 forekommer i 44% af kampene. BTTS forekommer i 42% af Bucheon 1995s kampe og 50% af Daejeon Citizens.

Hvordan er den aktuelle form for Bucheon 1995 og Daejeon Citizen?

I de seneste fem kampe har Bucheon 1995 2 sejre, 2 uafgjorte og 1 nederlag (1,60 point pr. kamp). Daejeon Citizen har 3 sejre, 0 uafgjorte og 2 nederlag (1,80 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Bucheon 1995 mod Daejeon Citizen?

Kampstatistikken er offentlig her; den komplette bettinganalyse og det anbefalede pick findes i NoFluffPicks-appen.