Uruguay - Primera DivisiónParque Luis Méndez PianaData opdateret pr. 16. oktober 2026

Central Español - Nacional: kampstatistik

Central Español mod Nacional: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Central Español spillede mod Nacional i Primera División (Uruguay). Kampen blev spillet 11. oktober 2026. Stadion: Parque Luis Méndez Piana. Slutresultat: 0:1.

Aktuel form

Central Español: 0-2-3, 0,40 point pr. kamp. Nacional: 3-2-0, 2,20 point pr. kamp.

Målstatistik

Central Español scorer 1,03 og indkasserer 1,35 mål pr. kamp. Nacional scorer 1,52 og indkasserer 1,23. Ligaens gennemsnit: 2,38 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Central Español 48 %, Nacional 55 %. Over 2.5: Central Español 52 %, Nacional 58 %. Liganiveau: BTTS 51 %, Over 2.5 44 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Central Español 1,24, Nacional 1,45. Skud pr. kamp: Central Español 9,3, Nacional 11,1. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Central Español 42 %, Nacional 52 %.

Første og anden halvleg

Central Español: fører ved pausen i 10 % af kampene, mål i anden halvleg 0,68. Nacional: fører ved pausen i 29 % af kampene, mål i anden halvleg 0,90.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 31-45+ (8) for Central Español og 76-90+ (12) for Nacional. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

Primera División: 2,38 mål pr. kamp, BTTS 51 %, Over 2.5 44 %.

Indbyrdes historik

Før denne kamp var 1 tidligere indbyrdes kampe tilgængelige: 1-0-0. Gennemsnitlige mål 1,00, BTTS 0 %.

Arkiveret analyse før kampen

Denne analyse blev udarbejdet før kampstart. Konklusionerne bruger kun oplysninger, der var tilgængelige før kampen, og omfatter ikke slutresultatet eller statistik efter kampen.

Generel kam analyse

Nacional er favorit, først og fremmest på grund af de seneste resultater: holdet har vundet 4 af 5 kampe, scoret 9 mål og indkasseret 3, mens Central Español ikke har vundet nogen af sine 5 kampe, har scoret 3 mål og indkasseret 10. I hele sæsonen har gæsterne scoret 47 mål mod hjemmeholdets 32, og på udebane scorer de i gennemsnit 1,4 mål pr. kamp mod Centrals 1,19 på hjemmebane. Kvaliteten af chancerne er mere jævn — Nacional har en xG på 1,32 på udebane, mens hjemmeholdets xG på hjemmebane er 1,29 — men gæsterne tillader modstanderne chancer med lavere xG-værdi: 1,21 mod Centrals 1,55. Der er dog grund til forsigtighed, da Nacional i gennemsnit indkasserer 1,53 mål på udebane og har tabt 40% af disse kampe. Alligevel taler gæsternes aktuelle effektivitet samt deres andel af udebanesejre på 47% mod hjemmeholdets 38% hjemmesejre for et spil på Nacional.

Se det statistiske overblik
BTTS - scorer begge hold?

I løbet af hele sæsonen har begge hold scoret i 50% af Central Españols kampe og i 60% af Nacionals kampe, så de langsigtede tal udelukker ikke, at begge hold scorer. De seneste 5 kampe peger dog tydeligere på en risiko for, at hjemmeholdet ikke får scoret: Central Español har kun scoret 0,6 mål i gennemsnit, mens Nacional også kun har lukket 0,6 mål ind pr. kamp i samme periode. Gæsterne har holdt nullet i 27% af sæsonens kampe, og deres seneste forsvar ser også bedre ud, når det gælder kvaliteten af de chancer, de har tilladt: Modstandernes gennemsnitlige xG var 0,88 mod 1,21 for hele sæsonen. Nacional har senest scoret 1,8 mål i gennemsnit, mens Central Español har lukket 2,0 mål ind, så det virker mere sandsynligt, at gæsterne scorer, end at hjemmeholdet gør. Derfor hælder jeg svagt til BTTS „nej“ (begge hold scorer – nej), først og fremmest fordi Central Español muligvis ikke får scoret. BTTS „nej“ betyder, at mindst ét af holdene ikke scorer; det betyder ikke automatisk, at kampen ender 0-0, eller at ingen af holdene scorer.

