Czarni Połaniec mod Pogoń-Sokół Lubaczów: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Czarni Połaniec spillede mod Pogoń-Sokół Lubaczów i 3 Liga Group 4 (Polen). Kampen blev spillet 29. november 2025. Slutresultat: 3:2.

Aktuel form

Czarni Połaniec: 3-0-2, 1,80 point pr. kamp. Pogoń-Sokół Lubaczów: 2-2-1, 1,60 point pr. kamp.

Målstatistik

Czarni Połaniec scorer 1,82 og indkasserer 1,82 mål pr. kamp. Pogoń-Sokół Lubaczów scorer 1,78 og indkasserer 1,11. Ligaens gennemsnit: 3,23 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Czarni Połaniec 65 %, Pogoń-Sokół Lubaczów 50 %. Over 2.5: Czarni Połaniec 65 %, Pogoń-Sokół Lubaczów 61 %. Liganiveau: BTTS 61 %, Over 2.5 63 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Czarni Połaniec 1,45, Pogoń-Sokół Lubaczów 1,27. Skud pr. kamp: Czarni Połaniec 3,4, Pogoń-Sokół Lubaczów 1,9. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Czarni Połaniec 17 %, Pogoń-Sokół Lubaczów 16 %.

Første og anden halvleg

Czarni Połaniec: fører ved pausen i 18 % af kampene, mål i anden halvleg 0,82. Pogoń-Sokół Lubaczów: fører ved pausen i 44 % af kampene, mål i anden halvleg 0,72.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 0-15 (11) for Czarni Połaniec og 16-30 (7) for Pogoń-Sokół Lubaczów. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

3 Liga Group 4: 3,23 mål pr. kamp, BTTS 61 %, Over 2.5 63 %.

Indbyrdes historik

Før denne kamp var 1 tidligere indbyrdes kampe tilgængelige: 0-0-1. Gennemsnitlige mål 1,00, BTTS 0 %.

Halvleg for halvleg

0 : 0
1. halvleg
0 : 0
2. halvleg

Kampstatistik

42Boldbesiddelse (%)58
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
15Skud9
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
11Skud på mål5
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
1.99xG1.18
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
6Hjørnespark6
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
38Farlige angreb35
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
-1Frispark-1
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
-1Kort-1
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów

Profil før kampenhvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
1.82Scorede mål / kamp1.78
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
1.82Indkasserede mål / kamp1.11
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
17%Gennemsnitlig boldbesiddelse16%
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
1.18Skud på mål / kamp0.17
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów

Holdstatistikhvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

3.35Skud pr. kamp1.94
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
1.18Skud på mål0.17
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
54.4%Skudkonvertering91.4%
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
17%Boldbesiddelse16%
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
1.45xG for1.27
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
1.36xG imod0.77
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów

Skudkvalitet

Czarni Połaniec: KontraangrebPogoń-Sokół Lubaczów: Kontraangreb
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
Præcision (skud på mål)35%9%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.430.65
Afslutninger (mål pr. skud på mål)1.5410.47

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets formhvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Czarni Połaniec er 13% bedre på form i de seneste 5.

1.8 point / kamp - Czarni Połaniec · 1.6 point / kamp - Pogoń-Sokół Lubaczów

Czarni Połaniec
WWLWL
Sæsonens resultatfordeling
41% W6% R53% P
Sæson (V-U-T)
7-1-9
1.29 point / kamp · målforskel 0
Seneste 5 (V-U-T)
3-0-2
1.80 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
5-0-2
Seneste 5 hjemme
4-0-1
WLWWW
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 2.6Indkasserede mål: 1.6xG: 1.48Modstanderens xG: 1.25BTTS: 40%Over 2.5: 60%
Pogoń-Sokół Lubaczów
WWDLD
Sæsonens resultatfordeling
39% W39% R22% P
Sæson (V-U-T)
7-7-4
1.56 point / kamp · målforskel +12
Seneste 5 (V-U-T)
2-2-1
1.60 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
3-1-4
Seneste 5 ude
3-0-2
WLWWL
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 2.2Indkasserede mål: 1.4xG: 1.71Modstanderens xG: 0.68BTTS: 60%Over 2.5: 80%

Målhvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Pogoń-Sokół Lubaczów er 64% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

1.82 mål / kamp - Czarni Połaniec · 1.11 mål / kamp - Pogoń-Sokół Lubaczów

Czarni Połaniecs scoringsprofil: stærk

Czarni Połaniec scorer i 82% af kampene (14 af 17 kampe), mens Pogoń-Sokół Lubaczów holder Clean sheet i 39% (7 af 18 kampe).

