USA - MLS Next ProChase StadiumData opdateret pr. 31. august 2026

Kampen er suspenderet eller udsat

Kamptidspunktet kan ændre sig. Statistikken er fortsat tilgængelig som kontekst.

Inter Miami II - New York City II: kampstatistik

Inter Miami II mod New York City II: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Inter Miami II spiller mod New York City II i MLS Next Pro (USA). Kamptidspunktet kan ændre sig. Statistikken er fortsat tilgængelig som kontekst. Stadion: Chase Stadium.

Aktuel form

Inter Miami II: 1-1-3, 0,80 point pr. kamp. New York City II: 3-0-2, 1,80 point pr. kamp.

Målstatistik

Inter Miami II scorer 0,92 og indkasserer 2,38 mål pr. kamp. New York City II scorer 1,75 og indkasserer 1,54. Ligaens gennemsnit: 3,32 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Inter Miami II 58 %, New York City II 58 %. Over 2.5: Inter Miami II 58 %, New York City II 67 %. Liganiveau: BTTS 62 %, Over 2.5 66 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Inter Miami II 1,38, New York City II 1,48. Skud pr. kamp: Inter Miami II 11,6, New York City II 11,8. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Inter Miami II 54 %, New York City II 54 %.

Første og anden halvleg

Inter Miami II: fører ved pausen i 25 % af kampene, mål i anden halvleg 0,38. New York City II: fører ved pausen i 38 % af kampene, mål i anden halvleg 0,88.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 31-45+ (5) for Inter Miami II og 0-15 (10) for New York City II. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

MLS Next Pro: 3,32 mål pr. kamp, BTTS 62 %, Over 2.5 66 %.

Indbyrdes historik

Før denne kamp var 1 tidligere indbyrdes kampe tilgængelige: 1-0-0. Gennemsnitlige mål 6,00, BTTS 100 %.

Profil før kampenhvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

Inter Miami IINew York City II
0.92Scorede mål / kamp1.75
Inter Miami IINew York City II
2.38Indkasserede mål / kamp1.54
Inter Miami IINew York City II
Inter Miami IINew York City II
54%Gennemsnitlig boldbesiddelse54%
Inter Miami IINew York City II
4.29Skud på mål / kamp4.42
Inter Miami IINew York City II

Holdstatistikhvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

11.58Skud pr. kamp11.79
Inter Miami IINew York City II
4.29Skud på mål4.42
Inter Miami IINew York City II
7.9%Skudkonvertering14.8%
Inter Miami IINew York City II
54%Boldbesiddelse54%
Inter Miami IINew York City II
1.38xG for1.48
Inter Miami IINew York City II
1.84xG imod1.51
Inter Miami IINew York City II

Skudkvalitet

Inter Miami II: BalanceretNew York City II: Effektive afslutninger
Inter Miami IINew York City II
Præcision (skud på mål)37%37%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.120.13
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.210.40

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets formhvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

New York City II er 125% bedre på form i de seneste 5.

0.8 point / kamp - Inter Miami II · 1.8 point / kamp - New York City II

Inter Miami II
LLWLD
Sæsonens resultatfordeling
8% W21% R71% P
Sæson (V-U-T)
2-5-17
0.46 point / kamp · målforskel -35
Seneste 5 (V-U-T)
1-1-3
0.80 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
2-3-6
Seneste 5 hjemme
2-1-2
WLLWD
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 1.2Indkasserede mål: 2.0xG: 1.29Modstanderens xG: 1.81BTTS: 60%Over 2.5: 40%
New York City II
WLWWL
Sæsonens resultatfordeling
46% W17% R38% P
Sæson (V-U-T)
11-4-9
1.54 point / kamp · målforskel +5
Seneste 5 (V-U-T)
3-0-2
1.80 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
4-1-7
Seneste 5 ude
1-0-4
WLLLL
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 2.4Indkasserede mål: 1.4xG: 1.81Modstanderens xG: 1.67BTTS: 40%Over 2.5: 80%

Målhvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

New York City II er 90% bedre på scorede mål pr. kamp.

