Sydkorea - K League 1Sungui Arena ParkData opdateret pr. 18. oktober 2026

Incheon United - Pohang Steelers: kampstatistik

Incheon United mod Pohang Steelers: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Incheon United spillede mod Pohang Steelers i K League 1 (Sydkorea). Kampen blev spillet 9. oktober 2026. Stadion: Sungui Arena Park. Slutresultat: 3:0.

Aktuel form

Incheon United: 1-2-2, 1,00 point pr. kamp. Pohang Steelers: 1-3-1, 1,20 point pr. kamp.

Målstatistik

Incheon United scorer 1,20 og indkasserer 1,10 mål pr. kamp. Pohang Steelers scorer 0,93 og indkasserer 1,13. Ligaens gennemsnit: 2,45 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Incheon United 57 %, Pohang Steelers 37 %. Over 2.5: Incheon United 47 %, Pohang Steelers 33 %. Liganiveau: BTTS 53 %, Over 2.5 45 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Incheon United 1,41, Pohang Steelers 1,37. Skud pr. kamp: Incheon United 10,7, Pohang Steelers 11,2. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Incheon United 52 %, Pohang Steelers 50 %.

Første og anden halvleg

Incheon United: fører ved pausen i 23 % af kampene, mål i anden halvleg 0,57. Pohang Steelers: fører ved pausen i 27 % af kampene, mål i anden halvleg 0,57.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 31-45+ (13) for Incheon United og 46-60 (7) for Pohang Steelers. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

K League 1: 2,45 mål pr. kamp, BTTS 53 %, Over 2.5 45 %.

Indbyrdes historik

Før denne kamp var 2 tidligere indbyrdes kampe tilgængelige: 0-1-1. Gennemsnitlige mål 1,50, BTTS 50 %.

Arkiveret analyse før kampen

Denne analyse blev udarbejdet før kampstart. Konklusionerne bruger kun oplysninger, der var tilgængelige før kampen, og omfatter ikke slutresultatet eller statistik efter kampen.

Generel kam analyse

Incheon United har en lille fordel takket være et mere solidt defensivt spil på hjemmebane: Holdet indkasserer i gennemsnit 1,07 mål pr. kamp, mens Pohang Steelers tillader 1,35 mål pr. udekamp. Hjemmeholdet skaber også lidt bedre chancer med et gennemsnitligt xG på 1,45 mod gæsternes 1,30, mens xG for de chancer, de to hold tillader, er henholdsvis 1,31 og 1,58. Pohang er dog fortsat farlige på udebane — holdet har vundet 41% af sine udekampe og scorer i gennemsnit 1,29 mål, mens Incheon vinder 33% af sine hjemmekampe og scorer 1,13 mål i gennemsnit. Holdenes form er nogenlunde ens: Begge har kun vundet 1 af deres seneste 5 kampe og spillet uafgjort to gange, men Pohang har indkasseret 8 mål i perioden mod Incheons 5. Chancebalancen og en mere stabil defensiv taler til hjemmeholdets fordel, men gæsternes stærke udebanestatistik gør dette til en jævnbyrdig kamp.

Se det statistiske overblik
BTTS - scorer begge hold?

Det stærkeste tegn på, at ikke begge hold scorer, er Incheon Uniteds måleffektivitet: På hjemmebane scorer de i gennemsnit kun 0,46 mål pr. kamp og har ikke scoret i 62% af kampene. Det betyder, at begge hold kun har scoret i 15% af hjemmeholdets kampe, selvom Pohang Steelers i gennemsnit indkasserer 1,35 mål på udebane. Gæsterne har større chance for at score, da de i gennemsnit scorer 1,29 mål på udebane og ikke har scoret i 24% af disse kampe. Den seneste form øger risikoen ved spillet på BTTS Nej: I 60% af begge holds fem foregående kampe scorede begge hold, og Pohang indkasserede i gennemsnit 1,6 mål. Trods dette gør Incheons manglende effektivitet gennem sæsonen det mere sandsynligt, at mindst ét hold ikke scorer.

