Polen - 3 Liga Group 3Data opdateret pr. 01. september 2026

Kluczbork - Goczałkowice Zdrój: kampstatistik

Kluczbork mod Goczałkowice Zdrój: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Kluczbork spillede mod Goczałkowice Zdrój i 3 Liga Group 3 (Polen). Kampen blev spillet 13. maj 2026. Slutresultat: 3:0.

Aktuel form

Kluczbork: 4-1-0, 2,60 point pr. kamp. Goczałkowice Zdrój: 2-1-2, 1,40 point pr. kamp.

Målstatistik

Kluczbork scorer 1,90 og indkasserer 1,30 mål pr. kamp. Goczałkowice Zdrój scorer 1,47 og indkasserer 1,20. Ligaens gennemsnit: 3,17 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Kluczbork 67 %, Goczałkowice Zdrój 53 %. Over 2.5: Kluczbork 57 %, Goczałkowice Zdrój 60 %. Liganiveau: BTTS 59 %, Over 2.5 65 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Kluczbork 1,62, Goczałkowice Zdrój 1,54. Skud pr. kamp: Kluczbork 7,8, Goczałkowice Zdrój 8,0. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Kluczbork 32 %, Goczałkowice Zdrój 41 %.

Første og anden halvleg

Kluczbork: fører ved pausen i 20 % af kampene, mål i anden halvleg 0,63. Goczałkowice Zdrój: fører ved pausen i 3 % af kampene, mål i anden halvleg 0,53.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 0-15 (23) for Kluczbork og 0-15 (23) for Goczałkowice Zdrój. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

3 Liga Group 3: 3,17 mål pr. kamp, BTTS 59 %, Over 2.5 65 %.

Indbyrdes historik

Før denne kamp var 1 tidligere indbyrdes kampe tilgængelige: 0-0-1. Gennemsnitlige mål 3,00, BTTS 100 %.

Halvleg for halvleg

0 : 0
1. halvleg
3 : 0
2. halvleg

Kampstatistik

-1Boldbesiddelse (%)-1
KluczborkGoczałkowice Zdrój
-1Skud-1
KluczborkGoczałkowice Zdrój
-1Skud på mål-1
KluczborkGoczałkowice Zdrój
0xG0
KluczborkGoczałkowice Zdrój
-1Hjørnespark-1
KluczborkGoczałkowice Zdrój
0Farlige angreb0
KluczborkGoczałkowice Zdrój
-1Frispark-1
KluczborkGoczałkowice Zdrój
-1Kort-1
KluczborkGoczałkowice Zdrój

Profil før kampenhvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

KluczborkGoczałkowice Zdrój
1.9Scorede mål / kamp1.47
KluczborkGoczałkowice Zdrój
1.3Indkasserede mål / kamp1.2
KluczborkGoczałkowice Zdrój
32%Gennemsnitlig boldbesiddelse41%
KluczborkGoczałkowice Zdrój
2.5Skud på mål / kamp3.03
KluczborkGoczałkowice Zdrój

Holdstatistikhvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

7.83Skud pr. kamp8
KluczborkGoczałkowice Zdrój
2.5Skud på mål3.03
KluczborkGoczałkowice Zdrój
24.3%Skudkonvertering18.3%
KluczborkGoczałkowice Zdrój
32%Boldbesiddelse41%
KluczborkGoczałkowice Zdrój
1.62xG for1.54
KluczborkGoczałkowice Zdrój
1.41xG imod1.4
KluczborkGoczałkowice Zdrój

Skudkvalitet

Kluczbork: KontraangrebGoczałkowice Zdrój: Kontraangreb
KluczborkGoczałkowice Zdrój
Præcision (skud på mål)32%38%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.210.19
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.760.49

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets formhvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Kluczbork er 86% bedre på form i de seneste 5.

