Tyskland - 3. LigaSüdstadionData opdateret pr. 18. oktober 2026

Fortuna Köln - Fortuna Düsseldorf: kampstatistik

Fortuna Köln mod Fortuna Düsseldorf: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Fortuna Köln spillede mod Fortuna Düsseldorf i 3. Liga (Tyskland). Kampen blev spillet 6. september 2026. Stadion: Südstadion. Slutresultat: 0:0.

Aktuel form

Fortuna Köln: 1-1-1, 1,33 point pr. kamp. Fortuna Düsseldorf: 1-0-2, 1,00 point pr. kamp.

Målstatistik

Fortuna Köln scorer 1,00 og indkasserer 1,00 mål pr. kamp. Fortuna Düsseldorf scorer 0,67 og indkasserer 1,33. Ligaens gennemsnit: 3,38 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Fortuna Köln 67 %, Fortuna Düsseldorf 33 %. Over 2.5: Fortuna Köln 33 %, Fortuna Düsseldorf 33 %. Liganiveau: BTTS 59 %, Over 2.5 64 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Fortuna Köln 1,30, Fortuna Düsseldorf 1,39. Skud pr. kamp: Fortuna Köln 12,0, Fortuna Düsseldorf 12,3. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Fortuna Köln 42 %, Fortuna Düsseldorf 49 %.

Første og anden halvleg

Fortuna Köln: fører ved pausen i 0 % af kampene, mål i anden halvleg 1,00. Fortuna Düsseldorf: fører ved pausen i 0 % af kampene, mål i anden halvleg 0,67.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 46-60 (1) for Fortuna Köln og 46-60 (2) for Fortuna Düsseldorf. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

3. Liga: 3,38 mål pr. kamp, BTTS 59 %, Over 2.5 64 %.

Indbyrdes historik

Der findes ingen matchende indbyrdes stikprøve i databasen.

Arkiveret analyse før kampen

Denne analyse blev udarbejdet før kampstart. Konklusionerne bruger kun oplysninger, der var tilgængelige før kampen, og omfatter ikke slutresultatet eller statistik efter kampen.

Generel kam analyse

Fortuna Köln har en klart bedre resultattrend: I de seneste fem kampe har de hentet 8 point via 2 sejre og 2 uafgjorte, mens Fortuna Düsseldorf har tabt 4 af 5 kampe og kun samlet 3 point. Hjemme skaber værterne langt flere chancer med et gennemsnit på 22 afslutninger og en xG på 2,11, sammenlignet med blot 10 afslutninger og en xG på 1,20 for gæsterne på udebane. Kölns defensiv tillader modstanderne en xG på 0,86 og indkasserer i gennemsnit 1 mål på hjemmebane, mens Düsseldorf på udebane lukker 2 mål ind samt hele 2,11 xG pr. kamp. Begge hold scorer i gennemsnit 1 mål under deres respektive betingelser, men gæsterne har endnu ikke vundet en udekamp og har tabt samtlige hidtidige kampe på udebane. Værternes fordel i kvaliteten af de skabte chancer samt deres markant mere stabile form taler for en sejr til Fortuna Köln.

Se det statistiske overblik
BTTS - scorer begge hold?

Signalet for, at begge hold scorer, styrkes af den aktuelle form: I de seneste 5 kampe endte 80 % af Fortunas Kölns kampe med BTTS, mens det gjaldt 60 % af Fortuna Düsseldorfs kampe. Hjemmeholdet scorede i denne periode i gennemsnit 1,4 mål og indkasserede 1,2, mens gæsterne scorede 1,0 mål, men tillod modstanderne hele 2,4 mål pr. kamp. Düsseldorf har ikke holdt buret rent en eneste gang i sæsonen og har i gennemsnit indkasseret 2,0 mål samt en xG imod på 2,11, hvilket tydeligt taler for et mål til hjemmeholdet. Köln har ganske vist holdt nullet i 50 % af kampene og kun scoret 0,5 mål i gennemsnit i sæsonen, men den seneste xG imod på 1,59 samt Düsseldorfs gennemsnit på 4 skud inden for mål pr. kamp øger gæsternes chance for at komme på tavlen. Argumenterne peger kun moderat i retning af spillet, men gæsternes sårbare defensiv og Kölns offensive fremgang taler for et BTTS-scenarie.

