Japan - J1 LeagueKINCHO StadiumData opdateret pr. 21. oktober 2026

Cerezo Osaka - JEF United: kampstatistik

Begrundelse:

Fuld analyse og pick i appen

Se bettinganalysen, picket, Value Bet og den fulde begrundelse for denne kamp.

Se analyse og pick

Cerezo Osaka mod JEF United: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Cerezo Osaka spiller mod JEF United i J1 League (Japan). Kampen er planlagt til 25. oktober 2026. Stadion: KINCHO Stadium.

Aktuel form

Cerezo Osaka: 0-3-2, 0,60 point pr. kamp. JEF United: 1-3-1, 1,20 point pr. kamp.

Målstatistik

Cerezo Osaka scorer 0,90 og indkasserer 1,60 mål pr. kamp. JEF United scorer 0,80 og indkasserer 1,90. Ligaens gennemsnit: 2,92 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Cerezo Osaka 40 %, JEF United 50 %. Over 2.5: Cerezo Osaka 40 %, JEF United 50 %. Liganiveau: BTTS 56 %, Over 2.5 55 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Cerezo Osaka 1,30, JEF United 1,26. Skud pr. kamp: Cerezo Osaka 11,4, JEF United 11,1. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Cerezo Osaka 55 %, JEF United 45 %.

Første og anden halvleg

Cerezo Osaka: fører ved pausen i 20 % af kampene, mål i anden halvleg 0,50. JEF United: fører ved pausen i 30 % af kampene, mål i anden halvleg 0,20.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 16-30 (3) for Cerezo Osaka og 0-15 (2) for JEF United. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

J1 League: 2,92 mål pr. kamp, BTTS 56 %, Over 2.5 55 %.

Indbyrdes historik

Der findes ingen matchende indbyrdes stikprøve i databasen.

Før kampen

1X2-odds

(-)
(-)
(-)

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

Cerezo OsakaJEF United
0.9Scorede mål / kamp0.8
Cerezo OsakaJEF United
1.6Indkasserede mål / kamp1.9
Cerezo OsakaJEF United
55%Gennemsnitlig boldbesiddelse45%
Cerezo OsakaJEF United
3.2Skud på mål / kamp4
Cerezo OsakaJEF United

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

11.4Skud pr. kamp11.1
Cerezo OsakaJEF United
3.2Skud på mål4
Cerezo OsakaJEF United
7.9%Skudkonvertering7.2%
Cerezo OsakaJEF United
55%Boldbesiddelse45%
Cerezo OsakaJEF United
1.3xG for1.26
Cerezo OsakaJEF United
1.47xG imod1.74
Cerezo OsakaJEF United

Skudkvalitet

Cerezo Osaka: BalanceretJEF United: Balanceret
Cerezo OsakaJEF United
Præcision (skud på mål)28%36%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.110.11
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.280.20

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

JEF United er 100% bedre på form i de seneste 5.

0.6 point / kamp - Cerezo Osaka · 1.2 point / kamp - JEF United

Cerezo Osaka
DLDDL
Ingen sejr i de seneste 5 kampe
Sæsonens resultatfordeling
30% W30% D40% L
Sæson (V-U-T)
3-3-4
1.20 point / kamp · målforskel -7
Seneste 5 (V-U-T)
0-3-2
0.60 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
3-2-1
Seneste 5 hjemme
2-2-1
WWDDL
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 0.8Indkasserede mål: 2.2xG: 1.34Modstanderens xG: 1.41BTTS: 60%Over 2.5: 40%
JEF United
WDLDD
Sæsonens resultatfordeling
10% W30% D60% L
Sæson (V-U-T)
1-3-6
0.60 point / kamp · målforskel -11
Seneste 5 (V-U-T)
1-3-1
1.20 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
0-1-4
Seneste 5 ude
0-1-4
LLLDL
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 1.0Indkasserede mål: 0.8xG: 1.47Modstanderens xG: 1.52BTTS: 60%Over 2.5: 20%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Cerezo Osaka er 13% bedre på scorede mål pr. kamp.

0.9 mål / kamp - Cerezo Osaka · 0.8 mål / kamp - JEF United

Cerezo Osaka er 19% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

1.6 mål / kamp - Cerezo Osaka · 1.9 mål / kamp - JEF United

Cerezo Osakas scoringsprofil: stærk

Cerezo Osaka scorer i 60% af kampene (6 af 10 kampe), mens JEF United holder Clean sheet i 20% (2 af 10 kampe).

