Venezuela - Primera DivisiónEstadio Olímpico Metropolitano de MéridaData opdateret pr. 15. oktober 2026

Estudiantes Mérida - UCV: kampstatistik

Estudiantes Mérida mod UCV: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Estudiantes Mérida spillede mod UCV i Primera División (Venezuela). Kampen blev spillet 3. september 2026. Stadion: Estadio Olímpico Metropolitano de Mérida. Slutresultat: 1:1.

Aktuel form

Estudiantes Mérida: 3-1-1, 2,00 point pr. kamp. UCV: 2-0-3, 1,20 point pr. kamp.

Målstatistik

Estudiantes Mérida scorer 1,20 og indkasserer 1,32 mål pr. kamp. UCV scorer 1,56 og indkasserer 1,48. Ligaens gennemsnit: 2,57 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Estudiantes Mérida 48 %, UCV 64 %. Over 2.5: Estudiantes Mérida 48 %, UCV 60 %. Liganiveau: BTTS 54 %, Over 2.5 46 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Estudiantes Mérida 1,21, UCV 1,39. Skud pr. kamp: Estudiantes Mérida 10,9, UCV 12,8. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Estudiantes Mérida 51 %, UCV 51 %.

Første og anden halvleg

Estudiantes Mérida: fører ved pausen i 24 % af kampene, mål i anden halvleg 0,60. UCV: fører ved pausen i 20 % af kampene, mål i anden halvleg 0,88.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 31-45+ (8) for Estudiantes Mérida og 31-45+ (9) for UCV. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

Primera División: 2,57 mål pr. kamp, BTTS 54 %, Over 2.5 46 %.

Indbyrdes historik

Før denne kamp var 3 tidligere indbyrdes kampe tilgængelige: 0-2-1. Gennemsnitlige mål 1,67, BTTS 67 %.

Arkiveret analyse før kampen

Denne analyse blev udarbejdet før kampstart. Konklusionerne bruger kun oplysninger, der var tilgængelige før kampen, og omfatter ikke slutresultatet eller statistik efter kampen.

Generel kam analyse

Estudiantes Mérida viser en klart mere stabil form: I de seneste fem kampe har holdet hentet 8 point med 2 sejre, 2 uafgjorte og kun 1 nederlag, mens UCV har tabt 4 af 5 kampe og blot samlet 3 point. Hjemme vinder værterne 50% af kampene, mens gæsterne taber hele 54% på udebane og har en negativ måldifference på -5. Estudiantes skaber chancer svarende til et gennemsnitligt xG på 1,38 på hjemmebane, hvilket er højere end UCV's xG på udebane på 1,25, og har desuden oftere boldbesiddelse (54% mod 50%). UCV's defensiv er et væsentligt problem, da holdet i gennemsnit indkasserer 1,77 mål på udebane og tillader chancer svarende til 1,46 xG, mens værterne lukker 1,25 mål ind på hjemmebane. Gæsterne har ikke scoret i 38% af deres udekampe, og efter kun at have scoret 3 mål i de seneste fem kampe giver offensiven ikke et stærkt grundlag for at bryde Estudiantes' positive udvikling.

Se det statistiske overblik
BTTS - scorer begge hold?

På sæsonbasis har Estudiantes Mérida en høj BTTS-rate på 73 %, mens UCV ligger på 54 %, og ligaens gennemsnit er 52 %. Den seneste form svækker dog tydeligt argumentet for, at begge hold scorer: I de seneste 5 kampe endte kun 40 % med BTTS for de to hold, og UCV scorede blot 0,6 mål pr. kamp. Gæsterne har ikke scoret i 38 % af sæsonens kampe, mens Estudiantes kun har holdt nullet i 9 % af hjemmekampene, så det mest realistiske scenarie uden BTTS er en hjemmesejr uden at indkassere mål. Estudiantes skaber flere afslutninger inden for målrammen, i gennemsnit 5,09 mod UCV's 3,77, mens gæsternes forsvar samtidig i gennemsnit tillader 1,77 mål. Det styrker hjemmeholdets chancer for at score uden nødvendigvis at skulle svare igen på en scoring fra modstanderen. Derfor er BTTS Nej marginalt det stærkeste spil, primært på grund af UCV's svage aktuelle offensive effektivitet.

