England - EFL League OneThe John Smith's StadiumData opdateret pr. 17. oktober 2026

Huddersfield Town - Oxford United: kampstatistik

Huddersfield Town mod Oxford United: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Huddersfield Town spillede mod Oxford United i EFL League One (England). Kampen blev spillet 1. september 2026. Stadion: The John Smith's Stadium. Slutresultat: 3:1.

Aktuel form

Huddersfield Town: 2-1-0, 2,33 point pr. kamp. Oxford United: 1-1-0, 2,00 point pr. kamp.

Målstatistik

Huddersfield Town scorer 2,00 og indkasserer 0,67 mål pr. kamp. Oxford United scorer 2,00 og indkasserer 1,50. Ligaens gennemsnit: 3,03 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Huddersfield Town 67 %, Oxford United 100 %. Over 2.5: Huddersfield Town 67 %, Oxford United 100 %. Liganiveau: BTTS 69 %, Over 2.5 57 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Huddersfield Town 1,28, Oxford United 1,55. Skud pr. kamp: Huddersfield Town 11,3, Oxford United 14,5. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Huddersfield Town 45 %, Oxford United 59 %.

Første og anden halvleg

Huddersfield Town: fører ved pausen i 67 % af kampene, mål i anden halvleg 1,00. Oxford United: fører ved pausen i 0 % af kampene, mål i anden halvleg 1,50.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 76-90+ (3) for Huddersfield Town og 76-90+ (2) for Oxford United. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

League One: 3,03 mål pr. kamp, BTTS 69 %, Over 2.5 57 %.

Indbyrdes historik

Der findes ingen matchende indbyrdes stikprøve i databasen.

Arkiveret analyse før kampen

Denne analyse blev udarbejdet før kampstart. Konklusionerne bruger kun oplysninger, der var tilgængelige før kampen, og omfatter ikke slutresultatet eller statistik efter kampen.

Generel kam analyse

Huddersfield Town er ubesejret i de seneste fem kampe med 3 sejre og 2 uafgjorte, mens Oxford United i denne periode har tabt 2 af 5 kampe. Hjemmeholdet har scoret 12 mål og kun lukket 3 ind i sine seneste fem optrædener, mens gæsterne har en målscore på 8:8. På hjemmebane har Huddersfield hidtil vundet 100% af kampene, scorer i gennemsnit 3 mål og har endnu ikke lukket nogen ind, selv om holdets gennemsnitlige xG kun er 1,06. Oxford skaber en smule flere kvalificerede chancer på udebane med en xG på 1,37 samt 5 skud på mål pr. kamp, men tillader modstanderne en xG på 1,43 og har endnu ikke holdt buret rent. Fordelen i den aktuelle form samt en markant mere stabil defensiv taler for en moderat sandsynlig Huddersfield-sejr.

Se det statistiske overblik
BTTS - scorer begge hold?

Signalet for BTTS Ja er tydeligt, eftersom begge hold i sæsondataene har haft dette udfald i 100 % af kampene, og ingen af dem endnu har holdt buret rent. Huddersfield scorer i gennemsnit 2,0 mål pr. kamp, men lukker også 2,0 mål ind, med en høj xGA på 2,34, hvilket taler for en scoring til Oxford. Oxford scorer også i gennemsnit 2,0 gange pr. kamp, har 5,0 skud på mål og en scoringsprocent på 17 %, mens hjemmeholdets forsvar fortsat er sårbart. I de seneste fem kampe har BTTS forekommet hos begge hold i 60 % af kampene, og Oxford har i gennemsnit lukket 1,6 mål ind, hvilket styrker udsigten til en scoring fra hjemmeholdet. Risikoen ved spillet er, at Huddersfields forsvar er blevet bedre; holdet har kun lukket 0,6 mål ind pr. kamp i de seneste fem spillerunder. Den overordnede profil for begge angreb taler dog fortsat mere for, at begge hold kommer på tavlen.

Se BTTS-statistik
Over/Under - målanalyse

Huddersfield har i gennemsnit scoret 2,4 mål i de seneste fem kampe, mens Oxford i samme periode har lukket 1,6 mål ind pr. kamp, hvilket klart understøtter hjemmeholdets måltal. Hjemmeholdet skabte i gennemsnit 1,56 xG, mens Oxford tillod modstanderne 1,78 xG, og derfor er en prognose på 1,85 mål til Huddersfield berettiget. Oxford har også scoret i samtlige kampe hidtil i sæsonen, og begge hold havde mål i begge ender i 100% af kampene, selv om Huddersfields seneste defensive præstationer er mere solide og begrænser prognosen for udeholdet til 1,10 mål. I begge holds seneste fem kampe blev linjen på 2.5 mål dækket i 60% af tilfældene, men Over 1.5 er et betydeligt mere sikkert valg ved en forventet samlet måltotal på 2,95 mål.

