Tyskland - 2. BundesligaMerck-Stadion am BöllenfalltorData opdateret pr. 14. oktober 2026

Darmstadt 98 - Energie Cottbus: kampstatistik

Darmstadt 98 mod Energie Cottbus: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Darmstadt 98 spillede mod Energie Cottbus i 2. Bundesliga (Tyskland). Kampen blev spillet 10. oktober 2026. Stadion: Merck-Stadion am Böllenfalltor. Slutresultat: 3:1.

Aktuel form

Darmstadt 98: 1-0-4, 0,60 point pr. kamp. Energie Cottbus: 1-2-2, 1,00 point pr. kamp.

Målstatistik

Darmstadt 98 scorer 0,83 og indkasserer 2,17 mål pr. kamp. Energie Cottbus scorer 2,33 og indkasserer 2,17. Ligaens gennemsnit: 3,21 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Darmstadt 98 50 %, Energie Cottbus 67 %. Over 2.5: Darmstadt 98 67 %, Energie Cottbus 83 %. Liganiveau: BTTS 61 %, Over 2.5 63 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Darmstadt 98 1,15, Energie Cottbus 1,84. Skud pr. kamp: Darmstadt 98 11,0, Energie Cottbus 17,3. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Darmstadt 98 40 %, Energie Cottbus 53 %.

Første og anden halvleg

Darmstadt 98: fører ved pausen i 17 % af kampene, mål i anden halvleg 0,50. Energie Cottbus: fører ved pausen i 33 % af kampene, mål i anden halvleg 1,50.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 76-90+ (3) for Darmstadt 98 og 61-75 (4) for Energie Cottbus. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

2. Bundesliga: 3,21 mål pr. kamp, BTTS 61 %, Over 2.5 63 %.

Indbyrdes historik

Der findes ingen matchende indbyrdes stikprøve i databasen.

Arkiveret analyse før kampen

Denne analyse blev udarbejdet før kampstart. Konklusionerne bruger kun oplysninger, der var tilgængelige før kampen, og omfatter ikke slutresultatet eller statistik efter kampen.

Generel kam analyse

Energie Cottbus har større offensivt potentiale på udebane: holdet scorer i gennemsnit 2,33 mål og har 6,33 skud på mål pr. kamp, mens Darmstadt på hjemmebane henholdsvis scorer 1,33 mål og har 4 skud på mål. Forskellen i kvaliteten af de skabte chancer bekræftes af xG — 1,93 for udeholdet på udebane mod 1,26 for hjemmeholdet på hjemmebane. Darmstadt har dog vundet 2 af de seneste 5 kampe, mens Cottbus kun har vundet 1, så den aktuelle form giver ikke udeholdet nogen klar fordel. Cottbus' forsvar giver også anledning til bekymring: På udebane indkasserer holdet i gennemsnit 2,33 mål, selvom hjemmeholdet endnu ikke har holdt nullet på hjemmebane. De flere chancer, Cottbus skaber, taler for en udesejr, men det svagere forsvar og Darmstadts form gør spillet usikkert.

Se det statistiske overblik
BTTS - scorer begge hold?

Begge hold scorer i gennemsnit 2,33 mål og indkasserer henholdsvis 2,00 og 2,33, hvilket taler for mål fra begge sider. Darmstadt har haft BTTS i 100% af sine hidtidige kampe og har endnu ikke holdt nullet; derudover har Cottbus’ offensiv et gennemsnitligt xG på 1,93. Hjemmeholdet har også grund til at tro på scoring, da dets gennemsnitlige xG er 1,75, mens Cottbus tillader modstanderne chancer til en værdi af 1,95 xG. Man bør dog være forsigtig og tage højde for, at BTTS kun er gået hjem i 33% af udeholdets kampe, og at udeholdet ikke har scoret i 33% af sine kampe. Alligevel taler begge holds målregnskab og kvaliteten af deres chancer for spillet på „ja“.

