Uruguay - Primera DivisiónEstadio Monumental Luis TróccoliData opdateret pr. 04. november 2026

Kampen er suspenderet eller udsat

Kamptidspunktet kan ændre sig. Statistikken er fortsat tilgængelig som kontekst.

Cerro - Racing: kampstatistik

Cerro mod Racing: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Cerro spiller mod Racing i Primera División (Uruguay). Kamptidspunktet kan ændre sig. Statistikken er fortsat tilgængelig som kontekst. Stadion: Estadio Monumental Luis Tróccoli.

Aktuel form

Cerro: 2-0-3, 1,20 point pr. kamp. Racing: 1-4-0, 1,40 point pr. kamp.

Målstatistik

Cerro scorer 0,60 og indkasserer 1,60 mål pr. kamp. Racing scorer 1,30 og indkasserer 0,80. Ligaens gennemsnit: 2,40 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Cerro 40 %, Racing 55 %. Over 2.5: Cerro 35 %, Racing 30 %. Liganiveau: BTTS 52 %, Over 2.5 46 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Cerro 1,32, Racing 1,61. Skud pr. kamp: Cerro 11,5, Racing 13,2. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Cerro 43 %, Racing 48 %.

Første og anden halvleg

Cerro: fører ved pausen i 5 % af kampene, mål i anden halvleg 0,30. Racing: fører ved pausen i 40 % af kampene, mål i anden halvleg 0,65.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 76-90+ (5) for Cerro og 61-75 (6) for Racing. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

Primera División: 2,40 mål pr. kamp, BTTS 52 %, Over 2.5 46 %.

Indbyrdes historik

Før denne kamp var 3 tidligere indbyrdes kampe tilgængelige: 1-0-2. Gennemsnitlige mål 1,67, BTTS 33 %.

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

0.6Scorede mål / kamp1.3
CerroRacing
1.6Indkasserede mål / kamp0.8
CerroRacing
43%Gennemsnitlig boldbesiddelse48%
CerroRacing
3.45Skud på mål / kamp4.2
CerroRacing

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

11.45Skud pr. kamp13.15
CerroRacing
3.45Skud på mål4.2
CerroRacing
5.2%Skudkonvertering9.9%
CerroRacing
43%Boldbesiddelse48%
CerroRacing
1.32xG for1.61
CerroRacing
1.47xG imod1.08
CerroRacing

Skudkvalitet

Cerro: BalanceretRacing: Balanceret
CerroRacing
Præcision (skud på mål)30%32%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.120.12
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.170.31

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Racing er 17% bedre på form i de seneste 5.

1.2 point / kamp - Cerro · 1.4 point / kamp - Racing

Cerro
LWLLW
Sæsonens resultatfordeling
20% W20% D60% L
Sæson (V-U-T)
4-4-12
0.80 point / kamp · målforskel -20
Seneste 5 (V-U-T)
2-0-3
1.20 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
3-3-4
Seneste 5 hjemme
2-1-2
WDLWL
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 0.8Indkasserede mål: 1.6xG: 1.42Modstanderens xG: 1.57BTTS: 40%Over 2.5: 40%
Racing
WDDDD
Ubesjret i de seneste 5 kampe
Sæsonens resultatfordeling
50% W40% D10% L
Sæson (V-U-T)
10-8-2
1.90 point / kamp · målforskel +10
Seneste 5 (V-U-T)
1-4-0
1.40 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
5-3-1
Seneste 5 ude
2-2-1
WWLDD
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 0.6Indkasserede mål: 0.4xG: 1.64Modstanderens xG: 0.88BTTS: 40%Over 2.5: 0%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Racing er 117% bedre på scorede mål pr. kamp.

0.6 mål / kamp - Cerro · 1.3 mål / kamp - Racing

Racing er 100% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

1.6 mål / kamp - Cerro · 0.8 mål / kamp - Racing

Cerros scoringsprofil: blandet

Cerro scorer i 55% af kampene (11 af 20 kampe), mens Racing holder Clean sheet i 40% (8 af 20 kampe).

Racings scoringsprofil: meget stærk

Racing scorer i 85% af kampene (17 af 20 kampe), mens Cerro holder Clean sheet i 15% (3 af 20 kampe).

12Scorede mål (sæson)26
CerroRacing
32Indkasserede mål (sæson)16
CerroRacing
2.2Gennemsnitlige mål i kampen2.1
CerroRacing
4Scorede mål (seneste 5)3
CerroRacing
8Indkasserede mål (seneste 5)2
CerroRacing

Hvor ofte de scorer mindst...

55%1 mål85%
CerroRacing
5%2 mål30%
CerroRacing
0%3 mål10%
CerroRacing
0%4 mål5%
CerroRacing

Hvor ofte de indkasserer mindst...

85%1 mål60%
CerroRacing
35%2 mål10%
CerroRacing
30%3 mål5%
CerroRacing
10%4 mål5%
CerroRacing

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

Målmønstre

25%BTTS ved pausen25%
CerroRacing
0%BTTS i begge halvlege5%
CerroRacing
5%Scorede i begge halvlege20%
CerroRacing

BTTS og antal mål

20%Mindst 3 mål og BTTS25%
CerroRacing
15%Mindst 3 mål uden BTTS5%
CerroRacing
40%BTTS – seneste 540%
CerroRacing

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

1. halvleg

50%Mindst 1 mål før pausen65%
CerroRacing
30%Mindst 2 mål før pausen25%
CerroRacing
15%Mindst 3 mål før pausen10%
CerroRacing

