Brasilien - Serie AEstadio Jornalista Mário FilhoData opdateret pr. 16. oktober 2026

Flamengo - Fluminense: kampstatistik

Flamengo-logo
Flamengo
1 : 0pause 0:0
Fluminense-logo
Fluminense

Flamengo mod Fluminense: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Flamengo spillede mod Fluminense i Serie A (Brasilien). Kampen blev spillet 11. oktober 2026. Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho. Slutresultat: 1:0.

Aktuel form

Flamengo: 4-1-0, 2,60 point pr. kamp. Fluminense: 3-1-1, 2,00 point pr. kamp.

Målstatistik

Flamengo scorer 1,97 og indkasserer 0,86 mål pr. kamp. Fluminense scorer 1,66 og indkasserer 1,24. Ligaens gennemsnit: 2,66 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Flamengo 52 %, Fluminense 72 %. Over 2.5: Flamengo 62 %, Fluminense 55 %. Liganiveau: BTTS 60 %, Over 2.5 52 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Flamengo 1,73, Fluminense 1,70. Skud pr. kamp: Flamengo 15,6, Fluminense 14,9. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Flamengo 57 %, Fluminense 58 %.

Første og anden halvleg

Flamengo: fører ved pausen i 59 % af kampene, mål i anden halvleg 1,10. Fluminense: fører ved pausen i 38 % af kampene, mål i anden halvleg 1,03.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 0-15 (12) for Flamengo og 76-90+ (16) for Fluminense. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

Serie A: 2,66 mål pr. kamp, BTTS 60 %, Over 2.5 52 %.

Indbyrdes historik

Før denne kamp var 3 tidligere indbyrdes kampe tilgængelige: 2-0-1. Gennemsnitlige mål 2,33, BTTS 67 %.

Arkiveret analyse før kampen

Denne analyse blev udarbejdet før kampstart. Konklusionerne bruger kun oplysninger, der var tilgængelige før kampen, og omfatter ikke slutresultatet eller statistik efter kampen.

Generel kam analyse

Flamengo er favorit: De har vundet 4 af deres seneste 5 kampe og kun indkasseret 3 mål i dem, mens Fluminense har taget 3 sejre og lukket 6 mål ind. På hjemmebane vinder værterne 71% af kampene og scorer i gennemsnit 2 mål, mens Fluminense kun vinder 21% af udekampe og indkasserer i gennemsnit 1,57 mål. Flamengos overtag bekræftes af kvaliteten af holdets målchancer: Deres hjemme-xG er 1,97 mod Fluminenses 1,37 på udebane. Værterne leverer desuden i gennemsnit 5,86 skud på mål på hjemmebane mod gæsternes 4,57 på udebane, og de holder nullet i 50% af disse kampe mod Fluminenses 7%. Selvom gæsterne har scoret 8 mål i deres seneste 5 kampe, taler det stærkere forsvar og Flamengos klare hjemmebanefordel for en hjemmesejr.

Se det statistiske overblik
BTTS - scorer begge hold?

BTTS forekom i 71% af Flamengos kampe og 79% af Fluminenses kampe, altså oftere for begge hold end ligagennemsnittet på 59%. Flamengo scorer i gennemsnit 1,71 mål med en xG på 1,97, mens Fluminense lukker 1,57 mål ind med en xG imod på 1,73, hvilket taler stærkt for, at hjemmeholdet kommer på tavlen. Gæsterne scorer i gennemsnit 1,43 mål og gik kun målløse fra 14% af kampene, så de har også en reel chance for at score. Der er dog grund til en vis forsigtighed på grund af Flamengos forsvar: I de seneste fem kampe har holdet kun lukket 0,6 mål ind i gennemsnit, mens Fluminenses offensiv har skabt en xG på 0,93. Trods dette forbehold peger sæsonens BTTS-frekvens for begge hold stærkere på et scenarie, hvor begge hold scorer.

Se BTTS-statistik
Over/Under - målanalyse

Flamengo scorer i gennemsnit 1,71 mål, mens Fluminense lukker 1,57 mål ind; hjemmeholdets fordel understreges også af deres xG på 1,97 sammenlignet med gæsternes 1,73 xG imod. Fluminense scorer i gennemsnit 1,43 mål, men Flamengos forsvar lukker kun 1,00 mål ind, så jeg forventer omkring 1,05 mål fra gæsterne. I 71% af Flamengos kampe blev der scoret mindst to mål, og det gjaldt hele 93% af Fluminenses kampe, hvilket især taler for over 1.5 mål. Linjen på 2.5 er mere usikker, da 64% af Flamengos kampe gik over den, men kun 43% af Fluminenses kampe gjorde det. Prognosen på 2,90 mål i alt peger på potentiale for scoringer, men linjen på 1.5 har en tydeligere statistisk fordel.

