Skotland - PremiershipRugby ParkData opdateret pr. 03. november 2026

Kilmarnock - Hearts: kampstatistik

Kilmarnock-logo
Kilmarnock
1 : 1pause 1:0
Hearts-logo
Hearts

Kilmarnock mod Hearts: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Kilmarnock spillede mod Hearts i Premiership (Skotland). Kampen blev spillet 19. september 2026. Stadion: Rugby Park. Slutresultat: 1:1.

Aktuel form

Kilmarnock: 1-1-3, 0,80 point pr. kamp. Hearts: 4-0-1, 2,40 point pr. kamp.

Målstatistik

Kilmarnock scorer 0,83 og indkasserer 2,33 mål pr. kamp. Hearts scorer 2,17 og indkasserer 1,17. Ligaens gennemsnit: 2,60 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Kilmarnock 33 %, Hearts 83 %. Over 2.5: Kilmarnock 50 %, Hearts 100 %. Liganiveau: BTTS 53 %, Over 2.5 55 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Kilmarnock 1,30, Hearts 1,72. Skud pr. kamp: Kilmarnock 10,8, Hearts 15,3. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Kilmarnock 44 %, Hearts 53 %.

Første og anden halvleg

Kilmarnock: fører ved pausen i 17 % af kampene, mål i anden halvleg 0,50. Hearts: fører ved pausen i 67 % af kampene, mål i anden halvleg 0,83.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 46-60 (3) for Kilmarnock og 0-15 (4) for Hearts. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

Premiership: 2,60 mål pr. kamp, BTTS 53 %, Over 2.5 55 %.

Indbyrdes historik

Før denne kamp var 3 tidligere indbyrdes kampe tilgængelige: 1-1-1. Gennemsnitlige mål 2,00, BTTS 33 %.

Arkiveret analyse før kampen

Denne analyse blev udarbejdet før kampstart. Konklusionerne bruger kun oplysninger, der var tilgængelige før kampen, og omfatter ikke slutresultatet eller statistik efter kampen.

Generel kam analyse

Hearts er klare favoritter, eftersom de er ubesejrede i deres seneste fem kampe, har hentet 13 point og vundet 4 opgør, mens Kilmarnock kun har samlet 5 point. Gæsterne har scoret 12 mål i denne periode, mens hjemmeholdet blot har scoret 4, hvilket tydeligt afspejler forskellen i den aktuelle offensiv effektivitet. På hjemmebane har Kilmarnock tabt alle hidtidige kampe, scorer i gennemsnit kun 0,33 mål og har ikke scoret i 67% af disse opgør. Hjemmeholdets forsvar tillader modstanderne en xG på 2,23 og indkasserer i gennemsnit 3,33 mål pr. hjemmekamp, mens Hearts på udebane i gennemsnit scorer 2 mål og har en xG på 1,55. Gæsterne afslutter også oftere pr. kamp, 14 mod 11,67, og har samtidig en markant bedre scoringsprocent på 14% mod 3%, hvorfor en sejr til Hearts er det mest sandsynlige scenarie.

Se det statistiske overblik
BTTS - scorer begge hold?

Signalet for, at begge hold scorer, er tydeligt i sæsondataene: BTTS er gået hjem i 67 % af Kilmarnocks kampe og i hele 100 % af Hearts’ kampe mod et ligagennemsnit på 52 %. Kilmarnock scorer i gennemsnit 2,67 mål på hjemmebane med en xG på 2,03, mens Hearts på udebane ikke har holdt et eneste clean sheet og tillader modstanderne en xG på 1,47. Hearts er også i meget stærk offensiv form og har scoret gennemsnitligt 2,4 mål i de seneste 5 kampe, mens Kilmarnock i samme periode har lukket 1,6 mål ind pr. kamp. Risikoen ved spillet er værternes svagere aktuelle effektivitet: De har kun scoret 0,8 mål og haft BTTS i 40 % af deres seneste 5 kampe. Deres kreative potentiale på xG 1,67 samt Hearts’ svage defensiv taler dog stadig for, at Kilmarnock kommer på tavlen. Det mest sandsynlige scenarie er derfor fortsat, at begge hold scorer mindst én gang.