Se BTTS-statistik
Over/Under - målanalyse

Estudiantes Mérida scorer i gennemsnit 1,55 mål pr. kamp, mens UCV lukker 1,77 mål ind, hvilket giver hjemmeholdet et tydeligt potentiale til at komme på tavlen. Samtidig har UCV kun scoret 3 mål i de seneste fem kampe, svarende til 0,6 pr. kamp, mens Estudiantes i samme periode indkasserede 1,2 mål. Historisk set har kampe mellem de to hold sjældent oversteget 3,5 mål: Det skete i 27 % af hjemmeholdets kampe og 23 % af gæsternes kampe. Også ligaens gennemsnit ligger på 2,50 mål, mens prognosen på 2,45 peger mere i retning af et resultat med 1-3 mål end en åben slagudveksling. Derfor har under 3,5 den største fordel, understøttet af en sandsynlighed på 75 % samt UCV's svagere aktuelle effektivitet.

Se Over/Under-statistik
HT/FT - scenarie for pause og slutresultat

Det stærkeste scenarie er uafgjort ved pausen og sejr til Estudiantes Mérida efter kampen, eftersom hjemmeholdet var uafgjort efter 45 minutter i 55% af kampene, mens UCV var bagud på dette tidspunkt i 46%. I UCV’s seneste fem kampe gik holdet hele 80% af gangene til pause bagud, hvor det kun scorede 0,2 mål før pausen og indkasserede 1,2. Estudiantes har et tydeligere potentiale efter pausen: Holdet scorer i gennemsnit 0,91 mål og lukker kun 0,45 mål ind, mens UCV scorer 0,62 mål og indkasserer 0,77. Hjemmeholdets fordel er også tydelig over hele sæsonen, hvor det tager 1,64 point pr. kamp mod UCV’s 1,08, mens gæsterne har tabt 54% af deres kampe. Hjemmeholdet skaber flere chancer af høj kvalitet med en xG på 1,48 mod 1,25 samt i gennemsnit 5,09 skud på mål mod 3,77, hvilket taler for, at en lige kampindledning bliver afgjort i anden halvleg.

Se statistik for første og anden halvleg

Halvleg for halvleg

1 : 1
1. halvleg
0 : 0
2. halvleg

Kampstatistik

52Boldbesiddelse (%)48
Estudiantes MéridaUCV
8Skud14
Estudiantes MéridaUCV
1Skud på mål5
Estudiantes MéridaUCV
0.88xG1.48
Estudiantes MéridaUCV
4Hjørnespark3
Estudiantes MéridaUCV
42Farlige angreb35
Estudiantes MéridaUCV
15Frispark15
Estudiantes MéridaUCV
1Kort5
Estudiantes MéridaUCV

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

Estudiantes MéridaUCV
1.2Scorede mål / kamp1.56
Estudiantes MéridaUCV
1.32Indkasserede mål / kamp1.48
Estudiantes MéridaUCV
51%Gennemsnitlig boldbesiddelse51%
Estudiantes MéridaUCV
3.4Skud på mål / kamp4.44
Estudiantes MéridaUCV

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

10.88Skud pr. kamp12.84
Estudiantes MéridaUCV
3.4Skud på mål4.44
Estudiantes MéridaUCV
11%Skudkonvertering12.1%
Estudiantes MéridaUCV
51%Boldbesiddelse51%
Estudiantes MéridaUCV
1.21xG for1.39
Estudiantes MéridaUCV
1.47xG imod1.31
Estudiantes MéridaUCV

Skudkvalitet

Estudiantes Mérida: BalanceretUCV: Balanceret
Estudiantes MéridaUCV
Præcision (skud på mål)31%35%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.110.11
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.350.35

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Estudiantes Mérida er 67% bedre på form i de seneste 5.

