Sydafrika - Premier Soccer LeagueNyamhunga StadiumData opdateret pr. 15. oktober 2026

Kaizer Chiefs - Stellenbosch: kampstatistik

Kaizer Chiefs mod Stellenbosch: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Kaizer Chiefs spillede mod Stellenbosch i Premier Soccer League (Sydafrika). Kampen blev spillet 13. oktober 2026. Stadion: Nyamhunga Stadium. Slutresultat: 1:1.

Aktuel form

Kaizer Chiefs: 1-4-0, 1,40 point pr. kamp. Stellenbosch: 2-2-1, 1,60 point pr. kamp.

Målstatistik

Kaizer Chiefs scorer 1,71 og indkasserer 1,00 mål pr. kamp. Stellenbosch scorer 1,14 og indkasserer 1,00. Ligaens gennemsnit: 2,28 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Kaizer Chiefs 71 %, Stellenbosch 43 %. Over 2.5: Kaizer Chiefs 43 %, Stellenbosch 29 %. Liganiveau: BTTS 44 %, Over 2.5 33 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Kaizer Chiefs 1,58, Stellenbosch 1,10. Skud pr. kamp: Kaizer Chiefs 12,9, Stellenbosch 8,4. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Kaizer Chiefs 57 %, Stellenbosch 44 %.

Første og anden halvleg

Kaizer Chiefs: fører ved pausen i 29 % af kampene, mål i anden halvleg 1,14. Stellenbosch: fører ved pausen i 29 % af kampene, mål i anden halvleg 0,57.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 61-75 (4) for Kaizer Chiefs og 16-30 (3) for Stellenbosch. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

Premier Soccer League: 2,28 mål pr. kamp, BTTS 44 %, Over 2.5 33 %.

Indbyrdes historik

Før denne kamp var 2 tidligere indbyrdes kampe tilgængelige: 1-0-1. Gennemsnitlige mål 2,50, BTTS 50 %.

Arkiveret analyse før kampen

Denne analyse blev udarbejdet før kampstart. Konklusionerne bruger kun oplysninger, der var tilgængelige før kampen, og omfatter ikke slutresultatet eller statistik efter kampen.

Generel kam analyse

Kaizer Chiefs har vundet 67% af deres hjemmekampe og er endnu ikke blevet besejret i denne sæson, mens Stellenbosch har vundet 25% af sine udekampe. Hjemmeholdet scorer i gennemsnit 2 mål pr. kamp på eget græs mod gæsternes 1 mål pr. udekamp, og deres gennemsnitlige xG er 1,41 mod Stellenboschs 1,14, hvilket vidner om større kvalitet i de chancer, de skaber. Chiefs har også flere afslutninger på mål, 4,33 mod 3 pr. kamp, og gæsterne har ikke scoret i halvdelen af deres udekampe. Uafgjort er stadig et realistisk udfald, da hjemmeholdet har spillet uafgjort i 4 af sine seneste 5 kampe, mens Stellenbosch kun har indkasseret 3 mål i samme periode. Trods denne defensive soliditet taler Chiefs' større effektivitet og hjemmebanefordel for en hjemmesejr.

Se det statistiske overblik
BTTS - scorer begge hold?

Det stærkeste tegn på BTTS „Nej“ er Stellenboschs udekampe: Begge hold har scoret i kun 25 % af kampene, og gæsterne har ikke scoret i 50 % af dem. Stellenbosch har også holdt nullet i 50 % af udekampene, mens holdet i de seneste 5 kampe kun har lukket 0,6 mål ind i gennemsnit. Kaizer Chiefs taler dog for det modsatte udfald, da BTTS er gået hjem i 67 % af holdets hjemmekampe, og det endnu ikke har holdt nullet på hjemmebane. Hjemmeholdet scorer i gennemsnit 1,33 mål på hjemmebane, mens gæsterne scorer 1,0 mål i gennemsnit på udebane. Begge hold har altså mulighed for at komme på tavlen, men Stellenboschs hyppige kampe uden scoring tipper balancen en smule til fordel for BTTS „Nej“.