Se BTTS-statistik
Over/Under - målanalyse

Det stærkeste valg er under 3.5 mål: Alle Incheons hjemmekampe og 76% af Pohangs udekampe er endt under denne grænse. Incheon scorer i gennemsnit kun 0,46 mål på hjemmebane, og i 62% af disse kampe scorede holdet ikke, hvilket begrænser chancerne for en målfest. Pohang scorer i gennemsnit 1,29 mål på udebane, mens Incheon indkasserer 0,85 mål på hjemmebane; derfor anslår jeg det samlede antal mål til 2,12. Pohang har ganske vist indkasseret 1,6 mål i gennemsnit i de seneste fem kampe, så linjen på 2.5 er mindre sikker, men det virker stadig usandsynligt, at kampen ender med mindst fire mål.

Se Over/Under-statistik
HT/FT - scenarie for pause og slutresultat

Det mest sandsynlige er uafgjort ved pausen: Incheon var uafgjort efter 45 minutter i 46% af kampene, mens det gjaldt Pohang i 47%; i de seneste fem kampe skete det henholdsvis 4 og 3 gange. Begge holds første halvlege er som regel forsigtige med et gennemsnit på 0,69 mål i Incheons kampe og 0,82 i Pohangs. Efter pausen har udeholdet større chance for at afgøre kampen, da de i gennemsnit scorer 0,88 mål mod hjemmeholdets blot 0,15. Over hele sæsonen scorer Pohang i gennemsnit 1,29 mål pr. kamp, mens Incheon scorer 0,46, hvilket styrker scenariet, hvor udeholdet vinder efter en målløs eller uafgjort første halvleg. X/2 er dog ikke en klar favorit, da Pohang i de seneste fem kampe kun har scoret 0,4 mål i gennemsnit efter pausen, mens Incheon har holdt nullet i 38% af kampene.

Se statistik for første og anden halvleg

Halvleg for halvleg

3 : 0
1. halvleg
0 : 0
2. halvleg

Kampstatistik

55Boldbesiddelse (%)45
Incheon UnitedPohang Steelers
10Skud6
Incheon UnitedPohang Steelers
7Skud på mål1
Incheon UnitedPohang Steelers
1.38xG0.77
Incheon UnitedPohang Steelers
2Hjørnespark11
Incheon UnitedPohang Steelers
36Farlige angreb44
Incheon UnitedPohang Steelers
6Frispark8
Incheon UnitedPohang Steelers
0Kort2
Incheon UnitedPohang Steelers

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

Incheon UnitedPohang Steelers
1.2Scorede mål / kamp0.93
Incheon UnitedPohang Steelers
1.1Indkasserede mål / kamp1.13
Incheon UnitedPohang Steelers
52%Gennemsnitlig boldbesiddelse50%
Incheon UnitedPohang Steelers
3.63Skud på mål / kamp3.5
Incheon UnitedPohang Steelers

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

10.73Skud pr. kamp11.17
Incheon UnitedPohang Steelers
3.63Skud på mål3.5
Incheon UnitedPohang Steelers
11.2%Skudkonvertering8.4%
Incheon UnitedPohang Steelers
52%Boldbesiddelse50%
Incheon UnitedPohang Steelers
1.41xG for1.37
Incheon UnitedPohang Steelers
1.31xG imod1.43
Incheon UnitedPohang Steelers

Skudkvalitet

Incheon United: BalanceretPohang Steelers: Balanceret
Incheon UnitedPohang Steelers
Præcision (skud på mål)34%31%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.130.12
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.330.27

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Pohang Steelers er 20% bedre på form i de seneste 5.