Se Over/Under-statistik
HT/FT - scenarie for pause og slutresultat

Uafgjort ved pausen er mest sandsynligt: Flamengo gik til pause med uafgjort i 43% af kampene, og det skete hele 3 gange i de seneste fem opgør. I de fem kampe scorede hjemmeholdet i gennemsnit kun 0,2 mål før pausen, så deres overtag kan vise sig senere. Efter pausen scorede Flamengo i gennemsnit 1,4 mål i de seneste fem kampe, mens Fluminense i hele sæsonen i gennemsnit har lukket 1,07 mål ind efter pausen. Hjemmeholdets sejr ved kampens afslutning understøttes også af, at de har vundet 71% af kampene mod modstanderens 21% samt en højere offensiv xG på 1,97 mod 1,37. Derfor er scenariet med uafgjort ved pausen og Flamengo-sejr efter kampen bedst underbygget af data.

Se statistik for første og anden halvleg

Halvleg for halvleg

0 : 0
1. halvleg
1 : 0
2. halvleg

Kampstatistik

43Boldbesiddelse (%)57
FlamengoFluminense
17Skud12
FlamengoFluminense
6Skud på mål4
FlamengoFluminense
1.91xG1.27
FlamengoFluminense
4Hjørnespark2
FlamengoFluminense
58Farlige angreb31
FlamengoFluminense
21Frispark18
FlamengoFluminense
2Kort4
FlamengoFluminense

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

FlamengoFluminense
1.97Scorede mål / kamp1.66
FlamengoFluminense
0.86Indkasserede mål / kamp1.24
FlamengoFluminense
57%Gennemsnitlig boldbesiddelse58%
FlamengoFluminense
5.31Skud på mål / kamp5.79
FlamengoFluminense

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

15.55Skud pr. kamp14.93
FlamengoFluminense
5.31Skud på mål5.79
FlamengoFluminense
12.6%Skudkonvertering11.1%
FlamengoFluminense
57%Boldbesiddelse58%
FlamengoFluminense
1.73xG for1.7
FlamengoFluminense
1.31xG imod1.43
FlamengoFluminense

Skudkvalitet

Flamengo: DominerendeFluminense: Dominerende
FlamengoFluminense
Præcision (skud på mål)34%39%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.110.11
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.370.29

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Flamengo er 30% bedre på form i de seneste 5.

2.6 point / kamp - Flamengo · 2 point / kamp - Fluminense

Flamengo
WWWWD
Ubesjret i de seneste 5 kampe
Sæsonens resultatfordeling
62% W24% D14% L
Sæson (V-U-T)
18-7-4
2.10 point / kamp · målforskel +32
Seneste 5 (V-U-T)
4-1-0
2.60 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
10-3-1
Seneste 5 hjemme
5-0-0
WWWWW
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 1.8Indkasserede mål: 0.8xG: 2.01Modstanderens xG: 1.09BTTS: 60%Over 2.5: 60%
Fluminense
DWLWW
Sæsonens resultatfordeling
48% W31% D21% L
Sæson (V-U-T)
14-9-6
1.76 point / kamp · målforskel +12
Seneste 5 (V-U-T)
3-1-1
2.00 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
3-6-5
Seneste 5 ude
1-3-1
DDDLW
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 2.4Indkasserede mål: 1.4xG: 1.41Modstanderens xG: 1.72BTTS: 60%Over 2.5: 80%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Flamengo er 19% bedre på scorede mål pr. kamp.

1.97 mål / kamp - Flamengo · 1.66 mål / kamp - Fluminense

Flamengo er 44% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

0.86 mål / kamp - Flamengo · 1.24 mål / kamp - Fluminense

Flamengos scoringsprofil: meget stærk

Flamengo scorer i 93% af kampene (27 af 29 kampe), mens Fluminense holder Clean sheet i 21% (6 af 29 kampe).

Fluminenses scoringsprofil: meget stærk

Fluminense scorer i 90% af kampene (26 af 29 kampe), mens Flamengo holder Clean sheet i 41% (12 af 29 kampe).