Se BTTS-statistik
Over/Under - målanalyse

Målprofilen taler tydeligt for mindst to mål: Både Kilmarnocks hjemmekampe og Hearts’ udekampe er endt med over 1,5 mål i 100% af tilfældene. Hjemmeholdet skaber i gennemsnit 2,03 xG på hjemmebane og har 7,0 skud på mål pr. kamp, mens Hearts genererer 1,55 xG på udebane. Hearts’ forsvar tillader i gennemsnit 1,47 xG, og Kilmarnock har lukket 1,6 mål ind i deres seneste fem kampe, hvilket giver udeholdet en reel mulighed for at komme på tavlen. Hearts har scoret 12 mål i deres seneste fem kampe og står noteret for en stime på fire sejre, selv om Kilmarnocks seneste svagere scoringsform på 0,8 mål pr. kamp mindsker sikkerheden ved de højere linjer. Derfor er over 1,5 det sikreste valg, da prognosen på 2,90 mål samt begge holds meget stærke nøgletal klart taler for mindst to mål.

Se Over/Under-statistik
HT/FT - scenarie for pause og slutresultat

Det stærkeste signal peger på, at Hearts fører ved pausen og holder fast i sejren: I de seneste 5 kampe har gæsterne vundet 80% af opgørene, mens Kilmarnock kun har vundet 20%. Hearts var foran ved pausen i 60% af disse kampe, scorede i gennemsnit 1,2 mål, mens Kilmarnock blot scorede 0,2 mål i første halvleg og indkasserede 1,0. Også efter pausen er gæsternes form klart bedre, da de i gennemsnit scorer 1,2 mål og vandt anden halvleg i 60% af deres seneste kampe, mens hjemmeholdet kun nåede op på 0,6 mål. Kilmarnocks hjemmebanefordel, hvor holdet i gennemsnit har 2,03 xG mod Hearts' 1,55, begrænser sikkerheden i spillet, men den aktuelle forskel i form og effektivitet i første halvleg styrker tydeligt scenariet 2/2.

Se statistik for første og anden halvleg

Halvleg for halvleg

1 : 0
1. halvleg
0 : 1
2. halvleg

Kampstatistik

33Boldbesiddelse (%)67
KilmarnockHearts
4Skud17
KilmarnockHearts
0Skud på mål3
KilmarnockHearts
0.4xG1.64
KilmarnockHearts
2Hjørnespark6
KilmarnockHearts
18Farlige angreb49
KilmarnockHearts
13Frispark17
KilmarnockHearts
2Kort2
KilmarnockHearts

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

0.83Scorede mål / kamp2.17
KilmarnockHearts
2.33Indkasserede mål / kamp1.17
KilmarnockHearts
44%Gennemsnitlig boldbesiddelse53%
KilmarnockHearts
4.5Skud på mål / kamp5.67
KilmarnockHearts

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

10.83Skud pr. kamp15.33
KilmarnockHearts
4.5Skud på mål5.67
KilmarnockHearts
7.7%Skudkonvertering14.1%
KilmarnockHearts
44%Boldbesiddelse53%
KilmarnockHearts
1.3xG for1.72
KilmarnockHearts
2.03xG imod1.16
KilmarnockHearts

Skudkvalitet

Kilmarnock: BalanceretHearts: Angribende
KilmarnockHearts
Præcision (skud på mål)42%37%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.120.11
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.180.38

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Hearts er 200% bedre på form i de seneste 5.

0.8 point / kamp - Kilmarnock · 2.4 point / kamp - Hearts

Kilmarnock
LLLDW
Sæsonens resultatfordeling
17% W17% D67% L
Sæson (V-U-T)
1-1-4
0.67 point / kamp · målforskel -9
Seneste 5 (V-U-T)
1-1-3
0.80 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
0-0-3
Seneste 5 hjemme
0-0-3
LLL
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 0.4Indkasserede mål: 2.0xG: 1.35Modstanderens xG: 2.10BTTS: 20%Over 2.5: 40%
Hearts
WWWWL
Sæsonens resultatfordeling
67% W0% D33% L
Sæson (V-U-T)
4-0-2
2.00 point / kamp · målforskel +6
Seneste 5 (V-U-T)
4-0-1
2.40 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
1-0-2
Seneste 5 ude
1-0-2
LWL
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 2.4Indkasserede mål: 1.0xG: 1.72Modstanderens xG: 1.15BTTS: 80%Over 2.5: 100%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Hearts er 161% bedre på scorede mål pr. kamp.

0.83 mål / kamp - Kilmarnock · 2.17 mål / kamp - Hearts

Hearts er 99% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

2.33 mål / kamp - Kilmarnock · 1.17 mål / kamp - Hearts

Kilmarnocks scoringsprofil: stærk

Kilmarnock scorer i 50% af kampene (3 af 6 kampe), mens Hearts holder Clean sheet i 17% (1 af 6 kampe).

Heartss scoringsprofil: meget stærk

Hearts scorer i 100% af kampene (6 af 6 kampe), mens Kilmarnock holder Clean sheet i 33% (2 af 6 kampe).

