USA - MLSDick's Sporting Goods ParkData opdateret pr. 15. oktober 2026

Colorado Rapids - Sporting KC: kampstatistik

Colorado Rapids mod Sporting KC: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Colorado Rapids spillede mod Sporting KC i MLS (USA). Kampen blev spillet 16. august 2026. Stadion: Dick's Sporting Goods Park. Slutresultat: 2:0.

Aktuel form

Colorado Rapids: 2-0-3, 1,20 point pr. kamp. Sporting KC: 1-0-4, 0,60 point pr. kamp.

Målstatistik

Colorado Rapids scorer 1,50 og indkasserer 1,39 mål pr. kamp. Sporting KC scorer 1,00 og indkasserer 2,56. Ligaens gennemsnit: 3,21 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Colorado Rapids 50 %, Sporting KC 61 %. Over 2.5: Colorado Rapids 50 %, Sporting KC 83 %. Liganiveau: BTTS 62 %, Over 2.5 61 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Colorado Rapids 1,30, Sporting KC 1,15. Skud pr. kamp: Colorado Rapids 11,1, Sporting KC 9,3. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Colorado Rapids 55 %, Sporting KC 44 %.

Første og anden halvleg

Colorado Rapids: fører ved pausen i 28 % af kampene, mål i anden halvleg 0,89. Sporting KC: fører ved pausen i 17 % af kampene, mål i anden halvleg 0,56.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 76-90+ (6) for Colorado Rapids og 31-45+ (5) for Sporting KC. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

MLS: 3,21 mål pr. kamp, BTTS 62 %, Over 2.5 61 %.

Indbyrdes historik

Før denne kamp var 1 tidligere indbyrdes kampe tilgængelige: 1-0-0. Gennemsnitlige mål 5,00, BTTS 100 %.

Arkiveret analyse før kampen

Denne analyse blev udarbejdet før kampstart. Konklusionerne bruger kun oplysninger, der var tilgængelige før kampen, og omfatter ikke slutresultatet eller statistik efter kampen.

Generel kam analyse

Colorado Rapids har et markant bedre hjemmebaneregnskab: De vinder 63% af kampene, scorer i gennemsnit 2,13 mål og lukker kun 1,13 mål ind pr. kamp. Sporting KC taber hele 78% af deres udekampe, scorer blot 0,78 mål, mens defensiven i gennemsnit tillader 3,22 indkasserede mål. Hjemmeholdet skaber flere chancer af høj kvalitet, hvilket bekræftes af en xG på 1,74 mod gæsternes 1,04, og de afslutter i gennemsnit 15,5 gange pr. kamp mod modstandernes 8,78. KC har ikke holdt nullet i nogen udekampe og har ikke scoret i 56% af disse opgør, hvilket begrænser deres muligheder for et positivt resultat betydeligt. Den aktuelle form taler også til Rapids' fordel, da de har vundet 3 af deres seneste 5 kampe, mens Sporting KC har lidt 4 nederlag i denne periode og indkasseret 12 mål.

Se det statistiske overblik
BTTS - scorer begge hold?

Sporting KC har et tydeligt problem med at score mål og scorer i gennemsnit kun 0,78 mål pr. kamp, mens holdet ikke fandt vej til netmaskerne i 56% af sæsonens kampe. Colorado har ganske vist ikke holdt buret rent i nogen af sæsonens kampe, men holdets nuværende defensiv ser betydeligt bedre ud: I de seneste 5 kampe har det kun indkasseret 3 mål, svarende til 0,6 pr. kamp. Hjemmeholdet er derimod storfavorit til at score, eftersom modstanderne i gennemsnit lukker 3,22 mål ind pr. kamp – og hele 2,4 i de seneste fem optrædener. Et scenarie uden BTTS understøttes også af, at andelen af Colorados kampe, hvor begge hold scorede, er faldet til 20% i de seneste 5 runder mod 78% i hele sæsonen. Selvom Sporting KC senest genererede en xG på 1,34, næsten identisk med Colorados 1,35, giver gæsternes svage scoringsform over sæsonen og hjemmeholdets forbedrede forsvar en lille fordel til spillet på BTTS: Nej.