Se BTTS-statistik
Over/Under - målanalyse

Der blev scoret mindst to mål i 75% af Central Españols kampe og i 80% af Nacionals kampe, så over 1,5 er det tydeligste signal i dataene. Nacional scorer i gennemsnit 1,4 mål i sæsonen og har hævet gennemsnittet til 1,8 i de seneste fem kampe; i samme periode indkasserede Central Español 2,0 mål pr. kamp. Hjemmeholdet har et sæsongennemsnit på 1,63 mål og en xG på 1,57, men holdets seneste scoringsgennemsnit er faldet til 0,6, hvilket gør det mindre sikkert at spille på de højere linjer. Selvom der blev scoret over 2,5 mål i henholdsvis 56% og 60% af holdenes kampe, blev der kun scoret over 3,5 mål i 19% og 33%, så linjen over 1,5 giver en tydeligere fordel.

Se Over/Under-statistik
HT/FT - scenarie for pause og slutresultat

Det stærkeste signal peger på, at Nacional fører ved pausen og holder føringen til slut: udeholdet har vundet 4 af sine seneste 5 kampe, mens Central Español ikke har vundet nogen. I denne periode var hjemmeholdet bagud ved pausen 4 gange, mens Nacional førte efter første halvleg 3 gange; udeholdet havde i gennemsnit kun lukket 0,2 mål ind før pausen, mens hjemmeholdet scorede 0,2. Efter pausen har Nacional på det seneste scoret 1,2 mål i gennemsnit mod Central Españols 0,4, hvilket styrker scenariet med en udebanesejr. Spillet er dog ikke uden risiko, eftersom hjemmeholdet har vundet 56% af kampene i hele sæsonen mod udeholdets 47% og i gennemsnit har scoret 1,13 mål efter pausen. Trods hjemmeholdets sæsonmæssige fordele gør den aktuelle formforskel, især de hyppige nederlag ved pausen, 2/2 til det mest sandsynlige enkeltstående scenarie.

Se statistik for første og anden halvleg

Halvleg for halvleg

0 : 1
1. halvleg
0 : 0
2. halvleg

Kampstatistik

49Boldbesiddelse (%)51
Central EspañolNacional
7Skud11
Central EspañolNacional
4Skud på mål3
Central EspañolNacional
1.12xG1.31
Central EspañolNacional
3Hjørnespark7
Central EspañolNacional
53Farlige angreb56
Central EspañolNacional
-1Frispark-1
Central EspañolNacional
2Kort2
Central EspañolNacional

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

Central EspañolNacional
1.03Scorede mål / kamp1.52
Central EspañolNacional
1.35Indkasserede mål / kamp1.23
Central EspañolNacional
42%Gennemsnitlig boldbesiddelse52%
Central EspañolNacional
3.68Skud på mål / kamp4.23
Central EspañolNacional

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

9.32Skud pr. kamp11.13
Central EspañolNacional
3.68Skud på mål4.23
Central EspañolNacional
11.1%Skudkonvertering13.6%
Central EspañolNacional
42%Boldbesiddelse52%
Central EspañolNacional
1.24xG for1.45
Central EspañolNacional
1.7xG imod1.06
Central EspañolNacional

Skudkvalitet

Central Español: BalanceretNacional: Effektive afslutninger
Central EspañolNacional
Præcision (skud på mål)39%38%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.130.13
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.280.36

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Nacional er 450% bedre på form i de seneste 5.

0.4 point / kamp - Central Español · 2.2 point / kamp - Nacional

Central Español
DDLLL
Ingen sejr i de seneste 5 kampe
Sæsonens resultatfordeling
32% W26% D42% L
Sæson (V-U-T)
10-8-13
1.23 point / kamp · målforskel -10
Seneste 5 (V-U-T)
0-2-3
0.40 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
6-4-6
Seneste 5 hjemme
1-1-3
WLDLL
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 0.6Indkasserede mål: 2.0xG: 1.39Modstanderens xG: 1.44BTTS: 60%Over 2.5: 60%
Nacional
DDWWW
Ubesjret i de seneste 5 kampe
Sæsonens resultatfordeling
52% W13% D35% L
Sæson (V-U-T)
16-4-11
1.68 point / kamp · målforskel +9
Seneste 5 (V-U-T)
3-2-0
2.20 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
7-2-6
Seneste 5 ude
2-2-1
DLWDW
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 2.0Indkasserede mål: 1.0xG: 1.44Modstanderens xG: 1.08BTTS: 60%Over 2.5: 40%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Nacional er 48% bedre på scorede mål pr. kamp.

1.03 mål / kamp - Central Español · 1.52 mål / kamp - Nacional

Nacional er 10% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

1.35 mål / kamp - Central Español · 1.23 mål / kamp - Nacional

Central Españols scoringsprofil: stærk

Central Español scorer i 68% af kampene (21 af 31 kampe), mens Nacional holder Clean sheet i 32% (10 af 31 kampe).