Se BTTS-statistik
Over/Under - målanalyse

Det stærkeste valg er under 3,5 mål: Det udfald er forekommet i 67% af Kaizer Chiefs' kampe og 75% af Stellenbosch' kampe. I deres seneste fem kampe scorede hjemmeholdet i gennemsnit 1,4 mål, mens udeholdet scorede 1,0; Stellenbosch indkasserede samtidig kun 0,6 mål pr. kamp. Sæsonens gennemsnitlige xG på 1,06 for hjemmeholdet og 1,14 for udeholdet tyder heller ikke på et usædvanligt højt antal chancer. Prognosen på 2,15 mål ligger tæt på ligaens gennemsnit på 2,28, hvilket taler for linjen under 3,5 som et sikrere valg end det mere krævende under 2,5 mål.

Se Over/Under-statistik
HT/FT - scenarie for pause og slutresultat

Uafgjort ved pausen er mest sandsynligt: Kaizer Chiefs var bagud ved pausen i 2 af 3 hjemmekampe, mens Stellenbosch var bagud i 3 af 4 udekampe. Hjemmeholdets form taler også for uafgjort efter 90 minutter, da de har spillet uafgjort i 4 af deres seneste 5 kampe; gæsterne har spillet uafgjort i 2 af 4 udekampe. Begge hold har sjældent overtaget efter pausen: Anden halvleg endte uafgjort i 67% af Chiefs' hjemmekampe og 75% af Stellenboschs udekampe. Selvom hjemmeholdet scorer 1,33 mål pr. kamp i gennemsnit mod gæsternes 1,00, har Stellenbosch kun indkasseret 0,6 mål pr. kamp i deres seneste fem kampe, hvilket begrænser Chiefs' fordel. Med så mange uafgjorte ved pausen og efter pausen er X/X-scenariet bedst understøttet af dataene, men det begrænsede antal hjemme- og udekampe tilsiger forsigtighed.

Se statistik for første og anden halvleg

Halvleg for halvleg

0 : 0
1. halvleg
1 : 1
2. halvleg

Kampstatistik

67Boldbesiddelse (%)33
Kaizer ChiefsStellenbosch
14Skud6
Kaizer ChiefsStellenbosch
4Skud på mål1
Kaizer ChiefsStellenbosch
1.7xG0.81
Kaizer ChiefsStellenbosch
9Hjørnespark4
Kaizer ChiefsStellenbosch
74Farlige angreb49
Kaizer ChiefsStellenbosch
17Frispark20
Kaizer ChiefsStellenbosch
3Kort4
Kaizer ChiefsStellenbosch

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

Kaizer ChiefsStellenbosch
1.71Scorede mål / kamp1.14
Kaizer ChiefsStellenbosch
1Indkasserede mål / kamp1
Kaizer ChiefsStellenbosch
57%Gennemsnitlig boldbesiddelse44%
Kaizer ChiefsStellenbosch
4.57Skud på mål / kamp3.14
Kaizer ChiefsStellenbosch

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

12.86Skud pr. kamp8.43
Kaizer ChiefsStellenbosch
4.57Skud på mål3.14
Kaizer ChiefsStellenbosch
13.3%Skudkonvertering13.6%
Kaizer ChiefsStellenbosch
57%Boldbesiddelse44%
Kaizer ChiefsStellenbosch
1.58xG for1.1
Kaizer ChiefsStellenbosch
1.17xG imod1.21
Kaizer ChiefsStellenbosch

Skudkvalitet

Kaizer Chiefs: Effektive afslutningerStellenbosch: Kontraangreb
Kaizer ChiefsStellenbosch
Præcision (skud på mål)36%37%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.120.13
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.370.36

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Stellenbosch er 14% bedre på form i de seneste 5.