Se BTTS-statistik
Over/Under - målanalyse

Det stærkeste valg er over 1,5 mål, eftersom der er blevet scoret mindst 2 mål i 89 % af Colorados kampe og i 100 % af Sporting Kansas Citys kampe. Sporting KC indkasserer i gennemsnit hele 3,22 mål pr. kamp med 1,83 xG tilladt modstanderne, hvilket tydeligt styrker hjemmeholdets perspektiv, da de i gennemsnit har 5,22 skud på mål. Colorado har heller ikke holdt buret rent i en eneste kamp, og deres sæsongennemsnit for indkasserede mål er 1,89, selv om de seneste fem kampe har forbedret tallet til 0,6. Hjemmeholdets aktuelle form er mere målfattig, da kun 20 % af deres seneste fem kampe er endt med over 2,5 mål, hvorfor linjen på 2,5 indebærer større risiko trods gæsternes svage defensiv. Prognosen på 2,80 mål giver en klar fordel til over 1,5, mens et resultat på 2-3 mål fortsat er mere sandsynligt end en meget målrigt affære.

Se Over/Under-statistik
HT/FT - scenarie for pause og slutresultat

Varianten med uafgjort ved pausen og sejr til Colorado efter kampen ser stærkest ud, fordi hjemmeholdet har været uafgjort ved pausen i 60% af de seneste 5 kampe, mens Sporting Kansas City var bagud efter første halvleg i 60% af denne serie. Colorado har i de seneste fem kampe kun indkasseret 0,4 mål før pausen og 0,2 efter pausen, mens gæsterne i gennemsnit har tilladt modstanderne at score 1,4 mål allerede i første halvleg. Hjemmeholdets fordel ses også i den aktuelle form: De har vundet 3 af de seneste 5 kampe, mens Sporting KC har tabt 4 af 5 og i gennemsnit har indkasseret 2,4 mål pr. kamp. I hele sæsonen har holdet fra Kansas City indkasseret hele 3,22 mål pr. kamp mod Colorados 1,89, mens hjemmeholdet i gennemsnit leverer 5,22 afslutninger inden for målrammen mod gæsternes 2,67. Colorados lave gennemsnitlige antal mål før pausen på 0,6 i de seneste fem kampe taler for en forsigtig start, men gæsternes svage defensiv bør give hjemmeholdet en fordel efter pausen.

Se statistik for første og anden halvleg

Halvleg for halvleg

0 : 0
1. halvleg
2 : 0
2. halvleg

Kampstatistik

75Boldbesiddelse (%)25
Colorado RapidsSporting KC
28Skud6
Colorado RapidsSporting KC
4Skud på mål3
Colorado RapidsSporting KC
2.55xG0.69
Colorado RapidsSporting KC
8Hjørnespark2
Colorado RapidsSporting KC
71Farlige angreb13
Colorado RapidsSporting KC
12Frispark12
Colorado RapidsSporting KC
1Kort6
Colorado RapidsSporting KC

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

Colorado RapidsSporting KC
1.5Scorede mål / kamp1
Colorado RapidsSporting KC
1.39Indkasserede mål / kamp2.56
Colorado RapidsSporting KC
55%Gennemsnitlig boldbesiddelse44%
Colorado RapidsSporting KC
4.11Skud på mål / kamp3.94
Colorado RapidsSporting KC

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

11.11Skud pr. kamp9.28
Colorado RapidsSporting KC
4.11Skud på mål3.94
Colorado RapidsSporting KC
13.5%Skudkonvertering10.8%
Colorado RapidsSporting KC
55%Boldbesiddelse44%
Colorado RapidsSporting KC
1.3xG for1.15
Colorado RapidsSporting KC
1.35xG imod1.81
Colorado RapidsSporting KC

Skudkvalitet

Colorado Rapids: Effektive afslutningerSporting KC: Balanceret
Colorado RapidsSporting KC
Præcision (skud på mål)37%42%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.120.12
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.360.25

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Colorado Rapids er 100% bedre på form i de seneste 5.

