Corvinul Hunedoara - CFR Cluj: kampstatistik
Corvinul Hunedoara mod CFR Cluj: form, mål og vigtig statistik
Hvad kampen handler om
Corvinul Hunedoara spillede mod CFR Cluj i Liga I (Rumænien). Kampen blev spillet 16. august 2026. Slutresultat: 3:0.
Aktuel form
Corvinul Hunedoara: 1-2-1, 1,25 point pr. kamp. CFR Cluj: 1-0-2, 1,00 point pr. kamp.
Målstatistik
Corvinul Hunedoara scorer 1,00 og indkasserer 0,75 mål pr. kamp. CFR Cluj scorer 2,33 og indkasserer 1,67. Ligaens gennemsnit: 2,33 mål.
BTTS og Over/Under
BTTS: Corvinul Hunedoara 25 %, CFR Cluj 67 %. Over 2.5: Corvinul Hunedoara 25 %, CFR Cluj 100 %. Liganiveau: BTTS 42 %, Over 2.5 42 %.
xG, skud og boldbesiddelse
xG pr. kamp: Corvinul Hunedoara 1,65, CFR Cluj 2,24. Skud pr. kamp: Corvinul Hunedoara 15,5, CFR Cluj 20,3. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Corvinul Hunedoara 46 %, CFR Cluj 62 %.
Første og anden halvleg
Corvinul Hunedoara: fører ved pausen i 0 % af kampene, mål i anden halvleg 0,75. CFR Cluj: fører ved pausen i 33 % af kampene, mål i anden halvleg 1,33.
Mål pr. minut
Det stærkeste historiske målinterval er 61-75 (2) for Corvinul Hunedoara og 46-60 (3) for CFR Cluj. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.
Ligakontekst
Liga I: 2,33 mål pr. kamp, BTTS 42 %, Over 2.5 42 %.
Indbyrdes historik
Der findes ingen matchende indbyrdes stikprøve i databasen.
Arkiveret analyse før kampen
Denne analyse blev udarbejdet før kampstart. Konklusionerne bruger kun oplysninger, der var tilgængelige før kampen, og omfatter ikke slutresultatet eller statistik efter kampen.
Generel kam analyse
Corvinul Hunedoara er ubesejret på hjemmebane: I to kampe har holdet noteret én sejr og én uafgjort, scoret gennemsnitligt 2 mål og kun lukket 0,5 mål ind. CFR Cluj har derimod tabt begge hidtidige udekampe, mens defensiven på udebane i gennemsnit tillader modstanderne 2,5 mål og endnu ikke har holdt buret rent. Hjemmeholdet skaber en smule flere chancer af høj kvalitet på eget stadion med en gennemsnitlig xG på 2,05 mod CFR’s 2,04, og samtidig er de markant mere effektive: De udnytter 11% af deres skud, mens gæsterne kun udnytter 5%. Corvinul afslutter i gennemsnit 19 gange og har 5,5 skud på mål på hjemmebane, hvilket bør kunne udnyttes mod et CFR-hold, der lukker mange mål ind på udebane. Uafgjort er fortsat et realistisk udfald, da Corvinul har spillet uafgjort i 3 af de seneste 5 kampe, men hjemmebanefordelen og det mere stabile forsvar taler for hjemmeholdet.
Se det statistiske overblikBTTS - scorer begge hold?
Et scenarie, hvor et af holdene ikke scorer, er en smule mere sandsynligt, eftersom Corvinul har holdt nullet i 100% af deres hidtidige kampe, mens deres sæsonmæssige BTTS-rate ligger på 0%. I de seneste fem kampe har hjemmeholdet kun lukket 0,8 mål ind pr. kamp, hvilket udgør en væsentlig modvægt til CFR, selv om gæsterne i denne periode har scoret 2,0 mål i gennemsnit. CFR har dog en defensiv svaghed og har i gennemsnit lukket 1,8 mål ind i deres seneste fem kampe, mens Corvinul i samme periode kun scorede 1,0 mål pr. kamp. Begge hold har en BTTS-rate på 40% i deres seneste fem kampe, mens ligaens gennemsnit blot er 39%, så tallene peger oftere på et resultat, hvor mindst ét af holdene ikke kommer på tavlen.
