Saudi-Arabien - First DivisionPrince Abdullah bin Jalawi Sports City StadiumData opdateret pr. 16. oktober 2026

Hajer - Al Orubah: kampstatistik

Begrundelse:

Fuld analyse og pick i appen

Se bettinganalysen, picket, Value Bet og den fulde begrundelse for denne kamp.

Se analyse og pick

Hajer mod Al Orubah: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Hajer spiller mod Al Orubah i First Division (Saudi-Arabien). Kampen er planlagt til 14. oktober 2026. Stadion: Prince Abdullah bin Jalawi Sports City Stadium.

Aktuel form

Hajer: 1-3-1, 1,20 point pr. kamp. Al Orubah: 1-4-0, 1,40 point pr. kamp.

Målstatistik

Hajer scorer 0,67 og indkasserer 1,17 mål pr. kamp. Al Orubah scorer 0,67 og indkasserer 0,67. Ligaens gennemsnit: 2,31 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Hajer 33 %, Al Orubah 33 %. Over 2.5: Hajer 33 %, Al Orubah 17 %. Liganiveau: BTTS 46 %, Over 2.5 37 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Hajer 1,10, Al Orubah 1,11. Skud pr. kamp: Hajer 9,2, Al Orubah 7,8. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Hajer 39 %, Al Orubah 51 %.

Første og anden halvleg

Hajer: fører ved pausen i 17 % af kampene, mål i anden halvleg 0,33. Al Orubah: fører ved pausen i 33 % af kampene, mål i anden halvleg 0,17.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 16-30 (1) for Hajer og 31-45+ (2) for Al Orubah. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

First Division: 2,31 mål pr. kamp, BTTS 46 %, Over 2.5 37 %.

Indbyrdes historik

Der findes ingen matchende indbyrdes stikprøve i databasen.

Før kampen

1X2-odds

(-)
(-)
(-)

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

0.67Scorede mål / kamp0.67
HajerAl Orubah
1.17Indkasserede mål / kamp0.67
HajerAl Orubah
39%Gennemsnitlig boldbesiddelse51%
HajerAl Orubah
2.5Skud på mål / kamp3
HajerAl Orubah

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

9.17Skud pr. kamp7.83
HajerAl Orubah
2.5Skud på mål3
HajerAl Orubah
7.3%Skudkonvertering8.5%
HajerAl Orubah
39%Boldbesiddelse51%
HajerAl Orubah
1.1xG for1.11
HajerAl Orubah
1.43xG imod1.34
HajerAl Orubah

Skudkvalitet

Hajer: BalanceretAl Orubah: Balanceret
HajerAl Orubah
Præcision (skud på mål)27%38%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.120.14
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.270.22

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Al Orubah er 17% bedre på form i de seneste 5.

1.2 point / kamp - Hajer · 1.4 point / kamp - Al Orubah

Hajer
WDDLD
Sæsonens resultatfordeling
17% W50% D33% L
Sæson (V-U-T)
1-3-2
1.00 point / kamp · målforskel -3
Seneste 5 (V-U-T)
1-3-1
1.20 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
0-1-2
Seneste 5 hjemme
0-1-2
LDL
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 0.8Indkasserede mål: 0.8xG: 1.11Modstanderens xG: 1.50BTTS: 40%Over 2.5: 20%
Al Orubah
DDDWD
Ubesjret i de seneste 5 kampe
Sæsonens resultatfordeling
17% W67% D17% L
Sæson (V-U-T)
1-4-1
1.17 point / kamp · målforskel 0
Seneste 5 (V-U-T)
1-4-0
1.40 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
0-3-0
Seneste 5 ude
0-3-0
DDD
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 0.8Indkasserede mål: 0.6xG: 0.99Modstanderens xG: 1.44BTTS: 40%Over 2.5: 20%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Al Orubah er 75% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

1.17 mål / kamp - Hajer · 0.67 mål / kamp - Al Orubah

Hajers scoringsprofil: sværere

Hajer scorer i 33% af kampene (2 af 6 kampe), mens Al Orubah holder Clean sheet i 50% (3 af 6 kampe).