Pogoń-Sokół Lubaczóws scoringsprofil: meget stærk

Pogoń-Sokół Lubaczów scorer i 72% af kampene (13 af 18 kampe), mens Czarni Połaniec holder Clean sheet i 18% (3 af 17 kampe).

31Scorede mål (sæson)32
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
31Indkasserede mål (sæson)20
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
3.65Gennemsnitlige mål i kampen2.89
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
13Scorede mål (seneste 5)11
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
8Indkasserede mål (seneste 5)7
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów

Hvor ofte de scorer mindst...

82%1 mål72%
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
53%2 mål56%
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
24%3 mål33%
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
18%4 mål11%
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów

Hvor ofte de indkasserer mindst...

82%1 mål61%
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
47%2 mål39%
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
29%3 mål11%
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
12%4 mål0%
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

50%
Pogoń-Sokół Lubaczów - BTTSBTTS - procentdel af kampe, hvor begge hold scorede.9 af 18 kampe
61%
Ligagennemsnit

Målmønstre

18%BTTS ved pausen22%
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
6%BTTS i begge halvlege17%
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
24%Scorede i begge halvlege39%
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów

BTTS og antal mål

59%Mindst 3 mål og BTTS50%
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
6%Mindst 3 mål uden BTTS11%
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
40%BTTS – seneste 560%
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów

Antal mål (Over/Under)hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

Hele kampen – sammenligning mellem hold (Over)

Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów

1. halvleg

65%Mindst 1 mål før pausen61%
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
47%Mindst 2 mål før pausen39%
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
18%Mindst 3 mål før pausen6%
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów

2. halvleg

59%Mindst 1 mål efter pausen56%
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
41%Mindst 2 mål efter pausen39%
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
18%Mindst 3 mål efter pausen22%
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów

Kampens halvlegehvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Pogoń-Sokół Lubaczów er 89% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

1 point / kamp - Czarni Połaniec · 1.89 point / kamp - Pogoń-Sokół Lubaczów

Czarni Połaniec — stilling ved pausen
18% fører47% uafgjort35% bagud
Pogoń-Sokół Lubaczów — stilling ved pausen
44% fører56% uafgjort0% bagud

Før pausen (1. halvleg)

1Point pr. kamp (1. halvleg)1.89
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
0.53Scorede mål (1. halvleg)0.83
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
0.76Indkasserede mål (1. halvleg)0.22
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
1.29Gennemsnitlige mål (1. halvleg)1.06
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
47%Clean sheet før pausen78%
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
71%Ingen mål før pausen39%
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów

Efter pausen (2. halvleg)

1.65Point pr. kamp (2. halvleg)1.39
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
0.82Scorede mål (2. halvleg)0.72
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
0.41Indkasserede mål (2. halvleg)0.56
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
1.24Gennemsnitlige mål (2. halvleg)1.28
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
65%Clean sheet efter pausen56%
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów
41%Ingen mål efter pausen61%
Czarni PołaniecPogoń-Sokół Lubaczów

Czarni Połaniec — resultater i anden halvleg

35% W59% R6% P
17
Point ved pausen
9
Mål ved pausen
-4
Målforskel (1. halvleg)
28
Point i 2. halvleg
+7
Målforskel (2. halvleg)
1.00
PPG før pausen
Fastholdelse af føring228%

Fører ved pausen i 18% af kampene og vinder 41%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen-0.4

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

Pogoń-Sokół Lubaczów — resultater i anden halvleg

28% W56% R17% P
34
Point ved pausen
15
Mål ved pausen
+11
Målforskel (1. halvleg)
25
Point i 2. halvleg
+3
Målforskel (2. halvleg)
1.89
PPG før pausen
Fastholdelse af føring89%

Fører ved pausen i 44% af kampene og vinder 39%. Beskytter som regel føringen til slutfløjtet.