Nacionals scoringsprofil: meget stærk

Nacional scorer i 84% af kampene (26 af 31 kampe), mens Central Español holder Clean sheet i 32% (10 af 31 kampe).

32Scorede mål (sæson)47
Central EspañolNacional
42Indkasserede mål (sæson)38
Central EspañolNacional
2.39Gennemsnitlige mål i kampen2.74
Central EspañolNacional
3Scorede mål (seneste 5)10
Central EspañolNacional
10Indkasserede mål (seneste 5)5
Central EspañolNacional

Hvor ofte de scorer mindst...

68%1 mål84%
Central EspañolNacional
26%2 mål48%
Central EspañolNacional
10%3 mål16%
Central EspañolNacional
0%4 mål3%
Central EspañolNacional

Hvor ofte de indkasserer mindst...

68%1 mål68%
Central EspañolNacional
35%2 mål39%
Central EspañolNacional
19%3 mål13%
Central EspañolNacional
6%4 mål3%
Central EspañolNacional

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

51%
Ligagennemsnit

Målmønstre

19%BTTS ved pausen23%
Central EspañolNacional
3%BTTS i begge halvlege3%
Central EspañolNacional
16%Scorede i begge halvlege29%
Central EspañolNacional

BTTS og antal mål

42%Mindst 3 mål og BTTS48%
Central EspañolNacional
10%Mindst 3 mål uden BTTS10%
Central EspañolNacional
60%BTTS – seneste 560%
Central EspañolNacional

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

1. halvleg

52%Mindst 1 mål før pausen65%
Central EspañolNacional
26%Mindst 2 mål før pausen29%
Central EspañolNacional
10%Mindst 3 mål før pausen10%
Central EspañolNacional

2. halvleg

81%Mindst 1 mål efter pausen87%
Central EspañolNacional
42%Mindst 2 mål efter pausen55%
Central EspañolNacional
16%Mindst 3 mål efter pausen16%
Central EspañolNacional

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Nacional er 54% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

0.9 point / kamp - Central Español · 1.39 point / kamp - Nacional

Central Español — stilling ved pausen
10% fører61% uafgjort29% bagud
Nacional — stilling ved pausen
29% fører52% uafgjort19% bagud

Før pausen (1. halvleg)

0.9Point pr. kamp (1. halvleg)1.39
Central EspañolNacional
0.35Scorede mål (1. halvleg)0.61
Central EspañolNacional
0.55Indkasserede mål (1. halvleg)0.52
Central EspañolNacional
0.9Gennemsnitlige mål (1. halvleg)1.13
Central EspañolNacional
55%Clean sheet før pausen61%
Central EspañolNacional
74%Ingen mål før pausen52%
Central EspañolNacional

Efter pausen (2. halvleg)

1.42Point pr. kamp (2. halvleg)1.55
Central EspañolNacional
0.68Scorede mål (2. halvleg)0.9
Central EspañolNacional
0.81Indkasserede mål (2. halvleg)0.71
Central EspañolNacional
1.48Gennemsnitlige mål (2. halvleg)1.61
Central EspañolNacional
48%Clean sheet efter pausen48%
Central EspañolNacional
42%Ingen mål efter pausen35%
Central EspañolNacional

Central Español — resultater i anden halvleg

35% W35% D29% L
28
Point ved pausen
11
Mål ved pausen
-6
Målforskel (1. halvleg)
44
Point i 2. halvleg
-4
Målforskel (2. halvleg)
0.90
PPG før pausen
Fastholdelse af føring320%

Fører ved pausen i 10% af kampene og vinder 32%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.3

Indkasserer 0.3 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Nacional — resultater i anden halvleg

42% W29% D29% L
43
Point ved pausen
19
Mål ved pausen
+3
Målforskel (1. halvleg)
48
Point i 2. halvleg
+6
Målforskel (2. halvleg)
1.39
PPG før pausen
Fastholdelse af føring179%

Fører ved pausen i 29% af kampene og vinder 52%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.2

Indkasserer 0.2 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Central Español — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp0.400.60
Scorede mål / kamp0.20.4
Indkasserede mål / kamp0.81.2
Gennemsnitlige mål i kampen1.01.6
1 mål60%80%
2 mål20%80%
3 mål20%0%
Clean sheet40%20%
Intet mål80%60%
Målforskel-3-4
Pause: 0% fører - 40% uafgjort - 60% bagud
2. halvleg: 0% vundet - 60% uafgjort - 40% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 20% - Samlet antal mål ved pausen: 1
Nacional — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.602.20
Scorede mål / kamp0.61.4
Indkasserede mål / kamp0.40.6
Gennemsnitlige mål i kampen1.02.0
1 mål80%100%
2 mål20%60%
3 mål0%20%
Clean sheet60%40%
Intet mål40%0%
Målforskel+1+4
Pause: 40% fører - 40% uafgjort - 20% bagud
2. halvleg: 60% vundet - 40% uafgjort - 0% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 20% - Samlet antal mål ved pausen: 3