Al Orubahs scoringsprofil: blandet

Al Orubah scorer i 50% af kampene (3 af 6 kampe), mens Hajer holder Clean sheet i 33% (2 af 6 kampe).

4Scorede mål (sæson)4
HajerAl Orubah
7Indkasserede mål (sæson)4
HajerAl Orubah
1.83Gennemsnitlige mål i kampen1.33
HajerAl Orubah
4Scorede mål (seneste 5)4
HajerAl Orubah
4Indkasserede mål (seneste 5)3
HajerAl Orubah

Hvor ofte de scorer mindst...

33%1 mål50%
HajerAl Orubah
17%2 mål17%
HajerAl Orubah
17%3 mål0%
HajerAl Orubah
0%4 mål0%
HajerAl Orubah

Hvor ofte de indkasserer mindst...

67%1 mål50%
HajerAl Orubah
33%2 mål17%
HajerAl Orubah
17%3 mål0%
HajerAl Orubah
0%4 mål0%
HajerAl Orubah

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

Målmønstre

17%BTTS ved pausen0%
HajerAl Orubah
17%BTTS i begge halvlege0%
HajerAl Orubah
17%Scorede i begge halvlege0%
HajerAl Orubah

BTTS og antal mål

17%Mindst 3 mål og BTTS17%
HajerAl Orubah
17%Mindst 3 mål uden BTTS0%
HajerAl Orubah
40%BTTS – seneste 540%
HajerAl Orubah

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

1. halvleg

50%Mindst 1 mål før pausen50%
HajerAl Orubah
33%Mindst 2 mål før pausen17%
HajerAl Orubah
0%Mindst 3 mål før pausen0%
HajerAl Orubah

2. halvleg

67%Mindst 1 mål efter pausen50%
HajerAl Orubah
17%Mindst 2 mål efter pausen17%
HajerAl Orubah
17%Mindst 3 mål efter pausen0%
HajerAl Orubah

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Al Orubah er 28% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

1.17 point / kamp - Hajer · 1.5 point / kamp - Al Orubah

Hajer — stilling ved pausen
17% fører67% uafgjort17% bagud
Al Orubah — stilling ved pausen
33% fører50% uafgjort17% bagud

Før pausen (1. halvleg)

1.17Point pr. kamp (1. halvleg)1.5
HajerAl Orubah
0.33Scorede mål (1. halvleg)0.5
HajerAl Orubah
0.5Indkasserede mål (1. halvleg)0.17
HajerAl Orubah
0.83Gennemsnitlige mål (1. halvleg)0.67
HajerAl Orubah
67%Clean sheet før pausen83%
HajerAl Orubah
67%Ingen mål før pausen67%
HajerAl Orubah

Efter pausen (2. halvleg)

0.83Point pr. kamp (2. halvleg)1
HajerAl Orubah
0.33Scorede mål (2. halvleg)0.17
HajerAl Orubah
0.67Indkasserede mål (2. halvleg)0.5
HajerAl Orubah
1Gennemsnitlige mål (2. halvleg)0.67
HajerAl Orubah
33%Clean sheet efter pausen67%
HajerAl Orubah
83%Ingen mål efter pausen83%
HajerAl Orubah

Hajer — resultater i anden halvleg

17% W33% D50% L
7
Point ved pausen
2
Mål ved pausen
-1
Målforskel (1. halvleg)
5
Point i 2. halvleg
-2
Målforskel (2. halvleg)
1.17
PPG før pausen
Fastholdelse af føring100%

Fører ved pausen i 17% af kampene og vinder 17%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.2

Indkasserer 0.2 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Al Orubah — resultater i anden halvleg

17% W50% D33% L
9
Point ved pausen
3
Mål ved pausen
+2
Målforskel (1. halvleg)
6
Point i 2. halvleg
-2
Målforskel (2. halvleg)
1.50
PPG før pausen
Fastholdelse af føring52%

Fører ved pausen i 33% af kampene og vinder 17%. Mister nogle gange føringen efter pausen.

