Tyskland - 3. LigaAudi-SportparkData opdateret pr. 18. oktober 2026

Ingolstadt - Alemannia Aachen: kampstatistik

Ingolstadt mod Alemannia Aachen: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Ingolstadt spillede mod Alemannia Aachen i 3. Liga (Tyskland). Kampen blev spillet 4. september 2026. Stadion: Audi-Sportpark. Slutresultat: 0:3.

Aktuel form

Ingolstadt: 1-2-0, 1,67 point pr. kamp. Alemannia Aachen: 1-1-1, 1,33 point pr. kamp.

Målstatistik

Ingolstadt scorer 1,67 og indkasserer 1,00 mål pr. kamp. Alemannia Aachen scorer 1,67 og indkasserer 1,67. Ligaens gennemsnit: 3,60 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Ingolstadt 67 %, Alemannia Aachen 67 %. Over 2.5: Ingolstadt 33 %, Alemannia Aachen 67 %. Liganiveau: BTTS 60 %, Over 2.5 67 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Ingolstadt 1,52, Alemannia Aachen 1,26. Skud pr. kamp: Ingolstadt 14,3, Alemannia Aachen 10,3. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Ingolstadt 50 %, Alemannia Aachen 48 %.

Første og anden halvleg

Ingolstadt: fører ved pausen i 33 % af kampene, mål i anden halvleg 0,33. Alemannia Aachen: fører ved pausen i 33 % af kampene, mål i anden halvleg 1,33.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 16-30 (2) for Ingolstadt og 46-60 (2) for Alemannia Aachen. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

3. Liga: 3,60 mål pr. kamp, BTTS 60 %, Over 2.5 67 %.

Indbyrdes historik

Før denne kamp var 2 tidligere indbyrdes kampe tilgængelige: 1-0-1. Gennemsnitlige mål 2,00, BTTS 50 %.

Arkiveret analyse før kampen

Denne analyse blev udarbejdet før kampstart. Konklusionerne bruger kun oplysninger, der var tilgængelige før kampen, og omfatter ikke slutresultatet eller statistik efter kampen.

Generel kam analyse

Ingolstadt har et klart større potentiale for at skabe chancer på hjemmebane: holdet afslutter i gennemsnit 12 gange pr. kamp, heraf 5 inden for målrammen, med 60% boldbesiddelse, mens Alemannia på udebane kun noterer 7 forsøg og 1 afslutning inden for målrammen. Hjemmeholdet scorer i gennemsnit 2 mål på eget græs, og deres xG ligger på 1,42; derudover tillader modstanderne deres rivaler en xG på hele 2,11. Alemannia kommer dog med bedre aktuel form, med 3 sejre i de seneste 5 kampe og 14 scorede mål mod Ingolstadts 6 i samme periode. Begge hold spillede uafgjort i deres hidtil eneste kamp henholdsvis hjemme og ude, og ingen af dem holdt buret rent, hvilket øger risikoen for en tæt kamp med mål. Hjemmeholdets fordel i kvaliteten af de skabte chancer samt hjemmebanefordelen taler marginalt for en sejr til Ingolstadt.

Se det statistiske overblik
BTTS - scorer begge hold?

Scenariet med mål fra begge hold støttes af den aktuelle form: I de seneste 5 kampe forekom BTTS hos begge hold i 60% af opgørene. Ingolstadt indkasserede i denne periode i gennemsnit 1,6 mål, mens Aachen indkasserede 1,2, og ingen af holdene har indtil videre holdt buret rent i turneringen. Aachen er i meget stærk offensiv form og har scoret 14 mål i de seneste fem kampe, mens Ingolstadt i gennemsnit har 5,5 skud inden for rammen pr. hjemmekamp. Hjemmeholdet har dog kun scoret 1,2 mål pr. kamp i den seneste periode og har en xG på 1,29, så risikoen for brændte chancer er fortsat betydelig. Trods dette styrker gæsternes svage sæsonforsvar, som i gennemsnit tillader 2,11 xG, samt ligaens BTTS-gennemsnit på 60% i mindre grad spillet på "ja".