2.6 point / kamp - Kluczbork · 1.4 point / kamp - Goczałkowice Zdrój

Kluczbork
WWWWD
Ubesjret i de seneste 5 kampe
Sæsonens resultatfordeling
43% W23% R33% P
Sæson (V-U-T)
13-7-10
1.53 point / kamp · målforskel +18
Seneste 5 (V-U-T)
4-1-0
2.60 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
7-5-2
Seneste 5 hjemme
2-3-0
DDDWW
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 2.6Indkasserede mål: 0.4xG: 0.00Modstanderens xG: 0.00BTTS: 40%Over 2.5: 60%
Goczałkowice Zdrój
LDWLW
Sæsonens resultatfordeling
47% W27% R27% P
Sæson (V-U-T)
14-8-8
1.67 point / kamp · målforskel +8
Seneste 5 (V-U-T)
2-1-2
1.40 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
7-4-4
Seneste 5 ude
2-1-2
LLDWW
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 1.0Indkasserede mål: 1.0xG: 1.68Modstanderens xG: 1.28BTTS: 60%Over 2.5: 60%

Målhvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Kluczbork er 29% bedre på scorede mål pr. kamp.

1.9 mål / kamp - Kluczbork · 1.47 mål / kamp - Goczałkowice Zdrój

Goczałkowice Zdrój er 8% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

1.3 mål / kamp - Kluczbork · 1.2 mål / kamp - Goczałkowice Zdrój

Kluczborks scoringsprofil: meget stærk

Kluczbork scorer i 90% af kampene (27 af 30 kampe), mens Goczałkowice Zdrój holder Clean sheet i 33% (10 af 30 kampe).

Goczałkowice Zdrójs scoringsprofil: meget stærk

Goczałkowice Zdrój scorer i 77% af kampene (23 af 30 kampe), mens Kluczbork holder Clean sheet i 23% (7 af 30 kampe).

57Scorede mål (sæson)44
KluczborkGoczałkowice Zdrój
39Indkasserede mål (sæson)36
KluczborkGoczałkowice Zdrój
3.2Gennemsnitlige mål i kampen2.67
KluczborkGoczałkowice Zdrój
13Scorede mål (seneste 5)5
KluczborkGoczałkowice Zdrój
2Indkasserede mål (seneste 5)5
KluczborkGoczałkowice Zdrój

Hvor ofte de scorer mindst...

90%1 mål77%
KluczborkGoczałkowice Zdrój
47%2 mål40%
KluczborkGoczałkowice Zdrój
30%3 mål20%
KluczborkGoczałkowice Zdrój
17%4 mål7%
KluczborkGoczałkowice Zdrój

Hvor ofte de indkasserer mindst...

77%1 mål67%
KluczborkGoczałkowice Zdrój
33%2 mål33%
KluczborkGoczałkowice Zdrój
13%3 mål7%
KluczborkGoczałkowice Zdrój
3%4 mål7%
KluczborkGoczałkowice Zdrój

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

53%
Goczałkowice Zdrój - BTTSBTTS - procentdel af kampe, hvor begge hold scorede.16 af 30 kampe
59%
Ligagennemsnit

Målmønstre

20%BTTS ved pausen17%
KluczborkGoczałkowice Zdrój
7%BTTS i begge halvlege3%
KluczborkGoczałkowice Zdrój
27%Scorede i begge halvlege13%
KluczborkGoczałkowice Zdrój

BTTS og antal mål

47%Mindst 3 mål og BTTS43%
KluczborkGoczałkowice Zdrój
10%Mindst 3 mål uden BTTS17%
KluczborkGoczałkowice Zdrój
40%BTTS – seneste 560%
KluczborkGoczałkowice Zdrój

Antal mål (Over/Under)hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

Hele kampen – sammenligning mellem hold (Over)

1. halvleg

50%Mindst 1 mål før pausen30%
KluczborkGoczałkowice Zdrój
33%Mindst 2 mål før pausen20%
KluczborkGoczałkowice Zdrój
13%Mindst 3 mål før pausen3%
KluczborkGoczałkowice Zdrój

