Cádiz - Real Valladolid: kampstatistik
Cádiz mod Real Valladolid: form, mål og vigtig statistik
Hvad kampen handler om
Cádiz spillede mod Real Valladolid i Segunda División (Spanien). Kampen blev spillet 30. august 2026. Stadion: Estadio Nuevo Mirandilla. Slutresultat: 1:1.
Aktuel form
Cádiz: 0-2-0, 1,00 point pr. kamp. Real Valladolid: 0-0-2, 0,00 point pr. kamp.
Målstatistik
Cádiz scorer 1,00 og indkasserer 1,00 mål pr. kamp. Real Valladolid scorer 0,00 og indkasserer 1,50. Ligaens gennemsnit: 2,21 mål.
BTTS og Over/Under
BTTS: Cádiz 50 %, Real Valladolid 0 %. Over 2.5: Cádiz 50 %, Real Valladolid 0 %. Liganiveau: BTTS 36 %, Over 2.5 36 %.
xG, skud og boldbesiddelse
xG pr. kamp: Cádiz 1,42, Real Valladolid 1,21. Skud pr. kamp: Cádiz 12,5, Real Valladolid 11,5. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Cádiz 55 %, Real Valladolid 56 %.
Første og anden halvleg
Cádiz: fører ved pausen i 0 % af kampene, mål i anden halvleg 1,00. Real Valladolid: fører ved pausen i 0 % af kampene, mål i anden halvleg 0,00.
Mål pr. minut
Det stærkeste historiske målinterval er 46-60 (1) for Cádiz og 0-15 (0) for Real Valladolid. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.
Ligakontekst
Segunda División: 2,21 mål pr. kamp, BTTS 36 %, Over 2.5 36 %.
Indbyrdes historik
Før denne kamp var 2 tidligere indbyrdes kampe tilgængelige: 0-1-1. Gennemsnitlige mål 1,50, BTTS 0 %.
Arkiveret analyse før kampen
Denne analyse blev udarbejdet før kampstart. Konklusionerne bruger kun oplysninger, der var tilgængelige før kampen, og omfatter ikke slutresultatet eller statistik efter kampen.
Generel kam analyse
Cádiz er fortsat ubesejret i sæsonen med 2 uafgjorte og en målscore på 2:2, mens Real Valladolid har tabt begge hidtidige kampe uden at score og med 3 indkasserede mål. Hjemmeholdet skaber markant mere på eget græs: De har i gennemsnit 17 afslutninger og en xG på 1,67 sammenlignet med Valladolid, der på udebane har 11,5 afslutninger og en xG på 1,21. Cádiz’ defensiv har endnu ikke lukket mål ind hjemme, mens modstandernes xG ligger på 0,90. Gæsterne indkasserer derimod i gennemsnit 1,5 mål pr. udekamp. Begge hold har endnu ikke scoret henholdsvis hjemme og ude, hvilket øger risikoen for uafgjort, men Cádiz’ fordel i kvaliteten af de skabte chancer og den defensive organisation taler for en smal hjemmesejr.
Se det statistiske overblikBTTS - scorer begge hold?
Signalet for BTTS ligger under ligaens gennemsnit: I 40 % af Cádiz’ seneste fem kampe scorede begge hold, mens det kun var tilfældet i 20 % af Real Valladolid’ kampe, sammenlignet med 41 % i hele Segunda División. Hjemmeholdet scorede i denne periode i gennemsnit 1,0 mål med en xG på 1,04, mens Valladolid trods 1,4 mål pr. kamp kun skabte 1,06 xG. Begge holds forsvar indkasserede i gennemsnit 1,2 mål i deres seneste fem kampe, men især gæsternes lave BTTS-andel tyder på, at den ene af parterne ofte går fra banen uden at score. Ligaen har i gennemsnit kun 2,27 mål pr. kamp, hvilket yderligere taler for et scenarie, hvor mindst ét hold ikke scorer.
Se BTTS-statistikOver/Under - målanalyse
Cádiz’ seneste fem kampe har budt på 2.2 mål i gennemsnit, mens Real Valladolid-kampene har haft 2.6, men begge hold havde kun 40% af kampene med mindst tre mål. Kvaliteten af de skabte chancer er moderat: Cádiz har et gennemsnit på 1.04 xG, og Valladolid 1.06 xG, mens modstanderne tillades henholdsvis 1.13 og 0.95 xG. Prognosen på 2.07 mål ligger også under ligaens gennemsnit på 2.27, og kun 41% af ligakampene går over 2.5 mål. Linjen under 3.5 har en klar fordel, eftersom den kræver højst tre scoringer, mens xG-tallene og hyppigheden af målrige resultater ikke peger på regelmæssige kampe med fire mål.
Se Over/Under-statistikHT/FT - scenarie for pause og slutresultat
Uafgjort ved pausen er det mest sandsynlige udfald, eftersom Cádiz var uafgjort efter 45 minutter i 3 af de seneste 5 kampe, mens det gjaldt Real Valladolid i 2 af 5. Begge hold spiller forsigtigt før pausen: hjemmeholdet scorer og lukker i gennemsnit 0,4 mål ind i denne periode, mens gæsterne scorer 0,4 og lukker 0,6 mål ind. Efter pausen ser Valladolid dog mere overbevisende ud, da holdet i gennemsnit scorer 1,0 mål mod Cádiz’ 0,6, og deres målscore i anden halvleg er +2, mens hjemmeholdets er 0. Gæsterne har vundet 40% af deres seneste fem kampe, mens Cádiz kun har vundet 20%, så efter en jævnbyrdig start har de større chance for at tippe resultatet til deres fordel i slutfasen. Desuden blev der scoret mindst ét mål efter pausen i 4 af de seneste 5 kampe for de to hold, hvilket understøtter scenariet med uafgjort ved pausen og Valladolid-sejr efter kampen.