Se BTTS-statistik
Over/Under - målanalyse

Det stærkeste valg er over 1,5 mål: Alle hidtidige kampe for begge hold er gået over denne linje. I Darmstadts seneste 5 kampe er der i gennemsnit scoret 4,0 mål, mens Energie Cottbus' kampe har budt på 4,4 mål i snit, da begge hold både har scoret og indkasseret omkring 2 mål pr. kamp. Det offensive potentiale bekræftes af gennemsnitlige xG-tal på 1,75 for hjemmeholdet og 1,93 for udeholdet, mens deres forsvar tillader henholdsvis 1,79 og 1,95 xG. Selvom linjen over 2,5 mål også har et solidt grundlag — den er blevet overskredet i 67% af Darmstadts kampe og 100% af Cottbus' kampe — er datagrundlaget for disse andele begrænset. Med en prognose på 3,70 mål giver linjen over 1,5 derfor en tydeligere sandsynlighedsfordel end de højere linjer.

Se Over/Under-statistik
HT/FT - scenarie for pause og slutresultat

Darmstadt var aldrig bagud ved pausen i de tre opgjorte kampe, mens Energie Cottbus var bagud ved pausen i to af de tre. Hjemmeholdet scorer i gennemsnit 1,00 mål i første halvleg, mens udeholdet indkasserer 1,67, hvilket taler for, at Darmstadt fører allerede ved pausen. Muligheden for at holde føringen styrkes af, at hjemmeholdet i gennemsnit scorer 2,33 mål pr. kamp, mens udeholdet indkasserer 2,33; i deres seneste fem kampe har Darmstadt desuden vundet 40% af kampene mod Energies 20%. Scenariet 1/1 er derfor det mest sandsynlige, selvom udeholdets overtag efter pausen — i gennemsnit 1,67 scorede mål mod hjemmeholdets 1,33 — øger risikoen for, at de indhenter forspringet.

Se statistik for første og anden halvleg

Halvleg for halvleg

1 : 1
1. halvleg
2 : 0
2. halvleg

Kampstatistik

43Boldbesiddelse (%)57
Darmstadt 98Energie Cottbus
16Skud10
Darmstadt 98Energie Cottbus
7Skud på mål6
Darmstadt 98Energie Cottbus
1.77xG1.4
Darmstadt 98Energie Cottbus
7Hjørnespark8
Darmstadt 98Energie Cottbus
38Farlige angreb48
Darmstadt 98Energie Cottbus
12Frispark10
Darmstadt 98Energie Cottbus
3Kort3
Darmstadt 98Energie Cottbus

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

Darmstadt 98Energie Cottbus
0.83Scorede mål / kamp2.33
Darmstadt 98Energie Cottbus
2.17Indkasserede mål / kamp2.17
Darmstadt 98Energie Cottbus
40%Gennemsnitlig boldbesiddelse53%
Darmstadt 98Energie Cottbus
3Skud på mål / kamp5.67
Darmstadt 98Energie Cottbus

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

11Skud pr. kamp17.33
Darmstadt 98Energie Cottbus
3Skud på mål5.67
Darmstadt 98Energie Cottbus
7.6%Skudkonvertering13.5%
Darmstadt 98Energie Cottbus
40%Boldbesiddelse53%
Darmstadt 98Energie Cottbus
1.15xG for1.84
Darmstadt 98Energie Cottbus
1.96xG imod1.87
Darmstadt 98Energie Cottbus

Skudkvalitet

Darmstadt 98: BalanceretEnergie Cottbus: Angribende
Darmstadt 98Energie Cottbus
Præcision (skud på mål)27%33%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.100.11
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.280.41

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Energie Cottbus er 67% bedre på form i de seneste 5.