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Central Español
ScoredeIndkasserede
2
5
0-15
1
5
16-30
8
7
31-45
6
7
46-60
8
7
61-75
7
11
76-90

Mest farlige minutter 31-45 (8 goals). Indkasserer flest i 76-90 (11). Balance i sene mål (76-90): -4 - de sene faser er en svaghed.

Nacional
ScoredeIndkasserede
5
4
0-15
7
7
16-30
7
5
31-45
7
6
46-60
9
2
61-75
12
14
76-90

Mest farlige minutter 76-90 (12 goals). Indkasserer flest i 76-90 (14). Balance i sene mål (76-90): -2 - de sene faser er en svaghed.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

2.56
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
1.1 : 1.4
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
108%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
52%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
-61%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
57%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
5%
0:0-risiko
omkring 1 ud af 20 kampe
0-1
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Central Español

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.46
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.14
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
+3.8 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.21
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.35
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
79%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
126%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
-0.83
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.3
Sene mål
22% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 6% i de første 15 minutter.
22%

Nacional

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.39
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-0.10
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-4.2 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.07
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.17
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
142%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
95%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
+0.52
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.3
Sene mål
26% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 11% i de første 15 minutter.
26%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med Primera División-gennemsnittet.

Hold mod liga

Central EspañolLigaNacional
Gennemsnitlige mål i kampen• 2.392.38▲ 2.74
Begge hold scorede▼ 48%51%▲ 55%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▲ 52%44%▲ 58%
Clean sheets▲ 32%29%▲ 32%
Mål før pausen▼ 52%67%▼ 65%
Mål efter pausen▲ 81%73%▲ 87%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

2.38
Gennemsnitlige mål pr. kamp
51%
Begge hold scorede
44%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
29%
Clean sheets
1.30
Hjemmemål / kamp
1.07
Udemål / kamp
+21%
Fordel i hjemmeangreb
+18%
Fordel i hjemmeforsvar
+8%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
67%
1 mål
31%
2 mål
9%
3 mål
3%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
73%
1 mål
37%
2 mål
13%
3 mål
4%
4 mål

Startopstillinger og spillerhændelser

Verificerede startere, indskiftere og registrerede spillerhændelser for denne kamp.

Kampens tidslinje

Mål, kort og udskiftninger i kronologisk rækkefølge.

  1. Central EspañolGult kortMariano Fernando Aguilera
  2. Central EspañolUdskiftningInd: Federico Pintado NúñezUd: Emiliano Márquez Fernández
  3. Central EspañolUdskiftningInd: Jonathan DellarossaUd: Raúl Andrés Tarragona Lemos
  4. Central EspañolUdskiftningInd: Facundo Nicolás Sosa HoyoUd: Fernando Manuel Camarda Rosa
  5. NacionalUdskiftningInd: Tomás Verón LupiUd: Tiziano Correa Reyes
  6. NacionalGult kortSebastián Coates Nión

Dommer og trænere

Åbn deres sæsonprofiler for at sammenligne kampdata, mål og disciplinære tendenser.

Indbyrdes opgør

Seneste indbyrdes kamp: Central Español 1 - 0 - 0 Nacional. Gennemsnitlige mål 1.00, begge hold scorede i 0% kampe.

FAQ

Hvad blev resultatet af Central Español mod Nacional?

Kampen i Primera División sluttede Central Español 0:1 Nacional. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.

Hvad viser målstatistikken før Central Español mod Nacional?

Central Español scorer i gennemsnit 1,03 mål pr. kamp, og Nacional scorer 1,52. Gennemsnittet i Primera División er 2,38 mål, og Over 2.5 forekommer i 44% af kampene. BTTS forekommer i 48% af Central Españols kampe og 55% af Nacionals.

Hvordan er den aktuelle form for Central Español og Nacional?

I de seneste fem kampe har Central Español 0 sejre, 2 uafgjorte og 3 nederlag (0,40 point pr. kamp). Nacional har 3 sejre, 2 uafgjorte og 0 nederlag (2,20 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Central Español mod Nacional?

Brug denne side til at sammenligne tallene bag Central Español mod Nacional. Åbn NoFluffPicks-appen for bettinganalysen, picket, Value Bet og forklaringen.