1 point / kamp - Incheon United · 1.2 point / kamp - Pohang Steelers

Incheon United
LWLDD
Sæsonens resultatfordeling
33% W30% D37% L
Sæson (V-U-T)
10-9-11
1.30 point / kamp · målforskel +3
Seneste 5 (V-U-T)
1-2-2
1.00 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
5-4-6
Seneste 5 hjemme
1-4-0
DDDWD
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 0.8Indkasserede mål: 1.0xG: 1.24Modstanderens xG: 1.52BTTS: 60%Over 2.5: 40%
Pohang Steelers
DLDDW
Sæsonens resultatfordeling
37% W23% D40% L
Sæson (V-U-T)
11-7-12
1.33 point / kamp · målforskel -6
Seneste 5 (V-U-T)
1-3-1
1.20 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
7-4-6
Seneste 5 ude
1-2-2
LWDLD
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 0.8Indkasserede mål: 1.0xG: 1.41Modstanderens xG: 1.61BTTS: 40%Over 2.5: 40%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Incheon United er 29% bedre på scorede mål pr. kamp.

1.2 mål / kamp - Incheon United · 0.93 mål / kamp - Pohang Steelers

Incheon Uniteds scoringsprofil: stærk

Incheon United scorer i 77% af kampene (23 af 30 kampe), mens Pohang Steelers holder Clean sheet i 33% (10 af 30 kampe).

Pohang Steelerss scoringsprofil: stærk

Pohang Steelers scorer i 60% af kampene (18 af 30 kampe), mens Incheon United holder Clean sheet i 27% (8 af 30 kampe).

36Scorede mål (sæson)28
Incheon UnitedPohang Steelers
33Indkasserede mål (sæson)34
Incheon UnitedPohang Steelers
2.3Gennemsnitlige mål i kampen2.07
Incheon UnitedPohang Steelers
4Scorede mål (seneste 5)4
Incheon UnitedPohang Steelers
5Indkasserede mål (seneste 5)5
Incheon UnitedPohang Steelers

Hvor ofte de scorer mindst...

77%1 mål60%
Incheon UnitedPohang Steelers
30%2 mål27%
Incheon UnitedPohang Steelers
10%3 mål7%
Incheon UnitedPohang Steelers
3%4 mål0%
Incheon UnitedPohang Steelers

Hvor ofte de indkasserer mindst...

73%1 mål67%
Incheon UnitedPohang Steelers
27%2 mål37%
Incheon UnitedPohang Steelers
10%3 mål10%
Incheon UnitedPohang Steelers
0%4 mål0%
Incheon UnitedPohang Steelers

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

53%
Ligagennemsnit

Målmønstre

23%BTTS ved pausen7%
Incheon UnitedPohang Steelers
7%BTTS i begge halvlege7%
Incheon UnitedPohang Steelers
23%Scorede i begge halvlege17%
Incheon UnitedPohang Steelers

BTTS og antal mål

40%Mindst 3 mål og BTTS27%
Incheon UnitedPohang Steelers
7%Mindst 3 mål uden BTTS7%
Incheon UnitedPohang Steelers
60%BTTS – seneste 540%
Incheon UnitedPohang Steelers

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

Hele kampen – sammenligning mellem hold (Over)

1. halvleg

63%Mindst 1 mål før pausen57%
Incheon UnitedPohang Steelers
37%Mindst 2 mål før pausen17%
Incheon UnitedPohang Steelers
3%Mindst 3 mål før pausen3%
Incheon UnitedPohang Steelers

2. halvleg

80%Mindst 1 mål efter pausen73%
Incheon UnitedPohang Steelers
33%Mindst 2 mål efter pausen43%
Incheon UnitedPohang Steelers
10%Mindst 3 mål efter pausen10%
Incheon UnitedPohang Steelers

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Incheon United — stilling ved pausen
23% fører60% uafgjort17% bagud
Pohang Steelers — stilling ved pausen
27% fører47% uafgjort27% bagud

Før pausen (1. halvleg)