57Scorede mål (sæson)48
FlamengoFluminense
25Indkasserede mål (sæson)36
FlamengoFluminense
2.83Gennemsnitlige mål i kampen2.9
FlamengoFluminense
9Scorede mål (seneste 5)12
FlamengoFluminense
4Indkasserede mål (seneste 5)7
FlamengoFluminense

Hvor ofte de scorer mindst...

93%1 mål90%
FlamengoFluminense
62%2 mål48%
FlamengoFluminense
28%3 mål24%
FlamengoFluminense
10%4 mål3%
FlamengoFluminense

Hvor ofte de indkasserer mindst...

59%1 mål79%
FlamengoFluminense
21%2 mål34%
FlamengoFluminense
7%3 mål10%
FlamengoFluminense
0%4 mål0%
FlamengoFluminense

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

60%
Ligagennemsnit

Målmønstre

3%BTTS ved pausen17%
FlamengoFluminense
0%BTTS i begge halvlege14%
FlamengoFluminense
45%Scorede i begge halvlege34%
FlamengoFluminense

BTTS og antal mål

34%Mindst 3 mål og BTTS52%
FlamengoFluminense
28%Mindst 3 mål uden BTTS3%
FlamengoFluminense
60%BTTS – seneste 560%
FlamengoFluminense

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

1. halvleg

79%Mindst 1 mål før pausen72%
FlamengoFluminense
28%Mindst 2 mål før pausen24%
FlamengoFluminense
3%Mindst 3 mål før pausen7%
FlamengoFluminense

2. halvleg

93%Mindst 1 mål efter pausen86%
FlamengoFluminense
52%Mindst 2 mål efter pausen55%
FlamengoFluminense
17%Mindst 3 mål efter pausen34%
FlamengoFluminense

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Flamengo er 32% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

2 point / kamp - Flamengo · 1.52 point / kamp - Fluminense

Flamengo — stilling ved pausen
59% fører24% uafgjort17% bagud
Fluminense — stilling ved pausen
38% fører38% uafgjort24% bagud

Før pausen (1. halvleg)

2Point pr. kamp (1. halvleg)1.52
FlamengoFluminense
0.86Scorede mål (1. halvleg)0.62
FlamengoFluminense
0.24Indkasserede mål (1. halvleg)0.41
FlamengoFluminense
1.1Gennemsnitlige mål (1. halvleg)1.03
FlamengoFluminense
79%Clean sheet før pausen62%
FlamengoFluminense
38%Ingen mål før pausen48%
FlamengoFluminense

Efter pausen (2. halvleg)

1.93Point pr. kamp (2. halvleg)1.59
FlamengoFluminense
1.1Scorede mål (2. halvleg)1.03
FlamengoFluminense
0.62Indkasserede mål (2. halvleg)0.83
FlamengoFluminense
1.72Gennemsnitlige mål (2. halvleg)1.86
FlamengoFluminense
55%Clean sheet efter pausen38%
FlamengoFluminense
24%Ingen mål efter pausen28%
FlamengoFluminense

Flamengo — resultater i anden halvleg

59% W17% D24% L
58
Point ved pausen
25
Mål ved pausen
+18
Målforskel (1. halvleg)
56
Point i 2. halvleg
+14
Målforskel (2. halvleg)
2.00
PPG før pausen
Fastholdelse af føring105%

Fører ved pausen i 59% af kampene og vinder 62%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.4

Indkasserer 0.4 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Fluminense — resultater i anden halvleg

41% W34% D24% L
44
Point ved pausen
18
Mål ved pausen
+6
Målforskel (1. halvleg)
46
Point i 2. halvleg
+6
Målforskel (2. halvleg)
1.52
PPG før pausen
Fastholdelse af føring126%

Fører ved pausen i 38% af kampene og vinder 48%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.4

Indkasserer 0.4 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Flamengo — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp2.201.60
Scorede mål / kamp1.00.8
Indkasserede mål / kamp0.00.8
Gennemsnitlige mål i kampen1.01.6
1 mål60%80%
2 mål40%60%
3 mål0%20%
Clean sheet100%40%
Intet mål40%40%
Målforskel+50
Pause: 60% fører - 40% uafgjort - 0% bagud
2. halvleg: 40% vundet - 40% uafgjort - 20% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 5
Fluminense — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.802.00
Scorede mål / kamp0.61.8
Indkasserede mål / kamp0.21.2
Gennemsnitlige mål i kampen0.83.0
1 mål60%100%
2 mål20%80%
3 mål0%80%
Clean sheet80%40%
Intet mål40%0%
Målforskel+2+3
Pause: 40% fører - 60% uafgjort - 0% bagud
2. halvleg: 60% vundet - 20% uafgjort - 20% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 20% - Samlet antal mål ved pausen: 3

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Flamengo
ScoredeIndkasserede
12
1
0-15
5
3
16-30
8
3
31-45
12
5
46-60
9
3
61-75
11
10
76-90

Mest farlige minutter 0-15 (12 goals). Indkasserer flest i 76-90 (10). Balance i sene mål (76-90): +1 - vinder de sene faser.