Forsvar efter pausen+0.3

Indkasserer 0.3 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Hajer — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.401.00
Scorede mål / kamp0.40.4
Indkasserede mål / kamp0.20.6
Gennemsnitlige mål i kampen0.61.0
1 mål40%60%
2 mål20%20%
3 mål0%20%
Clean sheet80%40%
Intet mål60%80%
Målforskel+1-1
Pause: 20% fører - 80% uafgjort - 0% bagud
2. halvleg: 20% vundet - 40% uafgjort - 40% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 20% - Samlet antal mål ved pausen: 2
Al Orubah — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.801.00
Scorede mål / kamp0.60.2
Indkasserede mål / kamp0.00.6
Gennemsnitlige mål i kampen0.60.8
1 mål40%60%
2 mål20%20%
3 mål0%0%
Clean sheet100%60%
Intet mål60%80%
Målforskel+3-2
Pause: 40% fører - 60% uafgjort - 0% bagud
2. halvleg: 20% vundet - 40% uafgjort - 40% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 3

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Hajer
ScoredeIndkasserede
0
1
0-15
1
1
16-30
1
1
31-45
0
0
46-60
1
2
61-75
1
2
76-90

Mest farlige minutter 16-30 (1 goal). Indkasserer flest i 61-75 (2). Balance i sene mål (76-90): -1 - de sene faser er en svaghed.

Al Orubah
ScoredeIndkasserede
0
1
0-15
1
0
16-30
2
0
31-45
1
1
46-60
0
1
61-75
0
1
76-90

Mest farlige minutter 31-45 (2 goals). Indkasserer flest i 0-15 (1). Balance i sene mål (76-90): -1 - de sene faser er en svaghed.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

1.59
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
0.7 : 0.9
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
69%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
33%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
-100%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
17%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
34%
0:0-risiko
omkring 1 ud af 3 kampe
0-1
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Hajer

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.33
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-0.17
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
+1.6 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.43
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.26
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
54%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
111%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
+0.20
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
0.0
Sene mål
25% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 0% i de første 15 minutter.
25%

Al Orubah

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.23
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.23
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-2.0 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.44
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.67
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
64%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
54%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
+0.23
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
-0.3
Sene mål
0% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 0% i de første 15 minutter.
0%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med First Division-gennemsnittet.

Hold mod liga

HajerLigaAl Orubah
Gennemsnitlige mål i kampen▼ 1.832.31▼ 1.33
Begge hold scorede▼ 33%46%▼ 33%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▼ 33%37%▼ 17%
Clean sheets▼ 33%36%▲ 50%
Mål før pausen▼ 50%58%▼ 50%
Mål efter pausen▼ 67%71%▼ 50%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

2.31
Gennemsnitlige mål pr. kamp
46%
Begge hold scorede
37%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
36%
Clean sheets
1.25
Hjemmemål / kamp
1.05
Udemål / kamp
+19%
Fordel i hjemmeangreb
+16%
Fordel i hjemmeforsvar
+4%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
58%
1 mål
31%
2 mål
5%
3 mål
0%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
71%
1 mål
34%
2 mål
17%
3 mål
10%
4 mål

FAQ

Hvornår spiller Hajer og Al Orubah?

Hajer møder Al Orubah den 14. oktober 2026 i First Division på Prince Abdullah bin Jalawi Sports City Stadium. Det præcise starttidspunkt i din tidszone vises øverst på kampsiden.

Hvad viser målstatistikken før Hajer mod Al Orubah?

Hajer scorer i gennemsnit 0,67 mål pr. kamp, og Al Orubah scorer 0,67. Gennemsnittet i First Division er 2,31 mål, og Over 2.5 forekommer i 37% af kampene. BTTS forekommer i 33% af Hajers kampe og 33% af Al Orubahs.

Hvordan er den aktuelle form for Hajer og Al Orubah?

I de seneste fem kampe har Hajer 1 sejre, 3 uafgjorte og 1 nederlag (1,20 point pr. kamp). Al Orubah har 1 sejre, 4 uafgjorte og 0 nederlag (1,40 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Hajer mod Al Orubah?

Kampstatistikken er offentlig her; den komplette bettinganalyse og det anbefalede pick findes i NoFluffPicks-appen.