1.2 point / kamp - Colorado Rapids · 0.6 point / kamp - Sporting KC

Colorado Rapids
LLWLW
Sæsonens resultatfordeling
39% W6% D56% L
Sæson (V-U-T)
7-1-10
1.22 point / kamp · målforskel +2
Seneste 5 (V-U-T)
2-0-3
1.20 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
5-0-3
Seneste 5 hjemme
2-0-3
LLLWW
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 0.8Indkasserede mål: 1.0xG: 1.35Modstanderens xG: 1.26BTTS: 40%Over 2.5: 40%
Sporting KC
LLWLL
Sæsonens resultatfordeling
22% W11% D67% L
Sæson (V-U-T)
4-2-12
0.78 point / kamp · målforskel -28
Seneste 5 (V-U-T)
1-0-4
0.60 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
2-0-7
Seneste 5 ude
1-0-4
LLWLL
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 1.0Indkasserede mål: 2.4xG: 1.34Modstanderens xG: 1.59BTTS: 60%Over 2.5: 80%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Colorado Rapids er 50% bedre på scorede mål pr. kamp.

1.5 mål / kamp - Colorado Rapids · 1 mål / kamp - Sporting KC

Colorado Rapids er 84% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

1.39 mål / kamp - Colorado Rapids · 2.56 mål / kamp - Sporting KC

Colorado Rapidss scoringsprofil: meget stærk

Colorado Rapids scorer i 72% af kampene (13 af 18 kampe), mens Sporting KC holder Clean sheet i 0% (0 af 18 kampe).

Sporting KCs scoringsprofil: stærk

Sporting KC scorer i 61% af kampene (11 af 18 kampe), mens Colorado Rapids holder Clean sheet i 28% (5 af 18 kampe).

27Scorede mål (sæson)18
Colorado RapidsSporting KC
25Indkasserede mål (sæson)46
Colorado RapidsSporting KC
2.89Gennemsnitlige mål i kampen3.56
Colorado RapidsSporting KC
4Scorede mål (seneste 5)5
Colorado RapidsSporting KC
5Indkasserede mål (seneste 5)12
Colorado RapidsSporting KC

Hvor ofte de scorer mindst...

72%1 mål61%
Colorado RapidsSporting KC
33%2 mål33%
Colorado RapidsSporting KC
17%3 mål6%
Colorado RapidsSporting KC
17%4 mål0%
Colorado RapidsSporting KC

Hvor ofte de indkasserer mindst...

72%1 mål100%
Colorado RapidsSporting KC
44%2 mål67%
Colorado RapidsSporting KC
22%3 mål50%
Colorado RapidsSporting KC
0%4 mål22%
Colorado RapidsSporting KC

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

62%
Ligagennemsnit

Målmønstre

28%BTTS ved pausen22%
Colorado RapidsSporting KC
0%BTTS i begge halvlege6%
Colorado RapidsSporting KC
22%Scorede i begge halvlege22%
Colorado RapidsSporting KC

BTTS og antal mål

50%Mindst 3 mål og BTTS56%
Colorado RapidsSporting KC
0%Mindst 3 mål uden BTTS28%
Colorado RapidsSporting KC
40%BTTS – seneste 560%
Colorado RapidsSporting KC

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

Hele kampen – sammenligning mellem hold (Over)

1. halvleg

67%Mindst 1 mål før pausen89%
Colorado RapidsSporting KC
39%Mindst 2 mål før pausen56%
Colorado RapidsSporting KC
22%Mindst 3 mål før pausen28%
Colorado RapidsSporting KC

2. halvleg

78%Mindst 1 mål efter pausen83%
Colorado RapidsSporting KC
28%Mindst 2 mål efter pausen67%
Colorado RapidsSporting KC
22%Mindst 3 mål efter pausen17%
Colorado RapidsSporting KC

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Colorado Rapids er 69% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