2. halvleg

43%Mindst 1 mål efter pausen37%
KluczborkGoczałkowice Zdrój
20%Mindst 2 mål efter pausen30%
KluczborkGoczałkowice Zdrój
13%Mindst 3 mål efter pausen20%
KluczborkGoczałkowice Zdrój

Kampens halvlegehvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Kluczbork er 32% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

1.23 point / kamp - Kluczbork · 0.93 point / kamp - Goczałkowice Zdrój

Kluczbork — stilling ved pausen
20% fører63% uafgjort17% bagud
Goczałkowice Zdrój — stilling ved pausen
3% fører83% uafgjort13% bagud

Før pausen (1. halvleg)

1.23Point pr. kamp (1. halvleg)0.93
KluczborkGoczałkowice Zdrój
0.57Scorede mål (1. halvleg)0.2
KluczborkGoczałkowice Zdrój
0.47Indkasserede mål (1. halvleg)0.33
KluczborkGoczałkowice Zdrój
1.03Gennemsnitlige mål (1. halvleg)0.53
KluczborkGoczałkowice Zdrój
67%Clean sheet før pausen73%
KluczborkGoczałkowice Zdrój
63%Ingen mål før pausen80%
KluczborkGoczałkowice Zdrój

Efter pausen (2. halvleg)

1.57Point pr. kamp (2. halvleg)1.3
KluczborkGoczałkowice Zdrój
0.63Scorede mål (2. halvleg)0.53
KluczborkGoczałkowice Zdrój
0.27Indkasserede mål (2. halvleg)0.37
KluczborkGoczałkowice Zdrój
0.9Gennemsnitlige mål (2. halvleg)0.9
KluczborkGoczałkowice Zdrój
80%Clean sheet efter pausen77%
KluczborkGoczałkowice Zdrój
63%Ingen mål efter pausen70%
KluczborkGoczałkowice Zdrój

Kluczbork — resultater i anden halvleg

33% W57% R10% P
37
Point ved pausen
17
Mål ved pausen
+3
Målforskel (1. halvleg)
47
Point i 2. halvleg
+11
Målforskel (2. halvleg)
1.23
PPG før pausen
Fastholdelse af føring215%

Fører ved pausen i 20% af kampene og vinder 43%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen-0.2

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

Goczałkowice Zdrój — resultater i anden halvleg

20% W70% R10% P
28
Point ved pausen
6
Mål ved pausen
-4
Målforskel (1. halvleg)
39
Point i 2. halvleg
+5
Målforskel (2. halvleg)
0.93
PPG før pausen
Fastholdelse af føring1567%

Fører ved pausen i 3% af kampene og vinder 47%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.0

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

Kluczbork — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp2.002.60
Scorede mål / kamp1.01.0
Indkasserede mål / kamp0.40.0
Gennemsnitlige mål i kampen1.41.0
1 mål80%80%
2 mål40%20%
3 mål20%0%
Clean sheet60%100%
Intet mål40%20%
Målforskel+3+5
Pause: 60% fører - 20% uafgjort - 20% bagud
2. halvleg: 80% vundet - 20% uafgjort - 0% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 20% - Samlet antal mål ved pausen: 5
Goczałkowice Zdrój — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp0.801.60
Scorede mål / kamp0.01.0
Indkasserede mål / kamp0.20.8
Gennemsnitlige mål i kampen0.21.8
1 mål20%80%
2 mål0%60%
3 mål0%40%
Clean sheet80%40%
Intet mål100%20%
Målforskel-1+1
Pause: 0% fører - 80% uafgjort - 20% bagud
2. halvleg: 40% vundet - 40% uafgjort - 20% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 0

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minuthvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Kluczbork
ScoredeIndkasserede
23
20
0-15
4
8
16-30
11
3
31-45
6
4
46-60
3
1
61-75
10
3
76-90

Mest farlige minutter 0-15 (23 goals). Indkasserer flest i 0-15 (20). Balance i sene mål (76-90): +7 - vinder de sene faser.