Se BTTS-statistikOver/Under - målanalyse
Det stærkeste signal er over 1.5, eftersom begge hold har overskredet denne grænse i 100% af deres hidtidige ligakampe. I CFR Clujs seneste fem kampe scorede holdet i gennemsnit 2.0 mål og indkasserede 1.8, hvilket gav hele 3.8 mål pr. kamp i alt, mens Corvinuls kampe i gennemsnit havde 1.8 mål. Det offensive potentiale bekræftes af xG: CFR skaber i gennemsnit 1.95 xG, mens Corvinul tillader 1.67 xG, hvilket taler for mindst ét eller to mål til gæsterne. Linjen 2.5 er mere lige, da over kun forekom i 20% af Corvinuls seneste fem kampe. Derfor er over 1.5 fortsat det sikrere og tydeligere valg.
Se Over/Under-statistikHT/FT - scenarie for pause og slutresultat
Det mest sandsynlige scenarie er uafgjort ved pausen og sejr til CFR Cluj efter kampen, eftersom Corvinul stod uafgjort ved pausen i alle deres 5 seneste kampe og kun scorede 0,2 mål før pausen i denne periode. CFR scorede derimod i gennemsnit 1,0 mål i første halvleg i deres seneste 5 kampe, men gik til pause bagud i hele 60% af disse opgør, hvilket øger sandsynligheden for uafgjort efter 45 minutter. Efter pausen ser udeholdet markant bedre ud: De vandt anden halvleg i 80% af deres seneste kampe, scorede i gennemsnit 1,0 mål og indkasserede kun 0,4. CFR har også en højere gennemsnitlig xG i angrebet, 2,04 mod hjemmeholdets 2,63, men udeholdets resultatform er bedre med 40% sejre i de seneste 5 kampe mod Corvinuls 20%, mens hjemmeholdet spillede uafgjort i hele 60% af disse kampe.
Se statistik for første og anden halvlegHalvleg for halvleg
Kampstatistik
Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?
Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.
Holdstatistik— hvem er mest effektiv?
Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.
Skudkvalitet
| Corvinul Hunedoara | CFR Cluj | |
|---|---|---|
| Præcision (skud på mål) | 24% | 33% |
| Chancekvalitet (xG pr. skud) | 0.11 | 0.11 |
| Afslutninger (mål pr. skud på mål) | 0.27 | 0.35 |
xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.
* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.
Holdets form— hvem er i bedst form?
De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.
Corvinul Hunedoara er 25% bedre på form i de seneste 5.
1.25 point / kamp - Corvinul Hunedoara · 1 point / kamp - CFR Cluj
Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?
Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.
CFR Cluj er 133% bedre på scorede mål pr. kamp.
1 mål / kamp - Corvinul Hunedoara · 2.33 mål / kamp - CFR Cluj
Corvinul Hunedoara er 123% bedre på indkasserede mål pr. kamp.
0.75 mål / kamp - Corvinul Hunedoara · 1.67 mål / kamp - CFR Cluj
Corvinul Hunedoara scorer i 50% af kampene (2 af 4 kampe), mens CFR Cluj holder Clean sheet i 33% (1 af 3 kampe).
CFR Cluj scorer i 100% af kampene (3 af 3 kampe), mens Corvinul Hunedoara holder Clean sheet i 50% (2 af 4 kampe).
Hvor ofte de scorer mindst...
Hvor ofte de indkasserer mindst...
* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.
Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?
Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.
Målmønstre
BTTS og antal mål
Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?
Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.
Hele kampen – sammenligning mellem hold (Over)
Over / Under - Corvinul Hunedoara
Over / Under - CFR Cluj
1. halvleg
2. halvleg
Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?
Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.
Før pausen (1. halvleg)
Efter pausen (2. halvleg)
Corvinul Hunedoara — resultater i anden halvleg
Indkasserer 0.3 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.