1.4 point / kamp - Kaizer Chiefs · 1.6 point / kamp - Stellenbosch

Kaizer Chiefs
DDWDD
Ubesjret i de seneste 5 kampe
Sæsonens resultatfordeling
43% W57% D0% L
Sæson (V-U-T)
3-4-0
1.86 point / kamp · målforskel +5
Seneste 5 (V-U-T)
1-4-0
1.40 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
2-1-0
Seneste 5 hjemme
2-1-0
WDW
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 1.4Indkasserede mål: 1.2xG: 1.63Modstanderens xG: 1.28BTTS: 80%Over 2.5: 40%
Stellenbosch
WLDDW
Sæsonens resultatfordeling
29% W43% D29% L
Sæson (V-U-T)
2-3-2
1.29 point / kamp · målforskel +1
Seneste 5 (V-U-T)
2-2-1
1.60 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
1-2-1
Seneste 5 ude
1-2-1
DLDW
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 1.0Indkasserede mål: 0.6xG: 1.21Modstanderens xG: 1.33BTTS: 40%Over 2.5: 20%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Kaizer Chiefs er 50% bedre på scorede mål pr. kamp.

1.71 mål / kamp - Kaizer Chiefs · 1.14 mål / kamp - Stellenbosch

Kaizer Chiefss scoringsprofil: meget stærk

Kaizer Chiefs scorer i 86% af kampene (6 af 7 kampe), mens Stellenbosch holder Clean sheet i 29% (2 af 7 kampe).

Stellenboschs scoringsprofil: stærk

Stellenbosch scorer i 57% af kampene (4 af 7 kampe), mens Kaizer Chiefs holder Clean sheet i 29% (2 af 7 kampe).

12Scorede mål (sæson)8
Kaizer ChiefsStellenbosch
7Indkasserede mål (sæson)7
Kaizer ChiefsStellenbosch
2.71Gennemsnitlige mål i kampen2.14
Kaizer ChiefsStellenbosch
7Scorede mål (seneste 5)5
Kaizer ChiefsStellenbosch
6Indkasserede mål (seneste 5)3
Kaizer ChiefsStellenbosch

Hvor ofte de scorer mindst...

86%1 mål57%
Kaizer ChiefsStellenbosch
57%2 mål29%
Kaizer ChiefsStellenbosch
29%3 mål29%
Kaizer ChiefsStellenbosch
0%4 mål0%
Kaizer ChiefsStellenbosch

Hvor ofte de indkasserer mindst...

71%1 mål71%
Kaizer ChiefsStellenbosch
29%2 mål14%
Kaizer ChiefsStellenbosch
0%3 mål14%
Kaizer ChiefsStellenbosch
0%4 mål0%
Kaizer ChiefsStellenbosch

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

44%
Ligagennemsnit

Målmønstre

29%BTTS ved pausen14%
Kaizer ChiefsStellenbosch
0%BTTS i begge halvlege14%
Kaizer ChiefsStellenbosch
43%Scorede i begge halvlege29%
Kaizer ChiefsStellenbosch

BTTS og antal mål

43%Mindst 3 mål og BTTS29%
Kaizer ChiefsStellenbosch
0%Mindst 3 mål uden BTTS0%
Kaizer ChiefsStellenbosch
80%BTTS – seneste 540%
Kaizer ChiefsStellenbosch

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

Hele kampen – sammenligning mellem hold (Over)

1. halvleg

57%Mindst 1 mål før pausen43%
Kaizer ChiefsStellenbosch
29%Mindst 2 mål før pausen29%
Kaizer ChiefsStellenbosch
14%Mindst 3 mål før pausen0%
Kaizer ChiefsStellenbosch

2. halvleg

86%Mindst 1 mål efter pausen71%
Kaizer ChiefsStellenbosch
57%Mindst 2 mål efter pausen43%
Kaizer ChiefsStellenbosch
14%Mindst 3 mål efter pausen14%
Kaizer ChiefsStellenbosch

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Stellenbosch er 10% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

1.43 point / kamp - Kaizer Chiefs · 1.57 point / kamp - Stellenbosch

Kaizer Chiefs — stilling ved pausen
29% fører57% uafgjort14% bagud
Stellenbosch — stilling ved pausen
29% fører71% uafgjort0% bagud

Før pausen (1. halvleg)