2 point / kamp - Estudiantes Mérida · 1.2 point / kamp - UCV

Estudiantes Mérida
WLWDW
Sæsonens resultatfordeling
40% W16% D44% L
Sæson (V-U-T)
10-4-11
1.36 point / kamp · målforskel -3
Seneste 5 (V-U-T)
3-1-1
2.00 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
6-2-4
Seneste 5 hjemme
2-1-2
LLWWD
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 1.0Indkasserede mål: 1.0xG: 1.13Modstanderens xG: 1.32BTTS: 40%Over 2.5: 40%
UCV
WLLLW
Sæsonens resultatfordeling
40% W20% D40% L
Sæson (V-U-T)
10-5-10
1.40 point / kamp · målforskel +2
Seneste 5 (V-U-T)
2-0-3
1.20 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
4-2-7
Seneste 5 ude
0-1-4
DLLLL
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 1.4Indkasserede mål: 1.4xG: 1.85Modstanderens xG: 0.92BTTS: 60%Over 2.5: 60%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

UCV er 30% bedre på scorede mål pr. kamp.

1.2 mål / kamp - Estudiantes Mérida · 1.56 mål / kamp - UCV

Estudiantes Mérida er 12% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

1.32 mål / kamp - Estudiantes Mérida · 1.48 mål / kamp - UCV

Estudiantes Méridas scoringsprofil: meget stærk

Estudiantes Mérida scorer i 64% af kampene (16 af 25 kampe), mens UCV holder Clean sheet i 12% (3 af 25 kampe).

UCVs scoringsprofil: meget stærk

UCV scorer i 72% af kampene (18 af 25 kampe), mens Estudiantes Mérida holder Clean sheet i 16% (4 af 25 kampe).

30Scorede mål (sæson)39
Estudiantes MéridaUCV
33Indkasserede mål (sæson)37
Estudiantes MéridaUCV
2.52Gennemsnitlige mål i kampen3.04
Estudiantes MéridaUCV
5Scorede mål (seneste 5)7
Estudiantes MéridaUCV
5Indkasserede mål (seneste 5)7
Estudiantes MéridaUCV

Hvor ofte de scorer mindst...

64%1 mål72%
Estudiantes MéridaUCV
44%2 mål48%
Estudiantes MéridaUCV
12%3 mål24%
Estudiantes MéridaUCV
0%4 mål8%
Estudiantes MéridaUCV

Hvor ofte de indkasserer mindst...

84%1 mål88%
Estudiantes MéridaUCV
40%2 mål40%
Estudiantes MéridaUCV
8%3 mål16%
Estudiantes MéridaUCV
0%4 mål4%
Estudiantes MéridaUCV

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

48%
Estudiantes Mérida - BTTSBTTS - procentdel af kampe, hvor begge hold scorede.12 af 25 kampe
54%
Ligagennemsnit

Målmønstre

28%BTTS ved pausen32%
Estudiantes MéridaUCV
12%BTTS i begge halvlege8%
Estudiantes MéridaUCV
32%Scorede i begge halvlege28%
Estudiantes MéridaUCV

BTTS og antal mål

40%Mindst 3 mål og BTTS48%
Estudiantes MéridaUCV
8%Mindst 3 mål uden BTTS12%
Estudiantes MéridaUCV
40%BTTS – seneste 560%
Estudiantes MéridaUCV

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

1. halvleg

72%Mindst 1 mål før pausen84%
Estudiantes MéridaUCV
36%Mindst 2 mål før pausen52%
Estudiantes MéridaUCV
8%Mindst 3 mål før pausen12%
Estudiantes MéridaUCV