1.3Point pr. kamp (1. halvleg)1.27
Incheon UnitedPohang Steelers
0.63Scorede mål (1. halvleg)0.37
Incheon UnitedPohang Steelers
0.43Indkasserede mål (1. halvleg)0.4
Incheon UnitedPohang Steelers
1.07Gennemsnitlige mål (1. halvleg)0.77
Incheon UnitedPohang Steelers
60%Clean sheet før pausen70%
Incheon UnitedPohang Steelers
53%Ingen mål før pausen67%
Incheon UnitedPohang Steelers

Efter pausen (2. halvleg)

1.23Point pr. kamp (2. halvleg)1.13
Incheon UnitedPohang Steelers
0.57Scorede mål (2. halvleg)0.57
Incheon UnitedPohang Steelers
0.67Indkasserede mål (2. halvleg)0.73
Incheon UnitedPohang Steelers
1.23Gennemsnitlige mål (2. halvleg)1.3
Incheon UnitedPohang Steelers
50%Clean sheet efter pausen47%
Incheon UnitedPohang Steelers
47%Ingen mål efter pausen57%
Incheon UnitedPohang Steelers

Incheon United — resultater i anden halvleg

30% W33% D37% L
39
Point ved pausen
19
Mål ved pausen
+6
Målforskel (1. halvleg)
37
Point i 2. halvleg
-3
Målforskel (2. halvleg)
1.30
PPG før pausen
Fastholdelse af føring143%

Fører ved pausen i 23% af kampene og vinder 33%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.2

Indkasserer 0.2 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Pohang Steelers — resultater i anden halvleg

23% W43% D33% L
38
Point ved pausen
11
Mål ved pausen
-1
Målforskel (1. halvleg)
34
Point i 2. halvleg
-5
Målforskel (2. halvleg)
1.27
PPG før pausen
Fastholdelse af føring137%

Fører ved pausen i 27% af kampene og vinder 37%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.3

Indkasserer 0.3 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Incheon United — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.400.80
Scorede mål / kamp0.40.4
Indkasserede mål / kamp0.20.8
Gennemsnitlige mål i kampen0.61.2
1 mål40%80%
2 mål20%20%
3 mål0%20%
Clean sheet80%40%
Intet mål60%60%
Målforskel+1-2
Pause: 20% fører - 80% uafgjort - 0% bagud
2. halvleg: 20% vundet - 20% uafgjort - 60% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 20% - Samlet antal mål ved pausen: 2
Pohang Steelers — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.400.60
Scorede mål / kamp0.40.4
Indkasserede mål / kamp0.01.0
Gennemsnitlige mål i kampen0.41.4
1 mål20%60%
2 mål20%40%
3 mål0%20%
Clean sheet100%40%
Intet mål80%80%
Målforskel+2-3
Pause: 20% fører - 80% uafgjort - 0% bagud
2. halvleg: 0% vundet - 60% uafgjort - 40% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 2

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Incheon United
ScoredeIndkasserede
2
4
0-15
4
1
16-30
13
8
31-45
3
7
46-60
8
4
61-75
6
9
76-90

Mest farlige minutter 31-45 (13 goals). Indkasserer flest i 76-90 (9). Balance i sene mål (76-90): -3 - de sene faser er en svaghed.

Pohang Steelers
ScoredeIndkasserede
4
2
0-15
2
4
16-30
5
6
31-45
7
2
46-60
5
9
61-75
5
11
76-90

Mest farlige minutter 46-60 (7 goals). Indkasserer flest i 76-90 (11). Balance i sene mål (76-90): -6 - de sene faser er en svaghed.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

2.18
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
1.2 : 1.0
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
89%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
47%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
-31%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
46%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
9%
0:0-risiko
omkring 1 ud af 11 kampe
0-1
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Incheon United

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.10
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
0.00
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-9.9 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.21
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.21
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
103%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
86%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
-0.30
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
-0.1
Sene mål
17% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 6% i de første 15 minutter.
17%

Pohang Steelers

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.06
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-0.14
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
+3.6 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.44
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.30
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
73%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
97%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
-0.13
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.2
Sene mål
18% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 14% i de første 15 minutter.
18%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med K League 1-gennemsnittet.