Se BTTS-statistik
Over/Under - målanalyse

Ingolstadt bør have gode betingelser for at score, eftersom holdet noterer 1.35 xG pr. kamp, mens Aachen tillader modstanderne hele 2.11 xG. Hjemmeholdet har i gennemsnit 5.5 skud inden for målrammen, mens gæsterne ikke har holdt buret rent i nogen af deres hidtidige kampe. Aachen er dog i stærk offensiv form: I de seneste fem kampe har holdet i gennemsnit scoret 2.8 mål med 1.33 xG, så de har også gode muligheder for at komme på tavlen. Der er scoret over 1.5 mål i 100% af begge holds hidtidige kampe, og ligaens gennemsnit på 3.6 mål styrker yderligere det sikreste signal for over 1.5.

Se Over/Under-statistik
HT/FT - scenarie for pause og slutresultat

Alemannia Aachen har det tydeligste signal på første halvleg: I de seneste 5 kampe førte de ved pausen i 60 % af kampene, mens Ingolstadt kun gjorde det i 20 % og var bagud efter 45 minutter i 40 %. Gæsterne scorede i gennemsnit 1,0 mål før pausen, mens hjemmeholdet lukkede 1,2 mål ind i denne periode, hvilket taler for en tidlig føring til Aachen. Formen for hele kampen taler også for udeholdet, som har vundet 3 af de seneste 5 kampe, scorede i gennemsnit 2,8 mål og har en xG i hjemmeholdets angreb på blot 1,35 mod Aachens gennemsnitligt indkasserede xG på 2,11. Ingolstadt formår at reagere efter pausen, men i de seneste fem kampe scorede de kun 0,4 mål pr. kamp efter pausen, mens Aachen scorede 1,8. Derfor er det mest sandsynligt, at gæsterne holder føringen helt til slut.

Se statistik for første og anden halvleg

Halvleg for halvleg

0 : 3
1. halvleg
0 : 0
2. halvleg

Kampstatistik

23Boldbesiddelse (%)77
IngolstadtAlemannia Aachen
3Skud12
IngolstadtAlemannia Aachen
3Skud på mål6
IngolstadtAlemannia Aachen
0.72xG1.83
IngolstadtAlemannia Aachen
1Hjørnespark7
IngolstadtAlemannia Aachen
44Farlige angreb89
IngolstadtAlemannia Aachen
11Frispark15
IngolstadtAlemannia Aachen
3Kort2
IngolstadtAlemannia Aachen

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

IngolstadtAlemannia Aachen
1.67Scorede mål / kamp1.67
IngolstadtAlemannia Aachen
1Indkasserede mål / kamp1.67
IngolstadtAlemannia Aachen
50%Gennemsnitlig boldbesiddelse48%
IngolstadtAlemannia Aachen
4.33Skud på mål / kamp4
IngolstadtAlemannia Aachen

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

14.33Skud pr. kamp10.33
IngolstadtAlemannia Aachen
4.33Skud på mål4
IngolstadtAlemannia Aachen
11.6%Skudkonvertering16.1%
IngolstadtAlemannia Aachen
50%Boldbesiddelse48%
IngolstadtAlemannia Aachen
1.52xG for1.26
IngolstadtAlemannia Aachen
1.46xG imod1.61
IngolstadtAlemannia Aachen

Skudkvalitet

Ingolstadt: AngribendeAlemannia Aachen: Effektive afslutninger
IngolstadtAlemannia Aachen
Præcision (skud på mål)30%39%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.110.12
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.390.42

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Ingolstadt er 26% bedre på form i de seneste 5.