0.6 point / kamp - Darmstadt 98 · 1 point / kamp - Energie Cottbus

Darmstadt 98
LLLWL
Sæsonens resultatfordeling
17% W17% D67% L
Sæson (V-U-T)
1-1-4
0.67 point / kamp · målforskel -8
Seneste 5 (V-U-T)
1-0-4
0.60 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
1-1-1
Seneste 5 hjemme
1-1-1
DLW
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 0.6Indkasserede mål: 2.2xG: 1.11Modstanderens xG: 2.05BTTS: 40%Over 2.5: 60%
Energie Cottbus
LLDWD
Sæsonens resultatfordeling
33% W33% D33% L
Sæson (V-U-T)
2-2-2
1.33 point / kamp · målforskel +1
Seneste 5 (V-U-T)
1-2-2
1.00 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
1-1-1
Seneste 5 ude
1-1-1
LDW
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 2.2Indkasserede mål: 2.4xG: 1.98Modstanderens xG: 1.68BTTS: 60%Over 2.5: 80%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Energie Cottbus er 181% bedre på scorede mål pr. kamp.

0.83 mål / kamp - Darmstadt 98 · 2.33 mål / kamp - Energie Cottbus

Darmstadt 98s scoringsprofil: stærk

Darmstadt 98 scorer i 50% af kampene (3 af 6 kampe), mens Energie Cottbus holder Clean sheet i 17% (1 af 6 kampe).

Energie Cottbuss scoringsprofil: meget stærk

Energie Cottbus scorer i 83% af kampene (5 af 6 kampe), mens Darmstadt 98 holder Clean sheet i 0% (0 af 6 kampe).

5Scorede mål (sæson)14
Darmstadt 98Energie Cottbus
13Indkasserede mål (sæson)13
Darmstadt 98Energie Cottbus
3Gennemsnitlige mål i kampen4.5
Darmstadt 98Energie Cottbus
3Scorede mål (seneste 5)11
Darmstadt 98Energie Cottbus
11Indkasserede mål (seneste 5)12
Darmstadt 98Energie Cottbus

Hvor ofte de scorer mindst...

50%1 mål83%
Darmstadt 98Energie Cottbus
33%2 mål67%
Darmstadt 98Energie Cottbus
0%3 mål67%
Darmstadt 98Energie Cottbus
0%4 mål17%
Darmstadt 98Energie Cottbus

Hvor ofte de indkasserer mindst...

100%1 mål83%
Darmstadt 98Energie Cottbus
50%2 mål50%
Darmstadt 98Energie Cottbus
33%3 mål50%
Darmstadt 98Energie Cottbus
17%4 mål33%
Darmstadt 98Energie Cottbus

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

61%
Ligagennemsnit

Målmønstre

17%BTTS ved pausen50%
Darmstadt 98Energie Cottbus
0%BTTS i begge halvlege33%
Darmstadt 98Energie Cottbus
17%Scorede i begge halvlege67%
Darmstadt 98Energie Cottbus

BTTS og antal mål

50%Mindst 3 mål og BTTS50%
Darmstadt 98Energie Cottbus
17%Mindst 3 mål uden BTTS33%
Darmstadt 98Energie Cottbus
40%BTTS – seneste 560%
Darmstadt 98Energie Cottbus

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

Hele kampen – sammenligning mellem hold (Over)

1. halvleg

83%Mindst 1 mål før pausen100%
Darmstadt 98Energie Cottbus
33%Mindst 2 mål før pausen67%
Darmstadt 98Energie Cottbus
17%Mindst 3 mål før pausen17%
Darmstadt 98Energie Cottbus

2. halvleg

83%Mindst 1 mål efter pausen100%
Darmstadt 98Energie Cottbus
67%Mindst 2 mål efter pausen67%
Darmstadt 98Energie Cottbus
17%Mindst 3 mål efter pausen33%
Darmstadt 98Energie Cottbus

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Energie Cottbus er 99% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

0.67 point / kamp - Darmstadt 98 · 1.33 point / kamp - Energie Cottbus

Darmstadt 98 — stilling ved pausen
17% fører17% uafgjort67% bagud
Energie Cottbus — stilling ved pausen
33% fører33% uafgjort33% bagud

Før pausen (1. halvleg)