0.92 mål / kamp - Inter Miami II · 1.75 mål / kamp - New York City II

New York City II er 55% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

2.38 mål / kamp - Inter Miami II · 1.54 mål / kamp - New York City II

Inter Miami IIs scoringsprofil: stærk

Inter Miami II scorer i 58% af kampene (14 af 24 kampe), mens New York City II holder Clean sheet i 25% (6 af 24 kampe).

New York City IIs scoringsprofil: meget stærk

New York City II scorer i 79% af kampene (19 af 24 kampe), mens Inter Miami II holder Clean sheet i 4% (1 af 24 kampe).

22Scorede mål (sæson)42
Inter Miami IINew York City II
57Indkasserede mål (sæson)37
Inter Miami IINew York City II
3.29Gennemsnitlige mål i kampen3.29
Inter Miami IINew York City II
6Scorede mål (seneste 5)12
Inter Miami IINew York City II
10Indkasserede mål (seneste 5)7
Inter Miami IINew York City II

Hvor ofte de scorer mindst...

58%1 mål79%
Inter Miami IINew York City II
17%2 mål58%
Inter Miami IINew York City II
8%3 mål25%
Inter Miami IINew York City II
8%4 mål8%
Inter Miami IINew York City II

Hvor ofte de indkasserer mindst...

96%1 mål75%
Inter Miami IINew York City II
67%2 mål42%
Inter Miami IINew York City II
46%3 mål25%
Inter Miami IINew York City II
25%4 mål8%
Inter Miami IINew York City II

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

62%
Ligagennemsnit

Målmønstre

21%BTTS ved pausen21%
Inter Miami IINew York City II
13%BTTS i begge halvlege4%
Inter Miami IINew York City II
17%Scorede i begge halvlege38%
Inter Miami IINew York City II

BTTS og antal mål

46%Mindst 3 mål og BTTS46%
Inter Miami IINew York City II
13%Mindst 3 mål uden BTTS21%
Inter Miami IINew York City II
60%BTTS – seneste 540%
Inter Miami IINew York City II

Antal mål (Over/Under)hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

Hele kampen – sammenligning mellem hold (Over)

1. halvleg

83%Mindst 1 mål før pausen79%
Inter Miami IINew York City II
33%Mindst 2 mål før pausen50%
Inter Miami IINew York City II
17%Mindst 3 mål før pausen17%
Inter Miami IINew York City II

2. halvleg

88%Mindst 1 mål efter pausen67%
Inter Miami IINew York City II
63%Mindst 2 mål efter pausen50%
Inter Miami IINew York City II
21%Mindst 3 mål efter pausen33%
Inter Miami IINew York City II

Kampens halvlegehvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

New York City II er 44% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

1.04 point / kamp - Inter Miami II · 1.5 point / kamp - New York City II

Inter Miami II — stilling ved pausen
25% fører29% uafgjort46% bagud
New York City II — stilling ved pausen
38% fører38% uafgjort25% bagud

Før pausen (1. halvleg)

1.04Point pr. kamp (1. halvleg)1.5
Inter Miami IINew York City II
0.54Scorede mål (1. halvleg)0.83
Inter Miami IINew York City II
0.92Indkasserede mål (1. halvleg)0.63
Inter Miami IINew York City II
1.46Gennemsnitlige mål (1. halvleg)1.46
Inter Miami IINew York City II
33%Clean sheet før pausen54%
Inter Miami IINew York City II
63%Ingen mål før pausen46%
Inter Miami IINew York City II

Efter pausen (2. halvleg)

0.42Point pr. kamp (2. halvleg)1.46
Inter Miami IINew York City II
0.38Scorede mål (2. halvleg)0.88
Inter Miami IINew York City II
1.46Indkasserede mål (2. halvleg)0.88
Inter Miami IINew York City II
1.83Gennemsnitlige mål (2. halvleg)1.75
Inter Miami IINew York City II
17%Clean sheet efter pausen63%
Inter Miami IINew York City II
63%Ingen mål efter pausen42%
Inter Miami IINew York City II

Inter Miami II — resultater i anden halvleg

4% W29% R67% P
25
Point ved pausen
13
Mål ved pausen
-9
Målforskel (1. halvleg)
10
Point i 2. halvleg
-26
Målforskel (2. halvleg)
1.04
PPG før pausen
Fastholdelse af føring32%

Fører ved pausen i 25% af kampene og vinder 8%. Mister nogle gange føringen efter pausen.