1.43Point pr. kamp (1. halvleg)1.57
Kaizer ChiefsStellenbosch
0.57Scorede mål (1. halvleg)0.57
Kaizer ChiefsStellenbosch
0.43Indkasserede mål (1. halvleg)0.14
Kaizer ChiefsStellenbosch
1Gennemsnitlige mål (1. halvleg)0.71
Kaizer ChiefsStellenbosch
71%Clean sheet før pausen86%
Kaizer ChiefsStellenbosch
43%Ingen mål før pausen57%
Kaizer ChiefsStellenbosch

Efter pausen (2. halvleg)

1.71Point pr. kamp (2. halvleg)0.71
Kaizer ChiefsStellenbosch
1.14Scorede mål (2. halvleg)0.57
Kaizer ChiefsStellenbosch
0.57Indkasserede mål (2. halvleg)0.86
Kaizer ChiefsStellenbosch
1.71Gennemsnitlige mål (2. halvleg)1.43
Kaizer ChiefsStellenbosch
57%Clean sheet efter pausen29%
Kaizer ChiefsStellenbosch
29%Ingen mål efter pausen57%
Kaizer ChiefsStellenbosch

Kaizer Chiefs — resultater i anden halvleg

43% W43% D14% L
10
Point ved pausen
4
Mål ved pausen
+1
Målforskel (1. halvleg)
12
Point i 2. halvleg
+4
Målforskel (2. halvleg)
1.43
PPG før pausen
Fastholdelse af føring148%

Fører ved pausen i 29% af kampene og vinder 43%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.1

Indkasserer 0.1 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Stellenbosch — resultater i anden halvleg

0% W71% D29% L
11
Point ved pausen
4
Mål ved pausen
+3
Målforskel (1. halvleg)
5
Point i 2. halvleg
-2
Målforskel (2. halvleg)
1.57
PPG før pausen
Fastholdelse af føring100%

Fører ved pausen i 29% af kampene og vinder 29%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.7

Indkasserer 0.7 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Kaizer Chiefs — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.601.20
Scorede mål / kamp0.60.8
Indkasserede mål / kamp0.40.8
Gennemsnitlige mål i kampen1.01.6
1 mål60%80%
2 mål20%40%
3 mål20%20%
Clean sheet80%40%
Intet mål40%40%
Målforskel+10
Pause: 40% fører - 40% uafgjort - 20% bagud
2. halvleg: 20% vundet - 60% uafgjort - 20% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 20% - Samlet antal mål ved pausen: 3
Stellenbosch — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.800.80
Scorede mål / kamp0.60.4
Indkasserede mål / kamp0.00.6
Gennemsnitlige mål i kampen0.61.0
1 mål40%60%
2 mål20%40%
3 mål0%0%
Clean sheet100%40%
Intet mål60%60%
Målforskel+3-1
Pause: 40% fører - 60% uafgjort - 0% bagud
2. halvleg: 0% vundet - 80% uafgjort - 20% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 3

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Kaizer Chiefs
ScoredeIndkasserede
1
1
0-15
3
0
16-30
0
2
31-45
1
0
46-60
4
3
61-75
3
1
76-90

Mest farlige minutter 61-75 (4 goals). Indkasserer flest i 61-75 (3). Balance i sene mål (76-90): +2 - vinder de sene faser.

Stellenbosch
ScoredeIndkasserede
1
0
0-15
3
1
16-30
0
0
31-45
2
1
46-60
0
4
61-75
2
1
76-90

Mest farlige minutter 16-30 (3 goals). Indkasserer flest i 61-75 (4). Balance i sene mål (76-90): +1 - vinder de sene faser.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

2.42
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
1.4 : 1.1
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
106%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
57%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
+3%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
49%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
6%
0:0-risiko
omkring 1 ud af 17 kampe
0-1
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Kaizer Chiefs

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.41
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.30
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-2.7 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.13
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.17
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
137%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
96%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
-0.46
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.6
Sene mål
25% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 8% i de første 15 minutter.
25%

Stellenbosch

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.11
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.25
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-2.9 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.04
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.21
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
110%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
80%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
+0.31
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
0.0
Sene mål
25% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 13% i de første 15 minutter.
25%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med Premier Soccer League-gennemsnittet.