Goczałkowice Zdrój
ScoredeIndkasserede
23
18
0-15
2
4
16-30
3
3
31-45
3
3
46-60
3
2
61-75
10
6
76-90

Mest farlige minutter 0-15 (23 goals). Indkasserer flest i 0-15 (18). Balance i sene mål (76-90): +4 - vinder de sene faser.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorerhvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

2.93
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
1.5 : 1.4
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
93%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
60%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
+2%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
69%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
2%
0:0-risiko
omkring 1 ud af 50 kampe
0-1
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Kluczbork

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.21
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.39
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-15.3 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.28
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.11
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
114%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
87%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
+1.07
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.1
Sene mål
18% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 40% i de første 15 minutter.
18%

Goczałkowice Zdrój

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.14
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.13
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-3.9 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.07
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.20
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
98%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
72%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
-0.27
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.3
Sene mål
23% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 52% i de første 15 minutter.
23%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekster dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med 3 Liga Group 3-gennemsnittet.

Hold mod liga

KluczborkLigaGoczałkowice Zdrój
Gennemsnitlige mål i kampen 3.203.17 2.67
Begge hold scorede 67%59% 53%
Mindst 3 mål (Over 2.5) 57%65% 60%
Clean sheets 23%23% 33%
Mål før pausen 50%39% 30%
Mål efter pausen 43%40% 37%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

3.17
Gennemsnitlige mål pr. kamp
59%
Begge hold scorede
65%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
23%
Clean sheets
1.67
Hjemmemål / kamp
1.50
Udemål / kamp
+11%
Fordel i hjemmeangreb
+10%
Fordel i hjemmeforsvar
+4%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
39%
1 mål
21%
2 mål
7%
3 mål
3%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
40%
1 mål
24%
2 mål
13%
3 mål
4%
4 mål

Startopstillinger og spillerhændelser

Verificerede startere, indskiftere og registrerede spillerhændelser for denne kamp.

Hjemmehold

Andre registrerede spillere

Kajetan Radomski⚽ 1

Udehold

Kampens tidslinje

Mål, kort og udskiftninger i kronologisk rækkefølge.

  1. KluczborkMålKajetan Radomski

Dommer og trænere

Åbn deres sæsonprofiler for at sammenligne kampdata, mål og disciplinære tendenser.

Indbyrdes opgør

Seneste indbyrdes kamp: Kluczbork 0 - 0 - 1 Goczałkowice Zdrój. Gennemsnitlige mål 3.00, begge hold scorede i 100% kampe.

Goczałkowice Zdrój
2 : 1
Kluczbork

FAQ

Hvad blev resultatet af Kluczbork mod Goczałkowice Zdrój?

Kampen i 3 Liga Group 3 sluttede Kluczbork 3:0 Goczałkowice Zdrój. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.

Hvad viser målstatistikken før Kluczbork mod Goczałkowice Zdrój?

Kluczbork scorer i gennemsnit 1,90 mål pr. kamp, og Goczałkowice Zdrój scorer 1,47. Gennemsnittet i 3 Liga Group 3 er 3,17 mål, og Over 2.5 forekommer i 65% af kampene. BTTS forekommer i 67% af Kluczborks kampe og 53% af Goczałkowice Zdrójs.

Hvordan er den aktuelle form for Kluczbork og Goczałkowice Zdrój?

I de seneste fem kampe har Kluczbork 4 sejre, 1 uafgjorte og 0 nederlag (2,60 point pr. kamp). Goczałkowice Zdrój har 2 sejre, 1 uafgjorte og 2 nederlag (1,40 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Kluczbork mod Goczałkowice Zdrój?

Brug denne side til at sammenligne tallene bag Kluczbork mod Goczałkowice Zdrój. Åbn NoFluffPicks-appen for bettinganalysen, picket, Value Bet og forklaringen.