Hold mod liga

Incheon UnitedLigaPohang Steelers
Gennemsnitlige mål i kampen▼ 2.302.45▼ 2.07
Begge hold scorede▲ 57%53%▼ 37%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▲ 47%45%▼ 33%
Clean sheets▼ 27%29%▲ 33%
Mål før pausen▲ 63%61%▼ 57%
Mål efter pausen▲ 80%77%▼ 73%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

2.45
Gennemsnitlige mål pr. kamp
53%
Begge hold scorede
45%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
29%
Clean sheets
1.17
Hjemmemål / kamp
1.28
Udemål / kamp
+-9%
Fordel i hjemmeangreb
+-9%
Fordel i hjemmeforsvar
+-6%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
61%
1 mål
30%
2 mål
7%
3 mål
2%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
77%
1 mål
46%
2 mål
17%
3 mål
4%
4 mål

Startopstillinger og spillerhændelser

Verificerede startere, indskiftere og registrerede spillerhændelser for denne kamp.

Kampens tidslinje

Mål, kort og udskiftninger i kronologisk rækkefølge.

  1. Incheon UnitedMålMin-Hyeok Lee
  2. Incheon UnitedMålChung-Yong LeeAssist: Min-Hyeok Lee
  3. Pohang SteelersGult kortJorge Luiz Barbosa Teixeira
  4. Incheon UnitedMålStefan MugošaAssist: Juan Fernández Blanco
  5. Pohang SteelersUdskiftningInd: Jakob TranziskaUd: Kwang-Hoon Shin
  6. Incheon UnitedUdskiftningInd: Dong-Ryul LeeUd: Seong-Min Kim
  7. Pohang SteelersGult kortChan-Yong Park
  8. Pohang SteelersUdskiftningInd: Jae-joon AnUd: Jorge Luiz Barbosa Teixeira
  9. Pohang SteelersUdskiftningInd: Min-Jun KangUd: Jeong-Won Eo

Dommer og trænere

Åbn deres sæsonprofiler for at sammenligne kampdata, mål og disciplinære tendenser.

Indbyrdes opgør

Seneste indbyrdes kampe (2): Incheon United 0 - 1 - 1 Pohang Steelers. Gennemsnitlige mål 1.50, begge hold scorede i 50% kampe.

FAQ

Hvad blev resultatet af Incheon United mod Pohang Steelers?

Kampen i K League 1 sluttede Incheon United 3:0 Pohang Steelers. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.

Hvad er den indbyrdes statistik mellem Incheon United og Pohang Steelers?

I de seneste 2 indbyrdes kampe vandt Incheon United 0, Pohang Steelers vandt 1, og 1 endte uafgjort. Kampene havde i gennemsnit 1,50 mål, og begge hold scorede i 50% af dem.

Hvad viser målstatistikken før Incheon United mod Pohang Steelers?

Incheon United scorer i gennemsnit 1,20 mål pr. kamp, og Pohang Steelers scorer 0,93. Gennemsnittet i K League 1 er 2,45 mål, og Over 2.5 forekommer i 45% af kampene. BTTS forekommer i 57% af Incheon Uniteds kampe og 37% af Pohang Steelerss.

Hvordan er den aktuelle form for Incheon United og Pohang Steelers?

I de seneste fem kampe har Incheon United 1 sejre, 2 uafgjorte og 2 nederlag (1,00 point pr. kamp). Pohang Steelers har 1 sejre, 3 uafgjorte og 1 nederlag (1,20 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Incheon United mod Pohang Steelers?

Kampstatistikken er offentlig her; den komplette bettinganalyse og det anbefalede pick findes i NoFluffPicks-appen.