Se BTTS-statistik
Over/Under - målanalyse

Fortuna Köln skaber i gennemsnit chancer til en værdi af 1,49 xG på hjemmebane, mens Düsseldorf på udebane tillader modstanderne hele 2,11 xG, hvilket klart styrker perspektivet for et mål til hjemmeholdet. I Kölns seneste fem kampe blev der i gennemsnit scoret 1,4 mål, mens Düsseldorf lukkede hele 2,4 mål ind pr. kamp. Der var over 2,5 mål i 60% af begge holds seneste fem kampe, og ligaens gennemsnit på 3,6 mål samt 67% af kampene over 2,5 peger på et offensivt præget miljø. Hjemmeholdet har holdt nullet i 50% af de hidtidige kampe, så de højere linjer er fortsat mindre sikre, men Kölns overtag i chancer af høj kvalitet og gæsternes svage defensiv gør over 1,5 til det stærkeste valg.

Se Over/Under-statistik
HT/FT - scenarie for pause og slutresultat

Det mest sandsynlige udfald er uafgjort ved pausen efterfulgt af en sejr til Fortuna Köln, da hjemmeholdet var uafgjort efter 45 minutter i 3 af de seneste 5 kampe, mens Fortuna Düsseldorf var bagud på dette tidspunkt i 4 af 5 kampe. Begge hold scorede i gennemsnit ikke engang ét mål før pausen i deres seneste fem optrædener, hvilket begrænser sandsynligheden for, at et af holdene tager en klar føring fra kampens start. Efter pausen scorer Köln i gennemsnit 1,0 mål og indkasserer kun 0,4, mens Düsseldorf ganske vist scorer 1,0 mål, men tillader modstanderne at score 1,4. Hjemmeholdets fordel ses også over hele den seneste periode: De scorer 1,4 mål pr. kamp og indkasserer 1,2, mens gæsterne lukker hele 2,4 mål ind og kun scorer 1,0. Derudover ligger Kölns xG på 1,49 mod Düsseldorfs 1,20, mens gæsternes defensive xG på 2,11 peger på en stor sårbarhed over for at indkassere mål i den senere del af kampen.

Se statistik for første og anden halvleg

Halvleg for halvleg

0 : 0
1. halvleg
0 : 0
2. halvleg

Kampstatistik

35Boldbesiddelse (%)65
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
5Skud13
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
1Skud på mål4
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
0.68xG1.57
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
4Hjørnespark8
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
40Farlige angreb66
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
7Frispark11
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
1Kort1
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
1Scorede mål / kamp0.67
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
1Indkasserede mål / kamp1.33
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
42%Gennemsnitlig boldbesiddelse49%
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
2.33Skud på mål / kamp3.67
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

12Skud pr. kamp12.33
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
2.33Skud på mål3.67
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
8.3%Skudkonvertering5.4%
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
42%Boldbesiddelse49%
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
1.3xG for1.39
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
1.84xG imod1.3
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf

Skudkvalitet

Fortuna Köln: BalanceretFortuna Düsseldorf: Balanceret
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
Præcision (skud på mål)19%30%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.110.11
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.430.18

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Fortuna Köln er 33% bedre på form i de seneste 5.

1.33 point / kamp - Fortuna Köln · 1 point / kamp - Fortuna Düsseldorf

Fortuna Köln
LDW
Sæsonens resultatfordeling
33% W33% D33% L
Sæson (V-U-T)
1-1-1
1.33 point / kamp · målforskel 0
Seneste 5 (V-U-T)
1-1-1
1.33 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
0-1-0
Seneste 5 hjemme
0-1-0
D
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 1.0Indkasserede mål: 1.0xG: 1.30Modstanderens xG: 1.84BTTS: 67%Over 2.5: 33%
Fortuna Düsseldorf
LLW
Sæsonens resultatfordeling
33% W0% D67% L
Sæson (V-U-T)
1-0-2
1.00 point / kamp · målforskel -2
Seneste 5 (V-U-T)
1-0-2
1.00 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
0-0-1
Seneste 5 ude
0-0-1
L
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 0.7Indkasserede mål: 1.3xG: 1.39Modstanderens xG: 1.30BTTS: 33%Over 2.5: 33%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Fortuna Köln er 49% bedre på scorede mål pr. kamp.