Fluminense
ScoredeIndkasserede
2
6
0-15
8
1
16-30
8
5
31-45
8
6
46-60
6
8
61-75
16
10
76-90

Mest farlige minutter 76-90 (16 goals). Indkasserer flest i 76-90 (10). Balance i sene mål (76-90): +6 - vinder de sene faser.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

2.87
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
1.6 : 1.3
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
108%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
62%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
-19%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
84%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
1%
0:0-risiko
omkring 1 ud af 100 kampe
2-3
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Flamengo

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.42
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.69
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-12.0 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.24
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.45
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
129%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
76%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
+0.50
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.2
Sene mål
19% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 21% i de første 15 minutter.
19%

Fluminense

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.27
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.15
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-4.7 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.04
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.19
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
147%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
81%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
+0.24
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.4
Sene mål
33% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 4% i de første 15 minutter.
33%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med Serie A-gennemsnittet.

Hold mod liga

FlamengoLigaFluminense
Gennemsnitlige mål i kampen▲ 2.832.66▲ 2.90
Begge hold scorede▼ 52%60%▲ 72%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▲ 62%52%▲ 55%
Clean sheets▲ 41%23%▼ 21%
Mål før pausen▲ 79%75%▼ 72%
Mål efter pausen▲ 93%79%▲ 86%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

2.66
Gennemsnitlige mål pr. kamp
60%
Begge hold scorede
52%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
23%
Clean sheets
1.53
Hjemmemål / kamp
1.13
Udemål / kamp
+35%
Fordel i hjemmeangreb
+26%
Fordel i hjemmeforsvar
+22%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
75%
1 mål
33%
2 mål
8%
3 mål
1%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
79%
1 mål
45%
2 mål
18%
3 mål
5%
4 mål

Startopstillinger og spillerhændelser

Verificerede startere, indskiftere og registrerede spillerhændelser for denne kamp.

Kampens tidslinje

Mål, kort og udskiftninger i kronologisk rækkefølge.

  1. FluminenseGult kortLuciano Federico Acosta
  2. FlamengoGult kortSaúl Ñíguez Esclapez
  3. FluminenseGult kortAgustín Canobbio Graviz
  4. FluminenseGult kortIgnacio da Silva Oliveira
  5. FlamengoGult kortJoaquín Freitas

Dommer og trænere

Åbn deres sæsonprofiler for at sammenligne kampdata, mål og disciplinære tendenser.

Indbyrdes opgør

Seneste indbyrdes kampe (3): Flamengo 2 - 0 - 1 Fluminense. Gennemsnitlige mål 2.33, begge hold scorede i 67% kampe.

Fluminense
1 : 2
Flamengo
Fluminense FC
2 : 1
CR Flamengo
CR Flamengo
1 : 0
Fluminense FC

FAQ

Hvad blev resultatet af Flamengo mod Fluminense?

Kampen i Serie A sluttede Flamengo 1:0 Fluminense. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.

Hvad er den indbyrdes statistik mellem Flamengo og Fluminense?

I de seneste 3 indbyrdes kampe vandt Flamengo 2, Fluminense vandt 1, og 0 endte uafgjort. Kampene havde i gennemsnit 2,33 mål, og begge hold scorede i 67% af dem.

Hvad viser målstatistikken før Flamengo mod Fluminense?

Flamengo scorer i gennemsnit 1,97 mål pr. kamp, og Fluminense scorer 1,66. Gennemsnittet i Serie A er 2,66 mål, og Over 2.5 forekommer i 52% af kampene. BTTS forekommer i 52% af Flamengos kampe og 72% af Fluminenses.

Hvordan er den aktuelle form for Flamengo og Fluminense?

I de seneste fem kampe har Flamengo 4 sejre, 1 uafgjorte og 0 nederlag (2,60 point pr. kamp). Fluminense har 3 sejre, 1 uafgjorte og 1 nederlag (2,00 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Flamengo mod Fluminense?

Kampstatistikken er offentlig her; den komplette bettinganalyse og det anbefalede pick findes i NoFluffPicks-appen.