1.67 point / kamp - Ingolstadt · 1.33 point / kamp - Alemannia Aachen

Ingolstadt
DDW
Ubesjret i de seneste 5 kampe
Sæsonens resultatfordeling
33% W67% D0% L
Sæson (V-U-T)
1-2-0
1.67 point / kamp · målforskel +2
Seneste 5 (V-U-T)
1-2-0
1.67 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
0-1-0
Seneste 5 hjemme
0-1-0
D
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 1.7Indkasserede mål: 1.0xG: 1.52Modstanderens xG: 1.46BTTS: 67%Over 2.5: 33%
Alemannia Aachen
WDL
Sæsonens resultatfordeling
33% W33% D33% L
Sæson (V-U-T)
1-1-1
1.33 point / kamp · målforskel 0
Seneste 5 (V-U-T)
1-1-1
1.33 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
0-1-0
Seneste 5 ude
0-1-0
D
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 1.7Indkasserede mål: 1.7xG: 1.26Modstanderens xG: 1.61BTTS: 67%Over 2.5: 67%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Ingolstadt er 67% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

1 mål / kamp - Ingolstadt · 1.67 mål / kamp - Alemannia Aachen

Ingolstadts scoringsprofil: meget stærk

Ingolstadt scorer i 100% af kampene (3 af 3 kampe), mens Alemannia Aachen holder Clean sheet i 0% (0 af 3 kampe).

Alemannia Aachens scoringsprofil: stærk

Alemannia Aachen scorer i 67% af kampene (2 af 3 kampe), mens Ingolstadt holder Clean sheet i 33% (1 af 3 kampe).

5Scorede mål (sæson)5
IngolstadtAlemannia Aachen
3Indkasserede mål (sæson)5
IngolstadtAlemannia Aachen
2.67Gennemsnitlige mål i kampen3.33
IngolstadtAlemannia Aachen
5Scorede mål (seneste 5)5
IngolstadtAlemannia Aachen
3Indkasserede mål (seneste 5)5
IngolstadtAlemannia Aachen

Hvor ofte de scorer mindst...

100%1 mål67%
IngolstadtAlemannia Aachen
67%2 mål33%
IngolstadtAlemannia Aachen
0%3 mål33%
IngolstadtAlemannia Aachen
0%4 mål33%
IngolstadtAlemannia Aachen

Hvor ofte de indkasserer mindst...

67%1 mål100%
IngolstadtAlemannia Aachen
33%2 mål33%
IngolstadtAlemannia Aachen
0%3 mål33%
IngolstadtAlemannia Aachen
0%4 mål0%
IngolstadtAlemannia Aachen

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

60%
Ligagennemsnit

Målmønstre

67%BTTS ved pausen0%
IngolstadtAlemannia Aachen
0%BTTS i begge halvlege0%
IngolstadtAlemannia Aachen
33%Scorede i begge halvlege0%
IngolstadtAlemannia Aachen

BTTS og antal mål

33%Mindst 3 mål og BTTS33%
IngolstadtAlemannia Aachen
0%Mindst 3 mål uden BTTS33%
IngolstadtAlemannia Aachen
67%BTTS – seneste 567%
IngolstadtAlemannia Aachen

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

Hele kampen – sammenligning mellem hold (Over)

1. halvleg

100%Mindst 1 mål før pausen100%
IngolstadtAlemannia Aachen
67%Mindst 2 mål før pausen33%
IngolstadtAlemannia Aachen
33%Mindst 3 mål før pausen33%
IngolstadtAlemannia Aachen

2. halvleg

33%Mindst 1 mål efter pausen67%
IngolstadtAlemannia Aachen
0%Mindst 2 mål efter pausen33%
IngolstadtAlemannia Aachen
0%Mindst 3 mål efter pausen33%
IngolstadtAlemannia Aachen

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Ingolstadt er 67% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

1.67 point / kamp - Ingolstadt · 1 point / kamp - Alemannia Aachen

Ingolstadt — stilling ved pausen
33% fører67% uafgjort0% bagud
Alemannia Aachen — stilling ved pausen
33% fører0% uafgjort67% bagud

Før pausen (1. halvleg)