1 mål / kamp - Fortuna Köln · 0.67 mål / kamp - Fortuna Düsseldorf

Fortuna Köln er 33% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

1 mål / kamp - Fortuna Köln · 1.33 mål / kamp - Fortuna Düsseldorf

Fortuna Kölns scoringsprofil: stærk

Fortuna Köln scorer i 67% af kampene (2 af 3 kampe), mens Fortuna Düsseldorf holder Clean sheet i 33% (1 af 3 kampe).

Fortuna Düsseldorfs scoringsprofil: meget stærk

Fortuna Düsseldorf scorer i 67% af kampene (2 af 3 kampe), mens Fortuna Köln holder Clean sheet i 0% (0 af 3 kampe).

3Scorede mål (sæson)2
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
3Indkasserede mål (sæson)4
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
2Gennemsnitlige mål i kampen2
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
3Scorede mål (seneste 5)2
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
3Indkasserede mål (seneste 5)4
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf

Hvor ofte de scorer mindst...

67%1 mål67%
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
33%2 mål0%
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
0%3 mål0%
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
0%4 mål0%
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf

Hvor ofte de indkasserer mindst...

100%1 mål67%
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
0%2 mål67%
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
0%3 mål0%
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
0%4 mål0%
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

59%
Ligagennemsnit

Målmønstre

0%BTTS ved pausen0%
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
0%BTTS i begge halvlege0%
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
0%Scorede i begge halvlege0%
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf

BTTS og antal mål

33%Mindst 3 mål og BTTS33%
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
0%Mindst 3 mål uden BTTS0%
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
67%BTTS – seneste 533%
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

Hele kampen – sammenligning mellem hold (Over)

Fortuna KölnFortuna Düsseldorf

1. halvleg

67%Mindst 1 mål før pausen67%
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
0%Mindst 2 mål før pausen0%
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
0%Mindst 3 mål før pausen0%
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf

2. halvleg

67%Mindst 1 mål efter pausen100%
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
33%Mindst 2 mål efter pausen33%
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
33%Mindst 3 mål efter pausen0%
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Fortuna Köln — stilling ved pausen
0% fører33% uafgjort67% bagud
Fortuna Düsseldorf — stilling ved pausen
0% fører33% uafgjort67% bagud

Før pausen (1. halvleg)

0.33Point pr. kamp (1. halvleg)0.33
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
0Scorede mål (1. halvleg)0
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
0.67Indkasserede mål (1. halvleg)0.67
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
0.67Gennemsnitlige mål (1. halvleg)0.67
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
33%Clean sheet før pausen33%
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
100%Ingen mål før pausen100%
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf

Efter pausen (2. halvleg)

2.33Point pr. kamp (2. halvleg)1.33
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
1Scorede mål (2. halvleg)0.67
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
0.33Indkasserede mål (2. halvleg)0.67
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
1.33Gennemsnitlige mål (2. halvleg)1.33
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
67%Clean sheet efter pausen33%
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf
33%Ingen mål efter pausen33%
Fortuna KölnFortuna Düsseldorf

Fortuna Köln — resultater i anden halvleg

67% W33% D0% L
1
Point ved pausen
0
Mål ved pausen
-2
Målforskel (1. halvleg)
7
Point i 2. halvleg
+2
Målforskel (2. halvleg)
0.33
PPG før pausen
Forsvar efter pausen-0.3

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

Fortuna Düsseldorf — resultater i anden halvleg

33% W33% D33% L
1
Point ved pausen
0
Mål ved pausen
-2
Målforskel (1. halvleg)
4
Point i 2. halvleg
0
Målforskel (2. halvleg)
0.33
PPG før pausen
Forsvar efter pausen0.0

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

Fortuna Köln — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp0.332.33
Scorede mål / kamp0.01.0
Indkasserede mål / kamp0.70.3
Gennemsnitlige mål i kampen0.71.3
1 mål67%67%
2 mål0%33%
3 mål0%33%
Clean sheet33%67%
Intet mål100%33%
Målforskel-2+2
Pause: 0% fører - 33% uafgjort - 67% bagud
2. halvleg: 67% vundet - 33% uafgjort - 0% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 0
Fortuna Düsseldorf — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp0.331.33
Scorede mål / kamp0.00.7
Indkasserede mål / kamp0.70.7
Gennemsnitlige mål i kampen0.71.3
1 mål67%100%
2 mål0%33%
3 mål0%0%
Clean sheet33%33%
Intet mål100%33%
Målforskel-20
Pause: 0% fører - 33% uafgjort - 67% bagud
2. halvleg: 33% vundet - 33% uafgjort - 33% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 0

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Fortuna Köln
ScoredeIndkasserede
0
1
0-15
0
0
16-30
0
1
31-45
1
0
46-60
1
0
61-75
1
1
76-90

Mest farlige minutter 46-60 (1 goal). Indkasserer flest i 0-15 (1). Balance i sene mål (76-90): 0.