5Scorede mål (sæson)13
KilmarnockHearts
14Indkasserede mål (sæson)7
KilmarnockHearts
3.17Gennemsnitlige mål i kampen3.33
KilmarnockHearts
2Scorede mål (seneste 5)12
KilmarnockHearts
10Indkasserede mål (seneste 5)5
KilmarnockHearts

Hvor ofte de scorer mindst...

50%1 mål100%
KilmarnockHearts
17%2 mål67%
KilmarnockHearts
17%3 mål33%
KilmarnockHearts
0%4 mål17%
KilmarnockHearts

Hvor ofte de indkasserer mindst...

67%1 mål83%
KilmarnockHearts
50%2 mål33%
KilmarnockHearts
50%3 mål0%
KilmarnockHearts
50%4 mål0%
KilmarnockHearts

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

Målmønstre

17%BTTS ved pausen17%
KilmarnockHearts
17%BTTS i begge halvlege0%
KilmarnockHearts
17%Scorede i begge halvlege33%
KilmarnockHearts

BTTS og antal mål

33%Mindst 3 mål og BTTS83%
KilmarnockHearts
17%Mindst 3 mål uden BTTS17%
KilmarnockHearts
20%BTTS – seneste 580%
KilmarnockHearts

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

1. halvleg

83%Mindst 1 mål før pausen100%
KilmarnockHearts
50%Mindst 2 mål før pausen67%
KilmarnockHearts
33%Mindst 3 mål før pausen0%
KilmarnockHearts

2. halvleg

50%Mindst 1 mål efter pausen100%
KilmarnockHearts
33%Mindst 2 mål efter pausen67%
KilmarnockHearts
33%Mindst 3 mål efter pausen0%
KilmarnockHearts

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Hearts er 161% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

0.83 point / kamp - Kilmarnock · 2.17 point / kamp - Hearts

Kilmarnock — stilling ved pausen
17% fører33% uafgjort50% bagud
Hearts — stilling ved pausen
67% fører17% uafgjort17% bagud

Før pausen (1. halvleg)

0.83Point pr. kamp (1. halvleg)2.17
KilmarnockHearts
0.33Scorede mål (1. halvleg)1.33
KilmarnockHearts
1.33Indkasserede mål (1. halvleg)0.33
KilmarnockHearts
1.67Gennemsnitlige mål (1. halvleg)1.67
KilmarnockHearts
33%Clean sheet før pausen67%
KilmarnockHearts
67%Ingen mål før pausen17%
KilmarnockHearts

Efter pausen (2. halvleg)

0.5Point pr. kamp (2. halvleg)1.17
KilmarnockHearts
0.5Scorede mål (2. halvleg)0.83
KilmarnockHearts
1Indkasserede mål (2. halvleg)0.83
KilmarnockHearts
1.5Gennemsnitlige mål (2. halvleg)1.67
KilmarnockHearts
50%Clean sheet efter pausen33%
KilmarnockHearts
67%Ingen mål efter pausen50%
KilmarnockHearts

Kilmarnock — resultater i anden halvleg

0% W50% D50% L
5
Point ved pausen
2
Mål ved pausen
-6
Målforskel (1. halvleg)
3
Point i 2. halvleg
-3
Målforskel (2. halvleg)
0.83
PPG før pausen
Fastholdelse af føring100%

Fører ved pausen i 17% af kampene og vinder 17%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen-0.3

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

Hearts — resultater i anden halvleg

33% W17% D50% L
13
Point ved pausen
8
Mål ved pausen
+6
Målforskel (1. halvleg)
7
Point i 2. halvleg
0
Målforskel (2. halvleg)
2.17
PPG før pausen
Fastholdelse af føring100%

Fører ved pausen i 67% af kampene og vinder 67%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.5

Indkasserer 0.5 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Kilmarnock — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp0.800.60
Scorede mål / kamp0.20.2
Indkasserede mål / kamp1.40.6
Gennemsnitlige mål i kampen1.60.8
1 mål80%40%
2 mål40%20%
3 mål40%20%
Clean sheet40%60%
Intet mål80%80%
Målforskel-6-2
Pause: 20% fører - 20% uafgjort - 60% bagud
2. halvleg: 0% vundet - 60% uafgjort - 40% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 1
Hearts — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp2.001.40
Scorede mål / kamp1.41.0
Indkasserede mål / kamp0.40.6
Gennemsnitlige mål i kampen1.81.6
1 mål100%100%
2 mål80%60%
3 mål0%0%
Clean sheet60%40%
Intet mål20%40%
Målforskel+5+2
Pause: 60% fører - 20% uafgjort - 20% bagud
2. halvleg: 40% vundet - 20% uafgjort - 40% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 20% - Samlet antal mål ved pausen: 7

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Kilmarnock
ScoredeIndkasserede
0
3
0-15
0
1
16-30
2
4
31-45
3
2
46-60
0
2
61-75
0
2
76-90

Mest farlige minutter 46-60 (3 goals). Indkasserer flest i 31-45 (4). Balance i sene mål (76-90): -2 - de sene faser er en svaghed.

