Ghana - Ghana Premier LeagueData opdateret pr. 14. oktober 2026

Gamba All Blacks - Karela: kampstatistik

Begrundelse:

Fuld analyse og pick i appen

Se bettinganalysen, picket, Value Bet og den fulde begrundelse for denne kamp.

Se analyse og pick

Gamba All Blacks mod Karela: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Gamba All Blacks spiller mod Karela i Ghana Premier League (Ghana). Kampen er planlagt til 18. oktober 2026.

Aktuel form

Gamba All Blacks: 2-2-1, 1,60 point pr. kamp. Karela: 3-0-2, 1,80 point pr. kamp.

Målstatistik

Gamba All Blacks scorer 0,67 og indkasserer 0,67 mål pr. kamp. Karela scorer 1,17 og indkasserer 1,17. Ligaens gennemsnit: 2,24 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Gamba All Blacks 33 %, Karela 50 %. Over 2.5: Gamba All Blacks 17 %, Karela 50 %. Liganiveau: BTTS 44 %, Over 2.5 43 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Gamba All Blacks 1,71, Karela 1,14. Skud pr. kamp: Gamba All Blacks 11,0, Karela 5,2. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Gamba All Blacks 43 %, Karela 34 %.

Første og anden halvleg

Gamba All Blacks: fører ved pausen i 33 % af kampene, mål i anden halvleg 0,17. Karela: fører ved pausen i 17 % af kampene, mål i anden halvleg 0,83.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 0-15 (2) for Gamba All Blacks og 76-90+ (4) for Karela. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

Ghana Premier League: 2,24 mål pr. kamp, BTTS 44 %, Over 2.5 43 %.

Indbyrdes historik

Før denne kamp var 2 tidligere indbyrdes kampe tilgængelige: 0-1-1. Gennemsnitlige mål 1,50, BTTS 50 %.

Før kampen

1X2-odds

(-)
(-)
(-)

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

Gamba All BlacksKarela
0.67Scorede mål / kamp1.17
Gamba All BlacksKarela
0.67Indkasserede mål / kamp1.17
Gamba All BlacksKarela
43%Gennemsnitlig boldbesiddelse34%
Gamba All BlacksKarela
5Skud på mål / kamp1.5
Gamba All BlacksKarela

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

11Skud pr. kamp5.17
Gamba All BlacksKarela
5Skud på mål1.5
Gamba All BlacksKarela
6.1%Skudkonvertering22.6%
Gamba All BlacksKarela
43%Boldbesiddelse34%
Gamba All BlacksKarela
1.71xG for1.14
Gamba All BlacksKarela
1.21xG imod1.12
Gamba All BlacksKarela

Skudkvalitet

Gamba All Blacks: BalanceretKarela: Kontraangreb
Gamba All BlacksKarela
Præcision (skud på mål)45%29%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.160.22
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.130.78

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Karela er 13% bedre på form i de seneste 5.

1.6 point / kamp - Gamba All Blacks · 1.8 point / kamp - Karela

Gamba All Blacks
WDDLW
Sæsonens resultatfordeling
33% W33% D33% L
Sæson (V-U-T)
2-2-2
1.33 point / kamp · målforskel 0
Seneste 5 (V-U-T)
2-2-1
1.60 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
2-1-0
Seneste 5 hjemme
2-1-0
WDW
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 0.8Indkasserede mål: 0.6xG: 1.71Modstanderens xG: 1.21BTTS: 40%Over 2.5: 20%
Karela
WLWLW
Sæsonens resultatfordeling
50% W0% D50% L
Sæson (V-U-T)
3-0-3
1.50 point / kamp · målforskel 0
Seneste 5 (V-U-T)
3-0-2
1.80 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
0-0-3
Seneste 5 ude
0-0-3
LLL
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 1.2Indkasserede mål: 0.8xG: 1.14Modstanderens xG: 1.12BTTS: 40%Over 2.5: 40%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Karela er 75% bedre på scorede mål pr. kamp.

0.67 mål / kamp - Gamba All Blacks · 1.17 mål / kamp - Karela

Gamba All Blacks er 75% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

0.67 mål / kamp - Gamba All Blacks · 1.17 mål / kamp - Karela

Gamba All Blackss scoringsprofil: stærk

Gamba All Blacks scorer i 67% af kampene (4 af 6 kampe), mens Karela holder Clean sheet i 33% (2 af 6 kampe).

Karelas scoringsprofil: stærk

Karela scorer i 83% af kampene (5 af 6 kampe), mens Gamba All Blacks holder Clean sheet i 50% (3 af 6 kampe).