Forsvar efter pausen+0.5

Indkasserer 0.5 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

New York City II — resultater i anden halvleg

33% W46% R21% P
36
Point ved pausen
20
Mål ved pausen
+5
Målforskel (1. halvleg)
35
Point i 2. halvleg
0
Målforskel (2. halvleg)
1.50
PPG før pausen
Fastholdelse af føring121%

Fører ved pausen i 38% af kampene og vinder 46%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.3

Indkasserer 0.3 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Inter Miami II — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp2.000.20
Scorede mål / kamp1.00.2
Indkasserede mål / kamp0.41.6
Gennemsnitlige mål i kampen1.41.8
1 mål80%100%
2 mål20%60%
3 mål20%20%
Clean sheet60%0%
Intet mål40%80%
Målforskel+3-7
Pause: 60% fører - 20% uafgjort - 20% bagud
2. halvleg: 0% vundet - 20% uafgjort - 80% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 20% - Samlet antal mål ved pausen: 5
New York City II — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.602.00
Scorede mål / kamp1.41.0
Indkasserede mål / kamp0.80.6
Gennemsnitlige mål i kampen2.21.6
1 mål100%80%
2 mål100%40%
3 mål20%20%
Clean sheet40%80%
Intet mål20%20%
Målforskel+3+2
Pause: 40% fører - 40% uafgjort - 20% bagud
2. halvleg: 60% vundet - 20% uafgjort - 20% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 40% - Samlet antal mål ved pausen: 7

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minuthvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Inter Miami II
ScoredeIndkasserede
4
4
0-15
4
7
16-30
5
11
31-45
3
15
46-60
3
10
61-75
3
10
76-90

Mest farlige minutter 31-45 (5 goals). Indkasserer flest i 46-60 (15). Balance i sene mål (76-90): -7 - de sene faser er en svaghed.

New York City II
ScoredeIndkasserede
10
4
0-15
7
7
16-30
4
5
31-45
4
5
46-60
9
7
61-75
8
9
76-90

Mest farlige minutter 0-15 (10 goals). Indkasserer flest i 76-90 (9). Balance i sene mål (76-90): -1 - de sene faser er en svaghed.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorerhvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

3.29
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
1.2 : 2.1
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
99%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
58%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
+82%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
46%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
9%
0:0-risiko
omkring 1 ud af 11 kampe
2-3
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Inter Miami II

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.46
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-1.00
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
+1.7 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.46
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.54
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
48%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
166%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
+0.34
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
-0.2
Sene mål
14% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 18% i de første 15 minutter.
14%

New York City II

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.03
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.24
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-3.5 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.27
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.03
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
122%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
81%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
+0.26
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.1
Sene mål
19% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 24% i de første 15 minutter.
19%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekster dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med MLS Next Pro-gennemsnittet.

Hold mod liga

Inter Miami IILigaNew York City II
Gennemsnitlige mål i kampen 3.293.32 3.29
Begge hold scorede 58%62% 58%
Mindst 3 mål (Over 2.5) 58%66% 67%
Clean sheets 4%21% 25%
Mål før pausen 83%77% 79%
Mål efter pausen 88%85% 67%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

3.32
Gennemsnitlige mål pr. kamp
62%
Begge hold scorede
66%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
21%
Clean sheets
1.90
Hjemmemål / kamp
1.43
Udemål / kamp
+33%
Fordel i hjemmeangreb
+25%
Fordel i hjemmeforsvar
+20%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
77%
1 mål
45%
2 mål
18%
3 mål
5%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
85%
1 mål
58%
2 mål
28%
3 mål
10%
4 mål

Indbyrdes opgør

Seneste indbyrdes kamp: Inter Miami II 1 - 0 - 0 New York City II. Gennemsnitlige mål 6.00, begge hold scorede i 100% kampe.

Club Internacional de Fútbol Miami II
4 : 2
New York City FC II