1.22 point / kamp - Colorado Rapids · 0.72 point / kamp - Sporting KC

Colorado Rapids — stilling ved pausen
28% fører39% uafgjort33% bagud
Sporting KC — stilling ved pausen
17% fører22% uafgjort61% bagud

Før pausen (1. halvleg)

1.22Point pr. kamp (1. halvleg)0.72
Colorado RapidsSporting KC
0.61Scorede mål (1. halvleg)0.44
Colorado RapidsSporting KC
0.67Indkasserede mål (1. halvleg)1.33
Colorado RapidsSporting KC
1.28Gennemsnitlige mål (1. halvleg)1.78
Colorado RapidsSporting KC
56%Clean sheet før pausen28%
Colorado RapidsSporting KC
50%Ingen mål før pausen61%
Colorado RapidsSporting KC

Efter pausen (2. halvleg)

1.39Point pr. kamp (2. halvleg)0.89
Colorado RapidsSporting KC
0.89Scorede mål (2. halvleg)0.56
Colorado RapidsSporting KC
0.72Indkasserede mål (2. halvleg)1.22
Colorado RapidsSporting KC
1.61Gennemsnitlige mål (2. halvleg)1.78
Colorado RapidsSporting KC
44%Clean sheet efter pausen28%
Colorado RapidsSporting KC
56%Ingen mål efter pausen56%
Colorado RapidsSporting KC

Colorado Rapids — resultater i anden halvleg

39% W22% D39% L
22
Point ved pausen
11
Mål ved pausen
-1
Målforskel (1. halvleg)
25
Point i 2. halvleg
+3
Målforskel (2. halvleg)
1.22
PPG før pausen
Fastholdelse af føring139%

Fører ved pausen i 28% af kampene og vinder 39%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.0

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

Sporting KC — resultater i anden halvleg

17% W39% D44% L
13
Point ved pausen
8
Mål ved pausen
-16
Målforskel (1. halvleg)
16
Point i 2. halvleg
-12
Målforskel (2. halvleg)
0.72
PPG før pausen
Fastholdelse af føring129%

Fører ved pausen i 17% af kampene og vinder 22%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen-0.1

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

Colorado Rapids — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp0.801.40
Scorede mål / kamp0.40.4
Indkasserede mål / kamp0.60.4
Gennemsnitlige mål i kampen1.00.8
1 mål40%80%
2 mål40%0%
3 mål20%0%
Clean sheet60%60%
Intet mål60%60%
Målforskel-10
Pause: 0% fører - 80% uafgjort - 20% bagud
2. halvleg: 40% vundet - 20% uafgjort - 40% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 40% - Samlet antal mål ved pausen: 2
Sporting KC — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp0.801.00
Scorede mål / kamp0.40.6
Indkasserede mål / kamp1.41.0
Gennemsnitlige mål i kampen1.81.6
1 mål80%100%
2 mål60%60%
3 mål40%0%
Clean sheet40%20%
Intet mål60%40%
Målforskel-5-2
Pause: 20% fører - 20% uafgjort - 60% bagud
2. halvleg: 20% vundet - 40% uafgjort - 40% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 20% - Samlet antal mål ved pausen: 2

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Colorado Rapids
ScoredeIndkasserede
5
3
0-15
3
4
16-30
3
5
31-45
5
1
46-60
5
5
61-75
6
7
76-90

Mest farlige minutter 76-90 (6 goals). Indkasserer flest i 76-90 (7). Balance i sene mål (76-90): -1 - de sene faser er en svaghed.

Sporting KC
ScoredeIndkasserede
0
8
0-15
3
5
16-30
5
11
31-45
3
5
46-60
4
9
61-75
3
8
76-90

Mest farlige minutter 31-45 (5 goals). Indkasserer flest i 31-45 (11). Balance i sene mål (76-90): -5 - de sene faser er en svaghed.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

3.23
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
2.0 : 1.2
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
100%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
56%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
+55%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
44%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
11%
0:0-risiko
omkring 1 ud af 9 kampe
0-1
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Colorado Rapids

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.05
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.16
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-7.1 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.20
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.04
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
80%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
105%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
-0.02
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.3
Sene mål
22% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 19% i de første 15 minutter.
22%

Sporting KC

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.66
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-0.90
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
+6.8 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.15
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.75
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
75%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
136%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
-0.18
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.1
Sene mål
17% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 0% i de første 15 minutter.
17%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med MLS-gennemsnittet.