Se Over/Under-statistik
HT/FT - scenarie for pause og slutresultat

Det stærkeste scenarie er, at Huddersfield fører ved pausen, og at hjemmeholdet vinder, eftersom holdet i de seneste fem kampe har vundet 3 gange, spillet 2 uafgjorte og ikke tabt en eneste. Huddersfield var foran ved pausen i 100% af disse kampe, scorede i gennemsnit 1,25 mål før pausen og indkasserede ingen. Oxford førte kun efter første halvleg i 20% af kampene i samme periode, mens holdet gik til pause bagud i 40%; deres gennemsnitlige målscore før pausen er blot 0,6. Hjemmeholdet har også en bedre aktuel balance for hele kampen: De scorer i gennemsnit 2,4 mål og indkasserer 0,6, mens Oxford i gennemsnit både scorer og indkasserer 1,6 mål. Selvom Oxford kan være farlig efter pausen, og begge hold i deres seneste fem kampe i gennemsnit har scoret 1 mål efter pausen, taler Huddersfields fordel i første halvleg og mere stabile form for varianten 1/1.

Se statistik for første og anden halvleg

Halvleg for halvleg

0 : 0
1. halvleg
3 : 1
2. halvleg

Kampstatistik

38Boldbesiddelse (%)62
Huddersfield TownOxford United
26Skud5
Huddersfield TownOxford United
10Skud på mål2
Huddersfield TownOxford United
2.59xG0.75
Huddersfield TownOxford United
5Hjørnespark0
Huddersfield TownOxford United
36Farlige angreb40
Huddersfield TownOxford United
8Frispark7
Huddersfield TownOxford United
2Kort2
Huddersfield TownOxford United

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

Huddersfield TownOxford United
2Scorede mål / kamp2
Huddersfield TownOxford United
0.67Indkasserede mål / kamp1.5
Huddersfield TownOxford United
Huddersfield TownOxford United
45%Gennemsnitlig boldbesiddelse59%
Huddersfield TownOxford United
5Skud på mål / kamp4.5
Huddersfield TownOxford United

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

11.33Skud pr. kamp14.5
Huddersfield TownOxford United
5Skud på mål4.5
Huddersfield TownOxford United
17.6%Skudkonvertering13.8%
Huddersfield TownOxford United
45%Boldbesiddelse59%
Huddersfield TownOxford United
1.28xG for1.55
Huddersfield TownOxford United
1.34xG imod1.88
Huddersfield TownOxford United

Skudkvalitet

Huddersfield Town: KontraangrebOxford United: Dominerende
Huddersfield TownOxford United
Præcision (skud på mål)44%31%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.110.11
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.400.44

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Huddersfield Town er 17% bedre på form i de seneste 5.

2.33 point / kamp - Huddersfield Town · 2 point / kamp - Oxford United

Huddersfield Town
WDW
Ubesjret i de seneste 5 kampe
Sæsonens resultatfordeling
67% W33% D0% L
Sæson (V-U-T)
2-1-0
2.33 point / kamp · målforskel +4
Seneste 5 (V-U-T)
2-1-0
2.33 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
1-0-0
Seneste 5 hjemme
1-0-0
W
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 2.0Indkasserede mål: 0.7xG: 1.28Modstanderens xG: 1.34BTTS: 67%Over 2.5: 67%
Oxford United
DW
Ubesjret i de seneste 5 kampe
Sæsonens resultatfordeling
50% W50% D0% L
Sæson (V-U-T)
1-1-0
2.00 point / kamp · målforskel +1
Seneste 5 (V-U-T)
1-1-0
2.00 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
1-0-0
Seneste 5 ude
1-0-0
W
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 2.0Indkasserede mål: 1.5xG: 1.55Modstanderens xG: 1.88BTTS: 100%Over 2.5: 100%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Huddersfield Town er 124% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

0.67 mål / kamp - Huddersfield Town · 1.5 mål / kamp - Oxford United

Huddersfield Towns scoringsprofil: meget stærk

Huddersfield Town scorer i 100% af kampene (3 af 3 kampe), mens Oxford United holder Clean sheet i 0% (0 af 2 kampe).

Oxford Uniteds scoringsprofil: meget stærk

Oxford United scorer i 100% af kampene (2 af 2 kampe), mens Huddersfield Town holder Clean sheet i 33% (1 af 3 kampe).