JEF Uniteds scoringsprofil: blandet

JEF United scorer i 60% af kampene (6 af 10 kampe), mens Cerezo Osaka holder Clean sheet i 40% (4 af 10 kampe).

9Scorede mål (sæson)8
Cerezo OsakaJEF United
16Indkasserede mål (sæson)19
Cerezo OsakaJEF United
2.5Gennemsnitlige mål i kampen2.7
Cerezo OsakaJEF United
4Scorede mål (seneste 5)5
Cerezo OsakaJEF United
11Indkasserede mål (seneste 5)4
Cerezo OsakaJEF United

Hvor ofte de scorer mindst...

60%1 mål60%
Cerezo OsakaJEF United
30%2 mål20%
Cerezo OsakaJEF United
0%3 mål0%
Cerezo OsakaJEF United
0%4 mål0%
Cerezo OsakaJEF United

Hvor ofte de indkasserer mindst...

60%1 mål80%
Cerezo OsakaJEF United
30%2 mål60%
Cerezo OsakaJEF United
30%3 mål30%
Cerezo OsakaJEF United
20%4 mål20%
Cerezo OsakaJEF United

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

56%
Ligagennemsnit

Målmønstre

20%BTTS ved pausen20%
Cerezo OsakaJEF United
10%BTTS i begge halvlege0%
Cerezo OsakaJEF United
20%Scorede i begge halvlege10%
Cerezo OsakaJEF United

BTTS og antal mål

30%Mindst 3 mål og BTTS30%
Cerezo OsakaJEF United
10%Mindst 3 mål uden BTTS20%
Cerezo OsakaJEF United
60%BTTS – seneste 560%
Cerezo OsakaJEF United

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

1. halvleg

60%Mindst 1 mål før pausen70%
Cerezo OsakaJEF United
40%Mindst 2 mål før pausen30%
Cerezo OsakaJEF United
30%Mindst 3 mål før pausen10%
Cerezo OsakaJEF United

2. halvleg

70%Mindst 1 mål efter pausen80%
Cerezo OsakaJEF United
20%Mindst 2 mål efter pausen50%
Cerezo OsakaJEF United
20%Mindst 3 mål efter pausen0%
Cerezo OsakaJEF United

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

JEF United er 30% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

1 point / kamp - Cerezo Osaka · 1.3 point / kamp - JEF United

Cerezo Osaka — stilling ved pausen
20% fører40% uafgjort40% bagud
JEF United — stilling ved pausen
30% fører40% uafgjort30% bagud

Før pausen (1. halvleg)

1Point pr. kamp (1. halvleg)1.3
Cerezo OsakaJEF United
0.4Scorede mål (1. halvleg)0.6
Cerezo OsakaJEF United
0.9Indkasserede mål (1. halvleg)0.8
Cerezo OsakaJEF United
1.3Gennemsnitlige mål (1. halvleg)1.4
Cerezo OsakaJEF United
50%Clean sheet før pausen60%
Cerezo OsakaJEF United
70%Ingen mål før pausen50%
Cerezo OsakaJEF United

Efter pausen (2. halvleg)

1.2Point pr. kamp (2. halvleg)0.6
Cerezo OsakaJEF United
0.5Scorede mål (2. halvleg)0.2
Cerezo OsakaJEF United
0.7Indkasserede mål (2. halvleg)1.1
Cerezo OsakaJEF United
1.2Gennemsnitlige mål (2. halvleg)1.3
Cerezo OsakaJEF United
60%Clean sheet efter pausen30%
Cerezo OsakaJEF United
50%Ingen mål efter pausen80%
Cerezo OsakaJEF United

Cerezo Osaka — resultater i anden halvleg

30% W30% D40% L
10
Point ved pausen
4
Mål ved pausen
-5
Målforskel (1. halvleg)
12
Point i 2. halvleg
-2
Målforskel (2. halvleg)
1.00
PPG før pausen
Fastholdelse af føring150%

Fører ved pausen i 20% af kampene og vinder 30%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen-0.2

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

JEF United — resultater i anden halvleg

10% W30% D60% L
13
Point ved pausen
6
Mål ved pausen
-2
Målforskel (1. halvleg)
6
Point i 2. halvleg
-9
Målforskel (2. halvleg)
1.30
PPG før pausen
Fastholdelse af føring33%

Fører ved pausen i 30% af kampene og vinder 10%. Mister nogle gange føringen efter pausen.