Se statistik for første og anden halvlegHalvleg for halvleg
Kampstatistik
Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?
Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.
Holdstatistik— hvem er mest effektiv?
Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.
Skudkvalitet
| Cádiz | Real Valladolid | |
|---|---|---|
| Præcision (skud på mål) | 36% | 22% |
| Chancekvalitet (xG pr. skud) | 0.11 | 0.11 |
| Afslutninger (mål pr. skud på mål) | 0.22 | 0.00 |
xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.
* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.
Holdets form— hvem er i bedst form?
De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.
Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?
Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.
Cádiz er 50% bedre på indkasserede mål pr. kamp.
1 mål / kamp - Cádiz · 1.5 mål / kamp - Real Valladolid
Cádiz scorer i 50% af kampene (1 af 2 kampe), mens Real Valladolid holder Clean sheet i 0% (0 af 2 kampe).
Real Valladolid scorer i 0% af kampene (0 af 2 kampe), mens Cádiz holder Clean sheet i 50% (1 af 2 kampe).
Hvor ofte de scorer mindst...
Hvor ofte de indkasserer mindst...
* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.
Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?
Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.
Målmønstre
BTTS og antal mål
Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?
Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.
Hele kampen – sammenligning mellem hold (Over)
Over / Under - Cádiz
Over / Under - Real Valladolid
1. halvleg
2. halvleg
Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?
Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.
Før pausen (1. halvleg)
Efter pausen (2. halvleg)
Cádiz — resultater i anden halvleg
Indkasserer 1.0 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.
Real Valladolid — resultater i anden halvleg
Indkasserer 1.5 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.
| 1. halvleg | 2. halvleg | |
|---|---|---|
| Point pr. kamp | 1.00 | 1.00 |
| Scorede mål / kamp | 0.0 | 1.0 |
| Indkasserede mål / kamp | 0.0 | 1.0 |
| Gennemsnitlige mål i kampen | 0.0 | 2.0 |
| 1 mål | 0% | 50% |
| 2 mål | 0% | 50% |
| 3 mål | 0% | 50% |
| Clean sheet | 100% | 50% |
| Intet mål | 100% | 50% |
| Målforskel | 0 | 0 |
| 1. halvleg | 2. halvleg | |
|---|---|---|
| Point pr. kamp | 1.00 | 0.00 |
| Scorede mål / kamp | 0.0 | 0.0 |
| Indkasserede mål / kamp | 0.0 | 1.5 |
| Gennemsnitlige mål i kampen | 0.0 | 1.5 |
| 1 mål | 0% | 100% |
| 2 mål | 0% | 50% |
| 3 mål | 0% | 0% |
| Clean sheet | 100% | 0% |
| Intet mål | 100% | 100% |
| Målforskel | 0 | -3 |
* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.
Mål efter minut— hvornår falder målene?
Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.
Mest farlige minutter 46-60 (1 goal). Indkasserer flest i 46-60 (1). Balance i sene mål (76-90): 0.
Indkasserer flest i 61-75 (3). Balance i sene mål (76-90): 0.
* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.
Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?
En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.
Kamp profil
Cádiz
Real Valladolid
* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.
Ligakontekst— er dette en målrigt liga?
Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med Segunda División-gennemsnittet.
Hold mod liga
| Cádiz | Liga | Real Valladolid | |
|---|---|---|---|
| Gennemsnitlige mål i kampen | ▼ 2.00 | 2.21 | ▼ 1.50 |
| Begge hold scorede | ▲ 50% | 36% | ▼ 0% |
| Mindst 3 mål (Over 2.5) | ▲ 50% | 36% | ▼ 0% |
| Clean sheets | ▲ 50% | 39% | ▼ 0% |
| Mål før pausen | ▼ 0% | 54% | ▼ 0% |
| Mål efter pausen | ▼ 50% | 64% | ▲ 100% |
^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.
Indbyrdes opgør
Seneste indbyrdes kampe (2): Cádiz 0 - 1 - 1 Real Valladolid. Gennemsnitlige mål 1.50, begge hold scorede i 0% kampe.
FAQ
Hvad blev resultatet af Cádiz mod Real Valladolid?
Kampen i Segunda División sluttede Cádiz 1:1 Real Valladolid. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.
Hvad er den indbyrdes statistik mellem Cádiz og Real Valladolid?
I de seneste 2 indbyrdes kampe vandt Cádiz 0, Real Valladolid vandt 1, og 1 endte uafgjort. Kampene havde i gennemsnit 1,50 mål, og begge hold scorede i 0% af dem.
Hvad viser målstatistikken før Cádiz mod Real Valladolid?
Cádiz scorer i gennemsnit 1,00 mål pr. kamp, og Real Valladolid scorer 0,00. Gennemsnittet i Segunda División er 2,21 mål, og Over 2.5 forekommer i 36% af kampene. BTTS forekommer i 50% af Cádizs kampe og 0% af Real Valladolids.
Hvordan er den aktuelle form for Cádiz og Real Valladolid?
I de seneste fem kampe har Cádiz 0 sejre, 2 uafgjorte og 0 nederlag (1,00 point pr. kamp). Real Valladolid har 0 sejre, 0 uafgjorte og 2 nederlag (0,00 point pr. kamp).
Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Cádiz mod Real Valladolid?
Kampstatistikken er offentlig her; den komplette bettinganalyse og det anbefalede pick findes i NoFluffPicks-appen.