6Scorede mål (sæson)4
Huddersfield TownOxford United
2Indkasserede mål (sæson)3
Huddersfield TownOxford United
2.67Gennemsnitlige mål i kampen3.5
Huddersfield TownOxford United
6Scorede mål (seneste 5)4
Huddersfield TownOxford United
2Indkasserede mål (seneste 5)3
Huddersfield TownOxford United

Hvor ofte de scorer mindst...

100%1 mål100%
Huddersfield TownOxford United
67%2 mål100%
Huddersfield TownOxford United
33%3 mål0%
Huddersfield TownOxford United
0%4 mål0%
Huddersfield TownOxford United

Hvor ofte de indkasserer mindst...

67%1 mål100%
Huddersfield TownOxford United
0%2 mål50%
Huddersfield TownOxford United
0%3 mål0%
Huddersfield TownOxford United
0%4 mål0%
Huddersfield TownOxford United

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

69%
Ligagennemsnit

Målmønstre

0%BTTS ved pausen50%
Huddersfield TownOxford United
0%BTTS i begge halvlege0%
Huddersfield TownOxford United
33%Scorede i begge halvlege50%
Huddersfield TownOxford United

BTTS og antal mål

33%Mindst 3 mål og BTTS100%
Huddersfield TownOxford United
33%Mindst 3 mål uden BTTS0%
Huddersfield TownOxford United
67%BTTS – seneste 5100%
Huddersfield TownOxford United

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

Hele kampen – sammenligning mellem hold (Over)

1. halvleg

67%Mindst 1 mål før pausen50%
Huddersfield TownOxford United
33%Mindst 2 mål før pausen50%
Huddersfield TownOxford United
0%Mindst 3 mål før pausen50%
Huddersfield TownOxford United

2. halvleg

100%Mindst 1 mål efter pausen100%
Huddersfield TownOxford United
33%Mindst 2 mål efter pausen50%
Huddersfield TownOxford United
33%Mindst 3 mål efter pausen50%
Huddersfield TownOxford United

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Huddersfield Town er 366% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

2.33 point / kamp - Huddersfield Town · 0.5 point / kamp - Oxford United

Huddersfield Town — stilling ved pausen
67% fører33% uafgjort0% bagud
Oxford United — stilling ved pausen
0% fører50% uafgjort50% bagud

Før pausen (1. halvleg)

2.33Point pr. kamp (1. halvleg)0.5
Huddersfield TownOxford United
1Scorede mål (1. halvleg)0.5
Huddersfield TownOxford United
0Indkasserede mål (1. halvleg)1
Huddersfield TownOxford United
1Gennemsnitlige mål (1. halvleg)1.5
Huddersfield TownOxford United
100%Clean sheet før pausen50%
Huddersfield TownOxford United
33%Ingen mål før pausen50%
Huddersfield TownOxford United

Efter pausen (2. halvleg)

2Point pr. kamp (2. halvleg)3
Huddersfield TownOxford United
1Scorede mål (2. halvleg)1.5
Huddersfield TownOxford United
0.67Indkasserede mål (2. halvleg)0.5
Huddersfield TownOxford United
1.67Gennemsnitlige mål (2. halvleg)2
Huddersfield TownOxford United
33%Clean sheet efter pausen50%
Huddersfield TownOxford United
33%Ingen mål efter pausen0%
Huddersfield TownOxford United

Huddersfield Town — resultater i anden halvleg

67% W0% D33% L
7
Point ved pausen
3
Mål ved pausen
+3
Målforskel (1. halvleg)
6
Point i 2. halvleg
+1
Målforskel (2. halvleg)
2.33
PPG før pausen
Fastholdelse af føring100%

Fører ved pausen i 67% af kampene og vinder 67%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.7

Indkasserer 0.7 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Oxford United — resultater i anden halvleg

100% W0% D0% L
1
Point ved pausen
1
Mål ved pausen
-1
Målforskel (1. halvleg)
6
Point i 2. halvleg
+2
Målforskel (2. halvleg)
0.50
PPG før pausen
Forsvar efter pausen-0.5

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

Huddersfield Town — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp2.332.00
Scorede mål / kamp1.01.0
Indkasserede mål / kamp0.00.7
Gennemsnitlige mål i kampen1.01.7
1 mål67%100%
2 mål33%33%
3 mål0%33%
Clean sheet100%33%
Intet mål33%33%
Målforskel+3+1
Pause: 67% fører - 33% uafgjort - 0% bagud
2. halvleg: 67% vundet - 0% uafgjort - 33% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 3
Oxford United — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp0.503.00
Scorede mål / kamp0.51.5
Indkasserede mål / kamp1.00.5
Gennemsnitlige mål i kampen1.52.0
1 mål50%100%
2 mål50%50%
3 mål50%50%
Clean sheet50%50%
Intet mål50%0%
Målforskel-1+2
Pause: 0% fører - 50% uafgjort - 50% bagud
2. halvleg: 100% vundet - 0% uafgjort - 0% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 50% - Samlet antal mål ved pausen: 1

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Huddersfield Town
ScoredeIndkasserede
2
0
0-15
1
0
16-30
0
0
31-45
0
1
46-60
0
0
61-75
3
1
76-90

Mest farlige minutter 76-90 (3 goals). Indkasserer flest i 46-60 (1). Balance i sene mål (76-90): +2 - vinder de sene faser.