CFR Cluj — resultater i anden halvleg
Fører ved pausen i 33% af kampene og vinder 33%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.
Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.
| 1. halvleg | 2. halvleg | |
|---|---|---|
| Point pr. kamp | 1.00 | 1.25 |
| Scorede mål / kamp | 0.3 | 0.8 |
| Indkasserede mål / kamp | 0.3 | 0.5 |
| Gennemsnitlige mål i kampen | 0.5 | 1.3 |
| 1 mål | 25% | 50% |
| 2 mål | 25% | 50% |
| 3 mål | 0% | 25% |
| Clean sheet | 75% | 75% |
| Intet mål | 75% | 75% |
| Målforskel | 0 | +1 |
| 1. halvleg | 2. halvleg | |
|---|---|---|
| Point pr. kamp | 1.00 | 2.33 |
| Scorede mål / kamp | 1.0 | 1.3 |
| Indkasserede mål / kamp | 1.3 | 0.3 |
| Gennemsnitlige mål i kampen | 2.3 | 1.7 |
| 1 mål | 100% | 100% |
| 2 mål | 67% | 67% |
| 3 mål | 67% | 0% |
| Clean sheet | 33% | 67% |
| Intet mål | 67% | 0% |
| Målforskel | -1 | +3 |
* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.
Mål efter minut— hvornår falder målene?
Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.
Mest farlige minutter 61-75 (2 goals). Indkasserer flest i 76-90 (2). Balance i sene mål (76-90): -2 - de sene faser er en svaghed.
Mest farlige minutter 46-60 (3 goals). Indkasserer flest i 31-45 (2). Balance i sene mål (76-90): 0.
* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.
Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?
En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.
Kamp profil
Corvinul Hunedoara
CFR Cluj
* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.
Ligakontekst— er dette en målrigt liga?
Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med Liga I-gennemsnittet.
Hold mod liga
| Corvinul Hunedoara | Liga | CFR Cluj | |
|---|---|---|---|
| Gennemsnitlige mål i kampen | ▼ 1.75 | 2.33 | ▲ 4.00 |
| Begge hold scorede | ▼ 25% | 42% | ▲ 67% |
| Mindst 3 mål (Over 2.5) | ▼ 25% | 42% | ▲ 100% |
| Clean sheets | ▲ 50% | 35% | ▼ 33% |
| Mål før pausen | ▼ 25% | 67% | ▲ 100% |
| Mål efter pausen | ▼ 50% | 64% | ▲ 100% |
^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.
Startopstillinger og spillerhændelser
Verificerede startere, indskiftere og registrerede spillerhændelser for denne kamp.
Hjemmehold
Startopstilling
Udehold
Startopstilling
Indskiftere
Kampens tidslinje
Mål, kort og udskiftninger i kronologisk rækkefølge.
Dommer og trænere
Åbn deres sæsonprofiler for at sammenligne kampdata, mål og disciplinære tendenser.
FAQ
Hvad blev resultatet af Corvinul Hunedoara mod CFR Cluj?
Kampen i Liga I sluttede Corvinul Hunedoara 3:0 CFR Cluj. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.
Hvad viser målstatistikken før Corvinul Hunedoara mod CFR Cluj?
Corvinul Hunedoara scorer i gennemsnit 1,00 mål pr. kamp, og CFR Cluj scorer 2,33. Gennemsnittet i Liga I er 2,33 mål, og Over 2.5 forekommer i 42% af kampene. BTTS forekommer i 25% af Corvinul Hunedoaras kampe og 67% af CFR Clujs.
Hvordan er den aktuelle form for Corvinul Hunedoara og CFR Cluj?
I de seneste fem kampe har Corvinul Hunedoara 1 sejre, 2 uafgjorte og 1 nederlag (1,25 point pr. kamp). CFR Cluj har 1 sejre, 0 uafgjorte og 2 nederlag (1,00 point pr. kamp).
Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Corvinul Hunedoara mod CFR Cluj?
Kampstatistikken er offentlig her; den komplette bettinganalyse og det anbefalede pick findes i NoFluffPicks-appen.