4Scorede mål (sæson)7
Gamba All BlacksKarela
4Indkasserede mål (sæson)7
Gamba All BlacksKarela
1.33Gennemsnitlige mål i kampen2.33
Gamba All BlacksKarela
4Scorede mål (seneste 5)6
Gamba All BlacksKarela
3Indkasserede mål (seneste 5)4
Gamba All BlacksKarela

Hvor ofte de scorer mindst...

67%1 mål83%
Gamba All BlacksKarela
0%2 mål17%
Gamba All BlacksKarela
0%3 mål17%
Gamba All BlacksKarela
0%4 mål0%
Gamba All BlacksKarela

Hvor ofte de indkasserer mindst...

50%1 mål67%
Gamba All BlacksKarela
17%2 mål33%
Gamba All BlacksKarela
0%3 mål17%
Gamba All BlacksKarela
0%4 mål0%
Gamba All BlacksKarela

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

44%
Ligagennemsnit

Målmønstre

17%BTTS ved pausen17%
Gamba All BlacksKarela
0%BTTS i begge halvlege0%
Gamba All BlacksKarela
0%Scorede i begge halvlege17%
Gamba All BlacksKarela

BTTS og antal mål

17%Mindst 3 mål og BTTS50%
Gamba All BlacksKarela
0%Mindst 3 mål uden BTTS0%
Gamba All BlacksKarela
40%BTTS – seneste 540%
Gamba All BlacksKarela

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

1. halvleg

50%Mindst 1 mål før pausen83%
Gamba All BlacksKarela
17%Mindst 2 mål før pausen17%
Gamba All BlacksKarela
0%Mindst 3 mål før pausen0%
Gamba All BlacksKarela

2. halvleg

67%Mindst 1 mål efter pausen67%
Gamba All BlacksKarela
0%Mindst 2 mål efter pausen50%
Gamba All BlacksKarela
0%Mindst 3 mål efter pausen17%
Gamba All BlacksKarela

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Gamba All Blacks er 101% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

1.67 point / kamp - Gamba All Blacks · 0.83 point / kamp - Karela

Gamba All Blacks — stilling ved pausen
33% fører67% uafgjort0% bagud
Karela — stilling ved pausen
17% fører33% uafgjort50% bagud

Før pausen (1. halvleg)

1.67Point pr. kamp (1. halvleg)0.83
Gamba All BlacksKarela
0.5Scorede mål (1. halvleg)0.33
Gamba All BlacksKarela
0.17Indkasserede mål (1. halvleg)0.67
Gamba All BlacksKarela
0.67Gennemsnitlige mål (1. halvleg)1
Gamba All BlacksKarela
83%Clean sheet før pausen33%
Gamba All BlacksKarela
50%Ingen mål før pausen67%
Gamba All BlacksKarela

Efter pausen (2. halvleg)

0.83Point pr. kamp (2. halvleg)1.5
Gamba All BlacksKarela
0.17Scorede mål (2. halvleg)0.83
Gamba All BlacksKarela
0.5Indkasserede mål (2. halvleg)0.5
Gamba All BlacksKarela
0.67Gennemsnitlige mål (2. halvleg)1.33
Gamba All BlacksKarela
50%Clean sheet efter pausen67%
Gamba All BlacksKarela
83%Ingen mål efter pausen33%
Gamba All BlacksKarela

Gamba All Blacks — resultater i anden halvleg

17% W33% D50% L
10
Point ved pausen
3
Mål ved pausen
+2
Målforskel (1. halvleg)
5
Point i 2. halvleg
-2
Målforskel (2. halvleg)
1.67
PPG før pausen
Fastholdelse af føring100%

Fører ved pausen i 33% af kampene og vinder 33%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.3

Indkasserer 0.3 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Karela — resultater i anden halvleg

33% W50% D17% L
5
Point ved pausen
2
Mål ved pausen
-2
Målforskel (1. halvleg)
9
Point i 2. halvleg
+2
Målforskel (2. halvleg)
0.83
PPG før pausen
Fastholdelse af føring294%

Fører ved pausen i 17% af kampene og vinder 50%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen-0.2