1.67Point pr. kamp (1. halvleg)1
IngolstadtAlemannia Aachen
1.33Scorede mål (1. halvleg)0.33
IngolstadtAlemannia Aachen
1Indkasserede mål (1. halvleg)1.33
IngolstadtAlemannia Aachen
2.33Gennemsnitlige mål (1. halvleg)1.67
IngolstadtAlemannia Aachen
33%Clean sheet før pausen33%
IngolstadtAlemannia Aachen
0%Ingen mål før pausen67%
IngolstadtAlemannia Aachen

Efter pausen (2. halvleg)

1.67Point pr. kamp (2. halvleg)1.33
IngolstadtAlemannia Aachen
0.33Scorede mål (2. halvleg)1.33
IngolstadtAlemannia Aachen
0Indkasserede mål (2. halvleg)0.33
IngolstadtAlemannia Aachen
0.33Gennemsnitlige mål (2. halvleg)1.67
IngolstadtAlemannia Aachen
100%Clean sheet efter pausen67%
IngolstadtAlemannia Aachen
67%Ingen mål efter pausen67%
IngolstadtAlemannia Aachen

Ingolstadt — resultater i anden halvleg

33% W67% D0% L
5
Point ved pausen
4
Mål ved pausen
+1
Målforskel (1. halvleg)
5
Point i 2. halvleg
+1
Målforskel (2. halvleg)
1.67
PPG før pausen
Fastholdelse af føring100%

Fører ved pausen i 33% af kampene og vinder 33%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen-1.0

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

Alemannia Aachen — resultater i anden halvleg

33% W33% D33% L
3
Point ved pausen
1
Mål ved pausen
-3
Målforskel (1. halvleg)
4
Point i 2. halvleg
+3
Målforskel (2. halvleg)
1.00
PPG før pausen
Fastholdelse af føring100%

Fører ved pausen i 33% af kampene og vinder 33%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen-1.0

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

Ingolstadt — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.671.67
Scorede mål / kamp1.30.3
Indkasserede mål / kamp1.00.0
Gennemsnitlige mål i kampen2.30.3
1 mål100%33%
2 mål67%0%
3 mål33%0%
Clean sheet33%100%
Intet mål0%67%
Målforskel+1+1
Pause: 33% fører - 67% uafgjort - 0% bagud
2. halvleg: 33% vundet - 67% uafgjort - 0% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 67% - Samlet antal mål ved pausen: 4
Alemannia Aachen — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.001.33
Scorede mål / kamp0.31.3
Indkasserede mål / kamp1.30.3
Gennemsnitlige mål i kampen1.71.7
1 mål100%67%
2 mål33%33%
3 mål33%33%
Clean sheet33%67%
Intet mål67%67%
Målforskel-3+3
Pause: 33% fører - 0% uafgjort - 67% bagud
2. halvleg: 33% vundet - 33% uafgjort - 33% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 1

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Ingolstadt
ScoredeIndkasserede
1
0
0-15
2
2
16-30
1
1
31-45
1
0
46-60
0
0
61-75
0
0
76-90

Mest farlige minutter 16-30 (2 goals). Indkasserer flest i 16-30 (2). Balance i sene mål (76-90): 0.

Alemannia Aachen
ScoredeIndkasserede
1
2
0-15
0
1
16-30
0
1
31-45
2
1
46-60
0
0
61-75
2
0
76-90

Mest farlige minutter 46-60 (2 goals). Indkasserer flest i 0-15 (2). Balance i sene mål (76-90): +2 - vinder de sene faser.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

3.00
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
1.7 : 1.3
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
83%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
67%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
-33%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
67%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
0%
0:0-risiko
praktisk talt nul
2-3
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Ingolstadt

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.06
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.61
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-1.6 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.15
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.46
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
87%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
60%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
0.00
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
-1.0
Sene mål
0% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 20% i de første 15 minutter.
0%

Alemannia Aachen

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.35
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.35
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-0.5 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.41
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.06
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
100%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
87%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
0.00
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+1.0
Sene mål
40% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 20% i de første 15 minutter.
40%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med 3. Liga-gennemsnittet.