Hearts
ScoredeIndkasserede
4
1
0-15
1
1
16-30
3
0
31-45
1
2
46-60
2
1
61-75
2
2
76-90

Mest farlige minutter 0-15 (4 goals). Indkasserer flest i 46-60 (2). Balance i sene mål (76-90): 0.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

3.25
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
1.0 : 2.3
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
125%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
58%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
-38%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
50%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
0%
0:0-risiko
praktisk talt nul
0-1
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Kilmarnock

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.73
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-0.77
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
+2.0 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.47
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.30
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
67%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
169%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
+0.13
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.2
Sene mål
0% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 0% i de første 15 minutter.
0%

Hearts

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.56
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.44
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-2.0 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.45
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.01
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
157%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
95%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
+0.40
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
-0.5
Sene mål
15% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 31% i de første 15 minutter.
15%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med Premiership-gennemsnittet.

Hold mod liga

KilmarnockLigaHearts
Gennemsnitlige mål i kampen▲ 3.172.60▲ 3.33
Begge hold scorede▼ 33%53%▲ 83%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▼ 50%55%▲ 100%
Clean sheets▲ 33%26%▼ 17%
Mål før pausen▲ 83%78%▲ 100%
Mål efter pausen▼ 50%78%▲ 100%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

2.60
Gennemsnitlige mål pr. kamp
53%
Begge hold scorede
55%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
26%
Clean sheets
1.23
Hjemmemål / kamp
1.38
Udemål / kamp
+-11%
Fordel i hjemmeangreb
+-12%
Fordel i hjemmeforsvar
+0%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
78%
1 mål
35%
2 mål
18%
3 mål
3%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
78%
1 mål
35%
2 mål
8%
3 mål
3%
4 mål

Startopstillinger og spillerhændelser

Verificerede startere, indskiftere og registrerede spillerhændelser for denne kamp.

Kampens tidslinje

Mål, kort og udskiftninger i kronologisk rækkefølge.

  1. KilmarnockGult kortCathal McCarthy
  2. HeartsMålJamie Mccart
  3. HeartsUdskiftningInd: Harry MilneUd: Stuart Findlay
  4. HeartsGult kortStephen Kingsley
  5. KilmarnockUdskiftningInd: Aaron TshibolaUd: Bailey Rice
  6. HeartsUdskiftningInd: Sabah KerjotaUd: Calvin Miller
  7. KilmarnockUdskiftningInd: Mark O'HaraUd: Tyreece John-Jules
  8. KilmarnockUdskiftningInd: Rory McKenzieUd: Thomas Richard Lowery
  9. KilmarnockGult kortMichael Schjonning-Larsen

Dommer og trænere

Åbn deres sæsonprofiler for at sammenligne kampdata, mål og disciplinære tendenser.

Indbyrdes opgør

Seneste indbyrdes kampe (3): Kilmarnock 1 - 1 - 1 Hearts. Gennemsnitlige mål 2.00, begge hold scorede i 33% kampe.

FAQ

Hvad blev resultatet af Kilmarnock mod Hearts?

Kampen i Premiership sluttede Kilmarnock 1:1 Hearts. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.

Hvad er den indbyrdes statistik mellem Kilmarnock og Hearts?

I de seneste 3 indbyrdes kampe vandt Kilmarnock 1, Hearts vandt 1, og 1 endte uafgjort. Kampene havde i gennemsnit 2,00 mål, og begge hold scorede i 33% af dem.

Hvad viser målstatistikken før Kilmarnock mod Hearts?

Kilmarnock scorer i gennemsnit 0,83 mål pr. kamp, og Hearts scorer 2,17. Gennemsnittet i Premiership er 2,60 mål, og Over 2.5 forekommer i 55% af kampene. BTTS forekommer i 33% af Kilmarnocks kampe og 83% af Heartss.

Hvordan er den aktuelle form for Kilmarnock og Hearts?

I de seneste fem kampe har Kilmarnock 1 sejre, 1 uafgjorte og 3 nederlag (0,80 point pr. kamp). Hearts har 4 sejre, 0 uafgjorte og 1 nederlag (2,40 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Kilmarnock mod Hearts?

Kampstatistikken er offentlig her; den komplette bettinganalyse og det anbefalede pick findes i NoFluffPicks-appen.