Oxford United
ScoredeIndkasserede
0
0
0-15
1
1
16-30
0
1
31-45
0
0
46-60
1
0
61-75
2
1
76-90

Mest farlige minutter 76-90 (2 goals). Indkasserer flest i 16-30 (1). Balance i sene mål (76-90): +1 - vinder de sene faser.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

3.08
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
1.8 : 1.3
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
102%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
84%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
-100%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
100%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
0%
0:0-risiko
praktisk talt nul
2-3
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Huddersfield Town

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.06
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+1.39
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-1.1 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.72
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.67
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
117%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
51%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
0.00
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
0.0
Sene mål
50% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 33% i de første 15 minutter.
50%

Oxford United

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.33
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.83
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
+0.2 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.45
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.38
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
153%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
88%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
0.00
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+1.0
Sene mål
50% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 0% i de første 15 minutter.
50%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med League One-gennemsnittet.

Hold mod liga

Huddersfield TownLigaOxford United
Gennemsnitlige mål i kampen▼ 2.673.03▲ 3.50
Begge hold scorede▼ 67%69%▲ 100%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▲ 67%57%▲ 100%
Clean sheets▲ 33%20%▼ 0%
Mål før pausen▲ 67%60%▼ 50%
Mål efter pausen▲ 100%89%▲ 100%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

3.03
Gennemsnitlige mål pr. kamp
69%
Begge hold scorede
57%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
20%
Clean sheets
1.71
Hjemmemål / kamp
1.31
Udemål / kamp
+31%
Fordel i hjemmeangreb
+23%
Fordel i hjemmeforsvar
+3%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
60%
1 mål
37%
2 mål
17%
3 mål
3%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
89%
1 mål
54%
2 mål
29%
3 mål
9%
4 mål

Startopstillinger og spillerhændelser

Verificerede startere, indskiftere og registrerede spillerhændelser for denne kamp.

Kampens tidslinje

Mål, kort og udskiftninger i kronologisk rækkefølge.

  1. Oxford UnitedGult kortJack Currie
  2. Huddersfield TownGult kortMurray Wallace
  3. Oxford UnitedUdskiftningInd: Leo SnowdenUd: Mo Missanga
  4. Oxford UnitedMålGatlin O'DonkorAssist: Leo Snowden
  5. Oxford UnitedUdskiftningInd: Peter KiosoUd: Brodie Spencer
  6. Huddersfield TownMålJoseph TaylorAssist: Ryan Ledson
  7. Huddersfield TownMålJoseph TaylorAssist: Derensili Sanches Fernandes
  8. Huddersfield TownUdskiftningInd: Jay Smith-SwayUd: Marcus Harness
  9. Oxford UnitedGult kortSam Long
  10. Huddersfield TownGult kortRyan Ledson
  11. Huddersfield TownUdskiftningInd: George SebineUd: Joseph Taylor

FAQ

Hvad blev resultatet af Huddersfield Town mod Oxford United?

Kampen i EFL League One sluttede Huddersfield Town 3:1 Oxford United. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.

Hvad viser målstatistikken før Huddersfield Town mod Oxford United?

Huddersfield Town scorer i gennemsnit 2,00 mål pr. kamp, og Oxford United scorer 2,00. Gennemsnittet i EFL League One er 3,03 mål, og Over 2.5 forekommer i 57% af kampene. BTTS forekommer i 67% af Huddersfield Towns kampe og 100% af Oxford Uniteds.

Hvordan er den aktuelle form for Huddersfield Town og Oxford United?

I de seneste fem kampe har Huddersfield Town 2 sejre, 1 uafgjorte og 0 nederlag (2,33 point pr. kamp). Oxford United har 1 sejre, 1 uafgjorte og 0 nederlag (2,00 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Huddersfield Town mod Oxford United?

Denne side forklarer den statistiske kontekst: form, indbyrdes historik, mål, BTTS og Over/Under. Bettingpicket, Value Bet og den komplette forklaring findes i NoFluffPicks-appen.