0.67Point pr. kamp (1. halvleg)1.33
Darmstadt 98Energie Cottbus
0.33Scorede mål (1. halvleg)0.83
Darmstadt 98Energie Cottbus
1Indkasserede mål (1. halvleg)1.17
Darmstadt 98Energie Cottbus
1.33Gennemsnitlige mål (1. halvleg)2
Darmstadt 98Energie Cottbus
33%Clean sheet før pausen33%
Darmstadt 98Energie Cottbus
67%Ingen mål før pausen17%
Darmstadt 98Energie Cottbus

Efter pausen (2. halvleg)

0.83Point pr. kamp (2. halvleg)1.5
Darmstadt 98Energie Cottbus
0.5Scorede mål (2. halvleg)1.5
Darmstadt 98Energie Cottbus
1.17Indkasserede mål (2. halvleg)1
Darmstadt 98Energie Cottbus
1.67Gennemsnitlige mål (2. halvleg)2.5
Darmstadt 98Energie Cottbus
33%Clean sheet efter pausen33%
Darmstadt 98Energie Cottbus
67%Ingen mål efter pausen33%
Darmstadt 98Energie Cottbus

Darmstadt 98 — resultater i anden halvleg

17% W33% D50% L
4
Point ved pausen
2
Mål ved pausen
-4
Målforskel (1. halvleg)
5
Point i 2. halvleg
-4
Målforskel (2. halvleg)
0.67
PPG før pausen
Fastholdelse af føring100%

Fører ved pausen i 17% af kampene og vinder 17%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.2

Indkasserer 0.2 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Energie Cottbus — resultater i anden halvleg

50% W0% D50% L
8
Point ved pausen
5
Mål ved pausen
-2
Målforskel (1. halvleg)
9
Point i 2. halvleg
+3
Målforskel (2. halvleg)
1.33
PPG før pausen
Fastholdelse af føring100%

Fører ved pausen i 33% af kampene og vinder 33%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen-0.2

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

Darmstadt 98 — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp0.800.40
Scorede mål / kamp0.40.2
Indkasserede mål / kamp0.81.4
Gennemsnitlige mål i kampen1.21.6
1 mål80%80%
2 mål20%60%
3 mål20%20%
Clean sheet40%20%
Intet mål60%80%
Målforskel-2-6
Pause: 20% fører - 20% uafgjort - 60% bagud
2. halvleg: 0% vundet - 40% uafgjort - 60% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 20% - Samlet antal mål ved pausen: 2
Energie Cottbus — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.401.20
Scorede mål / kamp0.81.4
Indkasserede mål / kamp1.21.2
Gennemsnitlige mål i kampen2.02.6
1 mål100%100%
2 mål60%60%
3 mål20%40%
Clean sheet40%20%
Intet mål20%40%
Målforskel-2+1
Pause: 40% fører - 20% uafgjort - 40% bagud
2. halvleg: 40% vundet - 0% uafgjort - 60% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 40% - Samlet antal mål ved pausen: 4

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Darmstadt 98
ScoredeIndkasserede
1
3
0-15
1
0
16-30
0
3
31-45
0
2
46-60
0
3
61-75
3
2
76-90

Mest farlige minutter 76-90 (3 goals). Indkasserer flest i 0-15 (3). Balance i sene mål (76-90): +1 - vinder de sene faser.

Energie Cottbus
ScoredeIndkasserede
2
1
0-15
0
3
16-30
3
3
31-45
2
1
46-60
4
1
61-75
3
4
76-90

Mest farlige minutter 61-75 (4 goals). Indkasserer flest i 76-90 (4). Balance i sene mål (76-90): -1 - de sene faser er en svaghed.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

3.75
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
1.5 : 2.3
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
117%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
59%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
-100%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
42%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
9%
0:0-risiko
omkring 1 ud af 11 kampe
2-3
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Darmstadt 98

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.81
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-0.53
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
+1.7 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.32
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.21
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
49%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
143%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
-0.07
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.2
Sene mål
60% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 20% i de første 15 minutter.
60%

Energie Cottbus

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.03
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.19
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-1.7 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.49
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.30
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
153%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
128%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
-0.33
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.7
Sene mål
21% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 14% i de første 15 minutter.
21%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med 2. Bundesliga-gennemsnittet.