2. halvleg

84%Mindst 1 mål efter pausen76%
Estudiantes MéridaUCV
36%Mindst 2 mål efter pausen48%
Estudiantes MéridaUCV
12%Mindst 3 mål efter pausen20%
Estudiantes MéridaUCV

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Estudiantes Mérida er 24% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

1.24 point / kamp - Estudiantes Mérida · 1 point / kamp - UCV

Estudiantes Mérida — stilling ved pausen
24% fører52% uafgjort24% bagud
UCV — stilling ved pausen
20% fører40% uafgjort40% bagud

Før pausen (1. halvleg)

1.24Point pr. kamp (1. halvleg)1
Estudiantes MéridaUCV
0.6Scorede mål (1. halvleg)0.68
Estudiantes MéridaUCV
0.6Indkasserede mål (1. halvleg)0.88
Estudiantes MéridaUCV
1.2Gennemsnitlige mål (1. halvleg)1.56
Estudiantes MéridaUCV
48%Clean sheet før pausen28%
Estudiantes MéridaUCV
52%Ingen mål før pausen56%
Estudiantes MéridaUCV

Efter pausen (2. halvleg)

1.32Point pr. kamp (2. halvleg)1.56
Estudiantes MéridaUCV
0.6Scorede mål (2. halvleg)0.88
Estudiantes MéridaUCV
0.72Indkasserede mål (2. halvleg)0.6
Estudiantes MéridaUCV
1.32Gennemsnitlige mål (2. halvleg)1.48
Estudiantes MéridaUCV
44%Clean sheet efter pausen52%
Estudiantes MéridaUCV
52%Ingen mål efter pausen44%
Estudiantes MéridaUCV

Estudiantes Mérida — resultater i anden halvleg

36% W24% D40% L
31
Point ved pausen
15
Mål ved pausen
0
Målforskel (1. halvleg)
33
Point i 2. halvleg
-3
Målforskel (2. halvleg)
1.24
PPG før pausen
Fastholdelse af føring167%

Fører ved pausen i 24% af kampene og vinder 40%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.1

Indkasserer 0.1 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

UCV — resultater i anden halvleg

40% W36% D24% L
25
Point ved pausen
17
Mål ved pausen
-5
Målforskel (1. halvleg)
39
Point i 2. halvleg
+7
Målforskel (2. halvleg)
1.00
PPG før pausen
Fastholdelse af føring200%

Fører ved pausen i 20% af kampene og vinder 40%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen-0.3

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

Estudiantes Mérida — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.002.00
Scorede mål / kamp0.20.8
Indkasserede mål / kamp0.60.4
Gennemsnitlige mål i kampen0.81.2
1 mål60%100%
2 mål20%20%
3 mål0%0%
Clean sheet60%60%
Intet mål80%20%
Målforskel-2+2
Pause: 20% fører - 40% uafgjort - 40% bagud
2. halvleg: 60% vundet - 20% uafgjort - 20% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 1
UCV — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp0.201.80
Scorede mål / kamp0.21.2
Indkasserede mål / kamp1.20.2
Gennemsnitlige mål i kampen1.41.4
1 mål100%60%
2 mål40%40%
3 mål0%20%
Clean sheet0%80%
Intet mål80%40%
Målforskel-5+5
Pause: 0% fører - 20% uafgjort - 80% bagud
2. halvleg: 40% vundet - 60% uafgjort - 0% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 20% - Samlet antal mål ved pausen: 1

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Estudiantes Mérida
ScoredeIndkasserede
3
3
0-15
4
5
16-30
8
7
31-45
3
5
46-60
4
4
61-75
8
9
76-90

Mest farlige minutter 31-45 (8 goals). Indkasserer flest i 76-90 (9). Balance i sene mål (76-90): -1 - de sene faser er en svaghed.