Forsvar efter pausen+0.3

Indkasserer 0.3 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Cerezo Osaka — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp0.401.00
Scorede mål / kamp0.20.6
Indkasserede mål / kamp1.21.0
Gennemsnitlige mål i kampen1.41.6
1 mål60%60%
2 mål40%40%
3 mål40%40%
Clean sheet40%60%
Intet mål80%40%
Målforskel-5-2
Pause: 0% fører - 40% uafgjort - 60% bagud
2. halvleg: 20% vundet - 40% uafgjort - 40% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 20% - Samlet antal mål ved pausen: 1
JEF United — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp2.201.00
Scorede mål / kamp0.60.4
Indkasserede mål / kamp0.00.8
Gennemsnitlige mål i kampen0.61.2
1 mål60%80%
2 mål0%40%
3 mål0%0%
Clean sheet100%40%
Intet mål40%60%
Målforskel+3-2
Pause: 60% fører - 40% uafgjort - 0% bagud
2. halvleg: 20% vundet - 40% uafgjort - 40% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 3

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Cerezo Osaka
ScoredeIndkasserede
0
3
0-15
3
1
16-30
1
5
31-45
2
2
46-60
2
3
61-75
1
2
76-90

Mest farlige minutter 16-30 (3 goals). Indkasserer flest i 31-45 (5). Balance i sene mål (76-90): -1 - de sene faser er en svaghed.

JEF United
ScoredeIndkasserede
2
2
0-15
2
1
16-30
2
5
31-45
2
1
46-60
0
3
61-75
0
7
76-90

Mest farlige minutter 0-15 (2 goals). Indkasserer flest i 76-90 (7). Balance i sene mål (76-90): -7 - de sene faser er en svaghed.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

2.60
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
1.4 : 1.2
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
89%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
45%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
-100%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
36%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
16%
0:0-risiko
omkring 1 ud af 6 kampe
0-1
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Cerezo Osaka

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.17
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-0.53
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
+4.8 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.40
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.13
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
58%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
116%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
-0.60
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.1
Sene mål
11% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 0% i de første 15 minutter.
11%

JEF United

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.48
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-0.62
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
+1.5 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.46
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.16
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
58%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
123%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
+0.60
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
-0.4
Sene mål
0% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 25% i de første 15 minutter.
0%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med J1 League-gennemsnittet.

Hold mod liga

Cerezo OsakaLigaJEF United
Gennemsnitlige mål i kampen▼ 2.502.92▼ 2.70
Begge hold scorede▼ 40%56%▼ 50%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▼ 40%55%▼ 50%
Clean sheets▲ 40%25%▼ 20%
Mål før pausen▼ 60%67%▲ 70%
Mål efter pausen▼ 70%87%▼ 80%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

2.92
Gennemsnitlige mål pr. kamp
56%
Begge hold scorede
55%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
25%
Clean sheets
1.54
Hjemmemål / kamp
1.38
Udemål / kamp
+12%
Fordel i hjemmeangreb
+10%
Fordel i hjemmeforsvar
+9%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
67%
1 mål
36%
2 mål
12%
3 mål
1%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
87%
1 mål
50%
2 mål
25%
3 mål
9%
4 mål

FAQ

Hvornår spiller Cerezo Osaka og JEF United?

Cerezo Osaka møder JEF United den 25. oktober 2026 i J1 League på KINCHO Stadium. Det præcise starttidspunkt i din tidszone vises øverst på kampsiden.

Hvad viser målstatistikken før Cerezo Osaka mod JEF United?

Cerezo Osaka scorer i gennemsnit 0,90 mål pr. kamp, og JEF United scorer 0,80. Gennemsnittet i J1 League er 2,92 mål, og Over 2.5 forekommer i 55% af kampene. BTTS forekommer i 40% af Cerezo Osakas kampe og 50% af JEF Uniteds.

Hvordan er den aktuelle form for Cerezo Osaka og JEF United?

I de seneste fem kampe har Cerezo Osaka 0 sejre, 3 uafgjorte og 2 nederlag (0,60 point pr. kamp). JEF United har 1 sejre, 3 uafgjorte og 1 nederlag (1,20 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Cerezo Osaka mod JEF United?

Kampstatistikken er offentlig her; den komplette bettinganalyse og det anbefalede pick findes i NoFluffPicks-appen.