Hold mod liga

Kaizer ChiefsLigaStellenbosch
Gennemsnitlige mål i kampen▲ 2.712.28▼ 2.14
Begge hold scorede▲ 71%44%• 43%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▲ 43%33%▼ 29%
Clean sheets▼ 29%36%▼ 29%
Mål før pausen• 57%56%▼ 43%
Mål efter pausen▲ 86%70%• 71%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

2.28
Gennemsnitlige mål pr. kamp
44%
Begge hold scorede
33%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
36%
Clean sheets
1.25
Hjemmemål / kamp
1.04
Udemål / kamp
+20%
Fordel i hjemmeangreb
+17%
Fordel i hjemmeforsvar
+4%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
56%
1 mål
21%
2 mål
4%
3 mål
2%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
70%
1 mål
42%
2 mål
23%
3 mål
9%
4 mål

Startopstillinger og spillerhændelser

Verificerede startere, indskiftere og registrerede spillerhændelser for denne kamp.

Kampens tidslinje

Mål, kort og udskiftninger i kronologisk rækkefølge.

  1. Kaizer ChiefsGult kortThabo Brendon Moloisane
  2. Kaizer ChiefsGult kortSibongiseni Mthethwa
  3. StellenboschMålSinoxolo KwayibaAssist: Terrence Mashego
  4. Kaizer ChiefsMålMduduzi ShabalalaAssist: Reeve Frosler
  5. StellenboschUdskiftningInd: Bradley GroblerUd: Ashley Du Preez
  6. StellenboschUdskiftningInd: Keanan JohannessenUd: Siviwe Nkwali
  7. StellenboschGult kortTerrence Mashego
  8. StellenboschUdskiftningInd: Gopolang TaunyanaUd: Spiwe Given Msimango
  9. StellenboschGult kortThabiso Lebitso
  10. Kaizer ChiefsGult kortInácio Miguel Ferreira Santos

Dommer og trænere

Åbn deres sæsonprofiler for at sammenligne kampdata, mål og disciplinære tendenser.

Indbyrdes opgør

Seneste indbyrdes kampe (2): Kaizer Chiefs 1 - 0 - 1 Stellenbosch. Gennemsnitlige mål 2.50, begge hold scorede i 50% kampe.

Kaizer Chiefs
1 : 2
Stellenbosch
Stellenbosch
0 : 2
Kaizer Chiefs

FAQ

Hvad blev resultatet af Kaizer Chiefs mod Stellenbosch?

Kampen i Premier Soccer League sluttede Kaizer Chiefs 1:1 Stellenbosch. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.

Hvad er den indbyrdes statistik mellem Kaizer Chiefs og Stellenbosch?

I de seneste 2 indbyrdes kampe vandt Kaizer Chiefs 1, Stellenbosch vandt 1, og 0 endte uafgjort. Kampene havde i gennemsnit 2,50 mål, og begge hold scorede i 50% af dem.

Hvad viser målstatistikken før Kaizer Chiefs mod Stellenbosch?

Kaizer Chiefs scorer i gennemsnit 1,71 mål pr. kamp, og Stellenbosch scorer 1,14. Gennemsnittet i Premier Soccer League er 2,28 mål, og Over 2.5 forekommer i 33% af kampene. BTTS forekommer i 71% af Kaizer Chiefss kampe og 43% af Stellenboschs.

Hvordan er den aktuelle form for Kaizer Chiefs og Stellenbosch?

I de seneste fem kampe har Kaizer Chiefs 1 sejre, 4 uafgjorte og 0 nederlag (1,40 point pr. kamp). Stellenbosch har 2 sejre, 2 uafgjorte og 1 nederlag (1,60 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Kaizer Chiefs mod Stellenbosch?

Kampstatistikken er offentlig her; den komplette bettinganalyse og det anbefalede pick findes i NoFluffPicks-appen.