UCV
ScoredeIndkasserede
4
3
0-15
4
9
16-30
9
10
31-45
7
2
46-60
7
6
61-75
8
7
76-90

Mest farlige minutter 31-45 (9 goals). Indkasserer flest i 31-45 (10). Balance i sene mål (76-90): +1 - vinder de sene faser.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

2.78
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
1.3 : 1.4
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
108%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
56%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
-40%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
46%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
10%
0:0-risiko
omkring 1 ud af 10 kampe
2-3
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Estudiantes Mérida

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.26
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.14
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
+0.1 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.01
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.15
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
84%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
116%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
+0.64
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
0.0
Sene mål
27% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 10% i de første 15 minutter.
27%

UCV

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.08
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.00
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-4.5 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.17
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.17
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
137%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
103%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
-0.20
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.2
Sene mål
21% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 10% i de første 15 minutter.
21%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med Primera División-gennemsnittet.

Hold mod liga

Estudiantes MéridaLigaUCV
Gennemsnitlige mål i kampen• 2.522.57▲ 3.04
Begge hold scorede▼ 48%54%▲ 64%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▲ 48%46%▲ 60%
Clean sheets▼ 16%28%▼ 12%
Mål før pausen▲ 72%67%▲ 84%
Mål efter pausen▲ 84%76%• 76%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

2.57
Gennemsnitlige mål pr. kamp
54%
Begge hold scorede
46%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
28%
Clean sheets
1.43
Hjemmemål / kamp
1.14
Udemål / kamp
+25%
Fordel i hjemmeangreb
+20%
Fordel i hjemmeforsvar
+16%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
67%
1 mål
35%
2 mål
8%
3 mål
2%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
76%
1 mål
41%
2 mål
17%
3 mål
5%
4 mål

Startopstillinger og spillerhændelser

Verificerede startere, indskiftere og registrerede spillerhændelser for denne kamp.

Kampens tidslinje

Mål, kort og udskiftninger i kronologisk rækkefølge.

Dommer og trænere

Åbn deres sæsonprofiler for at sammenligne kampdata, mål og disciplinære tendenser.

Indbyrdes opgør

Seneste indbyrdes kampe (3): Estudiantes Mérida 0 - 2 - 1 UCV. Gennemsnitlige mål 1.67, begge hold scorede i 67% kampe.

UCV
1 : 1
Estudiantes Mérida
Estudiantes de Mérida FC
0 : 0
Universidad Central de Venezuela FC
Universidad Central de Venezuela FC
2 : 1
Estudiantes de Mérida FC

FAQ

Hvad blev resultatet af Estudiantes Mérida mod UCV?

Kampen i Primera División sluttede Estudiantes Mérida 1:1 UCV. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.

Hvad er den indbyrdes statistik mellem Estudiantes Mérida og UCV?

I de seneste 3 indbyrdes kampe vandt Estudiantes Mérida 0, UCV vandt 1, og 2 endte uafgjort. Kampene havde i gennemsnit 1,67 mål, og begge hold scorede i 67% af dem.

Hvad viser målstatistikken før Estudiantes Mérida mod UCV?

Estudiantes Mérida scorer i gennemsnit 1,20 mål pr. kamp, og UCV scorer 1,56. Gennemsnittet i Primera División er 2,57 mål, og Over 2.5 forekommer i 46% af kampene. BTTS forekommer i 48% af Estudiantes Méridas kampe og 64% af UCVs.

Hvordan er den aktuelle form for Estudiantes Mérida og UCV?

I de seneste fem kampe har Estudiantes Mérida 3 sejre, 1 uafgjorte og 1 nederlag (2,00 point pr. kamp). UCV har 2 sejre, 0 uafgjorte og 3 nederlag (1,20 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Estudiantes Mérida mod UCV?

Denne side forklarer den statistiske kontekst: form, indbyrdes historik, mål, BTTS og Over/Under. Bettingpicket, Value Bet og den komplette forklaring findes i NoFluffPicks-appen.