Hold mod liga

Darmstadt 98LigaEnergie Cottbus
Gennemsnitlige mål i kampen▼ 3.003.21▲ 4.50
Begge hold scorede▼ 50%61%▲ 67%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▲ 67%63%▲ 83%
Clean sheets▼ 0%22%▼ 17%
Mål før pausen▲ 83%79%▲ 100%
Mål efter pausen▲ 83%79%▲ 100%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

3.21
Gennemsnitlige mål pr. kamp
61%
Begge hold scorede
63%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
22%
Clean sheets
1.70
Hjemmemål / kamp
1.52
Udemål / kamp
+12%
Fordel i hjemmeangreb
+11%
Fordel i hjemmeforsvar
+7%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
79%
1 mål
50%
2 mål
21%
3 mål
11%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
79%
1 mål
46%
2 mål
14%
3 mål
11%
4 mål

Startopstillinger og spillerhændelser

Verificerede startere, indskiftere og registrerede spillerhændelser for denne kamp.

Kampens tidslinje

Mål, kort og udskiftninger i kronologisk rækkefølge.

  1. Energie CottbusMålJustin ButlerAssist: King Samuel Manu
  2. Darmstadt 98MålNoah Raphael WeißhauptAssist: Ho-Jae Lee
  3. Energie CottbusGult kortChristian Kinsombi
  4. Energie CottbusUdskiftningInd: Fousseny DoumbiaUd: Axel Borgmann
  5. Darmstadt 98Gult kortMilan Smit
  6. Energie CottbusGult kortJustin Butler
  7. Darmstadt 98UdskiftningInd: Hiroki AkiyamaUd: Nicolas Verkooijen
  8. Darmstadt 98UdskiftningInd: Lance DuijvestijnUd: Ho-Jae Lee
  9. Darmstadt 98MålAleksandar VukotićAssist: Lance Duijvestijn
  10. Energie CottbusGult kortTolcay Cigerci
  11. Darmstadt 98Gult kortNoah Raphael Weißhaupt
  12. Energie CottbusUdskiftningInd: Jannis boziarisUd: Lukas Michelbrink
  13. Darmstadt 98Gult kortLance Duijvestijn
  14. Darmstadt 98MålYannik LührsAssist: Raoul Petretta
  15. Darmstadt 98UdskiftningInd: Yosuke FurukawaUd: Noah Raphael Weißhaupt

Dommer og trænere

Åbn deres sæsonprofiler for at sammenligne kampdata, mål og disciplinære tendenser.

FAQ

Hvad blev resultatet af Darmstadt 98 mod Energie Cottbus?

Kampen i 2. Bundesliga sluttede Darmstadt 98 3:1 Energie Cottbus. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.

Hvad viser målstatistikken før Darmstadt 98 mod Energie Cottbus?

Darmstadt 98 scorer i gennemsnit 0,83 mål pr. kamp, og Energie Cottbus scorer 2,33. Gennemsnittet i 2. Bundesliga er 3,21 mål, og Over 2.5 forekommer i 63% af kampene. BTTS forekommer i 50% af Darmstadt 98s kampe og 67% af Energie Cottbuss.

Hvordan er den aktuelle form for Darmstadt 98 og Energie Cottbus?

I de seneste fem kampe har Darmstadt 98 1 sejre, 0 uafgjorte og 4 nederlag (0,60 point pr. kamp). Energie Cottbus har 1 sejre, 2 uafgjorte og 2 nederlag (1,00 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Darmstadt 98 mod Energie Cottbus?

Kampstatistikken er offentlig her; den komplette bettinganalyse og det anbefalede pick findes i NoFluffPicks-appen.