Fortuna Düsseldorf
ScoredeIndkasserede
0
1
0-15
0
1
16-30
0
0
31-45
2
2
46-60
0
0
61-75
0
0
76-90

Mest farlige minutter 46-60 (2 goals). Indkasserer flest i 46-60 (2). Balance i sene mål (76-90): 0.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

2.00
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
1.2 : 0.8
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
59%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
50%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
-100%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
45%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
11%
0:0-risiko
omkring 1 ud af 9 kampe
0-1
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Fortuna Köln

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.54
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.54
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-0.5 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.30
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.84
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
59%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
59%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
0.00
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+1.0
Sene mål
33% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 0% i de første 15 minutter.
33%

Fortuna Düsseldorf

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.09
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-0.75
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
+1.2 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.72
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.03
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
40%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
79%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
0.00
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.7
Sene mål
0% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 0% i de første 15 minutter.
0%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med 3. Liga-gennemsnittet.

Hold mod liga

Fortuna KölnLigaFortuna Düsseldorf
Gennemsnitlige mål i kampen▼ 2.003.38▼ 2.00
Begge hold scorede▲ 67%59%▼ 33%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▼ 33%64%▼ 33%
Clean sheets▼ 0%22%▲ 33%
Mål før pausen▼ 67%82%▼ 67%
Mål efter pausen▼ 67%77%▲ 100%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

3.38
Gennemsnitlige mål pr. kamp
59%
Begge hold scorede
64%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
22%
Clean sheets
1.69
Hjemmemål / kamp
1.69
Udemål / kamp
+0%
Fordel i hjemmeangreb
+0%
Fordel i hjemmeforsvar
+-3%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
82%
1 mål
46%
2 mål
23%
3 mål
13%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
77%
1 mål
46%
2 mål
31%
3 mål
13%
4 mål

Startopstillinger og spillerhændelser

Verificerede startere, indskiftere og registrerede spillerhændelser for denne kamp.

Kampens tidslinje

Mål, kort og udskiftninger i kronologisk rækkefølge.

  1. Fortuna KölnGult kortMaximilian Fischer
  2. Fortuna DüsseldorfGult kortMarcel Benger
  3. Fortuna DüsseldorfUdskiftningInd: Elias ArdenUd: Marcel Benger
  4. Fortuna DüsseldorfUdskiftningInd: Sascha RischUd: Erik Wekesser
  5. Fortuna KölnUdskiftningInd: Seymour FüngerUd: Neo Telle

Dommer og trænere

Åbn deres sæsonprofiler for at sammenligne kampdata, mål og disciplinære tendenser.

FAQ

Hvad blev resultatet af Fortuna Köln mod Fortuna Düsseldorf?

Kampen i 3. Liga sluttede Fortuna Köln 0:0 Fortuna Düsseldorf. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.

Hvad viser målstatistikken før Fortuna Köln mod Fortuna Düsseldorf?

Fortuna Köln scorer i gennemsnit 1,00 mål pr. kamp, og Fortuna Düsseldorf scorer 0,67. Gennemsnittet i 3. Liga er 3,38 mål, og Over 2.5 forekommer i 64% af kampene. BTTS forekommer i 67% af Fortuna Kölns kampe og 33% af Fortuna Düsseldorfs.

Hvordan er den aktuelle form for Fortuna Köln og Fortuna Düsseldorf?

I de seneste fem kampe har Fortuna Köln 1 sejre, 1 uafgjorte og 1 nederlag (1,33 point pr. kamp). Fortuna Düsseldorf har 1 sejre, 0 uafgjorte og 2 nederlag (1,00 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Fortuna Köln mod Fortuna Düsseldorf?

Kampstatistikken er offentlig her; den komplette bettinganalyse og det anbefalede pick findes i NoFluffPicks-appen.