2. halvleg

90%Mindst 1 mål efter pausen65%
CerroRacing
35%Mindst 2 mål efter pausen35%
CerroRacing
0%Mindst 3 mål efter pausen10%
CerroRacing

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Racing er 127% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

0.75 point / kamp - Cerro · 1.7 point / kamp - Racing

Cerro — stilling ved pausen
5% fører60% uafgjort35% bagud
Racing — stilling ved pausen
40% fører50% uafgjort10% bagud

Før pausen (1. halvleg)

0.75Point pr. kamp (1. halvleg)1.7
CerroRacing
0.3Scorede mål (1. halvleg)0.65
CerroRacing
0.65Indkasserede mål (1. halvleg)0.35
CerroRacing
0.95Gennemsnitlige mål (1. halvleg)1
CerroRacing
55%Clean sheet før pausen70%
CerroRacing
70%Ingen mål før pausen40%
CerroRacing

Efter pausen (2. halvleg)

0.8Point pr. kamp (2. halvleg)1.35
CerroRacing
0.3Scorede mål (2. halvleg)0.65
CerroRacing
0.95Indkasserede mål (2. halvleg)0.45
CerroRacing
1.25Gennemsnitlige mål (2. halvleg)1.1
CerroRacing
30%Clean sheet efter pausen65%
CerroRacing
70%Ingen mål efter pausen55%
CerroRacing

Cerro — resultater i anden halvleg

20% W20% D60% L
15
Point ved pausen
6
Mål ved pausen
-7
Målforskel (1. halvleg)
16
Point i 2. halvleg
-13
Målforskel (2. halvleg)
0.75
PPG før pausen
Fastholdelse af føring400%

Fører ved pausen i 5% af kampene og vinder 20%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.3

Indkasserer 0.3 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Racing — resultater i anden halvleg

30% W45% D25% L
34
Point ved pausen
13
Mål ved pausen
+6
Målforskel (1. halvleg)
27
Point i 2. halvleg
+4
Målforskel (2. halvleg)
1.70
PPG før pausen
Fastholdelse af føring125%

Fører ved pausen i 40% af kampene og vinder 50%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.1

Indkasserer 0.1 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Cerro — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.200.80
Scorede mål / kamp0.60.2
Indkasserede mål / kamp0.61.0
Gennemsnitlige mål i kampen1.21.2
1 mål60%80%
2 mål40%40%
3 mål20%0%
Clean sheet60%40%
Intet mål40%80%
Målforskel0-4
Pause: 20% fører - 60% uafgjort - 20% bagud
2. halvleg: 20% vundet - 20% uafgjort - 60% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 40% - Samlet antal mål ved pausen: 3
Racing — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.800.80
Scorede mål / kamp0.40.2
Indkasserede mål / kamp0.00.4
Gennemsnitlige mål i kampen0.40.6
1 mål40%40%
2 mål0%20%
3 mål0%0%
Clean sheet100%60%
Intet mål60%80%
Målforskel+2-1
Pause: 40% fører - 60% uafgjort - 0% bagud
2. halvleg: 0% vundet - 80% uafgjort - 20% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 2

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Cerro
ScoredeIndkasserede
1
2
0-15
2
4
16-30
3
7
31-45
0
2
46-60
1
4
61-75
5
13
76-90

Mest farlige minutter 76-90 (5 goals). Indkasserer flest i 76-90 (13). Balance i sene mål (76-90): -8 - de sene faser er en svaghed.

Racing
ScoredeIndkasserede
3
2
0-15
5
3
16-30
5
2
31-45
1
1
46-60
6
3
61-75
6
5
76-90

Mest farlige minutter 61-75 (6 goals). Indkasserer flest i 76-90 (5). Balance i sene mål (76-90): +1 - vinder de sene faser.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

2.15
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
0.7 : 1.5
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
90%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
48%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
-22%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
47%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
7%
0:0-risiko
omkring 1 ud af 14 kampe
0-1
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Cerro

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.15
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-0.85
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
+8.6 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.72
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.13
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
45%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
148%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
+0.40
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
0.0
Sene mål
42% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 8% i de første 15 minutter.
42%

Racing

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.53
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-0.03
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-5.5 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.31
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.28
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
120%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
61%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
-0.50
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
0.0
Sene mål
23% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 12% i de første 15 minutter.
23%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med Primera División-gennemsnittet.

Hold mod liga

CerroLigaRacing
Gennemsnitlige mål i kampen▼ 2.202.40▼ 2.10
Begge hold scorede▼ 40%52%▲ 55%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▼ 35%46%▼ 30%
Clean sheets▼ 15%28%▲ 40%
Mål før pausen▼ 50%69%▼ 65%
Mål efter pausen▲ 90%72%▼ 65%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

2.40
Gennemsnitlige mål pr. kamp
52%
Begge hold scorede
46%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
28%
Clean sheets
1.32
Hjemmemål / kamp
1.08
Udemål / kamp
+22%
Fordel i hjemmeangreb
+18%
Fordel i hjemmeforsvar
+5%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
69%
1 mål
32%
2 mål
10%
3 mål
3%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
72%
1 mål
35%
2 mål
14%
3 mål
2%
4 mål

Dommer og trænere

Åbn deres sæsonprofiler for at sammenligne kampdata, mål og disciplinære tendenser.

Indbyrdes opgør

Seneste indbyrdes kampe (3): Cerro 1 - 0 - 2 Racing. Gennemsnitlige mål 1.67, begge hold scorede i 33% kampe.

Racing
1 : 0
Cerro
Club Atlético Cerro
1 : 2
Racing Club de Montevideo
Racing Club de Montevideo
0 : 1
Club Atlético Cerro