Hold mod liga

Colorado RapidsLigaSporting KC
Gennemsnitlige mål i kampen▼ 2.893.21▲ 3.56
Begge hold scorede▼ 50%62%• 61%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▼ 50%61%▲ 83%
Clean sheets▲ 28%21%▼ 0%
Mål før pausen▼ 67%77%▲ 89%
Mål efter pausen▼ 78%80%▲ 83%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

3.21
Gennemsnitlige mål pr. kamp
62%
Begge hold scorede
61%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
21%
Clean sheets
1.88
Hjemmemål / kamp
1.33
Udemål / kamp
+41%
Fordel i hjemmeangreb
+29%
Fordel i hjemmeforsvar
+23%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
77%
1 mål
45%
2 mål
19%
3 mål
5%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
80%
1 mål
51%
2 mål
23%
3 mål
11%
4 mål

Startopstillinger og spillerhændelser

Verificerede startere, indskiftere og registrerede spillerhændelser for denne kamp.

Kampens tidslinje

Mål, kort og udskiftninger i kronologisk rækkefølge.

  1. Sporting KCGult kortZohran Ludovic Bassong
  2. Sporting KCRødt kortKwaku Agyabeng
  3. Sporting KCUdskiftningInd: Jacob BartlettUd: Magomed Suleymanov
  4. Sporting KCUdskiftningInd: Ian JamesUd: Zohran Ludovic Bassong
  5. Colorado RapidsUdskiftningInd: Youssef MazizUd: Wayne Alix Frederick II
  6. Sporting KCUdskiftningInd: Wyatt MeyerUd: Or Blorian
  7. Sporting KCGult kortMagomed Suleymanov
  8. Colorado RapidsMålReginald Jacob CannonAssist: Youssef Maziz
  9. Colorado RapidsUdskiftningInd: Darren YapiUd: Dante Sealy
  10. Colorado RapidsGult kortJoshua Atencio
  11. Colorado RapidsUdskiftningInd: Hamzat Basit OjediranUd: Georgi Minoungou
  12. Sporting KCGult kortMoisés Castillo Mosquera
  13. Sporting KCGult kortMoisés Castillo Mosquera
  14. Colorado RapidsMålRafael Navarro LealAssist: Paxten Aaronson

Dommer og trænere

Åbn deres sæsonprofiler for at sammenligne kampdata, mål og disciplinære tendenser.

Indbyrdes opgør

Seneste indbyrdes kamp: Colorado Rapids 1 - 0 - 0 Sporting KC. Gennemsnitlige mål 5.00, begge hold scorede i 100% kampe.

FAQ

Hvad blev resultatet af Colorado Rapids mod Sporting KC?

Kampen i MLS sluttede Colorado Rapids 2:0 Sporting KC. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.

Hvad viser målstatistikken før Colorado Rapids mod Sporting KC?

Colorado Rapids scorer i gennemsnit 1,50 mål pr. kamp, og Sporting KC scorer 1,00. Gennemsnittet i MLS er 3,21 mål, og Over 2.5 forekommer i 61% af kampene. BTTS forekommer i 50% af Colorado Rapidss kampe og 61% af Sporting KCs.

Hvordan er den aktuelle form for Colorado Rapids og Sporting KC?

I de seneste fem kampe har Colorado Rapids 2 sejre, 0 uafgjorte og 3 nederlag (1,20 point pr. kamp). Sporting KC har 1 sejre, 0 uafgjorte og 4 nederlag (0,60 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Colorado Rapids mod Sporting KC?

Brug denne side til at sammenligne tallene bag Colorado Rapids mod Sporting KC. Åbn NoFluffPicks-appen for bettinganalysen, picket, Value Bet og forklaringen.