Hold mod liga

IngolstadtLigaAlemannia Aachen
Gennemsnitlige mål i kampen▼ 2.673.60▼ 3.33
Begge hold scorede▲ 67%60%▲ 67%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▼ 33%67%• 67%
Clean sheets▲ 33%22%▼ 0%
Mål før pausen▲ 100%83%▲ 100%
Mål efter pausen▼ 33%83%▼ 67%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

3.60
Gennemsnitlige mål pr. kamp
60%
Begge hold scorede
67%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
22%
Clean sheets
1.93
Hjemmemål / kamp
1.67
Udemål / kamp
+16%
Fordel i hjemmeangreb
+13%
Fordel i hjemmeforsvar
+3%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
83%
1 mål
47%
2 mål
23%
3 mål
13%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
83%
1 mål
50%
2 mål
33%
3 mål
17%
4 mål

Startopstillinger og spillerhændelser

Verificerede startere, indskiftere og registrerede spillerhændelser for denne kamp.

Kampens tidslinje

Mål, kort og udskiftninger i kronologisk rækkefølge.

  1. Alemannia AachenGult kortDanilo Wiebe
  2. IngolstadtRødt kortElias Decker
  3. Alemannia AachenMålLukas Scepanik
  4. Alemannia AachenMålMika SchröersAssist: Jonas Oehmichen
  5. Alemannia AachenMålLouis KösterAssist: Mehdi Loune
  6. IngolstadtGult kortJonas Scholz
  7. IngolstadtUdskiftningInd: Joseph GandeUd: Vinko Sapina
  8. Alemannia AachenGult kortGideon Jung
  9. Alemannia AachenUdskiftningInd: Georg ErmolaevUd: Louis Köster
  10. IngolstadtUdskiftningInd: Sejdo DurakovUd: Frederik Carlsen

Dommer og trænere

Åbn deres sæsonprofiler for at sammenligne kampdata, mål og disciplinære tendenser.

Indbyrdes opgør

Seneste indbyrdes kampe (2): Ingolstadt 1 - 0 - 1 Alemannia Aachen. Gennemsnitlige mål 2.00, begge hold scorede i 50% kampe.

FC Ingolstadt 04
1 : 2
TSV Alemannia Aachen
TSV Alemannia Aachen
0 : 1
FC Ingolstadt 04

FAQ

Hvad blev resultatet af Ingolstadt mod Alemannia Aachen?

Kampen i 3. Liga sluttede Ingolstadt 0:3 Alemannia Aachen. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.

Hvad er den indbyrdes statistik mellem Ingolstadt og Alemannia Aachen?

I de seneste 2 indbyrdes kampe vandt Ingolstadt 1, Alemannia Aachen vandt 1, og 0 endte uafgjort. Kampene havde i gennemsnit 2,00 mål, og begge hold scorede i 50% af dem.

Hvad viser målstatistikken før Ingolstadt mod Alemannia Aachen?

Ingolstadt scorer i gennemsnit 1,67 mål pr. kamp, og Alemannia Aachen scorer 1,67. Gennemsnittet i 3. Liga er 3,60 mål, og Over 2.5 forekommer i 67% af kampene. BTTS forekommer i 67% af Ingolstadts kampe og 67% af Alemannia Aachens.

Hvordan er den aktuelle form for Ingolstadt og Alemannia Aachen?

I de seneste fem kampe har Ingolstadt 1 sejre, 2 uafgjorte og 0 nederlag (1,67 point pr. kamp). Alemannia Aachen har 1 sejre, 1 uafgjorte og 1 nederlag (1,33 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Ingolstadt mod Alemannia Aachen?

Kampstatistikken er offentlig her; den komplette bettinganalyse og det anbefalede pick findes i NoFluffPicks-appen.