Forsvar efter pausen+0.3

Indkasserer 0.3 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Czarni Połaniec — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.602.20
Scorede mål / kamp1.01.0
Indkasserede mål / kamp0.40.2
Gennemsnitlige mål i kampen1.41.2
1 mål60%60%
2 mål60%40%
3 mål20%20%
Clean sheet80%80%
Intet mål60%40%
Målforskel+3+4
Pause: 40% fører - 40% uafgjort - 20% bagud
2. halvleg: 60% vundet - 40% uafgjort - 0% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 5
Pogoń-Sokół Lubaczów — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.801.80
Scorede mål / kamp0.61.2
Indkasserede mål / kamp0.20.6
Gennemsnitlige mål i kampen0.81.8
1 mål60%60%
2 mål20%60%
3 mål0%40%
Clean sheet80%60%
Intet mål40%40%
Målforskel+2+3
Pause: 40% fører - 60% uafgjort - 0% bagud
2. halvleg: 40% vundet - 60% uafgjort - 0% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 20% - Samlet antal mål ved pausen: 3

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minuthvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Czarni Połaniec
ScoredeIndkasserede
11
14
0-15
5
6
16-30
1
4
31-45
3
1
46-60
4
4
61-75
7
2
76-90

Mest farlige minutter 0-15 (11 goals). Indkasserer flest i 0-15 (14). Balance i sene mål (76-90): +5 - vinder de sene faser.

Pogoń-Sokół Lubaczów
ScoredeIndkasserede
6
8
0-15
7
0
16-30
6
2
31-45
7
4
46-60
3
2
61-75
3
4
76-90

Mest farlige minutter 16-30 (7 goals). Indkasserer flest i 0-15 (8). Balance i sene mål (76-90): -1 - de sene faser er en svaghed.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorerhvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

3.27
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
1.5 : 1.8
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
101%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
58%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
-69%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
59%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
5%
0:0-risiko
omkring 1 ud af 20 kampe
0-1
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Czarni Połaniec

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.09
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-0.09
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-3.5 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.37
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.46
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
106%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
120%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
+0.51
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.3
Sene mål
23% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 35% i de første 15 minutter.
23%

Pogoń-Sokół Lubaczów

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.50
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.17
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-10.8 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.51
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.34
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
117%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
65%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
+0.04
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
-0.1
Sene mål
9% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 19% i de første 15 minutter.
9%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekster dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med 3 Liga Group 4-gennemsnittet.

Hold mod liga

Czarni PołaniecLigaPogoń-Sokół Lubaczów
Gennemsnitlige mål i kampen 3.653.23 2.89
Begge hold scorede 65%61% 50%
Mindst 3 mål (Over 2.5) 65%63% 61%
Clean sheets 18%22% 39%
Mål før pausen 65%55% 61%
Mål efter pausen 59%55% 56%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

3.23
Gennemsnitlige mål pr. kamp
61%
Begge hold scorede
63%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
22%
Clean sheets
1.71
Hjemmemål / kamp
1.52
Udemål / kamp
+12%
Fordel i hjemmeangreb
+11%
Fordel i hjemmeforsvar
+3%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
55%
1 mål
33%
2 mål
12%
3 mål
2%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
55%
1 mål
35%
2 mål
12%
3 mål
4%
4 mål

Indbyrdes opgør

Seneste indbyrdes kamp: Czarni Połaniec 0 - 0 - 1 Pogoń-Sokół Lubaczów. Gennemsnitlige mål 1.00, begge hold scorede i 0% kampe.

Pogoń-Sokół Lubaczów
1 : 0
Czarni Połaniec

FAQ

Hvad blev resultatet af Czarni Połaniec mod Pogoń-Sokół Lubaczów?

Kampen i 3 Liga Group 4 sluttede Czarni Połaniec 3:2 Pogoń-Sokół Lubaczów. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.

Hvad viser målstatistikken før Czarni Połaniec mod Pogoń-Sokół Lubaczów?

Czarni Połaniec scorer i gennemsnit 1,82 mål pr. kamp, og Pogoń-Sokół Lubaczów scorer 1,78. Gennemsnittet i 3 Liga Group 4 er 3,23 mål, og Over 2.5 forekommer i 63% af kampene. BTTS forekommer i 65% af Czarni Połaniecs kampe og 50% af Pogoń-Sokół Lubaczóws.

Hvordan er den aktuelle form for Czarni Połaniec og Pogoń-Sokół Lubaczów?

I de seneste fem kampe har Czarni Połaniec 3 sejre, 0 uafgjorte og 2 nederlag (1,80 point pr. kamp). Pogoń-Sokół Lubaczów har 2 sejre, 2 uafgjorte og 1 nederlag (1,60 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Czarni Połaniec mod Pogoń-Sokół Lubaczów?

Brug denne side til at sammenligne tallene bag Czarni Połaniec mod Pogoń-Sokół Lubaczów. Åbn NoFluffPicks-appen for bettinganalysen, picket, Value Bet og forklaringen.