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

Gamba All Blacks — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.801.00
Scorede mål / kamp0.60.2
Indkasserede mål / kamp0.20.4
Gennemsnitlige mål i kampen0.80.6
1 mål60%60%
2 mål20%0%
3 mål0%0%
Clean sheet80%60%
Intet mål40%80%
Målforskel+2-1
Pause: 40% fører - 60% uafgjort - 0% bagud
2. halvleg: 20% vundet - 40% uafgjort - 40% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 20% - Samlet antal mål ved pausen: 3
Karela — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.001.80
Scorede mål / kamp0.40.8
Indkasserede mål / kamp0.60.2
Gennemsnitlige mål i kampen1.01.0
1 mål80%60%
2 mål20%40%
3 mål0%0%
Clean sheet40%80%
Intet mål60%40%
Målforskel-1+3
Pause: 20% fører - 40% uafgjort - 40% bagud
2. halvleg: 40% vundet - 60% uafgjort - 0% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 20% - Samlet antal mål ved pausen: 2

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Gamba All Blacks
ScoredeIndkasserede
2
0
0-15
0
0
16-30
1
1
31-45
0
1
46-60
0
0
61-75
1
2
76-90

Mest farlige minutter 0-15 (2 goals). Indkasserer flest i 76-90 (2). Balance i sene mål (76-90): -1 - de sene faser er en svaghed.

Karela
ScoredeIndkasserede
0
1
0-15
2
1
16-30
0
2
31-45
1
1
46-60
0
1
61-75
4
1
76-90

Mest farlige minutter 76-90 (4 goals). Indkasserer flest i 31-45 (2). Balance i sene mål (76-90): +3 - vinder de sene faser.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

1.84
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
0.9 : 0.9
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
82%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
42%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
-18%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
56%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
6%
0:0-risiko
omkring 1 ud af 17 kampe
0-1
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Gamba All Blacks

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.50
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-0.50
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-1.0 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-1.04
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.54
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
44%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
96%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
+0.27
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
-0.3
Sene mål
25% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 50% i de første 15 minutter.
25%

Karela

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.02
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-0.02
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
0.0 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.03
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.05
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
167%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
76%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
+0.30
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.5
Sene mål
57% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 0% i de første 15 minutter.
57%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med Ghana Premier League-gennemsnittet.

Hold mod liga

Gamba All BlacksLigaKarela
Gennemsnitlige mål i kampen▼ 1.332.24• 2.33
Begge hold scorede▼ 33%44%▲ 50%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▼ 17%43%▲ 50%
Clean sheets▲ 50%32%• 33%
Mål før pausen▼ 50%78%▲ 83%
Mål efter pausen▲ 67%59%▲ 67%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

2.24
Gennemsnitlige mål pr. kamp
44%
Begge hold scorede
43%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
32%
Clean sheets
1.54
Hjemmemål / kamp
0.70
Udemål / kamp
+120%
Fordel i hjemmeangreb
+55%
Fordel i hjemmeforsvar
+52%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
78%
1 mål
24%
2 mål
7%
3 mål
6%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
59%
1 mål
33%
2 mål
9%
3 mål
4%
4 mål

Indbyrdes opgør

Seneste indbyrdes kampe (2): Gamba All Blacks 0 - 1 - 1 Karela. Gennemsnitlige mål 1.50, begge hold scorede i 50% kampe.

FAQ

Hvornår spiller Gamba All Blacks og Karela?

Gamba All Blacks møder Karela den 18. oktober 2026 i Ghana Premier League. Det præcise starttidspunkt i din tidszone vises øverst på kampsiden.

Hvad er den indbyrdes statistik mellem Gamba All Blacks og Karela?

I de seneste 2 indbyrdes kampe vandt Gamba All Blacks 0, Karela vandt 1, og 1 endte uafgjort. Kampene havde i gennemsnit 1,50 mål, og begge hold scorede i 50% af dem.

Hvad viser målstatistikken før Gamba All Blacks mod Karela?

Gamba All Blacks scorer i gennemsnit 0,67 mål pr. kamp, og Karela scorer 1,17. Gennemsnittet i Ghana Premier League er 2,24 mål, og Over 2.5 forekommer i 43% af kampene. BTTS forekommer i 33% af Gamba All Blackss kampe og 50% af Karelas.

Hvordan er den aktuelle form for Gamba All Blacks og Karela?

I de seneste fem kampe har Gamba All Blacks 2 sejre, 2 uafgjorte og 1 nederlag (1,60 point pr. kamp). Karela har 3 sejre, 0 uafgjorte og 2 nederlag (1,80 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Gamba All Blacks mod Karela?

Brug denne side til at sammenligne tallene bag Gamba All Blacks mod Karela. Åbn NoFluffPicks-appen for bettinganalysen, picket, Value Bet og forklaringen.